Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki mulitool dla wędkarza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 styczeń 2009 - 18:50

Wczoraj zapoznałem się osobiście z toolem Leatherman Charge. Super sprzęt. Najbardziej podobało mi się w nim całkiem spore ostrze noża, które można szybko i jedną ręką otworzyć. To duża zaleta tego narzędzia.

#22 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 03:09

Używam Victorinoxa Swiss Tool od 6 lat. Bardzo dobry sprzęt, blokowane wszystkie narzędzia, pracuję (np. w kuchni) ostrzem zębatym, gładkie naostrzone na okoliczności chirurgiczne czeka sobie ... Spora masa (ciąży w kieszeni), to po prostu kawał metalu. Nie jest to jednak wedkarsko przydatny przyrząd do cięcia zahartowanym drutów i tego nie polecam. Używam nożyc do drutu (małych) firmy Sandvik. Dwa razy musiałem ciąć kotwiczkę wbitą w ciało - sprzęt musi mieć możliwość cięcia szczytem ostrzy, a nie tylko u podstawy. Jakość wykonania i spasowania wydaje się lepsza od Laethermana, ale ten ma inne zalety - ogólnie więc dyskusję w kwestii gustu trzeba zastąpić wybraniem się do sklepu i zaufaniem swoim zmysłom.
W kategorii poważnych tooli, np. dla saperów, obok Swiss Toola wymieniany jest czasem tylko S.O.G
Kupując pierwszy raz, kierowałem się przede wszystkim jakością DWÓCH ostrzy (nieczęsta sprawa) - łatwych do chirurgicznego naostrzenia, pilką do drewna i metalu. Do cięcia drutu, czy cięzkich prac można dokupić supernarzędzia poza toolami...

#23 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 03:12

Dodam jeszcze, że do delikatnego łowienia używam po prostu noża osobistego i tzw. imadła chirurgicznego (podobne do peana lub kochera tylko masywne i o dużym przełożeniu)

#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 styczeń 2009 - 07:29

Do Leathermana dołączony jest pokrowiec.............. Gdybym miał trafić na bezludną wyspę to właśnie z tym multitoolem.....

Ehm, na bezludną wyspę wybrałbym maczetę ;)
Panowie a czy ktoś z Was używa http://www.allegro.p...ra_gratisy.html" target="_blank"> tego sprzętu?
Pomijam tu zestaw kluczy-nasadek. Masę też. Za to ostrze i kombinerki (moim zdaniem najważniejsze) oraz otwieracze wyglądają na solidne.

#25 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:15

od kilku miechów uzywam Leathermana Charge Ti.wart kazdej wydanej złotowki.ostry na maxa dobrze wykonany z porzadnych materiałow,gruby skórzany pokrowiec.
polecam bardzo :D

#26 OFFLINE   Adze205

Adze205

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:29

Witam.

od kilku miechów uzywam Leathermana Charge Ti.wart kazdej wydanej złotowki.ostry na maxa dobrze wykonany z porzadnych materiałow,gruby skórzany pokrowiec.
polecam bardzo :D


Podpisuję się pod powyższym rękoma i nogami. Używam Charge Ti już 3-rok. Dodam tylko, że ma też w sobie bardzo dobrej jakości nożyczki. I to właśnie one zdecydowały o wyborze tego tool'a.
Pozdrawiam,
Adze205.

#27 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2009 - 13:06

Ja dostałem od Mikołaja tego:
http://www.victorinox.pl/sklep,3060,,,03,,pl-pln,435010,0.ht ml
i choć od gwiazki minęło niewiele czasu to już go kilka razy zatrudniłem do różnych prac. To dobre i uniwersalne narzędzie - nie zabawka. Leatherman i Gerber również mają w swojej ofercie dobre tool'e.


#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:10

Dobrze jest miec taki tool, wiadomo chwytliwa jest idea, zeby miec wszystkie narzedzia w jednym kawalku...

Co prawda uzywalem wyrobu niemarkowego ale spostrzezenia mialem takie, ze w wielu przypadkach przystawki, jakie oferuje tool to jednak nie to samo co posiadanie narzedzi typu: nóż, kombinerki, ostrzalka do haczykow, srubokret. Kombinerki byly za delikatne, nozem i wkladkami do srubokretu kiepsko sie operowalo, zauwazylem ze w nie tylko w tym moim brak jest korkociagu (jeden z pdst. przyrzadow dla wedkarza :D)

Z drugiej strony, w razie potrzeby ograniczenia klamotow plus nieoceniony.

Z 3ciej strony za kwote potrzebna do wejscia w posiadanie naprawde dobrego toola mozna nabyc wszystkie niezbedne narzedzia w dobrym gatunku (nie jest ich znowu tak wiele) i zostanie jeszzce na taksowke z powrotem... :D

Gumo

#29 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 21 luty 2009 - 13:43

Dla łowiących lekko, lubiących wszystko mieć pod ręką i unikających noszenia ciężkich narzędzi pozwolę sobie polecić model Leatherman Juice S2. Gdy dolar stał nieco niżej, dość okazyjnie na ebayu go kupiłem i baaardzo sobie chwalę.
Cążki w sam raz do odhaczania małych i średnich rybek, przyginają zadziory i przecinają bez trudu kotwiczki. Nóż ostrzejszy od scyzorykowego Victorinowskiego. No i w komplecie mniej lub bardziej potrzebne otwieracze, śrubokręty, a także solidne nożyczki.
A to wszystko w wymiarach 8x2.5x1.5 i wadze niewiele ponad 100g.

Do tego skórzany pokrowiec do paska za kilka baksów, w którym można przechowywać go w stanie złożonym lub rozłożonym.

Załączone pliki

  • Załączony plik  juice2.jpg   52,27 KB   248 Ilość pobrań
  • Załączony plik  juice1.jpg   73,52 KB   249 Ilość pobrań


#30 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 21 luty 2009 - 16:13

Ja od czterech lat używam takiego toola.Zadowolony jestem z niego.

Załączone pliki



#31 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2009 - 16:48

Ja korzystam z Leatherman WAVE
- nie jest gigantyczny w porównaniu do innych modeli
- jest b. funkcjonalny

Korzystam na rybach, przy wyczieczkach, przy drobnych pracach w domu, a nawet zawsze mam go przy sobie w pracy, gdyby zaszła potrzeba szybkiego skorzystania z różnych jego wygodnych elementów

Koszt jego zakupu już mi się zwrócił: w tym roku kupowałem telewizor, postanowiłem go odebrać osobiście ze sklepu. Niestety okazało się, że pudło z tv w żaden sposób nie zmieści się do mojego samochodu (próbowałem na każdy sposób, nawet w okolicy zgromadziła się mała grupka gapiów-kibiców ).
Zastanowiłem się więc jakie mam opcje do wyboru:
- zadzwonić po taxi, aby oni sami mi go dostarczyli, ale wtedy ja bym musiałbym dodatkowo zapłacić za taxi towarową, co mi się średnio uśmiechało
- pogadać ze sklepem, aby jednak oni mi go dostarczyli - dodatkowa strata czasu i kasy
Ewentualnie coś innego, i wtedy właśnie przypomniałem sobie że akurat mam przy sobie mojego multitoola. Wyjąłem go z torby, rozciąłem pudło i okazało się że sam już tv idealnie mieści się do samochodu.
Tym oto sposobem bezpiecznie dostarczyłem telewizor do domu, a koszt zakupu leathermana mi się zwrócił :D

Podsumowując: gorąco polecam :D

#32 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 22 luty 2009 - 19:25

Posiadam model BLAST - w miare mały i poręczny a przy okazji cena nie powala (import przy dobrym kursie jeszcze poprawił stosunek cena jakość). Materiały poezja.

A tu model dla specjalistów <_<
http://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_char ge_del_rey__p4858.xml?cat=450




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych