Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo Moje Hobby 17/2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 grudzień 2005 - 18:31

Witajcie,
Dzisiaj upolowałem nowy numer gazetki WMH. Artykułów jeszcze nie przeczytałem ale film w 5 minut po wejściu do domu znalazł się w DVD. Mimo różnych zajęć, ku mojemu zaskoczeniu udało mi się dotrwać do końca. Jestem miło zaskoczony. Nie mówię, że jest rewelacyjny ... oj nie, jeszcze nie, ale muszę Wam powiedzieć, że każdy następny film jest coraz lepszy. W bieżącym numerze jest Opowieść o jesiennych szczupakach. Film nakręcony w Szwecji. Moim zdaniem bardzo dobre ujęcia, ładne ryby i pełne emocji hole ryb. Nadal Panowie ŹLE wyciągają ryby z wody ale myślę, że już w następnym będzie lepiej. Wprowadzono również, jak w wielu amerykańskich, czy japońskich produkcjach, opisy sprzętu na który złowiono poszczególne ryby - moim zdaniem pierwszorzędny ruch! Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić film wszystkim miłośnikom spinningu. Oczywiście do produkcji amerykańskiej jeszcze trochę - zbyt dużo akcji, holi ryb, a zbyt mało moim zdaniem praktycznych informacji o technikach połowu (są ... a owszem ale dla mnie trochę za mało). W każdym razie miłośnicy połowu z opadu będą oglądali film od początku do końca. Jedna akcja w filmie mi się szczególnie podobała . Oczywiście nie powiem jaka ... ale warto ... (ta z okoniem :D i paproszkiem dla wtajemniczonych). Reasumując. Fajny film!

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 03 grudzień 2005 - 23:33

Napisz jeszcze, że jakieś niezłe artykuły są, to się może złamię i kupię tą gazetkę. :lol:

#3 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2005 - 00:45

Kiedyś napisałem maila do redakcji po obejżeniu jednego z filmów. Mail dotyczył sposobu traktowania ryb. Odsyłałem tam do szczupak.org, prosiłem o zmianę nastawienia itd...do dziś nie doczekałem się odpowiedzi.
Nie przykładałbym również zbyt wielkiej uwagi do opisów sprzętu, które jak mówisz pojawiły się w filmach, z prostego powodu - sponsoring Designa, Robinsona itd. Widziałem jak w poprzednich filmach wynosili na piedestał sprzęt szemranej jakości.
Miejmy nadzieje, że będą ewoluowali w dobrą stronę.
Pzdr

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 grudzień 2005 - 10:09

Jakby na to nie spojrzeć, niemal cały sprzęt dostają od sponosorów. Wyjazdy pewnie też są sponsorowane. Efekt jest taki, a nie inny. Reklamują to, co chce sponsor. Nie żeby był to sprzęt zły (większości nigdy nie miałem w rękach). Ale na ogół jest to sprzęt z średniej i niskiej półki cenowej (oraz jakościowej). Takie wymogi stawia sponsor więc... Tak jest na filmach. A jeśli chodzi o traktowanie ryb, to chyba trzeba będzie przypuścić mały atak, bo jest to co najmniej żenujące. Tym bardziej, że te filmy mają sporą oglądalność...

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2005 - 10:51

Jeśli chodzi o sprzęt to ja akurat uważam, że robią słusznie. Większość polskich wędkarzy łowi właśnie na taki sprzęt i dlatego sponsor musi trafić w ogół, a nie w szczegół. Nie wyobrażam sobie gdyby taki Paweł Mirecki wyskoczył z jakimś evergreenem i Conqestem DC w filmie. To było by po prostu bez większego sensu, mimo, że może on w swoich prywatnych wyprawach tak właśnie łowi.

Druga sprawa to niestety podbieranie szczupaków. Wypuszczanie jest ok, ale podnoszenie na grippie w pionie nawet nieładnie wygląda, nie mówię o szkodzie jaką można zrobić rybie. I tutaj, jeśli film kierowany jest do mas (pkt. z sprzętem) musi być dbałość o szczegóły, bo taki film to silny przekaz informacji. Z tego co wiem WMH podjęło współpracę z ARS. Mam nadzieję, że już niedługo będzie kolejny film o szczupakach gdzie w filmie panowie przez 5 minut pokażą wszystkie etapy prawidłowego podbierania i wypuszczania ryby. Apeluję o to osobiście. Może nawet Mateo (Baloo) zostanie zaproszony (jak niektórzy goście) by omówic to wszystko w detalach.

Artykuły też są ciekawe. Szczupak, okoń, kleń, boleń na zimowo - gdzie łowić i jak łowić, ale oprócz tego rozpoczynają się artykuły znanego łowcy łososiowatych - Andrzeja Konowrockiego.

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 04 grudzień 2005 - 11:17

Oj była wojna o filmy WMH oj była :mellow: . Już nie powiedz kto ją rozpętał ale poczytać sobie można w księdze WMH i na PW. A co do filmów to już przestałem zbierać bo mi szkoda pieniędzy. O filmach nic złego powiedzieć nie mogę, są fajne. Z tego co mam (Hatt Hayes o szczupakach, John Wilson, O brzanach i redakcyjne kasety o Suwalszczyźnie, W Krainie Wikingów, Mazurski zwiad i Sposób na sandacze) podobają mi się jedynie redakcyjne filmy. Co do instruktażu to czytelnicy pisali że nie chcą już tego typu filmów i zarządali akcji w polskim stylu. Ale z tych filmów które posiadam prym wiedzie pierwsza redakcyjna kaseta. TE jesienne klimaty, Suwalszczyzna, jezioro jakiś czar mają :D

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 grudzień 2005 - 11:19

Jeśli chodzi o wartośc merytoryczną artykułów to przynam szczerze, że w chwili obecenj jest to najchętniej czytana przeze mnie gazeta. Jakoś tak ciekawie napisana, i miło się to wszystko czyta... Jeśli jeszcze tylko chłopcy podciągną się w obcodzeniu z rybami to będzie całkiem GITES!!! A jeśli chodzi o sprzęt makrowy - topowy to i on sporadycznie się przewija. Swego czasu Paweł łowił TUARUSem TICA. W aktualnym numerze jest opis DAIWY INFINITY-Q. A że nie mogą ograniczać się wyłącznie do opisów i testó topów to przecież oczywiste... :mellow:

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2005 - 12:16

Rzeczywiście ten z suwalszczyzny należy do moich ulubionych z WMH,a le im dłużej go oglądam tym więcej widzę niedoskonałości montowanych scen. Myślę też o tej blaszce lursen, która była tak nachalnie reklamowana, że na końcu pod koniec filmu mnie mdliło (biorąc pod uwagę co myśleli o niej wędkarze, którzy na nią próbowali coś złowić).

Pozdrawiam
Remek


#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 04 grudzień 2005 - 12:28

Jeśli chodzi o sprzęt to ja akurat uważam, że robią słusznie. Większość polskich wędkarzy łowi właśnie na taki sprzęt i dlatego sponsor musi trafić w ogół, a nie w szczegół. Nie wyobrażam sobie gdyby taki Paweł Mirecki wyskoczył z jakimś evergreenem i Conqestem DC w filmie. To było by po prostu bez większego sensu, mimo, że może on w swoich prywatnych wyprawach tak właśnie łowi.


Nie chodzi o to, że mają promować sprzęt z najwyższej półki, ale przekazywać rzetelne oceny nie podytkowane chęciami sponsorów. Moim zdaniem można to zrobić tylko trzeba chcieć. Nawet jeśli jakaś wędka czy kołowrotek są do dupy to można to tak powiedzieć, że odbiorca zrozumie a sponsor się nie obrazi.
Pzdr


#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2005 - 12:35

Myślę, Bartu, że byłoby to bardzo trudne do wykonania. Niestety dla nas klientów to trudna sytuacja bo jesteśmy zewsząd bombardowani nie do końca uczciwymi opiniami. Popatrz sobie na reklamy proszków do prania - każdy jest najlepszy :D a różnice dopiero jesteś w stanie sam zauważyć podczas użytkowania. Niestety w przypadku WMH pewnie szukają sponsora tak by pokrył im wszystkie koszty, tak by wyjść na 0 lub na + i nikt zbytnio się nie szczypie z rozmyślaniami i etyką. Chociaż z tego co widziałem te wędki, które pokazywali pracowały :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 04 grudzień 2005 - 13:02

YO. Co do współpracy z WMH to były ukłony, preludium, ale coś Panowie nie wykazują większej inicjatywy. JA ostatnio też jestem w rozjazdach i jak tylko mi się w firmie uspokoi sam zacznę działać i ich nękać, bo widzę, że oni sami tego nie zrobią. Najlbliższy tydzień mnie nie będzie, ale jak tylko wrócę skontaktuję się z nimi i spróbujemy ustalić kilka konkretów...
Baloo

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 grudzień 2005 - 15:31

Super Baloo. Daj znać jakby pojawiły sięjakies konkrety. Zakładając oczywiście, że nie będą tajne :mellow:

#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 grudzień 2005 - 20:32

[quote title=Buri napisał(a) dnia nie, 04 grudzień 2005 12:28Moim zdaniem można to zrobić tylko trzeba chcieć. Nawet jeśli jakaś wędka czy kołowrotek są do dupy to można to tak powiedzieć, że odbiorca zrozumie a sponsor się nie obrazi.
Pzdr
Chyba nie można,sponsor płaci to ma prawo wymagać i nie sądzę żeby przedstawiciel sponsora dopuścił do handlu film ze złym słowem o sprzęcie.Zapewne sponsor płaci za wyjazd,płaci jakieś honorarium.

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2005 - 20:53

Tam, gdzie chodzi o pieniadze, nie moze byc mowy o prawdziwych wypowiedziach (chyba, ze przypadkowe zbiegi okolicznosci)

To tak, jakby jakas firma zaplacila za reklame w telewizji swoich produktow, ktorych nie warto kupowac bo sa lepsze... :lol:

Dlatego powtarzam, najwieksza sila takie portale jak ten, tylko tak MOZNA sie dowiedziec czegos prawdziwego...
Gumo

#15 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 grudzień 2005 - 22:36

Obejrzałem i ja zaciekawiony wypowiedzią Remka.
Krajobrazy ładne, ryby też (pomijając kwestie obchodzenia się z nimi).
Zaciekawiła mnie inna rzecz- moc sprzętu (bardzo często 7-21g), którym holowane były 'metrówki'... Panowie, dajcie żyć... :huh: rybom oczywiście...

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2005 - 22:37

Mario, a wiesz ... dokładnie na to samo zwróciłem uwagę. Stwierdziłem, po tych holach, że moc wędki trochę mała ... łowione raczej lekko. Poza tym zauważ jak te ryby były holowane - długo.

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 grudzień 2005 - 22:54

Zaówarzyłem że dla większości z was kij który kosztuje mniej niż 1000 zł czy kołowrotek poniżej 500 zł to totalna kiła i o takim sprzęcie nie powinno wogóle mówić ani pisać ,tymczasem większość wędkarzy na taki sprzęt łowi także ja .Ja mam kije które kosztują średnio około 150 zł i niemam z tego powodu ani kompleksów ani gorszych wyników.Mam takie kije bo uwarzam że wędka chocby niewiem jak była droga i tak nie złowi za mnie ryby.Stać mnie na kupno wędek z górnej półki ale po co ,żeby poświrować przed kolegami.Do jerkowania mam jaxona za 100 zł kij ten napewno według waszych opini powinień złamać się już w sklepie pod własnym ciężarem ,tymczasem ja łowię nim już drugi rok i przeciążając go jak tylko można i jakoś jeszcze się nie złamał.Na filmiku z gazetki WMH na takie kiłowate kije wyciągnięto kilka metrówek,ale to napewno był fotomontarz.To forum coraz bardziej zalatuje snobizmem. :lol:

#18 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 grudzień 2005 - 23:35

Tomi , ja nie wyczytalem ze te kije sa kilowate tylko ze delikatne , miales chyba zly dzien . Niezauwazyles ze Remek wspomina o tym iz wiekszosc wedkarzy lowi standartowym sprzetem . A to ze cieszymy sie z uzywania czegos drozszego to normalne , przeciez nie bede plakal ze mialem kij jerkowy za 19$ a teraz bede lowil Avidem za 210$. Wiec na luzie Tomi , na luzie.. :mellow:

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2005 - 23:48

Tomi, proszę ... przeczytaj mój drugi post w tym wątku. Przeczytaj też to co napisałem później. Dla mnie jeśli ktoś na łodzi obok łowi nawet wędką za 50 PLN nie ma najmniejszego znaczenia. Nigdy, nikogo nie oceniam na co łowi. Zawsze zwracam uwagę na to jak i co ktoś łowi oraz co ma do powiedzenia w tym temacie. A sprzedawcy w sklepach znają mnie z jednego - oglądam wędki od najtańszych, do najdroższych dostępnych. Wszystkie jednakowo uważnie.

Pozdrawiam
Remek


#20 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2005 - 00:39

@Tomi
Nikt nie napisał, że sprzęt którego używają nie wyciąga ryb lub jest totalnym badziewiem. Chodziło tylko o to, że wychwala się pod niebiosa wszystko to co daje sponsor. Większość z nas łowi/łowiła sprzętem ogólno dostępnym, wyciągała ryby, ale też dużo osób zauważa, że są jakieś inne atuty droższych wędek poza wspomnianym przez Ciebie popisywaniem się przed kolegami. Jest sporo dobrego sprzętu w przystępnych cenach, ale jest też sporo badziewia, który we wszystkich mediach wędkarskich jest wychwalany. Niestety biznes is biznes.
Pzdr