Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HM80 River Runner Cast 245/5,5-21,5g/HM72 Shirasaya Cast 245/5-25g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:29

Mam pytanko czy ktoś używa te patyki? Mam okazję zakupić jeden z nich kilka setek taniej niż od producenta. Nie wiem czy warto. Potrzebuję taki uniwersalny kij, szybki - często używany pod sandacza z opadu do max kogutów 18g i gumy na główkach 15/17g max. Opisywane są jako kije pstrągowe ale czy nadadzą się pod sandała z opadu na wody stojące? 


Użytkownik PILOT edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 18:30


#2 OFFLINE   benq229

benq229

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 04 czerwiec 2013 - 08:19

zależy jak tanio , czasami lepiej poszukać czegoś na forum ukręconego w pracowni 



#3 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 04 czerwiec 2013 - 09:09

Mam duże doświadczenie z HM-ami i uważam, że to bardzo, bardzo dobre wędki (jednego mam w avatarze), ale jak jest opisany do 21 gramów, to jest do 21 gramów, jeśli z przynętą masz robić co chcesz, a nie, co możesz. Przynęta, którą chcesz łowić będzie ważyła więcej. Na szczupaki, do niezbyt agresywnego podbijania - OK, ale na sandacze wziąłbym ew. ten do 25g.
A to, że "lepiej coś z pracowni", to tak jest zawsze: o jaką wędkę byś nie spytał, to o niej za wiele się nie dowiesz; dowiesz się, że lepiej z pracowni ;-)

PS
Ja na koguta 20 gramów dużo łowiłem w zeszłym roku, z brzegu. Taki w sam raz, a mógłby być sztywniejszy, był HM80 Hot Shot do 42 gramów, więc masz odpowiedź.


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 09:11


#4 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 czerwiec 2013 - 09:33

No tak ale jak miałem Guide Select Bandit Cast do 25g - to koguty takie czy woblery 10, 12cm nie robiły na tym kijku wrażenia, koguta czy gumę na 18 główce podbijało się elegancko... Myślałem, że HM też będzie taka sztywniejsza i więcej "udźwignie"



#5 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 04 czerwiec 2013 - 12:47

HM-y są zupełnie inne. Do kogutów polecam HMa 62 Slider. Na przykład ten Easy Rider w moim avatarze jest bardzo sprężysty i mocny, ale na rzekę ię nie nadaje - zbyt spolegliwy - i ludziom spadają z niego ryby, bo nie ma trzymającego dolnika i przez tę sprężystość. Takie pięćdziesiątaki trzęsą się na nim, robią co chcą, dopiero na większej rybie ładnie pracuje. Powiedziałbym, że "jest dziwny", ja go uwielbiam, ale nie jeden przeklinał. 



#6 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 czerwiec 2013 - 12:59

HM 62 - niedostępne są za bardzo - czy one są na czarnych blankach? Bo HM69 są na zielonych (nieładnych;)) 



#7 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 04 czerwiec 2013 - 13:35

Nie, na niebieskich (tak w ogóle, to mam najnowszego St.Croix 5S76MF2-B i dla mnie to jest blank do złudzenia przypominający HM-y 62 - przypuszczam, że to podobny węgiel). Ja kupiłem za cienkie pieniądze, 350zł, w idealnym stanie, bez najmniejszej ryski, ale się naszukałem..
Powiem Ci jednak, że jak on jest opisany do 50 gramów, to jest do 50. Rzucałem nim Sliderem 12S - 70 gramów - i nic się nie stało, ale czułem, że jest mu ciężko. Wyjątkiem jest HM 62 Pike: do 35 gramów, a 50 nie robi na nim żadnego wrażenia.


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 13:38


#8 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 czerwiec 2013 - 14:13

Mam już swoje typy HM... - Jeden już u mnie będzie w tym tygodniu. A drugi może w następnym. Ale jednak sandaczówkę zrobię w jakiejś pracowni lub u rodbuildingera jakiegoś z forum... 



#9 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 04 czerwiec 2013 - 17:38

Bo te, które wymieniłeś oczywiście na sandacza by się nadawały, ale nie do tej wagi przynęt - na metrowe wody, na których ja łowiłem nim zabrakło na nich sandacza; gdzie główka 10g to już była ciężka, a kopyto 3 pasowało sandaczom najbardziej. Takim kijem podbiłbyś ją, odpowiednio poprowadził i zaciął. To nie Batson, który jak jest opisany do 21gramów, to oznacza, że do 21 gramów, to się z przynętą robi co tylko chce, a łowić można i ciężarem 35 :)



#10 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 czerwiec 2013 - 21:08

Będzie do jerkowania HM80 MonsterJerkCast oraz taki uniwersalny HM72 Shirasaya Cast, za dobre pieniądze i kije mi się podobają a jak będzie w praktyce to zobaczymy. Ten pierwszy to raczej pewny a drugi zobaczymy... Typowo pod sandała to zlecę w niedalekiej przyszłości komuś ale najpierw skonsultuję jaki blank dobrać...

 

Czekam jeszcze na jakieś odp - może ktoś jeszcze używa tych kijków. 

 
  • Wilk_ lubi to

#11 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 00:06

Pamiętaj tylko, że jak ten Monster Jerk jest opisany do 80 gramów, to jest do 80! Slider 12S, to jest najcięższa przynęta jaką możesz do niego zakładać. Z HM-ami 80 jest tak, że jak jest do 25 gramów, to możesz śmiało zakładać ciut ponad 30, jak jest do 42, to przy 48 już mi się pocił, bo jest sztywniejszy, Monster Jerk jest sztywny, mocny, ale powiedziałbym, że jest do 70 gramów. Poza tym "będzie pan zadowolony". Ja też go rozważałem, ale stwierdziłem, że czas poznać i inne wędki :)



#12 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 czerwiec 2013 - 10:45

Akurat konsultowałem MonsterJerkCast z użytkownikami i każdy twierdził, że spokojnie można ją przeciążyć nieco bo ma ten zapas... 



#13 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 11:02

Ryzykują. Ja bym tego nie robił. To jest loteria. Gdy założysz Fatso14, to jednak radzę rzucać bokiem.



#14 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 czerwiec 2013 - 12:10

No mam pewne info, że fatso 14f spokojnie bez jęknięcia ale przy 14s to już z wyczuciem trzeba rzucać, akurat te fatsiaki będą używane rzadziej - raczej slidery 10,12,fatso10... 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych