Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baitcasting na waskim kanale.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   aromenda

aromenda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaUK

Napisano 05 czerwiec 2013 - 16:47

Witam. Mam zamiar nabyc jakis zestaw, ktory nada sie na waski kanal (okazjonalnie na jezioro i rzeke). Tu prosba do Was - ja jestem w tej dziedzinie totalnym laikiem - doradzcie jaki kijek i multik bedzie nadawal sie do takich warunkow. Z gory wielkie dzieki. 



#2 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 czerwiec 2013 - 16:49

Jaki przynętami chcesz łowić - na jakie ryby chcesz się nastawiać - jaki masz budżet..?



#3 OFFLINE   aromenda

aromenda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaUK

Napisano 05 czerwiec 2013 - 17:58

Ryby to glownie okon i klen, zadziej szczupak i sandacz (te dwa ostatnie wystepuja w miejscach gdzie bede lowic ale nie sa to jakies potwory - mowie o kanale). Co do przynety to co moze polecic na tego typu lowiska (kanal nie glebszy niz 2m szeroki na jakies 10m max)



#4 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 czerwiec 2013 - 18:06

Jak najbardziej woblerki nie duże, małe obrotówki... Delikatny kij tak żeby można było swobodnie rzucić taką przynętą no i multik jest kilka do wyboru... Zależy jeszcze ile chcesz na to pieniędzy wydać bo możesz 700zł kupując kij i multik z ofert na forum a możesz wydać też 2 tysiące za używany sprzęt. Możesz też zapłacić 2 tysiace za sam multik nowy i zrobić sobie kij jaki tylko chcesz za 1000zł. Wiec budżet jest ważny żeby coś polecić. Jaki multiplikator - niski czy okrągły profil? 


Użytkownik PILOT edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 18:14


#5 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 05 czerwiec 2013 - 18:56

wg mnie mozesz tu kupic co chcesz sam lowie na waskich i plytkich kanalach jedyny problem to czasami dlugosc (a raczej krotkosc) wedziska czasami lubi przychaczyc krawke itp i bajzel na mlynku gotowy sam mam 2.30 wysoki jestem ale czasami brakuje tych 10cm na wedce. ps moj zestaw to dragon bandit 5-25 i scorpion 1001

 

pozdrawiam



#6 OFFLINE   aromenda

aromenda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaUK

Napisano 05 czerwiec 2013 - 19:12

Mój budżet wynosi do 1000pln na kij i multik. Myślałem o niskoprofilowym raczej i z korbka po lewej stronie (ale nie jest to warunek konieczny)

#7 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:07

za 420zł było curado 101d na forumowej giełdzie.....zostanie na wędkę i może pleckę



#8 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:23

Jest shimano curado 101d jest shimano curado 51e... No i trzeba polować na kija albo poszukać bo gdzieś są na giełdach. 

 

Jeszcze jest chronarch 51e za 900zł poszukaj na giełdzie i się dogadaj. Kij do 240cm to max na taki kanał do 15/18/21 g max


Użytkownik PILOT edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 13:27


#9 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 06 czerwiec 2013 - 14:06

Na ebay jest chronarch 51e z Niemiec za niecałe 800zł z przesyłką

Użytkownik Eryk edytował ten post 06 czerwiec 2013 - 14:06


#10 OFFLINE   aromenda

aromenda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaUK

Napisano 06 czerwiec 2013 - 18:30

Moja pani zrobila mi delikatna awanturę odnośnie kosztów sprzętu ( na nic zdały się tłumaczenia, że tak naprawdę to niewiele i lepiej nabyć coś co posłuży więcej niż jeden sezon). W związku z tym mój fundusz zmalał do max 500pln aby nie pogorszyć i tak już napiętej sytuacji. Poszperalem trochę i znalazłem takie coś.... Abu ProMax 2 left i kijek shimano Voltaeus VTC66M2 6'6" 1/4 -5/8oz bądź shimano Solara SLC-60M2 6'0" 1/4-3/4oz lub Abu Devil Carbon 6'6" 5-20g. Czy jest to sprzęt, który się nada i dostarczy mi przyjemności i przetrwa bez większych problemów czy może jednak w tej cenie nie ma zbyt wielu sensownych opcji?

#11 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 06 czerwiec 2013 - 21:14

Maz priv - 500zł to zdecydowanie za mało w tej cenie to tylko multik dobry kupisz i to używany - trzeba dołożyć minimum 200zł i do kija używanego jakiegoś team dragona do 18g 



#12 OFFLINE   aromenda

aromenda

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaUK

Napisano 06 czerwiec 2013 - 21:25

Czyli to co podalem lepiej sobie odpuscic aby nie psuc sobie zabawy ?

:(



#13 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 czerwiec 2013 - 21:34

Swego czasu hulały tu i na sąsiednim portalu krótkie, jednoczęściowe Pinnacle do 3/4 uncji. Fajne kijki za dosłownie kilkadziesiąt pln, może stówkę max. Sporo zostaje na multik(używkę).

 

 

Pozdrówka

Kamil



#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 czerwiec 2013 - 15:46

http://allegro.pl/li...tring=jaxon xtl zbieral wiele dobrych opinie rzuca podobno od 5gr co do kija to jak koledzy pisza najlepiej jakas uzywke.Warto odwiedzic sasiedni portal multiplikator.pl Pzdr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych