Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowości castingowe na 2008r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 luty 2008 - 11:53

ładny niebieski kolorek. czyli w sam raz dla chłopczyków... ciekawe czy bedzie też wersją dla dziewczynek czyli różowa albo ew. czerwona

Z koronkami

#102 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2008 - 12:01

Jurek,

dzięki za wsad informacyjny. W sumie wyszła taka mini-recenzja. Kolorystyka multika mi akurat nie pasuje, ale powiedzmy sobie szczerze to jest najmniej istotne, jesli w ogóle istotne. Ciekawe spostrzeżenia nt maszynki. Czy zamierzasz się blizej z nią zapoznać z racji saltwater fine ? <_<

#103 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 luty 2008 - 14:24

Jurek,

dzięki za wsad informacyjny. W sumie wyszła taka mini-recenzja. Kolorystyka multika mi akurat nie pasuje, ale powiedzmy sobie szczerze to jest najmniej istotne, jesli w ogóle istotne. Ciekawe spostrzeżenia nt maszynki. Czy zamierzasz się blizej z nią zapoznać z racji saltwater fine ? <_<


well well well !! A wyobraź sobie taki niebieski multik na kobaltowym kiju z serii Legende Tourament o mocy 17-20 lbs !!

Byłby to piękny widok!!

Co do salt water fine to moim zdaniem on ma zbyt płytką szpulkę ( dla mnie). Byłby właśnie idealny np. do plecionki stren 14 lbs, ale ja staram sie nie używać plecionki w słonej wodzie..

Mono o podobnej mocy to już jest kawał grubego druta, wiec w tym kontekscie szpulka jest dość płyka..
:(
pozd JW :D


#104 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2008 - 15:13

No tak, casting saltwater ma swoje istotne niuanse, jak widac...

#105 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 07 luty 2008 - 15:15

Friko ale jeszcze jedną cechę wspólną, którą tak kochają nasi spiningowcy. Duże odległości rzutu B)

pozdrawiam

#106 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 luty 2008 - 09:33

Dokładnie... dla mnie pierwsze skojarzenie z Castingiem, jeśli chodzi o przynęty jest takie: wszystko co bez steru i daleko leci :lol:

#107 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 09 luty 2008 - 18:04

Mi to by pasował jakikolwiek multik - niebieski, złoty, płytki, głęboki, ciężki, lekki, itp. - bo jeszcze żadnego nie mam. Jestem na etapie szukania.

#108 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 09 luty 2008 - 19:17

ładny niebieski kolorek. czyli w sam raz dla chłopczyków... ciekawe czy bedzie też wersją dla dziewczynek czyli różowa albo ew. czerwona



Koleś , koleś hamuj bajere z tym niebieskim kolorkiem :lol: :lol:

będzie pasował do niebiańskich kijków

a tak na marginesie SHIMANO lubuje się w kolorach srebrno złotych
w sam raz na klenie i pstrągi odpowiedni kolor :lol: :lol:



#109 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 09 luty 2008 - 19:24

wróćmy do tematu wątku.

wyłowiłem w necie kilka niusów dotyczących najpiękniejszego multiplikatora sezonu 2008 :mellow:

Mowa oczywiście o nowym Zillionie 100 PE special

z tego co wyczytałem m.in na stronie japantackle.com jest to wersja przygotowana pod plecionkę. Nie to jednak wydaje mi się najistotniejsze w tej konstrukcji. Bardziej interesujaca jest nowa szpula w tym multiplikatorze. Jest ona płytsza od standardowego ziliiona 100HL i mieści się na niej wg. producenta 90m linki 0,33mm. Pojemność szpuli jest wiec podobna do nowego Metanium MG, Antaresa AR czy nowego Alphasa R-edition (!!) Nie wiem tylko ile waży szpula, a także czy jest ona jak w standardowym zillionie łożyskowana.

Szpula to piętra achillesowa multików Daiwy. Są one cięższe od analogicznych modeli w shimano. Stąd też pewnie większa dostępnosć tuningowych szpulek do Daiwy niż do multiplikatorów Shimano. Jeśli szpulka do nowego zilliona będzie oscylowała w granicach 15g to można z dużym prawdopodobieństwem założyć, ze mamy kolejny względnie uniwersalny multiplikator na rynku. Z innych interesujących cech tego multiplikatora warto wymienić 90mm korbkę, 5 kg drag, nową przekłądnię DigiGear i co bardzo istotne salt water fine B) a takze ....design (!!)

Widać też, ze miłosnicy Daiwy na świecie żywią wciąż spory sentyment do TD-Z. Pewnie to jest powodem pojawiania się w ofercie Daiwy kolejnego modelu w rodzinie zillion, który jest bezposrednim nawiązaniem do TD-Z.

ponizej zdjecie nowej Daiwy




pozd JW :D





Jerzy ????

pisali coś o szpuli odnośnie czy jest wyposażona w owe śmigiełko jak w STEEZ , amerykanie tak nazwali sobie. I znając życie Japończycy zamontowali MF -V albo się mylę.Tylko po co mieliby montować MF-Type R+ skoro młynek ma służyć do średnich przynęt

Załączone pliki



#110 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 luty 2008 - 19:28

Rafał, nic nie wiem o śmigiełku, opisałem w skrócie tylko to co znalazłem porozrzucane po internecie. Załozyłem, ze multik jest ciekawy i moze kogoś na j.pl zainteresuje.

urody mu odmówić nie mozna...

co to za śmiegiełko w tym cholernym Steez ?? Mów !! :lol:



#111 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 09 luty 2008 - 19:43

właśnie wyczytałem bo szykuję STEEZ pod lupę

Japończycy po L.Edytion ALPHAS ITO i seryjnej produkcji TD-Z wymyślili że właśnie STEEZ będzie mielonką tych 2 poprzedników. MBass zamknął skorupę w ALPHASIE ITO z MF-type R+ i właśnie w szpuli umieścili owe śmigiełko osobiście mi to wygląda na jakiś element do hamowania współpracujący z MF.

W STEEZ pozostawili owe zamontowane śmigiełko w szpuli która waży 14 g. i co ciekawe STEEZ nie ma MF-type R+

I najlepsze jest to żę szpula waży 14 g. a wabiki 5 g z niego lecą i to na LIGHT-cie

Załączone pliki



#112 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 09 luty 2008 - 19:59

ciekawostka :unsure:

no to poszalałem !!! :lol:

wcisnąłem do PRESSO główne koło mechanizmu z ALPHAS ITO

wszystko pasuje więc ????

W moim PRESSO hamulec wskoczył z 2 Kg. na 5 Kg ale jaja :D

i jak płynnie pracuje :huh: :huh:

czyżby PRESSO ITO-spigot ????

Załączone pliki



#113 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 10 luty 2008 - 01:17

Witam!
A oprocz hamulca cos sie zmieniło??
Gratulacje za odwage i pomyslowosc :lol: :huh: :huh:
Pozdrowki

#114 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 10 luty 2008 - 02:21

ciekawostka :unsure:

no to poszalałem !!! :lol:

wcisnąłem do PRESSO główne koło mechanizmu z ALPHAS ITO

wszystko pasuje więc ????

W moim PRESSO hamulec wskoczył z 2 Kg. na 5 Kg ale jaja :D

i jak płynnie pracuje :huh: :huh:

czyżby PRESSO ITO-spigot ????



ciekawy pomysł - chociaż moim zdaniem można było by pokombinować z jakimiś estra podkładkami ciernymi.
z tego co pamiętam Buri tuningował kiedyś hamulec w pixy czy w presso nawet...
pozdrawiam!

#115 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 10 luty 2008 - 04:58

spigot podkładki hamulca walki, zwłaszcza do Daiwy :angry: mozesz kupić w dwóch miejscach.

www.smoothdrag.com
www.mikesreelrepair.com

śróbkolodzy z TT wkładają masowo do Daiwy drag typu Wet Carbontex

Tak wiec po tuningu mozesz z Presso łowić tuńczyki :lol:

pozd JW :D

#116 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 10 luty 2008 - 08:07

spigot podkładki hamulca walki, zwłaszcza do Daiwy :angry: mozesz kupić w dwóch miejscach.

www.smoothdrag.com
www.mikesreelrepair.com

śróbkolodzy z TT wkładają masowo do Daiwy drag typu Wet Carbontex

Tak wiec po tuningu mozesz z Presso łowić tuńczyki :lol:

pozd JW :D



Panowie a czy ja napisałem że mam na kole od PRESSO filc fabrycznie montowany ???? :lol:

Przy pierwszym PRESSO wymyśliłem patent hamulca w oryginale jest:

- koło / podkładka metalowa jako docisk z ząbkami / filc / podkładka docisk / i dla wyrównania luzów na czpieniu malutka podkładeczka o grubości 1mm zobaczcie powyżej foto z kółkami.

ROZWIĄZANIE W PRESSO :

wszystko po kolei tak jak poniżej w ITO czyli zabieramy małą podkładeczkę o grubości 1mm i w zamian dokładamy ostatni element czyli podkładkę metalową.

-3 podkładki metalowe
-2 okładziny cierne


W ALPHAS ITO jest :

- koło / okładz. cierna / podkładka metalowa docisk z ząbkami / okładz. cierna / podkładka metalowa okrągła / okładz. cierna / podkładka


Na zdjęciu widać na kole ITO wszystko dokładnie

w ITO mam te okładziny karbon coś tam coś tam i zalane oliwą na mokro

Załączone pliki



#117 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 10 luty 2008 - 08:18

Witaj Krzychu

przy pierwszym PRESSO wszyscy się dziwili co ja mam za hamulec taki mocny :lol: i był faktycznie mocniejszy. Problem w PRESSO polega na tym że coś jest kopnięte konstrukcyjnie po sezonie pstrągowym wszystko mnie w nim wpieniało luzy i kręcił się jak traktor C 360

sprzedałem PRESSO i kupiłem ALPH. ito gdybym nie sprzedał PRESSO nigdy bym nie spróbował zejść na małe gramatury w ALPHASIE ITO.

Kupiłem ponownie PRESSO tylko dlatego żę chodzi mi o komfort w rzucaniu o którym kilka postów powyżej pisał Jerzy :mellow:

jeżeli koło z ALPH. ITO będzie służyło w PRESSO i na pewno wzmocni ten młynek będę szukał 2 koło do ITO lub kupię 2 młynek.

Japończycy muszą zmienić materiał głównego koła w PRESSO inaczej
kalarepa :(



#118 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 10 luty 2008 - 08:22

Witam!
A oprocz hamulca cos sie zmieniło??
Gratulacje za odwage i pomyslowosc :lol: :huh: :huh:
Pozdrowki



oczywiście płynniej i ciszej chodzi

Załączone pliki



#119 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 luty 2008 - 10:45

spigot podkładki hamulca walki, zwłaszcza do Daiwy :angry: mozesz kupić w dwóch miejscach.

www.smoothdrag.com
www.mikesreelrepair.com

śróbkolodzy z TT wkładają masowo do Daiwy drag typu Wet Carbontex

Tak wiec po tuningu mozesz z Presso łowić tuńczyki :lol:

pozd JW :D


O smoothdragu i o wymianie hamulca dawno temu rozmawialo sie na jerkbaicie i tutaj ten temat poruszono najpierw a nie gdzie indziej - tak dla porzadku rzeczy. Nie trzeba Jurku szukac az tak daleko. Wystarczy to forum. Sa tacy co w wiekszosci mulikow maja smootdraga juz od kilku sezonow - wet carbona rowniez. Wlasciwie pierwsze co sie robi to wymienia hamulec na precyzyjniejszy (bo o to glownie chodzi). Koszt niewielki a jakosc zdecydowanie lepsza od wielu firmowych.

Pozdrawiam
Remek

#120 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 10 luty 2008 - 22:51

[quote]
spigot podkładki hamulca walki, zwłaszcza do Daiwy :angry: mozesz kupić w dwóch miejscach.

www.smoothdrag.com
www.mikesreelrepair.com

śróbkolodzy z TT wkładają masowo do Daiwy drag typu Wet Carbontex

Tak wiec po tuningu mozesz z Presso łowić tuńczyki :lol:

pozd JW :D
[/quote]

O smoothdragu i o wymianie hamulca dawno temu rozmawialo sie na jerkbaicie i tutaj ten temat poruszono najpierw a nie gdzie indziej - tak dla porzadku rzeczy. Nie trzeba Jurku szukac az tak daleko. Wystarczy to forum. Sa tacy co w wiekszosci mulikow maja smootdraga juz od kilku sezonow - wet carbona rowniez. Wlasciwie pierwsze co sie robi to wymienia hamulec na precyzyjniejszy (bo o to glownie chodzi). Koszt niewielki a jakosc zdecydowanie lepsza od wielu firmowych.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


zgadza się, smootdrag to zupełnie inna jakość hamulca.
warto wymienić fabryczne podkładki.
pozdrawiam!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych