Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

casting 1 czy 2 częściowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 06 czerwiec 2013 - 20:59

Witam,

Proszę o poradę jak w tytule.Kij na brzeg i do łódki czyli uniwersalny.. Wymiar 198/2części czy 213/1część. Czy to będzie wielka różnica w rzutach.Gramatura wyrzutu oczywiście ta sama.Łatwiej przewieżć krótki kijek ale może wartości użytkowe 1 częściowego 213cm są super i warto się pomęczyć z przewozem ? Przynęty w stylu różne 25-40g.

Z góry dzięki za poradę.



#2 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 07 czerwiec 2013 - 18:29

Jeśli będziesz używał gum do pukania po dnie to monoblank się lepiej sprawdzi czy będzie różnica między 1 a 2składem? będzie ale niewielka w sumie to zależy też od blanku. jak masz warunki to bierz jednoczęściówkę. 213 bedzie lepsza z brzegu do zacięcia i omijania jakiś przeszkód chyba że jesteś niski to  może lepiej bedzie Ci się operować 198 chociaż ja osobiście wędek poniżej 2 metrów nie lubię a już z brzegu to dla mnie porażka no chyba że jakiś kanałek obstukać...ale to i tak króciutka wędka.



#3 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 czerwiec 2013 - 19:25

michal00kn

Wielkie dzięki. Myślałem że koledzy po kiju jeszcze troszkę dodadzą jakieś uwagi ale rozumiem że decyzja musi należeć do mnie.

Pozdrawiam serdecznie.



#4 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 18 czerwiec 2013 - 19:34

Zasada jest prosta i rzekłbym, uniwersalna - im mniej zbędnych elementów, tym lepiej. Wędki dzieli się na segmenty/ składy/ sekcje nie dlatego, że tak jest lepiej, ale dlatego, że nie zawsze jest możliwość transportowania jednoczęściowej lagi. Jeśli nie musisz iść na kompromis, bierz jednoczęściówkę. Co prawda, przy tak małej masie wabików jednoskład nie jest koniecznością, ale teoretycznie (poza wygodą w transporcie) taki kija ma same plusy. Używam jednoskładu od 1szego maja i wiem, że każdy kolejny kij, niezależnie od cw i przeznaczenia, również będzie zrobiony na monoblanku.



#5 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 czerwiec 2013 - 14:36

Wielkie dzięki . I tak po woli zdobywa się wiedzę. Podjąłem decyzję i kupię kijek St. Croix Premier PC70MHF...213cm jednoskład. Kiedyś musi być ten pierwszy raz  :)  :)  :) .

Dziękuję wszystkim bardzo.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych