Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ponton jaka wielkość dla jednej osoby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 czerwiec 2013 - 09:46

Miałem 2,5m pływałem na elektryku 40lbs do tego bateria 90Ah(28kg) głównie troling , przy małym wietrze(mała średnica pływaków) dla jednej osoby było ok, ale bez komfortu , zmieniłem na suzumar 265 długość 270 z air matą ( pływaki 43cm)i spalinówkę 2,5cv czterosów dla jednej osoby wystarczająco miejsca choć mały nie jestem (186cm i 96kg) teraz trolujemy często we dwóch , kolega też nie mały , jest ok ale trzeba już ograniczać co się zabiera, na pokładzie mamy echo, wędki, po skrzynce z przynętami, po torbie z prowiantem,  kotwę 5kg i kanister 5l, nie obowiązują tu przepisy z gaśnicą i kamizelką. Do transportu pontonu do auta zrobiłem wózek attachicon.gif2013-03-21 19.28.39.jpg

do wodowania pontonu z wózka wypinam kółka z "rurą" na której są osadzone (jedna zawleczka na kółko) i wpinam je tak samo poprzez zawleczkę do profila który jest przykręcony na stałe do pontonu attachicon.gif2013-04-03 19.46.34.jpg

trzecie zadanie które spełnia mój wózek to stojak na silnik który stoi sobie na balkonie ;)

attachicon.gif2013-03-13 17.22.50.jpg

i jeszcze na koniec ponton nadmuchany

attachicon.gif2013-03-23 14.10.27.jpg

Jeśli nie masz strefy ciszy radzę nawet najmniejszy silnik ale spalinowy , ja jestem z tego zadowolony , pali 1l na około 5h trolingu , jak pomyślałem że mam nosić te aku to mi się już odechciewało wyjazdu na ryby :( Jeszcze odnośnie air maty , jak dla mnie super sprawa, napompowana pompką bravo jest twarda i można na niej stać bez problemu a montaż do bajka, ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Pomysłowy wózek :)



#22 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 10:35

W 2,90 może jedna osoba wygodnie przyciąć komara.



#23 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:47

Dodam jeszcze że im krótszy ponton tym trudniej wprowadzić go w ślizg na małych jednocylindrowych silnikach.

miałem 270 i trzeba było się pogimnastykować aby wyprowadzić go do ślizgu ale potem już leciał 25km/h(silnik mercury 6km)

Kolejnym plusem dla jednostek dłuższych to dzielność na falach. To że będziesz miał na pontonie np 270 kategorię morską C to jest bzdura bo nie dostaniesz na to żadnego "kwitu" a na tabliczce piszą to co im zleceniodawca zleci.

Co do pokonywania fal to jak powiało na Zalewie Zegrzyńskim(5-6 m/s) i trzeba było ślizgać się pod wiatr to byłem cały mokry i pół pontonu wody poza tym w ślizgu można sobie zęby wybić. im dłuższy ponton tym mniej podatny na sfalowanie wody.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych