Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wasz sprzęt boleniowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Domixon37

Domixon37

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Imię:Dominik

Napisano 07 czerwiec 2013 - 20:18

Witam Wszystkich !

 

Chciałbym wiedzieć jakiego sprzętu używacie do połowu boleni.  Jakie wędzisko (firma, model, długość, cw) oraz kołowrotek (firma,model, wielkość).

 

Myślę że to się niektórym osobą przyda np. do dopasowania pod siebie sprzętu.

 

Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   Jack

Jack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 07 czerwiec 2013 - 20:54

Mikado Inazuma PWR Spin 3m + stradic 2500 FB 1:6,0

Wkrótce zamiast stradica Daiwa Ballistic 3000 1:6,0



#3 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 07 czerwiec 2013 - 21:00

Myślę że na forum znajdziesz dużo tematów które zawierają te zagadnienie, poniżej kilka wątków wystarczy poszukać.

 

http://jerkbait.pl/t...a/#entry1249935

http://jerkbait.pl/t...dka-na-bolenie/

http://jerkbait.pl/t...iem-klasy-4000/

http://jerkbait.pl/t...y/#entry1111507

http://jerkbait.pl/t...cie-na-bolenie/


  • Mariano Mariano lubi to

#4 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:11

Ja łowię bolenie na Anosa 3,20m i do 17g z kołowrotkiem Spro Red Arc 10300



#5 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:13

Ja na bolka mam kij CD 4-14g 305 i młynek  Spro RedArc 10300



#6 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:20

Ja łowię Dragonem HM-X plus Shimano TwinPower 4000


  • Kamil_D lubi to

#7 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2013 - 15:37

A mi bolki biorą na kij szczupakowo-kleniowo-sandaczowy hej ! :D


  • Wojtek B. lubi to

#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 15:50

Łowię "kleniowym skórkowańcem" 288cm na blanku muchowym#5-6 +Penn Batle2000 +PP0,10 .Daje radę takim60-70cm ,ale po tym jak 2 dni temu chciało coś mi z rąk wędkę wyrwać, myślę intensywnie nad mocniejszym badylem :D



#9 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 08 czerwiec 2013 - 15:56

U mnie podstawowy badylek to Karabelka PST 895-2 i kołowrotek całkowicie nie boleniowy bo Certate 3000 , linka to Stren 10lb.



#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 czerwiec 2013 - 16:41

Łowię "kleniowym skórkowańcem" 288cm na blanku muchowym#5-6 +Penn Batle2000 +PP0,10 .Daje radę takim60-70cm ,ale po tym jak 2 dni temu chciało coś mi z rąk wędkę wyrwać, myślę intensywnie nad mocniejszym badylem :D

Dąbek akuratnie TY masz problem z ukręceniem odpowiedniego kija :lol:  :lol: :lol: . 



#11 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 20:03

Dąbek akuratnie TY masz problem z ukręceniem odpowiedniego kija :lol:  :lol: :lol: . 

Tak ,ale wykrakałeś mi to ,bo Elitkę pogoniłem a ten muchowy chrust zadziwia mnie coraz bardziej.Wiem ,że muszę ukręcić mocniejszego ,bo przy Matusiakowej 14-ce wydaje ostatnie jęki przy rzucie i lekko klęczy w szybkim prowadzeniu,ale za chwile zakładam  kleniowego 2,5g i posyłam gdzie potrzeba.

Mam jednego faworyta z Krakowa ,ale dumam nad długością ,bo kijek będzie w cascie i musi też popracować w lekkim trolu trociowym z łapki i ćwiczyć kanałowe szczupaczki z brzegu.



#12 OFFLINE   bercik69

bercik69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 07:47

Od ubiegłego roku używam na bolenie i klenie Talona 100MLXF2 ITM, wraz z kołowrotkiem Shimano Super Aero 3000 GTM. Na bolenie używam wyłącznie woblerów max. do 14 gr. więc ten kij wystarcza, łowiąc w Wiśle z brzegu. Wcześniej używałem Dragona HM80 Electra Dream 2,70 cm, c. w. 3-18 gr.



#13 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 09 czerwiec 2013 - 08:43

A ja jak czytam, że łowicie na kije do 14g bolenie to nie wiem czy siąść i płakać ze śmiechu czy z żalu? Niedługo bolki co niektórzy finezyjni łowcy będą łowić na wklejki okoniowe do 10g. Moim zdaniem jest to świadome mordownie ryby (chyba, ze ktoś łowi dla mięcha) hol na delikatnym zestawie przedłuża się a ryba po wyciągnięciu jest jak flak który trzeba jakiś czas reanimować w wodzie żeby ryba ledwo odpłynęła. Kiedyś miałem przyłowy boleni przy łowieniu kleni, żyłka 0.14 kij 3-14g żal mi było tych boleni, mam nadzieję, że pływają dalej. Przerabiałem w poprzednim sezonie Wild rivera do 21 na moje wiślane bolki kompletny nie wypał przy dł. 3.20 kij jest na klenio-jazie a nie bolenie.Staram się holować bolenie najszybciej jaqk to jest możliwe (oczywiście nie na "chama") bo wtedy mam pewność,że ryba wróci cała i zdrowa. Łowię bardzo dużo na bystrych przelewach i dopiero w tym sezonie znalazłem kijek dla siebie właśnie na takie miejscówki a jest to Robinson Diaflex spinn 2.70m 10-40g moim zdaniem idealny na wiślane rewiry, nie wygina się w pół przy prowadzeniu hermesa w przelewie co daje pewność przy zacięciu czego mnie miałem w wild riverku. Co kto lubi ja już wiem, że mój kij boleniowy musi mieć wyrzut do co najmniej 30-40g. Kołowrotek jaki posiadam to Daiwa Exceler 3000 w zupełności wystarczy, 3 sezon i daje radę bez zarzutów.

 

Trochę off... więc sorry ale się powstrzymać nie mogłem.


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 09 czerwiec 2013 - 08:46


#14 OFFLINE   marlboro

marlboro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 08:50

 Wild river ws86mhf2 ryobi excia 3000 no i ponton 260 z piątką


Użytkownik marlboro edytował ten post 09 czerwiec 2013 - 08:53


#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 czerwiec 2013 - 09:09

A ja jak czytam, że łowicie na kije do 14g bolenie to nie wiem czy siąść i płakać ze śmiechu czy z żalu? Niedługo bolki co niektórzy finezyjni łowcy będą łowić na wklejki okoniowe do 10g. Moim zdaniem jest to świadome mordownie ryby (chyba, ze ktoś łowi dla mięcha) hol na delikatnym zestawie przedłuża się a ryba po wyciągnięciu jest jak flak który trzeba jakiś czas reanimować w wodzie żeby ryba ledwo odpłynęła. Kiedyś miałem przyłowy boleni przy łowieniu kleni, żyłka 0.14 kij 3-14g żal mi było tych boleni, mam nadzieję, że pływają dalej. Przerabiałem w poprzednim sezonie Wild rivera do 21 na moje wiślane bolki kompletny nie wypał przy dł. 3.20 kij jest na klenio-jazie a nie bolenie.Staram się holować bolenie najszybciej jaqk to jest możliwe (oczywiście nie na "chama") bo wtedy mam pewność,że ryba wróci cała i zdrowa. Łowię bardzo dużo na bystrych przelewach i dopiero w tym sezonie znalazłem kijek dla siebie właśnie na takie miejscówki a jest to Robinson Diaflex spinn 2.70m 10-40g moim zdaniem idealny na wiślane rewiry, nie wygina się w pół przy prowadzeniu hermesa w przelewie co daje pewność przy zacięciu czego mnie miałem w wild riverku. Co kto lubi ja już wiem, że mój kij boleniowy musi mieć wyrzut do co najmniej 30-40g. Kołowrotek jaki posiadam to Daiwa Exceler 3000 w zupełności wystarczy, 3 sezon i daje radę bez zarzutów.
 
Trochę off... więc sorry ale się powstrzymać nie mogłem.

Dokładnie, wątek był już nieraz przerabiany a ludzie jak widać dalej nie wyciągają z rad żadnych wniosków. Z tego co widzę to "boleniarze" kupują kije kleniowe, a jak się bolek pokaże z szesnastką na kołowrotku też dam mu radę. Ludzie nie piszcie takich rzeczy bo to robi mętlik w głowie osobom które chcą świadomie łowić bolenie i wypuszczać je w dobre formie. Ja do tej pory łowiłem mocną 28-ką, a teraz przechodzę na krótkie kije 35gramowe z mocą w dolniku. Do tego kręcioł 4000, wzmacniane kółka, kotwice, żyłka 0.22 lub plecionka min 10lb i można świadomie łowić bolenie. Tu nie ma żadnej filozofii i nie ma co kombinować, odchudzanie sprzętu w większości przypadków nie ma wpływu na zwiększenie ilości brań. O tym decydują inne czynniki.

#16 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 09 czerwiec 2013 - 09:29

Dokładnie @wujek dobrze prawi....też ganiałem kiedys z kijem do 18gr.....potem zwiekszyłem do 21 :D   az po pewnym bardzo nerwowym boleniu.nastapiła zmiana w głowce...teraz na bolenie na lżej jest cts do 35gr 15lb dł 3m....a na jesień cts 15-45, 20lb jednoskład i odpowiednio plecionka 15-25lb..nawijak rozm 4000.agrafki bez kretlika 30kg.i kotwice tylko i wyłacznie owner treble...ryba po braniu jak najszybciej do brzegu,wypinka fotka(i to nie zawsze)i woda zeby nawet nie zdazyła sie zorientowac co sie dzieje....chcecie odjazdów i walki..ustawcie sie na sumy przez duże "S"  a nie na bolenie z 14gr kijem,boleń to żaden zawodnik,jedno co jest piekne w nim to tylko branie,walka jako taka, pare zrywów po wachlazu i tyle...


  • Tomek1988 lubi to

#17 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 czerwiec 2013 - 09:42

Pozwolę sobie na nie zgodzenie się w całości z Twoją tezą Janku. To wszystko co napisałeś i co na szczęście dla boleni ( i nieszczęsnych żałosnych opowieści o boleniowych potworach) jest trendem i jest bardzo ok!  

Ale jest jeszcze dość duża grupa łowiących bolki po główkach i Ci przeważnie wzorują się na zawodnikach biegających jak pies za miejscem po 20 znajomych główkach dziennie i kasujących aktywne bolki, często w dużych ilościach i kiepskich rozmiarach.

Z całą pewnością do takiego łowienia wystarcza 14g -17g, 10lb kij i żadnej krzywdy się bolkowi nie zrobi.

Przy żyłce 0,20 czy 10lb plecionce na takim śmiesznym zestawie każdego główkowego bolka da się wyjąć w krótkim czasie, chyba że siądzie byk (bardzo rzadko w takich miejscach, nigdy na główce nie złowiłem ryby większej niż 75cm,- ale może nie umiem :( ) albo jak ktoś się zwali w portki i będzie się bał wygiąć wędkę, ale to już zagadnienie z innej beczki...



#18 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 czerwiec 2013 - 09:49

Pozostaje kwestia łowiska. Na Wisłę, Odrę to pewnie, tylko mocne podejście, ale są rzeki gdzie takim zestawem c to już korbą nie nadążysz kręcić, żeby wobler dna nie szorował. Trzeba łowić lekko, ażeby złowić się dało (chociaż typowe 10lb to za mało - Talonowe 10lb w wydaniu XF jest u mnie już OK).



#19 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 09 czerwiec 2013 - 09:57

Arku dobrze prawisz, ja na główkach łowię bolki patykiem którego własnie pod zawody kupiłem aby z jednym latać a nie z trzema jak mi się już zdarzało, mój kijek to TD 2,70. 3-14g do tego ryobi apllaus 3000 i nie trafiłem jeszcze takiego który po holu nie odpłynął w dobrej formie. Co innego gdy łowię wieczorami na opaskach tam już używam tylko i wyłacznie mocnego sprzętu tj Dragon Millenium HD, Sea Trout 3,10 cw 21-50 + Apllaus 4000 i PP 0,19



#20 OFFLINE   majewmar

majewmar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 09 czerwiec 2013 - 10:06

Moim zdaniem kolega Stuner powinin opisać w jakich wodach chce łowić I do jej charakteru dobrać kijek!

Ja osobiście łowie na środkowej Wiśle, zaczynałem od Batsona do 28g, jesień Konger do 45g, a obecnie wróciłem do Cormoran Black Star Special 2.70 10-40g, kręcioł SPRO RedArc 10400, plecionka 0.18.Jak jadę nad Bzurę to kijek 3-25g, 270 Black Star Special I kręcioł SPRO BlueTuff 10300.