Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Potrzebna solidna kamizelka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 23:06

Witam,

szukam solidnej, praktycznej i wygodnej kamizelki muchowo-spiningowej tzn. krutra ale z dosc duzymi kieszeniam. Do tej pory uzywalem tych tanszych, mialy jedna zalete byly tanie  . Mozecie polecic cos sprawdzonego i wytrzymalego( szczegulnie zamki)?

 

 

Pozdrawiam

 

 



#2 OFFLINE   Domixon37

Domixon37

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Imię:Dominik

Napisano 14 czerwiec 2013 - 05:56

Powiedz jaki masz budżet :) będzie łatwiej.



#3 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 06:18

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 12:38


#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 czerwiec 2013 - 07:15

http://www.taimen.co...99930623/103186

Jak dla mnie to tylko simms.Dlaczego?Jak kupisz to się przekonasz nosząc ją obciążoną kilka godzin na grzbiecie :) .



#5 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 14 czerwiec 2013 - 10:24

Jak zwykle pytanie które się już pojawiło o budżet jest zasadne.

Mimo wszytko, najwygodniej to simms G3, zamiennie używam też z vertical master jak potrzebuję zapakować duże pudełka. Nic innego już od wielu lat nie szukam. Solidność materiałów zapewnia wiele lat używania bez niepotrzebnego denerwowania się nad wodą.

 

Tomaszek11



#6 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 14 czerwiec 2013 - 14:56

Oczywiście tylko Simms G3. To "mercedes" wśród kamizelek. Inne modele simmsa już nie nie można zaliczyć do tej klasy, chociaż z na tle kamizelek produkowanych w kraju pozytywnie się wyróżniają. Jak coś porządnego to tylko g3 .Chyba, że budżet niewystarczający to trzeba szukać innej.



#7 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 14 czerwiec 2013 - 17:45

Od 5 lat użytkuję intensywnie G3 a wygląda jak bym ją kupił wczoraj .Czasami zastanawiam się jak to jest możliwe żeby nie strzelił nawet jeden zamek jedna nitka po prostu nic.Kosztuje dużo ale masz na wiele lat.



#8 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 21:49

Budzet nie jest mocno ograniczony, pod warunkiem ze kupiony towar bedzie takiej ceny wart. 

Ogladalem polecanego Simmsa G3 (tylko w internecie), cena... jak to Simms, ale jesli jest jej wart to czemu nie.  Gdybym zliczyl to, co poszlo na jednosezonowe kamizeliki, to pewnie juz Simms dawno by byl.

 

Mam pytanie do uzytkownikow g3, jakich wymiarow najwieksze pudlo zmiesci sie do kieszeni (nie na plecy ;) )?

 

Dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam



#9 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 15 czerwiec 2013 - 02:53

Simms g3 ma bardzo specyficzne 4 zewnętrzne kieszenie. Są one kształcie pudełka ( trzy ściany kieszeni są wzmacniane i tym samym sztywne), Nawet, gdy je całkowicie otworzysz pudełko z muchami nie ma prawa wypaść. Rewelacyjna sprawa. A co do wymiarów, to zmieścisz do dwóch największych kieszeni pudełko o wymiarach 11 x 20 cm. Wielkie to one nie są, lecz do połowów na muchę całkowicie wystarczające. Poniżej link do filmiku prezentującego pojemność kamizelki.



#10 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 15 czerwiec 2013 - 09:11

A ja polecam naszego rodzimego producenta http://www.ropiks.pl...izelkilato.html , uszyje taką jaką się chce i ma kilka typów materiałów ja polecam rip-stop wojskowy o składzie 70% bawełna i 30% poliester ,nie do zajechania


Użytkownik seiken edytował ten post 15 czerwiec 2013 - 09:13


#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4436 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 13:24

Witam,

 

Moze zabrzmi to dziwnie ale nie bylem zadowolony z Simmsa G3 i po bardzo krotkim uzytkowaniu sprzedalem. Dla mnie ta kamizelka byla po prostu za ciezka i za pancerna. Zdecydowanie bardziej pasuja mi tansze modele tej firmy jak polecany przez @Jozi czy np. taki Orvis:http://www.orvis.co....aspx?pf_id=2A97

 

Badz jeszcze inaczej: Simms byl ok podczas zimnych por roku ale w lecie jak wyzej. Nawet ten Orvis z linku ma zdecydowanie wiecej kieszeni niz bedzie potrzebne muszkarzowi na graty.Oczywscie jakosc wykonania Simmsa jak i funkcjonalnosc na najwyzszym poziomie.

 

Bujo



#12 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 czerwiec 2013 - 08:53

Mam taką jak Bujo zalinkował Orvisa, albo bardzo podobną. Wygodna, dużo kieszeni (jak dla mnie nawet za dużo), dobrze wykonana.

#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 10:48

Model Orvisa L-Pack ma bardzo dużo kieszeni. Nie każdy jest w stanie je wszystkie wykorzystać. Z drugiej strony o wiele tańszy Clearwater ma z kolei za mało.  Orvisy są wygodne, dobrze rozkładają ciężar. Choć zazwyczaj noszę w tylnej kieszeni przeciwdeszczówkę, która balansuje to jednak są dobrze uszyte. No i najważniejsze, zamki się nie rozpadają. Wskazana wizyta w sklepie. 



#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 czerwiec 2013 - 21:12

Mój nr 1 to także Orvis ale tego modelu który służył mi 15 lat i właśnie zaczyna się rozlatywać już niestety nie produkują....

Albo ja nie potrafię go znaleźć w ofercie Orvisa. Wyśmienita kamizelka, materiał suplex i ta część kieszeni z metrówką jako usztywniacz zamykający kieszenie zewnętrzne,- wspaniały patent.... Szkoda że już nie robią :(



#15 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 16 czerwiec 2013 - 22:10

Mimo wszystko G3. Tylko w kamizelkach Simmsa trzeba brać numer niżej. Z ich rozmiarówki wynikało, że mam wybrać L. Jednak po odbiorze okazało się, że jednak M, tak jak wszystkie pozostałe ubrania w rozmiarówce amerykańskiej.

Edyta. Akurat o kamizelce fajnie napisał ostatnio Kuba Chruszczewski. http://flytyer.pl/kamizelka


Użytkownik Mari edytował ten post 16 czerwiec 2013 - 22:34