Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nad Wisłą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:08

Szczerze mówiąc dłuższy czas zastanawiałem się czy pokazać tę fotkę w tym wątku. Pokazaliśmy wiele ładnych, malowniczych i ciekawych fotografii obrazujących piękno tej rzeki. Poniżej foto, które wykonałem w lipcu 07, podczas ciężkiej, feederowej zasiadki na brzanę. Gdy usiadłem poniżej Mostu Gdańskiego nie wiedząc, że akurat tymczasowo otwarty jest bergiel przy Karowej podczas remontu głównego na Bielanach. Tak wyglądała żyłka po kwadransie w wodzie. Wytrzymałem pół godziny i dwa przerzucenia zestawu i przeniosłem się na wysokość Legii. Wszystkiemu przyglądał się anglojęzyczny wędkarz przechodzący brzegiem z synem. Jego mina i komentarze świadczyły, że nie bardzo wierzy w to co widzi. Wrzucam jako wiślaną ściekawostkę :angry:

Załączone pliki



#122 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:51

Nie mam ważki mam motyla :D


Załączone pliki



#123 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2008 - 00:19

Poniżej foto, które wykonałem w lipcu 07, podczas ciężkiej, feederowej zasiadki na brzanę. Gdy usiadłem poniżej Mostu Gdańskiego nie wiedząc, że akurat tymczasowo otwarty jest bergiel przy Karowej podczas remontu głównego na Bielanach. Tak wyglądała żyłka po kwadransie w wodzie. Wytrzymałem pół godziny i dwa przerzucenia zestawu i przeniosłem się na wysokość Legii. Wszystkiemu przyglądał się anglojęzyczny wędkarz przechodzący brzegiem z synem. Jego mina i komentarze świadczyły, że nie bardzo wierzy w to co widzi. Wrzucam jako wiślaną ściekawostkę :angry:

O fuuuuj! To już wiem dlaczego tak waliło od rzeki właśnie na wysokości Karowej. Mój licznik rowerowy nie notował tam prędkości poniżej 30 km/h.
Aż się niechce wierzyć, że całe gówno szło przez centrum miasta. Nawet w Google Earth, bergiel młociński wygląda okropnie. Ciekaw jestem kiedy wreszcie uruchomią oczyszczalnię na Siekierkach żeby zamknąć te szamba.

#124 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 30 styczeń 2008 - 07:22

Bergiel na Karowej był czynny przez jakiś rok... Przełączono do niego młociński na czas budowy metra w okolicach Marymontu.. Wisła rzeczywiście wyglądała wtedy nieszczególnie.. Zero życia biologicznego w pasie około 150 metrów od lewego brzegu.. Ale wędkarzy było sporo..
Aa, sytuacja była o tyle bardziej śmierdząca, że bergiel na Młocinach rozdrabnia gówienka.. Ten na Karowej puszczał wszystko w całości..
PS. Oczyszczalnia Południe juz działa. Prawie rok.. Ale to niewiele.. Jakies 1/4 Warszawy..
Sytuacja powinna się poprawić się za 2 - 3 lata, po rozbudowie Czajki.. Wtedy nawet w Pieńkowie fajnie powinno być :D

#125 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 10:29

Tak wyglądała żyłka po kwadransie w wodzie.

O zesz ty, ale firana. :angry: Dla mnie to juz Nowotwór Mazowiecki jest nie do zniesienia pod tym wzgledem, a tu prosze...


#126 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 30 styczeń 2008 - 12:45

a tak zapytam:) może mi ktoś powiedzieć/pokazać gdzie bergiel dokładnie się znajduje?

#127 OFFLINE   CEBUL

CEBUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaŁomianki

Napisano 30 styczeń 2008 - 14:10

a tak zapytam:) może mi ktoś powiedzieć/pokazać gdzie bergiel dokładnie się znajduje?

Bielański jest mniej więcej na wysokości, gdzie Wisłostrada łączy się z Pułkową. Będąc tam latem z ciekawości, przeżyłem szok. Syf jaki tam wypływa, smród niemiłosierny i masa wędkarzy. Co oni tam robią? Sama przyjemność relaksować się w takim miejcsu :wacko: :huh:


#128 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2008 - 19:10

a tak zapytam:) może mi ktoś powiedzieć/pokazać gdzie bergiel dokładnie się znajduje?

Tutaj masz z lotu ptaka:

Widać dokładnie pole rażenia.

Załączone pliki



#129 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 30 styczeń 2008 - 20:01

bleeeeeee ochydztwo, jednak sie ciesze ze mieszkam nad Odrą :wacko:

#130 OFFLINE   CEBUL

CEBUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaŁomianki

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:08

Po tym zdjęciu, które zamieścił @pablo wida jaki syf płynie Wisłą od wysokości bielan!! Że nikt nie zrobi z tym porządku :angry:

#131 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 30 styczeń 2008 - 22:08

Powiem wam, że fajnie wygląda ten post @anquiler'a, wstawione jest zdjęcie z osranym papierem toaletowym na żyłce wyciągniętej z wisły a pod spodem napis: Prawdziwe wędkarstwo to wiślane wedkarstwo. Bez obrazy oczywiście z całym szacunkiem ale wygląda to troche niecodziennie. Pozdrawiam.

#132 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2008 - 23:11

Powiem wam, że fajnie wygląda ten post @anquiler'a, wstawione jest zdjęcie z osranym papierem toaletowym na żyłce wyciągniętej z wisły a pod spodem napis: Prawdziwe wędkarstwo to wiślane wedkarstwo. Bez obrazy oczywiście z całym szacunkiem ale wygląda to troche niecodziennie. Pozdrawiam.


Myślę, że wyjaśnieniem do podpisu mogą w jakimś stopniu być przewijajace się w tym wątku powyższe fotografie, atmosfera jaką oddają. Poznałem trochę łowisk w całej Polsce, ale żadne nie wyzwalało we mnie tyle (czasem skrajnych emocji) co Wisła, a moja Wisła to tak naprawdę odcinek od Siekierek do Spójni, poza ten rzadko się zapuszczam. Pierwsza fascynacja trzy lata temu, gdy łowiło się duże ilości ładnych leszczy i było po 3-5 razy w tygodniu nad rzeką, potem łażeniem bez wędek w każdy kąt na obu brzegach i po prostu oglądanie wody, szukanie brzany i wreszcie Wisła z pokładu pychówki.

Razi i boli syf jaki idzie w rzekę, doprowadza do białej gorączki wszechobecne mięsiarstwo, ale nie spotkałem tak różnorodnej, nieprzewidywalnej, zmienne, kapryśnej i wymagającej od wędkarza, a jednocześnie zasobnej w ryby (których też ubywa z zastraszającym tempie) innej wody.


#133 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 23:18

Dzis inwestor podpisal z wykonawca umowe o rozbudowie Czajki. Za dwa lata bergiel powinien sie zamknac... :wacko:

#134 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 31 styczeń 2008 - 11:51

Ale 2 lata to spora ilość czasu i nie pozazdroszczę łowić w takich warunkach, ale ciekawe co na to inspekcja środowiska w końcu od czegoś są!

#135 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 31 styczeń 2008 - 13:37






Wujek, z jakim obiektywem zrobiłeś tę fotkę?

#136 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 styczeń 2008 - 20:55

[/quote]

Wujek, z jakim obiektywem zrobiłeś tę fotkę? [/quote]

Hmm, napiszę tak:aparatem Lumix FZ-50 który przy 3mln pikseli ma zoom 21,4. Nie wiem jakiemu obiektywowi to odpowiada, ale ściąga całkiem, całkiem.
Na zdjęciach prawdopodobnie jedyna w Polsce w roku 2007 lęgowa kolonia rybitwy czubatej. Zdjęcia pokazują możliwości obiektywu.

Załączone pliki



#137 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 31 styczeń 2008 - 21:12

:huh: ładnie ściąga

#138 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 31 styczeń 2008 - 22:33

Czyli, jak znalazłem w necie, 35 – 420 mm, dzięki. Tego bielika to chyba nie pstryknąłeś na największym zoomie?

#139 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 01 luty 2008 - 07:35

Nie wiem czy te 420mm są >3mln piks. Przy 3mln jest chyba jeszcze więcej. Bielika ściagnąłem największym jakim się dało, ale nie widziałeś odległości w jakiej siedział. Robiłem go z drugiego brzegu :D

#140 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 luty 2008 - 18:51

:huh: ładnie ściąga


Przy najsłabszej jakości można uzyskać ogniskową 3000mm i jasności 3,7