Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wszystkie wabiki, duze i male ... a moze jednak duze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:32

Ok poważnie mówiąc to ja takimi przynętami łowiłem w życiu może raz. Uważam, ze stosowanie jerków 100g to masohizm i tyle. Rozumiem 100g wabiki w morskim trolingu, ale żeby tym rzucać?? :huh: Jak już chcesz koniecznie niski profil do bardzo cieżkiego łowienia to faktycznie moze ten revo inshore. Ten power grip moze się przydać, albo..... proozycja mifka curado 301..hard to say..

JW :D

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:43

fajnie ujete remek!...
to tylko zwykły conquest :mellow:

ale czy klasa a przede wszystkim wytrzyamlość takiego turbo odrzutowego conquesta można porównywać z revo S ????

no może i można... ale... jak się ma jedno do drugiego...

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:47

Spokojnie - obie maszynki bez problemu wytrzymają. 100g to nie aż tak dużo. Gdyby napisał nasz szanowny kolega 200g pewnie bym się zastanawiał ale ... tak to nie mam wątpliwości.

pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:49

Remek widzę, ze zmieniłes zdanie. Jeszcze nie dawno twierdziłeś, że curado 201D i fatso 14S to już niebardzo... Mnie też sie wydaje, ze nawet scorpion 1001 wytrzyma rzuty 100g wszak kreci się na identycznych łożyskach..Pytanie tylko po co katować kregosłup takimi wabikami??? ja mam 13 cm toące woblery o masie 30-kilku gram. Taka przynęta leci z kija 30 lb bez żadnego ale.
To, ze w US uzywaja 300g wabików...hmmm nic mi do tego. Gigantomania w ameryce to cecha narodowa. Ciekaw jestem kiedy będą wrzucać do wody wabiki 500g i 800g .... :D
Ale kolega Pablos pytał o co innego i myslę, że odpowiedź uzyskał...
pozd JW :D

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:55

Jurku,
Przecież ja nic nie napisałem o Curado

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:56


To, ze w US uzywaja 300g wabików...hmmm nic mi do tego. Gigantomania w ameryce to cecha narodowa. Ciekaw jestem kiedy będą wrzucać do wody wabiki 500g i 800g .... :D
Ale kolega Pablos pytał o co innego i myslę, że odpowiedź uzyskał...
pozd JW :D


Jurku,
takie wymagania nie stawia naród, czy myślenie zaprogramowane w genach, a warunki nad wodą i gatunek, któremu ludzie poświęcają sporo czasu - musky.

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 07:58

OK poddaje się..ale czym cechują się te ciezkie wabiki na musky i czym różnia się od tych lajtowych w granicach 50-100g??

JW :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2007 - 08:01

Jurku,
Przede wszystkim wabiki, które cieszą się popularnością wśród łowców musky są DUŻE :D Jak sobie zobaczysz przykładowy katalog przynęt na musky to wiele z nich zaczyna się od 20cm i leci w górę. Na 10 cm to niewiele osób zwraca uwagę.

pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:01

...
To, ze w US uzywaja 300g wabików...hmmm nic mi do tego. Gigantomania w ameryce to cecha narodowa. Ciekaw jestem kiedy będą wrzucać do wody wabiki 500g i 800g .... :D
...

slabo sie orientujesz, przejzyj sobie strone musky innovations B)
nie chce robic z tego off topa, ale polujac na duze zebacze trzeba miec w boxie kilka naprawde duzych wabikow, ja uzywam regularnie przynet w zakresie 100 do 120 gram i jakos mi kregi nie powyskakiwaly


#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 19:49

dużych tak, ale czemu odrazu takich ciężkich???


:unsure:

#11 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:10

Witam!
Chcialem wlasnie zakupic mlynek do ciezkiego lowienia, a Revo zostawic do nieco lzejszego (15-60gr), ale moze zrobic na odwrót, a do tych nieco lżejszych zakupic Curado DHSV 201?? :unsure:

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:17

do lżejszych to curado 101D... B) 201D to more or less ta sama kategoria jak revo...

#13 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:30

hehe :D Musze to wszystko sobie jeszcze przemyslec ale jesli ktos zakupi Ishore to będę wdzięczny za spostrzezenia :D
Jerzy w zasadzie to do tych lzejszych mam Metanium, i Revo S poszedlby do orki ciezszymi jerkami, a Curado 201 do tych sredniakow(15-60gr). No chyba ze Curado 301m, albo Inshore do orki, ale wolalbym poczytac najpierw jak sie sprawuja te multiki w praktyce :mellow:
Pozdrawiam! :D

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 20:44

Które masz metanium Xt 2005 czy nowe MG ?? Moim zdaniem te roszady multikowe sa trochę bez sensu. Metanium obsługuje 10-70 bez niczego i nic w tym zakresie krzywdy mu nie zrobi. Curado 201D podobnie, z tą róznica, ze z duzym prawdopodobieństwem dalej rzucisz nim ciężki wabik >25g niż z Metanium. Z tego ostaniego lepiej poleci coś ponizej 10g. Jak szukasz czegoś do kloców to celuj w okrąglaki z głebszą szpulą o większej śred. zewnetrznej...wstrzymaj się jeszcze tydzień z decyzją a być może uzyskasz odpowiedź na frapujace cię pytania... :unsure:

pozd JW :D

#15 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 04 grudzień 2007 - 21:50

Mam te Mg7 i dla mnie to od 5 do 40gr max. Wyzej raczej nie ma sensu skoro sa inne maszynki z wiekszymi srednicami szpuli, tez niskoprofilowce.
Dziekuje bardzo za wszelkie sugestie. Z kupnem na pewno sie jeszcze wstrzymam :D
Pozdrawiam!

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 06:18

jurek, rzucales kiedys kartonem albo blokiem styropianu na odleglosc? :D

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 08:20

Pablos.
W takim układzie powiem ci co ja bym zrobił na twoim miejscu.
Tego Mg7 założ na kij 17 lbs o akcji mod/fast i będziesz nim mógł faktycznie smigać od tych 7 do 30g i będziesz miał względnie uniwersalny kijek. Do wabików ponizej 7g kup sobie chronarcha 51s, Curado 101D, scorpiona 1001 i podczep je do kija 8, max 12 lbs. Będzie bajka. Curado 201D czy revo inshore przyczep do jerkówki albo innego mocnego wędziska 20-30 lb. W takiej konfiguracji bedziesz mógł łowić na wabiki od 3 do 100g..
halas w tym temacie!! :D

Pitt
hehe dobre! ale odpowiem tak, skoro Yo Zuri 13 cm ma 27g i lata bardzo daleko z mocnego kija i grubej linki, to czemu 25cm wabik na musky miałby mieć aż <150g. No chyba, ze siła tych ryb jest taka, ze nikt nie łowi ich kijami słabszymi niz 50 lbs. Wtedy Ok taką pałę nie naładuje wabik poniżej 60g. Ale mimo, ze Musky widziałem tylko na zdjeciach to aż wierzyć mi się niechce, ze jest sporo silniejszy niż szkierowy czy Mazurski duży szczupak, którego wytargasz 20 funtowym patyczkiem.
pozd JW :D

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 09:34

porownywanie szczupaka z muskie ma tyle sensu co porownywanie kurczaka z dorszem, to sa dwie rozne ryby, rozne przynety, rozne techniki prowadzenia tej przynety itd ... to dwa rozne swiaty

sluchaj jurek, sa przynety, ktore musza byc ciezkie, bo inaczej nie beda prawidlowo pracowaly, to czy przytoczony przez ciebie yozuri wazy przy takiej wielkosci tyle a tyle, to nie ma wplywu na prace silnika, kup sobie bull dawga, polow nim i zastanow sie dlaczego wersja shallow wazy 90 gram, a regular 110, o magnum czy 'pounderze' nie wspomne ...
a przecierz mogliby zrobic go w granicach 30 gram i juz jerzy bylby zadowolony ... tylko problem polega na tym, ze te przynety nie sa produkowane dla twojego zadowolenia, tylko po to, zeby skutecznie lowic musky lub duze szczupaki ...
i nie ma sie co zaperzac, jak czyms takim dobrze nie polowisz, to nigdy nie uwierzysz w skutecznosc takich wabikow ani w racje ich bytu, a ja jestem ostania osoba, ktora ciebie bedzie do tego namawiac ...

co do wlasciwosci rzutowych 'pala ladujaca sie od 60 gram' to takze musze ciebie rozczarowac, obejzyj sobie film z joe bucher o przynecie slop master, to 1 OZ spinnerbait, ktorym on rzuca z kija musky o mocy HM (to jakies 30-40 lb) przy uzyciu sporego ABU C4, smiem twierdzic, ze on nim duzo dalej rzuca niz ty wabikami kleniowymi z UL-a ...

na koniec jeden maly tipp, taki kolezenski i oczywiscie uszczypliwy (jakze by inaczej), kiedy odradzasz komus cos lub twierdzisz to i to, to postaraj sie zdobyc doswiadczenie w danej dziedzinie, bo po jednym dniu lowienia fatso 14-tka wiesz tyle o duzych przynetach, co ja o fizyce kwantowej

wszystko jest relatywne ... peace :D

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 10:11

Pitt

przecież napisałem, ze musky znam ze zdjeć, a moje rozważania miały ośmielić takich jak ty do postawienia konkretnych przykładów za i przeciw. :D

I jak widać udało mi się. :D

Jak dotychczas to wiekszość dyskusji kończy się na poziomie typu na musky używa się wabików 100, 200 i ileś tam gram, ale czemu akurat takie to juz nie wiadomo.

Ponadto cała dyskusja wyszła od pytania @Pablos`a o niski profil do wabików max 100g. W domyśle założyłem, że pytajacy będzie łowił wszystko, ale akurat nie Musky. Dlatego moja śmiała teza o bezsensownosci używania tak cieżkich wabików w PL.

Może moja fizjonomia nie jest szczególnie okazała, ale ciskanie fatso 14 do polskiego jeziora kojarzyło mi się z jakąś wyrafinowana formą sadomasochizu!

Ciekawe jest to, potencjalny przeciwnik na końcu tej cieżkiej przynęty budził skojarzenia z czarnym humorem Rolanda Topora.. B)

Czytajac artykuły czy posty ekspertów od łowienia szczupaków na metry przyjałem jeden argument. Długosć wabika ma wpływ na wielkosc kuszonych ryb. Fakt!! To działa! Dlatego w moim pudle pojawiły sie wabiki 10-14 cm, ale żaden z nich nie waży wiecej niż 35g! A wszystkie latają sporo dalej niż styropianowy klocek.. :mellow: i to z mocnego kija.

Co do castingu i klenii to ...moze pokaże ci kiedys jak Hektor i Parys latają z takiego zestawu... :huh: I to wszystko dzięki tobie.. :mellow:
Jeszcze się zdziwisz.... :mellow:

pozd JW :D :D

#20 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 12:23

Dlaczego duze przynety ? np. 14 Fatso
Szczupaki i Muski pzredkladaja nad inne, ofiare,zdobycz stanowiaca 30% ich wlasnej wielkosci.- napisane przez Malcom Greenhalgh & Ed Jaworowski :unsure: .
Jest to ciekawostka -nie do konca z tematem





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych