Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Ambassadeur 4601C3 - wymiary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 08:41

Witam

 

Pytanie do użytkowników Abu 4601C3. Jakie są jego wymiary? Nie moge nigdzie znaleźć, chodiz mi o średnicę bębna obudowy, mile widziane foto z linijką  :rolleyes: Czy warto kupować nowego, czy lepiej dołożyć i kupić Curado 201G7 do łapania średnim castem (Slider 10, Jack, Fatso). Jaki jest minimalny wyrzut komfortowy z tego młynka?


Użytkownik cru5h edytował ten post 21 czerwiec 2013 - 08:44


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 czerwiec 2013 - 10:05

doloz pare zloty i kup... 

 

C4 5601. najlepiej w nowej wersji (duzo lepszy hamulec walk oraz mozliwosc regulacji ustawien hamulca rzutowego). 

 

chyba ze masz parcie na niski profil wtedy... placenie 600-800 pln na multik tylko do jerkow to jak dla mnie przesada... 

 

ew mozesz skorzystac z opcji kolegow. niedawno na forum widzialem QUANTUM CABO 21 - tez super maszynka :)



#3 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 10:25

Myślałem raczej o kupnie Dragon Fatso Jerk Cast do średniego jekrkingu i multika z 2 szpulami, jedna do Jerków z tym kijem z łodzi a druga do jakiegoś lżejszego kija na łapanie 10-40g z brzegu.



#4 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2013 - 10:45

doloz pare zloty i kup... 

 

C4 5601. najlepiej w nowej wersji (duzo lepszy hamulec walk oraz mozliwosc regulacji ustawien hamulca rzutowego). 

Chodzi to, że tam jest sześć ciężarków odśrodkowych ? Czy może o jakiś nowy patent by się do nich dostać bez odkręcania śrubek?

Jeśli mówisz o sześciu ciężarkach to mam je też w moim c3 5601 (nowsze wersje). Jeśli jednak istnieje możliwośc łatwiejszego dostania się do nich to byłaby bardzo dobra wiadomość.

 

 

Myślałem raczej o kupnie Dragon Fatso Jerk Cast do średniego jekrkingu i multika z 2 szpulami, jedna do Jerków z tym kijem z łodzi a druga do jakiegoś lżejszego kija na łapanie 10-40g z brzegu.

 

Wziąłbym też pod uwagę Citice 201G, nie zapłacisz tyle co za Curado a pod ciężkie przynęty spokojnie wystarczy.



#5 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 10:53

No Citica 201G7 jest całkiem całkiem :D , ma dobre opinie i jest jakościowo porównywana ze starszymi Curado. Ale różnica w cenie to około 30$ czyli jakieś 100zł więc wolę dołożyć do kuraka  :rolleyes:



#6 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:07

No Citica 201G7 jest całkiem całkiem :D , ma dobre opinie i jest jakościowo porównywana ze starszymi Curado. Ale różnica w cenie to około 30$ czyli jakieś 100zł więc wolę dołożyć do kuraka  :rolleyes:

Niestety nie jest tak dobrze ;-). Zobacz na artykuł / test : http://tackletour.co...citicag200.html .

Mam citice i curado e orac citice g i uwierz, że starsze modele są lepsze. Nie widziałem sensu dokładania 100 zł do curado g, tym bardziej, że potrzebowałem kołowrotka pod ciężkie przynęty (jack, slider 10 i 12, fatso) i starej serii e było mi szkoda. Jak na razie katuję citice g wspomnianymi wabikami i nic się nie dzieje, jeżeli jednak citica g nie wytrzyma to tym bardziej nie wytrzyma tego curado g. Co więcej we wskazanym przez Ciebie przedziale 10-40 g citica sprawuje się bardzo dobrze.

 

Osobiście bardzo lubię okrąglaki abu ale po kilku godzinach łowienia czuje się dyskomfort związany przede wszystkim z kształtem tego kołowrotka.



#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:19

Chodzi to, że tam jest sześć ciężarków odśrodkowych ? Czy może o jakiś nowy patent by się do nich dostać bez odkręcania śrubek?

Jeśli mówisz o sześciu ciężarkach to mam je też w moim c3 5601 (nowsze wersje). Jeśli jednak istnieje możliwośc łatwiejszego dostania się do nich to byłaby bardzo dobra wiadomość.

 

 

 

Wziąłbym też pod uwagę Citice 201G, nie zapłacisz tyle co za Curado a pod ciężkie przynęty spokojnie wystarczy.

w pierwszych seriach hamulec dzialal tak:

jest bloczek = hamuje

bloczka nie ma - nie hamuje.

 

w obecnych wersjach zamontowany bloczek mozna wlaczyc i wylaczyc...

 

 

niestety nie ma tak dobrze i nie da sie regulowac odsrodkowego hamulca bez otwierania panelu :P



#8 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:25

w pierwszych seriach hamulec dzialal tak:

jest bloczek = hamuje

bloczka nie ma - nie hamuje.

 

w obecnych wersjach zamontowany bloczek mozna wlaczyc i wylaczyc...

 

 

niestety nie ma tak dobrze i nie da sie regulowac odsrodkowego hamulca bez otwierania panelu :P

 

Teraz wszystko jasne. Do tego w starszych wersjach były tylko dwa bloczki, a nie sześć.



#9 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:30

Czyli zakładając że będę łowił an wspomniane przynęty jerkowe oraz 10-40g poleciłbyś Shimano Citica 201G7 ? Kosztuje w granicach 130$ czyli z wysyłką wyniesie mnie z USA coś w granicach 500zł pomijając fuksa że nei płacę VAT i cła. Abu Revo SX można dostać nowy w Fishing Mart za 555zł  :rolleyes: .

 

Wracając do tematu, czy ktoś może mi zmierzyć średnicę bębna 4601C3 ?



#10 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:38

Ja Citice kupiłem tutaj : http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649

Zapłaciłem 415 zł i miałem szczęście z cłem ( sprzedawca wie jak wysyłać ;-) ).

 

Nie mam 4601 ale zakładam, że średnica jest taka sama jak w 5601 , a ta wynosi 64-65 mm ( mam mało precyzyjną miarkę) - mówię o zewnętrznej średnicy metalowej obudowy szpuli.



#11 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 21 czerwiec 2013 - 12:14

Ja Citice kupiłem tutaj : http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649

Zapłaciłem 415 zł i miałem szczęście z cłem ( sprzedawca wie jak wysyłać ;-) ).

 

No wysyłka z Azji jest na pewno mniej oclona jak z Ameryki. Z Azji wysyłają zazwyczaj jako osoby prywatne a nie jako firmy dlatego pewnie ci się udało  B)  W każdym razie dzięki za linka, spróbuję też tutaj kupić jak się na nią zdecyduję  :rolleyes:

 

EDIT: W każdym razie plus za pomysłowość dla Koreańczyka - zdjęcie odwrócił zapewne w Photoshopie aby mieć wersje na lewą rękę o czym świadczy odwrócony napis CITICA w odbiciu lustrzanym  B)


Użytkownik cru5h edytował ten post 21 czerwiec 2013 - 12:17


#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 czerwiec 2013 - 13:45

Ja Citice kupiłem tutaj : http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649

Zapłaciłem 415 zł i miałem szczęście z cłem ( sprzedawca wie jak wysyłać ;-) ).

 

Nie mam 4601 ale zakładam, że średnica jest taka sama jak w 5601 , a ta wynosi 64-65 mm ( mam mało precyzyjną miarkę) - mówię o zewnętrznej średnicy metalowej obudowy szpuli.

ambasadorki 4600, 5600, 6600 i pochodne: 4500, 5500, 6500 łacznie z wersjami LEFT mają dokładnie te sama bude - różnią się tylko szerokością szpuli która to rzutuje na ostateczną szerokość multika...



#13 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 14:52

Mam małe ręce i miałem c3 4601 a teraz mam c4 5601 i c4 leży mi w ręku lepiej mimo że jest nieco szerszy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych