Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon Podlodowy w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 grudzień 2007 - 21:50

Trzymam kciuki . :D
Podiosles mi cisnienie jerry bo z utensknieniem czekam na pierwszy lod a z tego co widze chlopaki znaja sie na rzeczy .
Ciekaw jestem czy maja jakies krajowe mormychy czy tylko usa ?
Dwa lata temu wcisnalem sie gdzies na jakies zawody podlodowe gdzie kiljkaset chlopa walczylo .Wspominam milo jako jedyny z kolega szukalem okoni na srodku jeziora po gorkach ,reszta zawodnikow rozmyla sie po trzcinach .Poraz pierwszy w zyciu :huh:
dostalem podlodowego szoku -gdzie Ci ludzie sie podziali .
Jak sie pozniej okazalo, wszyscy lowili palce na male rybki podl. lub mormych .Liczyla sie ilosc nie jakosc i wielkosc .My mielismy trzy ryby -miejsce pierwsze mialo ich dozo dozo wiecej.
I jak zerkam na te delikatne wedeczki z mormych to jedno przychodzi mi do glowy -ZAWODWI ZAWODNICY

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 grudzień 2007 - 22:29

[quote]
Tak , ukazal sie juz nowy numer Zewu Natury . Na okladce jest nasza Monisia :mellow: , jest artykul Pitta o gumisiach , Jacka z Wystawy Wedkarskiej , moj o Kanadzie i duzo myslistwa .
@ TomCast co masz na mysli pytajac o rezonans ?
[/quote]
@jacek
o? czy dostane 'egzemplarz autorski'?

[/quote]

Piciu,
Jerry wysyła do mnie kilka sztuk :D znajdzie sie i dla Ciebie.

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 11 grudzień 2007 - 23:10

Tak , ukazal sie juz nowy numer Zewu Natury . Na okladce jest nasza Monisia :mellow: , jest artykul Pitta o gumisiach , Jacka z Wystawy Wedkarskiej , moj o Kanadzie i duzo myslistwa .
@ TomCast co masz na mysli pytajac o rezonans ?


Chodzi mi o to czy te wędeczki podlodowe maja rękojeści z rezonansem, tak jak w pełnowymiarowych spinningach.

#24 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 grudzień 2007 - 05:59

Widze ze troche Was watek zainteresowal . Przepraszam ze nie zrobilem dokladniejszych zdiec przynet . Postaram sie przy najblizszej okazji to nadrobic . Musze Wam przypomniec ze wedkarstwem podlodowym to ja sie nie param dlatego pisalem ogolnie . Mam nadzieje ze Jacek jak juz wroci odpowie na wiekszosc pytan o przynety , rezonanse w wedeczkach i innych szczegolach . Wiem ze w Jedrexie sa ruskie mormyszki i duza oferta polskich przynet podlodowych . Jacek robil tam zakupy przed wyjazdem po za tym Salmo zaopatrzylo go w mini Chubby Dartery ktorych nie ma na rynku i w kolory ktorych tez nie ma na rynku . Do tego jest u nich asortyment amerykanskich przynet . Maja tez nowe wedeczki St Croix krotsze od serii ktora byla na rynku w zeszlym roku . O tym najlepiej by napisal Greg Wilczynski ktory je projektuje .
Z tego co wiem na dzis Jacek z Zbyszkiem sa na miejscu , juz odbyli maly trening , jakies ryby namierzyli . Jest mroz z wiatrem w Minnesocie ...daje to w dup...jak to w zimie :lol:
Gazety Zewu Natury podesle Remkowi :mellow:

#25 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 grudzień 2007 - 23:03

jerry, nie ma co przepraszać, i tak jest super że możemy dzięki tobie tobie poszerzyć wiedze o wędkarstwie podlodowym ( taki pionowy jerking :mellow: ) w USA. Jak masz możliwości to warto spróbować połowów z ludu, a pod okiem fachowca będzie łatwiej o sukcesy.
B)


#26 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 13 grudzień 2007 - 06:09

Prawdopodobnie bede probowal tego pionowego jerkingu . Jacek mnie juz zapraszal na nauki . Tym bardziej ze ja taz dostalem kilka mini Chubby Darters od Pepe B) . Na razie poczekajmy az hobbici Jacky i Zibi wroca z pierscieniami z ciemnej krainy Minnesota :lol: B)

#27 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 13 grudzień 2007 - 06:48

Prawdopodobnie bede probowal tego pionowego jerkingu . (...)

Czyli szarpaka
Tak poważnie to zależy od przynęty i zamontowanych haków. Ta technika podnoszenia i opuszczania jest normalną metodą i tylko od wędkarza znowu zależy jaki charakter będzie miała.
Połamania życzę Jacky i Zibi i oczywiście sygnetów :D

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 grudzień 2007 - 09:31

Jurku,
Ja też czekam na te sygnety :D

Pozdrawiam
Remek

#29 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 grudzień 2007 - 12:29

Chodzi mi o to czy te wędeczki podlodowe maja rękojeści z rezonansem, tak jak w pełnowymiarowych spinningach.


To raczej Tennessee handle - bez uchwytu na kołowrotek. Cel taki sam jak w rezonansie.

Pozdrawiam

Paweł Sułek


#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 grudzień 2007 - 20:00

Rozmawiałem przed chwilą z Jackiem. Mają trenieng: -21C :D zamarzają Quady. Ponadto cienko z rybami. Jezioro jest pozbawione roślinności podwodnej - będzie cieżko ale trzymamy kciuki. Jutro pierwszy dzień zawodów.

Pozdrawiam
Remek

#31 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 grudzień 2007 - 16:07

Jakies wiadomosci?

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 grudzień 2007 - 16:23

Będę telefonował około 23.00 czasu lokalnego. Na razie zaczynają. Zawody trwają do 14.00 czasu lokalnego US ale ważenie trwa dodatkową godzinę. Dam na pewno znać!

Pozdrawiam
Remek

#33 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 15 grudzień 2007 - 16:44

Ok,

uciesze sie :D

#34 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 grudzień 2007 - 18:37

Jacek do mnie zadzwonil wczoraj bardzo pozno . Na treningach trafiali same Blugile , gdyby tak bylo na zawodach to decydowac beda milimetry . Najlepsze wyniki robia Crappi i ich znalezienie jest kluczem do zwyciestwa . Druga polska zaloga amatorow podobno takie namierzyla . Oczywiscie wyniki z treningow kazdy trzyma w tajemnicy wiec kto i jak potrenowal okaze sie w boju . W tej chwili chlopaki walcza na mrozie ale zapewniam ze jest im goraco . Trzymamy kciuki :D B)

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 grudzień 2007 - 23:43

No dobra jestem po telefonie do Jacka i Zbyszka. Ogólnie na MŚ w wędkarstwie podlodowym startuje 75 drużyn. Po pierwszym dniu nasi zajmują 5 (!!!!) miejsce z szansami na pudło. Pierwsza ekipa ma wynik 5,75 lbs a Jacek i Zbyszek mają coś około 5,22 lbs (mogłem coś delikatnie pomlić). Dwie drużyny zostały zdyskwalifikowane - przynieśli zbyt dużo ryb (zasada 8+8 -> czyli wybieramy największe a resztę wypuszczamy). Łowili głównie crappie i bluegil. Przynęty sztuczne i żywe ze wskazaniem na te drugie. Jak to jacek określił ryby z tego jeziora są mięsożerne :D Dostanę zdjęcia więc wrzucę je jak tylko otrzymam. Trzymam kciuki za naszych!!

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 grudzień 2007 - 23:51

Uwazam ze po prognozach treningowych , byly pewne obawy. ...jest kapitalnie :mellow: . Oby tak dalej . Ilosc ryb jest jasno okreslona i dziwi mnie to ze ktos to przeoczyl i spieprzyl swoja szanse :angry:

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 grudzień 2007 - 00:04

Jureczku,
Jest bardzo dobrze! Oczywiście Jacek przywitał mnie słowami, że jest kiepsko ale od Zbyszka wiedziałem już wcześniej, że jest dobrze :D

Pozdrawiam
Remek

#38 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 16 grudzień 2007 - 01:33

remek podaje liste nr 1 -5.45,nr 2 5.36,nr 3 5.29,nr 4 5.26 ,i my 5.22 reszta jest ponizej 5-ciu BLAGAM TRZYMAJCIE KCIUKI !!!!!!!!!!!!! :unsure: B) :huh: MOZE WRESZCIE BEDZIE POLISH LORDS OF THE RINGS!!!!! :mellow: pozd jacek


#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 grudzień 2007 - 01:34

Ja trzymam :D Zobacz ... u nas 1:40am a ja jeszcze nie śpię - trzymam kciuki a z zaciśniętymi nie mogę zasnąć :D

Pozdrawiam
Remek

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 grudzień 2007 - 01:35

A ... i daj jakieś zdjęcia to zaraz wstawię :D Chociaż muszę chyba trochę pospać bo jutro o 7:00 pobudka

Pozdrawiam
Remek