Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wieści z Otmuchowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
460 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:17

cytuje "no i co zrobisz jak nic nie zrobisz..." temat od 15 lat poruszany....



#302 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:48

ja tez :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:



#303 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 15:18

Cześć, być może pierwsze dwa tygodnie sierpnia spędzę " u Greka " lub w "Kotwica" . Jeśli któryś z kolegów zna te ośrodki to może napisałby który lepszy? Grek kusi nowym domkiem , ale opinie w necie to ma słabe . Oczywiście przygarnę chętnie namiary najlepszych prywatnych miejscówek 😂 , albo jakieś porady co tam do wody trzeba wrzucić , żeby jakieś ryby zainteresować😇. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomek
  • Robbert89 lubi to

#304 OFFLINE   Pleban

Pleban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaBielawa-Jezioro Otmuchowskie
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2017 - 04:38

Witam.Do Greka jeździlem i powiem tak.Wszystko zależy jak trafisz.Część pokoi to ruina jakich mało (powinien jeszcze dopłacać że ktoś chce tam spać).Jeżeli jedziesz wypocząć to problemem może być też dyskoteka na ośrodku ;).

Plusem natomiast jest plaża oraz basen.

W kotwicy nie bylem więc nie pomogę.

Pozdrawiam.


  • kostom63 lubi to

#305 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 05 lipiec 2017 - 08:49

Ja także.

#306 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2017 - 13:08

I tak to właśnie wygląda:

Wędkarze z Otmuchowa czują się oszukani przez Okręg PZW w Opolu, a swoje straty szacują na ok. 28 tys. zł. Chodzi o narybek, dostarczony przez okręg, a zakupiony z ich składek członkowskich. Okazało się, że brakuje 13 worków, a w dostarczonych jest po ponad 400 sztuk narybku zamiast 5 tysięcy. Okręg przyznaje im rację, ale winy szuka u producenta lub dostawców.

...

 

Wędkarz Czesław Uszko opowiadał, jak liczył narybek dostarczony nad Jezioro Otmuchowskie. - Pytam się ichtiologa z naszego zbiornika, ile w tym worku jest sandaczy. Odpowiedział, że z pięć tysięcy. Widzę, że tam nie ma 5 tysięcy, może jest raptem 500 sztuk, ale ichtiolog zapewnia, że się nie pomylił. I zwinęli się, pojechali, wtedy przeliczyliśmy narybek w dwóch workach. Było tego zaledwie po 420 – 430 sztuk w worku. W dodatku zabrakło 13 worków, oszukali nas nie tylko na rybach, ale i na workach. Łącznie to gdzieś z 25–28 tysięcy złotych.

 

http://radio.opole.p...tmuchowskim-wed

 

Zdaniem Roszuka, nie ma potrzeby zawiadamiania prokuratury, bowiem zadziałali skutecznie sami wędkarze i sprawa jest wyjaśniana. -BRAWO!


  • szczupak1 i Sandal lubią to

#307 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 10 lipiec 2017 - 14:12

Prokutora mogą powiadomić sami wędkarze.



#308 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 lipiec 2017 - 17:49

Dlatego dawno jestem za tym żeby rozpierdolić cale to PZW" komuna system".

Tylko, że za komuny ryby było w ch..j....


  • Sandal lubi to

#309 OFFLINE   Sandal

Sandal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 19:57

Nie ma się co oszukiwać gdzie tak naprawdę idą pieniądze na zarybianie: 1 czerwca 2017

Turawa – ponad 200 łodzi i prawię wszyscy połapali sandacze

Nyskie – ok 50 łodzi padło może kilka może kilkanaście sztuk

Otmuchów – ok 50 łodzi padło może kilka może kilkanaście sztuk

Widać gdzie jest prowadzona prawdziwa gospodarka rybna i gdzie tak naprawdę idą nasze pieniądze.

PZW Opole dba tylko o Turawę i miejscowe stawy a zbiornik Nyski i Otmuchowski mają w dup….!

Pamiętam czasy gdzie były i rybaczówki i nigdy bez mętnookiego nie wracałem a i limit był 4 sztuki.

Mam nadzieję że sprawę powyższego zarybienia jak najszybciej zgłoszą do prokuratury Panowie co liczyli te sandacze.

Nie ma się co dziwić, że nie ma sandaczy w naszych zaporówkach skoro Pan ichtiolog mówi że jest 5000 sztuk w worku  a tak naprawdę było ok 400 sztuk. Co dalej z tym Panem??!! Nadal będzie ichtiologie na naszych zbiornikach? Jak tak to nie ma co liczyć na sandacze!!!

A jak wyglądały poprzednie zarybienia?? Też było po 5000tyś sztuk w workach?


Użytkownik Sandal edytował ten post 10 lipiec 2017 - 20:10

  • oland i KODZAK1234 lubią to

#310 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 07:20

Musi być ichtiolog matematyk

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#311 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 12 lipiec 2017 - 15:52

Nie ma się co oszukiwać gdzie tak naprawdę idą pieniądze na zarybianie: 1 czerwca 2017

 

100% racji ale pytanie gdzie te pieniądze to 30 tysi co roku :innocent: przecież na bank byli w to zamieszani wszyscy 



#312 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 12 lipiec 2017 - 18:41

Byłem dziś i lipa ,sandacz na zero , tylko sumek  taki z 60cm się trafił.



#313 OFFLINE   Pleban

Pleban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaBielawa-Jezioro Otmuchowskie
  • Imię:Paweł

Napisano 12 lipiec 2017 - 18:55

Ja wczoraj trafiłem 70 i węgorza 64 cm.

Kilka zenderków spadło.

Natomiast sobotę i niedzielę nawet pstryka :(



#314 OFFLINE   Pleban

Pleban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaBielawa-Jezioro Otmuchowskie
  • Imię:Paweł

Napisano 13 lipiec 2017 - 21:24

Dziś dwie godziny biczowania i zero kontaktu z rybami.

#315 OFFLINE   Sandal

Sandal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 22:21

I tak to właśnie wygląda:

Wędkarze z Otmuchowa czują się oszukani przez Okręg PZW w Opolu, a swoje straty szacują na ok. 28 tys. zł. Chodzi o narybek, dostarczony przez okręg, a zakupiony z ich składek członkowskich. Okazało się, że brakuje 13 worków, a w dostarczonych jest po ponad 400 sztuk narybku zamiast 5 tysięcy. Okręg przyznaje im rację, ale winy szuka u producenta lub dostawców.

...

 

Wędkarz Czesław Uszko opowiadał, jak liczył narybek dostarczony nad Jezioro Otmuchowskie. - Pytam się ichtiologa z naszego zbiornika, ile w tym worku jest sandaczy. Odpowiedział, że z pięć tysięcy. Widzę, że tam nie ma 5 tysięcy, może jest raptem 500 sztuk, ale ichtiolog zapewnia, że się nie pomylił. I zwinęli się, pojechali, wtedy przeliczyliśmy narybek w dwóch workach. Było tego zaledwie po 420 – 430 sztuk w worku. W dodatku zabrakło 13 worków, oszukali nas nie tylko na rybach, ale i na workach. Łącznie to gdzieś z 25–28 tysięcy złotych.

 

http://radio.opole.p...tmuchowskim-wed

 

Zdaniem Roszuka, nie ma potrzeby zawiadamiania prokuratury, bowiem zadziałali skutecznie sami wędkarze i sprawa jest wyjaśniana. -BRAWO!

I mamy wytłumaczenie:

http://www.pzw.org.p...ko_zarzadu_okre

Czyli nic się nie stało, wszystko gra! się dosypie w 2018roku!



#316 OFFLINE   Sandal

Sandal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 23:26

Panowie nie ma się co oszukiwać gdyż problem z sandaczami pojawił się już kilka lat temu po przydusze która miała miejsce w 2012 roku.

http://www.nto.pl/wi...y-ryb,id,t.html

Padło bardzo dużo drobnicy min. okoni i jazgarzy które są podstawowym pokarmem sandaczy. Dlaczego PZW Opole wiedząc o tym nie zarybiła do tej pory Otmuchowa tymi gatunkami??

Pamiętam jak za dzieciaka pływałem pontonem na ujście i byłem w stanie na małą blaszkę złapać w ciągu 2h 50 ładnych okonków. Kto teraz łapie oknie? Gdzie one są? Natomiast boleni i jazi jest od groma. Wybrałem się w grudniu na żywca. Jako że nie można mieć swojego to rzuciłem podrywkę i co złapałem? Całą podrywkę jazi i boleni!! Ani jednego okonia czy płotki!!



#317 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 16 lipiec 2017 - 02:38

Witam, mam pytanie czy ktoś ma info jak idzie specjalistą na zawodach ogólnopolskich na zbiornikach Topola i Kozielno?



#318 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 16 lipiec 2017 - 14:28

Witam kolego Sandal,masz troche racji co do tej tragedi , z tamtych lat ,bylo mnostwo narybku set kilogramow ,zbieralismy je parenascie godzin , jestem na tym zdjeciu ,i wiem co pisze ale tam byla masakra tlenowa kazdej ryby,byly sandacze ,szczupaki sumki okonie i wiele innych gatunkow nawet pokazne wegorze. Ale nie zgodze sie ze zginely same okonie i jazgacze i to jest przyczyna malej liczby sandaczy na Otmochowie,plywam po tym zbiorniku juz 35lat ,i widzialem duzo jak sie zmieniala populacja sandaczy ,byly siaty rybakow i byly sandacze ,rok 97. Ogromna powodz wyplukala jezioro z ryb ,co z tego ze zarybiali setkami tysiecy ryb jak z latami rosly ,rosla technika lowienia tych ryb siatek i rybakow juz nie bylo a nowoczesne lodzie sonary koguty wszelkie nowosci pozwolily dosc szybko i skutecznie oproznic ten wielki zbiornik z sandaczy. Co do okoni sa obok sandaczy moim konikiem w lowieniu tych drapieznikow ,lowiles kiedys 50 na 2 godz ,a ja dzis na Nysie klodzkiej na wysokosci Paczkowa lowie 50 na 1 godzine wszystkie 15_23cm jest mnustwo w rzece a to tylko cztery km od ujscia do jeziora ,rzeka zyje jest bardzo duzo narybku z tego roku ,tylko ta tama w Paczkowie i jej wachania wody niszcza ta rzeke ,nie ma juz boleni szczupakow i sandaczy jak maja wplynoc z jeziora prz tak nie wodzie gdzie nie jednokrotnie widzialem pletwy tych pieknych ryb jak nie mogly pokonac plycizn i klusoli czekajacych na nie w tych plytkich miejscach. Amen
  • suhhar i Remixxx lubią to

#319 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 17 lipiec 2017 - 11:36

Witam, mam pytanie czy ktoś ma info jak idzie specjalistą na zawodach ogólnopolskich na zbiornikach Topola i Kozielno?

 

Hejka już znalazłem na dwa dni - 93 startujących to wyniki słabe,

szczupak 6 szt ( 85,53,74,50,50,54)

boleń 3 szt (66, 61, 76)

sum 1 szt (87)

jaż 5 szt ( 25, 32,30, 30, 31)

około 1000 okoni

 

jednak najbardziej mnie dziwi brak sandacza

 

pozdro ZIKU



#320 OFFLINE   arturo1201

arturo1201

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW
  • Imię:Artur

Napisano 17 lipiec 2017 - 15:38

Panowie,

 

Otmuchów to nie " moja woda" ale poruszę jeden wątek- ZARYBIANIE.... czy wy naprawdę uważacie, że wpuszczanie np. 300tys sztuk narybku letniego coś daje wodzie. Wg mnie nic kompletnie, przeżywalność takiego zarybienia to około 1%!!!!! ( nie wiem jak to ktoś policzył ale niech będzie) Zarybiania są tylko dla PZW i dla producentów tego narybku żeby na tym zarobić.....

 

Jak słyszę huczne reklamy PZW zarybiliśmy wodę np. 300tys sztuk sandacza narybkiem letnim to szlak mnie trafia. Zrozumiałbym jeszcze zarybiania sandaczem 30-40cm a nie narybkiem.

 

Ja uważam, że jak sobie sami nie zarybimy wód to nikt za nas tego nie zrobi

 

Ja osobiście w roku 2016 roku wypuściłem około 25 sandaczy, które złapałem, niech z tego połowa była samicami czyli ok. 13szt. Jedna samica sandacza składa około 300tys jaj, licząc, że z tego powstanie około 100tys szt. narybku sandacza- zdrowego z samo-instynktem nie hodowlanego, który się urodził w akwarium ( taki sandacz ma takie szanse w wodzie przed innymi drapieżnikami jak antylopa wychowana w niewoli i wypuszczona na Sawannie)

 

Reasumując moje powyższe wypociny TYLKO JA w roku 2016 zarybiłem jeziora 1.3 mln sztukami sandacza ( 13 wypuszczonych samic x 100tys). I to tylko w jednym roku a mam nadzieję, że sandacze, które wypuściłem dożyją kilku tarł to te liczby jeszcze się powiększają.

 

I pytanie brzmi kto zarybił wody większą ilością sandaczy Ja sam czy cały okręg PZW???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja jestem za całkowitym brakiem zarybiań- wszystkie pieniądze, które idą na zarybianie powinny iść na ochronę wód!!! Pamiętajcie każda wypuszczona albo uratowana sztuka przed kłusownikiem to setki sandaczy, które się urodzą w najbliższym tarle.

 

Kolega Sandal się bulwersuje ale sam się do tego przyznaje, że zabierał z wody po 4sandacze dziennie.... ile to istnień sandaczy mogło powstać!

 

Oczywiście powyższe to tylko moje prywatne zdanie i przepraszam osoby, które się z tym nie zgadzają.


  • kostom63, Robbert89 i pe-te-ro lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych