Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SPRZĘT FUJITSU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 06 lipiec 2013 - 00:03

Zasadniczo to koledze chodzi o to że wybierasz sprzęt z katalogu/opierasz się na bajkach w nich napisanych ,a nie przyjmujesz do siebie ewentualnych rad i spostrzeżeń innych.Zadałeś pytanie,choć właściwie sam sobie odpowiedziałeś na nie, że  sprzęt Fujitsu jest zajebisty.........mimo iż Ty znasz tylko ich jakieś wędki a szukasz kołowrotka ;) Ta firma generalnie któregoś roku na naszym polskim podwórku była hitem targowym,nawet w którymś artykule sprawozdawczym na j.pl była wzmianka.Ale to było  tylko światełko w tunelu.....nagle zgasło. Jakiś powód musi być , i nie jest to jakaś naszego forum zmowa,bo przecież gdyby w ten sposób patrzeć ,to takiego jaxona już by dawno nie było na naszym rynku,że o innych nie wspomnę. I nawet jeśli coś ma na stopce czy metce napisane JAPAN , to nie świadczy o jego super wykonaniu,bo Japonia to taki kraj niestety ,że bieda mieszka w opłotkach bogactwa i na odwrót.



#42 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 lipiec 2013 - 00:35

tofiku nie opieram się na bajkach bo użytkuję ten sprzęt od dwóch lat i co o nich sądzę już pisałem, że są super to stwierdzenie, nie, że na metce mają JAPAN, a dlatego , że naprawdę takie są (dla mnie), mowa oczywiście o wędkach a pytanie, jak nie zauważyłeś, było odnośnie kołowrotków, których nie znałem i posty z radami jakie tu przeczytałem były naprawdę pomocne, więc nie pisz, że nie przyjmuję rad bo to nie prawda. Interesowało mnie, co to za kołowrotek i opinie osób które taki kołowrotek mają lub miały, a tu 25 osób wypowiadających się na temat kołowrotków o których nawet nie słyszeli, no może trochę, a swoje pięć groszy musieli dorzucić. Nie jestem fachowcem jak wielu na tym forum, choć większości tylko się tak wydaje bo mają milion postów na swoim koncie, ja więcej łowię ryby niż spędzam przy komputerze a o sprzęcie piszę jak go poznam lub jak w przypadku kołowrotków fujitsu, chcę poznać.



#43 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 06 lipiec 2013 - 00:48

yyyyyyyyyyyyy przeczytaj dwa powyższe posty i Sam Sobie dopowiedz ,bo ja nie ogarniam Twoich problemów- przepraszam i opuszczam wątek .



#44 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 06 lipiec 2013 - 13:51

A jak można poznać sprzęt (ta matchówka) i go zachwalać jak nawet się nim nie łowiło, tylko po suchych oględzinach kanapowych, sam sobie kolego toked zaprzeczasz, ja po minimum kilkudziesięciu przełowionych godzinach jestem w stanie wydać jakąś opinię dla innych na temat sprzętu, no a Ty hmm  ;)



#45 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:16

Piotreq niedokładnie przeczytałeś moje posty, a mianowicie wcześniej napisałem, że od ponad dwóch lat posiadam i użytkuję sprzęt fujitsu w tym matówkę  i to ją zachwalałem bo super się sprawdziła nad wodą, napisałem również, że na ryby jeżdżę dosyć często a więc miałem prawo napisać co o niej sądzę pod względem użytku. W przedostatniej wypowiedzi zachwalałem na sucho sprzęt fujishi (to drobna różnica) który właśnie dotarł do mnie i siłą rzeczy nie mogłem opisać jej inaczej jak tylko na sucho. Może bym i napisał za jakiś czas jak się sprawdziła nad wodą ale jak widzę kompletnie nikogo to nie interesuje, bo raczej dla większości to niewiele wata firma. :(



#46 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:40

toked dokładnie czytałem Twoje posty a nawet ze zrozumieniem i odniosłem się do Twojego opisu fujishi, sam chyba widzisz że wrażenia na sucho dopiero wielogodzinne łowienie może zweryfikować, ja wolałbym nic nie pisać, a dobry sprzęt sam się obroni jakością  :)



#47 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:47

Witam

 

Użytkuję kołowrotki Fujitsu od prawie 4 lat i złego słowa powiedzieć o nich nie mogę. Wręcz przeciwnie jestem z nich bardzo zadowolony, w jednym zmieniłem knab. Widać na zdjęciu jaki był bułowaty.

A co do po nie których wypowiedzi ,, jeśli trafisz między wrony, kraczesz tak jak one"

 

 

 

 

10003ef894d0e695m.jpg

a4b6b20138625389m.jpg

1db4c33ef925ced1m.jpg

f18e429cfad777fdm.jpg


Użytkownik Mirek* edytował ten post 06 lipiec 2013 - 19:01


#48 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:51

................................................................. ale jak widzę kompletnie nikogo to nie interesuje, bo raczej dla większości to niewiele wata firma. :(

Nie demonizuj. Każdy z nas a przynajmniej większość, w jakimś momencie sięga lub sięgał po masówkę.

Łowię już sporo latek ale zawsze z szacunkiem podchodzę do dobrej jakościowo produkcji masowej a czasem po nią sięgam, z różnych przyczyn ;) .



#49 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 06 lipiec 2013 - 22:28

Waldu- daj sobie spokój,i tak jesteś "wroną" ;)


  • popper lubi to

#50 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 lipiec 2013 - 12:27

Mirek*  widzę, że jesteś osobą która użytkuje te kołowrotki to, może nareszcie dowiem się czegoś konkretnego o tym produkcie, napisz czy faktycznie są kłopoty z rolkami prowadzącymi żyłkę bo wyczytałem, że szybko się blokują i rozpadają w nich łożyska. Jak możesz to napisz o kabłoku czy coś jest nie tak, bo też wyczytałem, że nawala w nich sprężyna, były zarzuty, również co do tego ,że po jakimś czasie blokuje się przekładnia.  Widziałem na yutub kilka filmów (zagranicznych) z osobami które łowią na te kołowrotki i widać, że jednak są takie osoby które ten sprzęt użytkują.

Fajnie by było i to prośba do osób które mają kijki fujitsu lub fujishi, aby coś napisały o nich bo wydaje mi się, że jestem jedyną osobą która o nich pisze pozytywne opinie i zaczynam się źle czuć, a "wroną" nie potrafię być pod żadnym względem i nie będę choćbym miał 1234 posty.


Użytkownik toked1971 edytował ten post 07 lipiec 2013 - 12:34


#51 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:46

Co ja tu mogę napisać, skoro jest to sprzęt nie warty uwagi ;) . Użytkuję je już czwarty sezon i nic się nie blokuje, rolka dalej działa już drugi sezon na plecionce, a w Team Dragonie padła po dwóch miesiącach użytkowania {na forach pisano o złych rolkach w Dragonie, ja po wymianie użytkowałem ten kołowrotek przez 5 lat, jakoś nie przyszło mi do głowy napisać że sprzęt do bani}.

 Staram się użytkować je zgodnie z przeznaczeniem, korpus jest raczej niewielki a więc tak max do 25g. Są to odpowiednio 2000, 2500 wagowo 314g i 330g, co je kwalifikuje do rozmiarówki raczej 3000, choć są to bardzo malutkie kołowrotki a swoją dużą wagę ,,zawdzięczają lub też nie" obudowie z ,, metalu". Jeśli chodzi o rolkę prowadzącą, jakoś tym wszystkim użytkownikom nie przyszło do głowy napisać, że łożysko rolki w tym modelu jest nie kryte a zabezpieczone przed brudem podkładką z folii pet { wystarczy je wyjąć a nie wkręcić, zmielić :P ja zdjąłem tylko z jednej strony}



#52 OFFLINE   wieszak

wieszak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Wszołek

Napisano 08 lipiec 2013 - 12:37

skippi66 święte słowa poza tym  słowem Fudżitsu, cieszę się kijkami i oby tak dalej mi się nimi łowiło, czy sporo kasy, to względne określenie, nie mało ale warto było. Cała rzecz się miała nie do kijków bo widzę, że prawie wszyscy wypowiadający się to teoretycy bo żaden z nich nie miał tych kijków w użytku, a o kołowrotki. Seiken przytoczył dużo faktów i one są przekonujące aby nie kupować kołowrotków fujitsu.  Pewnie zostanę przy shimano bo mam ich kilka... . Fajnie by było jak by jeszcze ktoś kto ma lub miał kijki fujitsu powiedział o nich kilka mądrych słów. B)

 

Parę latek temu będąc na giełdzie wędkarskiej w Łodzi, zakupiłem kijek Fujitsu Shogun 3.05m 4-21g... Kijek dość cięty, ale wigoru nabrał dopiero po obraniu z nadmiaru lakieru. Powiem tyle - jako seryjny kij był zarąbiaszczy - bolki 3~4kg węcz wychodziły z wody. Spokojnie go mogłem przeciążać (co zresztą notorycznie robiłem ;)) i jakoś nie zawiódł mnie. Prawdziwy test przeszedł podczas holu dorosłego łabędzia zahaczonego za łapę  :lol: - giął się do samej rękojeści, ale nie pozwolił łabędziowi wznieść się do góry.  

Napisałem - był, bo złamałem go z własnej winy :( .

Teraz parę słów o importerze tychże wędeczek - nie był nim Makaron, ale firma Okoń II ze Skierniewic. Powiem krótko, takich "handlofcuw" należy omijać z daleka! Wielokrotnie kupowałem u nich w dobrych cenach główki Sasame i jakieś japońskie gumy (nota bene, równiez je sobie chwaliłem) i zawsze miałem wrażenie, jakbym tam był intruzem... Przypuszczam, że byli zbyt ciency, by rozwinąc sprzedaż tak, jak chociażby zrobił to Żbik. Na giełdzie zresztą, od dłuższego czasu już ich nie ma, a i w necie jakoś specjalnie się nie ogłaszają. 



#53 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 08 lipiec 2013 - 14:53

Mam spinn fujitsu samurai----używam  trzeci rok---pare ryb wyciągnął,pare km przejechał........

 

Do dziś bez zastrzeżeń.



#54 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:08

Dzięki wieszak i fajnie, że w końcu jest osoba, wypowiadająca się na temat kijka fujitsu która taki kijek użytkowała, czyli nie jestem jedyną osobą która doceniła ten sprzęt, a co to samej firmy Fujitsu, można by rzec, że nie jest to jakaś masowa produkcja idąca na ilość a nie na jakość bo w łowieniu, widać nawet ekstremalnym daje radę. Szkoda też, że tak słabą mają w naszym kraju dystrybucję bo może wtedy więcej osób by się do niej przekonało. O moich feederach mogę jedynie napisać, że w narwiańskim nurcie ciągną ponad dwu kilowe leszcze bez najmniejszego nawet "pierdnięcia".

 

#55 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:35

że w końcu jest osoba, wypowiadająca się na temat kijka fujitsu która taki kijek użytkowała

 

Wiesz jak to stadzie wron......znajdzie sie jedna sroka co swój ogon chwali ;)  :)



#56 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:46

Jeśli chodzi o rolkę prowadzącą, jakoś tym wszystkim użytkownikom nie przyszło do głowy napisać, że łożysko rolki w tym modelu jest nie kryte a zabezpieczone przed brudem podkładką z folii pet { wystarczy je wyjąć a nie wkręcić, zmielić :P ja zdjąłem tylko z jednej strony}

To właśnie wystarcza za cały komentarz co do jakości kołowrotka.



#57 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:05

Wiesz jak to stadzie wron......znajdzie sie jedna sroka co swój ogon chwali ;)  :)

Wiesz to już nie jedna bo trzy.



#58 OFFLINE   wieszak

wieszak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Wszołek

Napisano 08 lipiec 2013 - 16:09

Wiesz jak to stadzie wron......znajdzie sie jedna sroka co swój ogon chwali ;)  :)

 

Widzisz, jakoś tak się składa, że wędkuję już ponad 30 lat i w swoim arsenale miałem i topowe kije, i chrust. Podstawowym kryterium wyboru było dla mnie dopasowanie kija do siebie. Oczywiście, skutkowało to czasami złym wyborem, bowiem czym innym jest machanie w sklepie, a czym innym testy nad wodą, które weryfikują rzeczywistą ich wartość. Nie mogę tego powiedzieć jednak o moim Shogunie. I tyle! Nie jaram się faktem, że łowię CD czy Loomisem, tak jak wisi mi, że ktoś łowi na leszczynę! Jeśli jednak ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o przedmiocie sporu i wydaje swój osąd na podstawie własnej wszechwiedzy, to taki pacjent nie jest dla mnie partnerem do rozmowy. 

Kolega Toked poprosił o wyrażenie swojej opinii nt. wzmiankowanych kijków, co też zrobiłem. W końcu po to jest ten portal! Mędrkowanie zostawiam "alfonsom i omegom"  ;) .


  • Wojtek B. lubi to

#59 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:14

K

Kolega Toked poprosił o wyrażenie swojej opinii nt. wzmiankowanych kijków, co też zrobiłem. W końcu po to jest ten portal! Mędrkowanie zostawiam "alfonsom i omegom"   ;) .

Hm być może z "alfonsami i omegami" mógł byś pogadać na temat "kijów" czy jak to zwał w ichnym slangu czy terminologi nazw stosowanych , ale jest małe ale :-) kolega toked1971 nie szukał opinji o kijach bo o takowych ma  wyrobioną opinię i nie są one złe  ,ale jak byś raczył przeczytać wątek to byś zorientował się ,że ww pytał o kołowrotki :-) no ale cóż wędkarz z takim stażem.........i arsenałem sprzętu nie ma obowiązku........ czytać z uwagą bo wszak wie lepiej i wszystko :-) 

więc nie wiem kto z nas nie ma bladego pojęcia o przedmiocie sporu my czy ty...........


Użytkownik seiken edytował ten post 08 lipiec 2013 - 21:29


#60 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:51

seiken tak nie do końca masz rację, owszem, zgadza się, głównym pytaniem było jak się sprawują kołowrotki fujitsu ale wątek poszedł w kierunku całego sprzętu fujitsu, gdzie większość forumowiczów, którzy nie mieli nic wspólnego z kijkami tej firmy, pisali przeważnie negatywne rzeczy o tym sprzęcie. W związku z czym narodziło się następne pytanie, mianowicie, czy ktoś oprócz mnie użytkuje kijki firmowane nazwą fujitsu bo tylko ja pisałem o nich pozytywne opinie i prosiłem  kogoś kto też tak jak ja łowi tymi wędkami i może coś prawdziwego (negatywnego bądź pozytywnego) o nich powiedzieć, toteż zrobił kolega wieszak, za co dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych