Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasi milusińsy czyli koty, psiaki i inne zwierzaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1687 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:40

Kolejny wakacyjny przyłów- kot Smyk. Przybłąkał się na działce letniskowej- mały, pogryziony, zarobaczony. Zacząłem leczyć go "korespondencyjnie": Foto- i zdjęcie pokazywałem weterynarzowi, on zapisywał leki i mówił co robić... I tak Smyk stanął na nogi a właściwie łapy. Przywiązał się, wiadomo było, że na wolności już sobie nie poradzi. Od początku szukaliśmy dla niego domu, ale wiadomo jak jest z adopcjami kotów... Nadeszła zima, pora była wracać do miasta i tak Smyk zamieszkał w domu :) .

Załączony plik  smyk 1.png   88,6 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  smyk 2.png   116,21 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  smyk tola 1.png   100,29 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  smyk tola 2.png   102,5 KB   22 Ilość pobrań



#1082 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWisła gdzieś pomiędzy Sandomierzem a Puławami
  • Imię:Tomek

Napisano 10 styczeń 2019 - 20:35

Wieczorny spacerek

Załączone pliki


  • MARIUSZ 69 i Sławomir lubią to

#1083 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 styczeń 2019 - 08:44

http://filing.pl/20-...-jak-blizniaki/

#1084 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 13 styczeń 2019 - 01:23

Kitku wybacz ze Cie „kompromisuje” 😂😂😂😂


#1085 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 13 styczeń 2019 - 09:23

...a może przesadził z mlekiem na imprezie i musiał ,,nakrzyczeć na muszlę"... ;)


  • Byniek i Sławomir lubią to

#1086 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10153 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:33

...a potem ten rozkoszny "liz" na policzku pana :wacko:  :D


  • Byniek, G_rzegorz i Sławomir lubią to

#1087 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:36

...a potem ten rozkoszny "liz" na policzku pana :wacko: :D


Nie jestemy az tak blisko😂😂😂
  • Byniek i bob74 lubią to

#1088 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6222 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 styczeń 2019 - 08:18

Szczeniak wali klocki i leje mi po całej chałupie. Znacie jakieś sposoby żeby go nauczyć załatwiać się na matę albo w innym miejscu? Już zaczyna mnie i kota powoli denerwować.

#1089 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 styczeń 2019 - 08:55

Kup w aptece chłonne, nieprzemakalne podkłady na łóżka. Jak widzisz, że szczeniak ma zamiar się załatwić wtedy szybko go na ten podkład. Nawet jeśli nie zdążysz tego zrobić i pies nabrudzi gdzieś indziej to i tak postaw go na tym podkładzie. Po kilku dniach załapie o co chodzi. 



#1090 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:02

Witam!

Spotkanie z dobrym psim behawiorystą, czasami wystarczy jedno spotkanie. Pomoże i doradzi w wielu kwestiach. Ustawi- głównie właściciela zwierzaka  :) .


Użytkownik Tom_S edytował ten post 19 styczeń 2019 - 09:32


#1091 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:34

Kup w aptece chłonne, nieprzemakalne podkłady na łóżka. Jak widzisz, że szczeniak ma zamiar się załatwić wtedy szybko go na ten podkład. Nawet jeśli nie zdążysz tego zrobić i pies nabrudzi gdzieś indziej to i tak postaw go na tym podkładzie. Po kilku dniach załapie o co chodzi. 

 

I tak było w przypadku mojego Shihtzusu z tym że miała wycieraczkę gumowaną . Jak cię kręciła , dreptała w kółko to szybko na wycieraczkę i po kłopocie z czasem załapała o co chodzi


Użytkownik Sławomir edytował ten post 19 styczeń 2019 - 09:34


#1092 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:39

Witam!

Spotkanie z dobrym psim behawiorystą, czasami wystarczy jedno spotkanie. Pomoże i doradzi w wielu kwestiach. Ustawi- głównie właściciela zwierzaka  :) .

Przepraszam ale uważam, że jeśli ktoś sam nie potrafi "dogadać się" ze swoim zwierzakiem to nie powinien go mieć. Jakie to jeszcze dziwne nazwy zawodów przyniosą nasze czasy...?


  • Qcyk, Alexspin i morrum lubią to

#1093 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 10:10

Ludzie popełniają błędy w dobrej wierze... Gdy pies się zsiusia w domu wkładają mu mordkę w kałuże, gdy jest agresywny wobec innego zwierzaka- krzyczą, gdy ciągnie- zakładają kolczatkę itp. Psa nie wystarczy "mieć"- trzeba go jeszcze wychować...

Podobnie zresztą jest z wychowaniem ludzi- przez ludzi- czyli dzieci. Ale to inny temat  :) .



#1094 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:30

Taaaa: do dzieci też behawiorystów wołaliście?

Trzeba odczekać- innej rady nie ma :)
Pięknie mówi o psach:

 

https://youtu.be/wq8VLacMCJU?t=268



#1095 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6222 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:45

A widzicie, akurat zwierzęcy behawioryzm polega nie na szczerych rozmowach z sierściami, tylko na wykorzystywaniu ich odruchów. Ja trochę na ten temat się nauczyłem kiedy wzieliśmy do domu drugiego kota. Pierwszy nie tolerował jego towarzystwa i trzeba było go ogarniać ok pół roku zanim się przyzwyczaił. Koci behawioryzm polegał w głównej mierze na sadzaniu kota na wysokich półkach gdzie nowy kolega nie miał dostępu. To była jedna z behawiorystycznych rad która zadziałała na 100%.

#1096 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:58

Jasne że bywają przydatni, jednak mówimy o osesku/niemowlęciu i szczeniaczku.

Jedno i drugie musi wyrosnąć z tego.



#1097 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 13:08

Taaaa: do dzieci też behawiorystów wołaliście?

Trzeba odczekać- innej rady nie ma :)
Pięknie mówi o psach:

 

https://youtu.be/wq8VLacMCJU?t=268

 

Jeśli dziecko ma problem- jak najbardziej. Ale do psychologa. Ewentualnie do psychiatry.To oczywiste.

 

Co do psów- miałem ich wiele, wydawało mi się, że się na nich trochę"znam". Problem pojawił się, gdy adoptowana przeze mnie Tola zaczeła wykazywać agresję wobec innych psów. Oczywiście byłem tym faktem załamany. Jako iż Tola jest dość spora- 50 kg +  ;)  o nieszczęście nie było trudno. Do tego był to pies po przejściach, wylękniony, zabidzony, po prostu smutny. Po kilku miesiącach prób "ułożenia" jej po swojemu udałem się do behawiorysty. Diagnoza- Tola nie umie przebywać w towarzystwie innych psów, nie miała z nimi, lub miała złe relacje- stąd jej ataki. Atakowałą by nie zostać zaatakowana. Każde wyjście na spacer to było kilka awantur, a silnego 50 kg konia nie jest łatwo utrzymać jak się nakręci. Nie radziła sobie również w prostych sytuacjach społecznych. Mimo tego, że to bardzo mądry pies, nie potrafiła rozwiązywać prostych problemów- wystarczyło smakołyk przykryć zwykłą kartka papieru- to już była abstrakcja jak się do smaka dostać. Po wielu miesiącach żmudnych ćwiczeń- to zupełnie inny pies. Otwarty na innych, bawiący się. Psów innych nadal nie kocha ale nauczyła się na tyle, że akceptuje ich towarzystwo w bezpiecznej dla siebie odległości- nawet ma 2 kolegów :) . Na zajęcia do behawiorysty nadal co jakiś czas chodzimy i zawsze jest coś do korekcji, ale jest to dla psa rozrywka i zabawa. Aktualnie od wiosny zaczynamy przygodę z tropieniem...

Od znajomych wiem, że nieraz 1 wizyta specjalisty starcza by rozwiązać problem. No, ale to trzeba dumę schować w kieszeń i przyznać się, że nie wszystko się wie i potrafi.

Pozdrawiam :) !

 

Edit: nie każdy ma szansę wychować psa od szczeniaka....


Użytkownik Tom_S edytował ten post 19 styczeń 2019 - 13:10

  • Białek, SkiDivPL i ObraFM lubią to

#1098 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 19 styczeń 2019 - 13:41

Tu się zgodzę, zwierzaki jak ludzie mają swoje charaktery i różne temperamenty i trzeba nad nimi zapanować. Napewno niekiedy jest nieunikniona pomoc specjalisty, szczególnie w przypadku zwierzaków po przejściach. Jednakże i właściciele zwierzaków powinni się w tym także edukować. Ja mam w swojej okolicy gościa, który ma 3 wielkie psy i nie prowadzą ich na smyczy. Miałem już z nim o to parę awantur. Ja mam labladorke i kiedy należy zapinam ja na smycz. Trzeba pamiętać że to jednak zwierzęta i mają swoje instynkty. Będą bronić swojego terytorium. Trzy plus właściciel to już sfora. Kiedy trzy biegną w kierunku jednego ten zaczyna odstraszać szczekaniem. Psy nie reagują na komendy właściciela, a ten nie rozumiejąc sytuacji biegnie za nimi. Dla tych trzech psów jest to sygnał do ataku. Do nieszczęścia w takim przypadku cienka linia.A gość chodzi z nimi na szkolenie. Niektórzy nie dorosli do posiadania psa. Oczywiście mój wpis nie dotyczy siusiającego szczeniaczka. W tym przypadku najlepiej jest wychwycić moment kiedy piesek wykazuje, że będzie siusial i wówczas należy szybko wystawić go na dwór. Rozumiem, że ma tu znaczenie kto jak mieszka i jak szybko może znaleźć się na dworze, ale wówczas można tak jak już koledzy podpowiadali wyżej podsuwać np. gazetę, czy coś innego według wyobraźni właściciela. TomaS życzęu wspaniałych chwil z Tola. Pamiętajmy, że psiak to jest jedyny z domowników, który nie cieszy się z wolnej chaty🙂
  • Białek, Tom_S i ObraFM lubią to

#1099 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 styczeń 2019 - 14:29

Ten to ma miejscówki do odpoczynku :-)
14114430_IMG_20190119_092902.jpg
  • Pisarz.......ewski Piotr, MARIUSZ 69, Tom Rob i 2 innych osób lubią to

#1100 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:41

Piękny. Jak kameleon zlewa się z otoczeniem, ta szarość 😉
  • G_rzegorz lubi to