Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Co na podłogę naszych łodzi?


  • Please log in to reply
276 replies to this topic

#261 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 posts

Posted 29 March 2024 - 23:04

Hej! Mam łódkę Wigry 360, i na ten sezon chciałbym wyłożyć pokład aby trochę wytłumić i trochę wygląd zmienić. Oczywiście dobrze by było jakby była łatwa w myciu i utrzymaniu.

 

Mam taką na oku. 

https://myboat.pl/pl...owa,-bezowa/117

 

Raczej średnio to wytłumi.



#262 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,357 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 04 May 2024 - 21:23

Dzisiajsze dłubanie przy podłodze. Pianka EVA z alika.
.
90bf727ac0756830213a10df2c44d9fb.jpg98e821394b8666184de609e8668a93a5.jpgbc67ff1037d31c3c173fcae1799bc168.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • Artech and darek63 like this

#263 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 posts
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Posted 04 May 2024 - 21:38

Na ile to jest twarda pianka ?. Jak chodzisz ugina się mocno ?



#264 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,357 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 05 May 2024 - 06:12

Pod stopami nic nie czuć myślę że jak się sprawdzi na kilku wyjazdach kupę jeszcze rolkę i przykleję sobie jeszcze w kilku miejscach w tym na 2 bakistach gdzie będę siedział dupskiem po za fotelem. Jak chcesz podaj na prv paczkomat to Ci wyślę trochę sobie pomacasz, bardzo fajne i jest w różnych formach i kolorach.



#265 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 05 May 2024 - 07:38

Napisz jak Ci się sprawdzi , nie raz wyciągnę kotwice z mułem i boję się że tego nie domyję, a to jest przyklejone . Teraz mam wycieczki ażurowe minus ciężar i na boso niewygodne chodzenie , plus wyciągnę i wszystko umyje i jest jak nówka
  • Tresor likes this

#266 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 05 May 2024 - 11:45

Hej! Mam łódkę Wigry 360, i na ten sezon chciałbym wyłożyć pokład aby trochę wytłumić i trochę wygląd zmienić. Oczywiście dobrze by było jakby była łatwa w myciu i utrzymaniu.

Mam taką na oku.
https://myboat.pl/pl...owa,-bezowa/117


Wykładzina fajna, syfu nie widać, nie jest ślizga i na pewno coś tam wytłumi. Mam ja na łodzi 2gi sezon. Jedyny problem to klejenie tego. Trzeba użyć dobrego kleju bo ten od nich się nie nadaje. Szczególnie na rantach, zgięciach.

#267 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 May 2024 - 20:05

Wykładzina fajna, syfu nie widać, nie jest ślizga i na pewno coś tam wytłumi. Mam ja na łodzi 2gi sezon. Jedyny problem to klejenie tego. Trzeba użyć dobrego kleju bo ten od nich się nie nadaje. Szczególnie na rantach, zgięciach.


W tym rzecz.. jaki klej Wam się sprawdza ? To jest porażka że kupujemy drogi fajny materiał.. i nie ma czym porzadnie kleić bo sprzedają nam syfiasty klej.

#268 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,790 posts
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Posted 05 May 2024 - 20:54

Fixgrip na obie powierzchnie. Łatwo zmywa się czymkolwiek w razie nadmiaru, a można jeszcze oderwać w razie niepoprawnego przyklejenia
  • azhek likes this

#269 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 May 2024 - 20:59

Fixgrip na obie powierzchnie. Łatwo zmywa się czymkolwiek w razie nadmiaru, a można jeszcze oderwać w razie niepoprawnego przyklejenia


Nawet na krawędziach trzyma ? Dzięki za polecenie.

#270 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 05 May 2024 - 21:18

Na krawędziach nie trzyma fixgrip. Na płaskie powierzchnię się sprawdza. U mnie jak zawijałem bakisty do środka to kilku miejscach puścił na aluminium. Warto też grzać ranty opalarką, materiał się łatwiej poddaje. Ranty dobrze trzyma butapren.

#271 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 06 May 2024 - 06:10

Wielki minus jest klejenie tych mat  , bo w razie wymiany kto to wyczyści !!! . Widzę u siebie po wędkowaniu , zanęta rozsypana piach z butów , brud z kotwic . Może jak ktoś pływa rekreacyjnie w klapkach wejdzie to czystość   zachowa  , ewentualnie jak komuś brud nie przeszkadza to ok  ;)  takie maty zakłada . Osobiście podobają mi się te maty , ale boję się o zachowanie czystości 



#272 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,357 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 06 May 2024 - 06:21

Wczoraj pływałem z dziećmi, psem, woda na Odrze opada więc jest glina i błocko. Pies też bobrował w bagnie zanim wsiadł do łódki. Po przyjeździe do domu spłukałem wężem i wygląda jak przed wyjazdem.
Dla mnie ta mata nie ma wyglądać ona ma wygłuszać. Ja pływam za brzaną kleniem itp. Często stoję na 30-60cm wody. Każde stukniecie w podłogę i masz na 40min wyczyszczone z ryb...
Uważam że wyczyszczenie pianki EVA jest o wiele łatwiejsze od wszelakich wykładzin. To nie chłonie wody itp. Jest leciutkie, nie poci dupy a zarazem zachowuje się jak guma...
.
5a44103422607b49c02dea0fd7edb8ba.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • darek63 likes this

#273 OFFLINE   tribal

tribal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaAugustów

Posted 06 May 2024 - 07:12

Ta piankę masz podklejona na czymś, w kontrze podłoga mocno nierówna. Możesz podesłać linka na alika.

#274 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,357 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 06 May 2024 - 10:53

Podłoga orginalna do Kontry. Niedługo będzie film.
Link do pianki
https://a.aliexpress.com/_EJlWVvz
.
d59d3416743a14199c0e73962a9315df.jpg18a4ee57b878c5554be29af1cd61d937.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#275 OFFLINE   tribal

tribal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 posts
  • LokalizacjaAugustów

Posted 06 May 2024 - 13:02

fajna ale 1000zł sporo , czekam na film.



#276 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 06 May 2024 - 18:11

Od lat leżą u nas na podłodze 'perskie" dywany. Bez żadnego klejenia albo papiaków! Może to byłyby dobre, ale i eleganckie rozwiązanie? Z bardziej siermiężnych rozwiązań polecam stare i niezawodne gretingi z tekowych listew, naklejone na 10mm neopren - w segmentach  :) 

 

No i wodotrysk mały  :)    



#277 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,188 posts
  • LokalizacjaCieszyn

Posted 06 May 2024 - 20:44

Piankę o której piszecie przykleja się w dwojaki sposób .jeden to ma już nałożony klej po oderwaniu papieru zabezpieczającego po prostu sie tylko dociska ,Drugi sposób kupuje sie w matach klej który z rolki przykleja się do pianki a następnie do podłoża .Pianka przyklejana jest na kleju 3 M po 24 godzinach jest nie do ruszenia .Nigdzie żaden nawet najmniejszy narożnik  nie odejdzie  .Pianka występuje w kilku klasach gęstości co wiąże się oczywiście z ceną ale i tez trwałością i jakością . Myje się ją karcherem wszystko schodzi nawet zaschnięta krew .Jest bardzo trwała i bardzo przyjemna w użytkowaniu bo jest miękka .Dobra oczywiście jest bardzo droga .


  • Tresor likes this