Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
980 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 08 październik 2019 - 15:10

Różnica mocy pomijalna. 2,40 jest szybszy, i bardziej uniwersalny.

#542 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów

Napisano 08 październik 2019 - 19:20

dzięki



#543 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 październik 2019 - 08:30

Może ktoś wrzucić foty ugięcia kija mikado excellence Journey 5-15g?

#544 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów

Napisano 10 październik 2019 - 12:48

zamówiłem oba i będę się zastanawiał w domu, chyba da vinci travel nie będzie w katalogu 2020 bo jakoś strasznie szybko znikają ze sklepów..



#545 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 10 październik 2019 - 17:44

Zapewne bedzie pod inną nazwą - ten kij w ofercie mikado jest od dawna i nazywał sie juz Sensual, a wcześniej jeszcze inaczej.

#546 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów

Napisano 11 październik 2019 - 10:31

jest rival travel ale już z jedna szczytówką, ktoś próbował przezbrajać ten kijek?



#547 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 11 październik 2019 - 11:05

Sensual tez miał jedną szczytowke - tą słabszą opisaną 5-15g, realnie to od 1,5g juz „gada”.
Sporo użytkowników albo skracało ją celowo do drugiej przelotki, albo złamało w trakcie używania sam koniuszek - i taka skrócona zmienia kij w bardzo szybką szpadę 3-12g, o głębokim ugięciu. Do mikrojigow przestaje sie nadawać, natomiast zyskuje na przekazywaniu do dolnika wrażeń z dna i lepiej radzi sobie z twardymi przynętami.
Całkiem możliwe ze to właśnie skłoniło Mikado do dodania drugiej mocniejszej w wersji Da Vinci.

#548 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 październik 2019 - 17:12

Witam, Panowie mam prośbę o radę. Może z Was ktoś ma te wędki i mi podpowie czy nada się do moich zastosowań oraz ryb które chciałbym łowić. Wytypowałem kilka traveli pierwszy z nich to:

 

Mikado Excellence Journey 2,35m 4-21g

- Dragon Flash Four 2,45m 6-25g

Savage Gear Roadrunner XLNT3 2,13m 5-18g

 

Głównie zależy mi na tym żeby wędka była dość szybka, ryby które chciałbym łowić to okoń,sandacz,szczupak. Będę łowił głównie na gumy główki 4-12g + kajtki 3 i 4 cale oraz jakieś gumy podobne do mans predator do 10cm. Plus dla Excellence za to że tuba jest do wędki, trochę obawiam się o szczytówkę czy wytrzyma mocniejsze przeciążenia. Pisałem z kolega o Dragonie dość mocny kij, tylko pytanie czy okonie nie będą z niego spadać w razie co. O XLNT3 zbytnio nic nie wiem. Może któryś z Was by pomógł wybrać wędkę. Wody to jeziora w Szwecji z brzegu dość płytkie. Miałem nie jechać teraz,ale jest jak jest i śmigam do połowy grudnia. Na wiosnę pewnie odezwę się do kolegi Mekamila,ale na obecną chwilę chciałbym coś kupić na szybko. Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.



#549 OFFLINE   Przeman

Przeman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 20 październik 2019 - 21:34

Dzień dobry, poszukuję travelka 240-270cm do 30-40 c.w. Ryby które będę usiłował nim poławiać to duże pstrągi i trocie (Patagonia). Chciałbym żeby kijek był dość szybki przy zacięciu ale pod rybą pracował głęboko. Budżet max 500zł ale mam nadzieję że polecicie coś nieco tańszego. Z góry dziękuję za pomoc!

#550 OFFLINE   Daniel131

Daniel131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 21 październik 2019 - 08:05

Witam.
Używa ktoś Mikado Da Vinci travel do połowu kleni na woblery ok 4 cm i smużaki? Nada się ten kijek pod takie łowienie? Obecnie używam dwuskałdu Savage Gear parabellum 3-16 i według mnie ta wędka świetnie się nadaje pod takie łowienie bo jest dosyć sztywna pod woblerami ale ma paraboliczne ugiecie co przy połowie kleni ma to duże znaczenie. Proszę o opinie

#551 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 październik 2019 - 13:06

Używałem Sensual travel spin (to samo co Da Vinci tylko ma jedną szczytowke tą do 15g), do łowienia pstrągów, kleni, okoni, sandaczy....
W kwestii ugięcia - głębokie i kij dobrze trzyma ryby. Co do woblerków 4cm, tu ta delikatna szczytówka potrafi lekko klękać - z mocno pracującym woblerem w mocnym nurcie. Da Vinci ma drugą mocniejszą wiec to rozwiązuje problem niejako z marszu. Na klenia pewnie celujesz w długość 2,70, i ten kij jest minimalnie wolniejszy i bardziej paraboliczny od 2,40.

Przyznam że nie do końca rozumiem pojęcie i wymagania kija kleniowego. Ta ryba mi chyba nigdy nie spadła, ani z UL, ani z kija 45g, czy to na plecionce czy na żyłce. Faktem jest, że klenie łowiłem niemal wyłącznie na woblery z 2 kotwicami albo obrotówki, i najcześciej jako rybę „drugiego wyboru” (bo nie znalazłem/nie brały pstrągi/sandacze/bolenie), tym samym celowałem w klenia 40+.
Chyba najwiecej dużych kleni (45-58) wyjąłem na szybki,raczej sztywny kij 45g i plecionkę.
Natomiast gdybym miał nastawiać sie obecnie na łowienie dużej ilości mniejszych kleni, 25-40, na otwartej przestrzeni, to stawiam na muchę. Dublety ryb 25-30 dały mi wiele frajdy, w wędrówce za lipieniem.

Reasumując, w moim osobistym odczuciu na klenia nadaje sie każdy kij, nie będący jerkówką albo supersztywną pałą, dostosowany do przynęty, pod warunkiem ostrych haków/kotwic i dobrego hamulca w kołowrotku. Poprawkę należy brać na fakt, że łowie niemal wyłącznie travelami, a w tych konstrukcjach nie spotkałem jeszcze kija o skrajnych parametrach ugięcia.

#552 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 24 październik 2019 - 09:46

Używa ktoś Mikado Da Vinci travel do połowu kleni na woblery ok 4 cm i smużaki? Nada się ten kijek pod takie łowienie?

Używam. Nadaje się.

Bardzo często łowię na Da Vinci. Nie męczę się z tą wędką. Nie daje powodów do narzekań.

Bardzo uniwersalna.

Dla kogoś, co nie jest zdecydowany, czy pójść w kierunku do 15 g, czy do 25 g, to rozwiązanie załatwia sprawę.



#553 OFFLINE   Przeman

Przeman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 październik 2019 - 15:37

Mam pytanie do użytkowników kija voyager trout 245cm do 21g. Moglibyście mi opisać- tak łopatologicznie- jak ten kij pracuje pod sporym obciążeniem? Pracuje 1/3 blanku, 2/3, 3/4? Lubię kiedy kij jest szybki w momencie zacięcia, ale w czasie holu pracuje głęboko. Czy w takim wypadku Voyager spełni moje oczekiwania?



#554 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Napisano 24 październik 2019 - 22:26

Wczoraj dotarł do mnie travel Savage Gear Parabellum CCS o długości 279 cm, 4 części. Dziś pierwszy wypad na "bolenia". Brania nie było, ale wędka pozwala na bardzo dalekie wyrzuty, Sikiem 9g, plecionka Momoi 0,10, kołowrotek Stradic ci4 3000. Wcześniej miałem Dragon MIllenium SP 25 290 i tam musiałem się namachać, siłowo a i tak nie rzucałem tak daleko jak tym SG. Po pierwszym wypadzie jestem bardzo zadowolony mimo zerwania zestawu na jakimś tam kamieniu.


Użytkownik KolegaKolegi edytował ten post 24 październik 2019 - 22:27


#555 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 13 listopad 2019 - 18:07

Uzywal moze ktos wedki Team Daiwa Travel PIlk

 

Załączony plik  team-daiwa-travel-pilk-meeresrute-4tlg_600x600.jpg   16,35 KB   16 Ilość pobrań

 

https://www.fishing-...el-pilk/s/20191



#556 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 listopad 2019 - 08:15

Co tam Paweł znowu kombinujesz? :D



#557 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 listopad 2019 - 09:45

Co tam Paweł znowu kombinujesz? :D

 

Well... cos tam sie dzieje  B)  :ph34r:


  • wujek lubi to

#558 OFFLINE   Przeman

Przeman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 19 listopad 2019 - 08:00

Pytanko do użytkownikow TD voyager trout- czy wszystkie przelotki w waszych egzemplarzach są idealnie wklejone? W moim patyku przy jednej przelotce lakier delikatnie odstaje od blanku. Zadzwoniłem do wędkarskiego- mają jeszcze jeden kijek ale z tą samą sytuacją na tej samej przelotce... Może tak jest we wszystkich kijach z tej serii?

#559 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 listopad 2019 - 11:17

Well... cos tam sie dzieje  B)  :ph34r:


Dorsze w Norwegii będziesz lowil? 😅

#560 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 listopad 2019 - 11:28

Dorsze w Norwegii będziesz lowil?

 

Jeszcze nie, ale kto tam wie za pare lat  :lol: