Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
976 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 20 styczeń 2020 - 22:17

W związku dość częstymi wypadami w kraje dość egzotyczne, postanowiłem zainwestować w travela (spinning). 

 

Na podstawie moich skromnych doswiadczen powiem tak. Wedka do 40g to chyba taki morski UL. Lowilem wedka do 35g i nie nadawala sie prawie do niczego. Na sam koniec zlamalem ja na rybie. Tak wiec zalecilbym cos do 100g. Wtedy ogarniesz na spokojnie trolling z mniejszym wobkiem a jak bedziesz chcial polowic w dryfie na verticala w mangrowach to tez ogarnie 50 g glowki. No i bedzie szansa na jakas kontrole nad ryba.

 

Ja w tej chwili przed kolejna wyprawa przygladam sie SAVAGE GEAR MPP2 Travel Spinning Rod 8ft 40-80g. Z opisu wydaje sie miec wszystko czego mi potrzeba. To bedzie moj orez w kategorii Light. Oprocz niej wezme jeszcze cos solidniejszego: PE 4 CW do 150-200g. 

 

Wszytko zalezy od specyfiki lowiska i lowienia ale mysle ze takie dwie wedki to podstawa lowienia w wodzie slonej. Wez tez jeszcze pod uwage ze ryby w tropikach walcza po prostu brutalnie :)

 

Ps Nie zapomnij o solidnych hakach, koleczkach lacznikowych itd.


  • wujek lubi to

#582 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 styczeń 2020 - 22:29

To SG MPP2 jest w różnych wersjach. W tej chwili 10-40g jest w promocji w Pleciona.pl:

http://pleciona.pl/p...0-40g-4cz/27421

Jest jeszcze 20-60g w tej samej długości:

 

http://pleciona.pl/p...0-60g-4cz/27422

 

i mocniejsze ale chyba już tylko dłuższe.

 

Nie miałem ich w ręku ale była pokusa żeby nabyć.


Użytkownik mikryb edytował ten post 20 styczeń 2020 - 23:10


#583 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 styczeń 2020 - 23:06

Z droższych warto może jeszcze obejrzeć Shimano sprzedawane ze sztywnym pokrowcem na wędkę i kołowrotek.

Mają więcej części niż 4 no i są dłuższe po rozłożeniu, np. taka:

 

https://www.taniewed...70m-15-40g.html

 

albo mocniejsza:

 

https://www.taniewed...70m-20-60g.html


Użytkownik mikryb edytował ten post 20 styczeń 2020 - 23:12


#584 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:17

Jak jest ten kij wywazony? Pytam bo do lekkich on nie nalezy... :)

Dobrze, moja żona łowiła nim cały dzień i nie narzekała. To sprzęt na poważne ryby więc nie wiem czego szukasz. Ja wolę mieć grubszy blank kosztem wagi, a nie papierowy lekki który strzeli w pierwszym dniu łowienia bo do sklepu się nie pójdzie i nie kupi drugiego. Nie przesadzajmy z tą wagą, taki kij musi ważyć w okolicy 300g. Czy to znowu aż tak dużo?



#585 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 styczeń 2020 - 00:45

Dobrze, moja żona łowiła nim cały dzień i nie narzekała. To sprzęt na poważne ryby więc nie wiem czego szukasz. Ja wolę mieć grubszy blank kosztem wagi, a nie papierowy lekki który strzeli w pierwszym dniu łowienia bo do sklepu się nie pójdzie i nie kupi drugiego. Nie przesadzajmy z tą wagą, taki kij musi ważyć w okolicy 300g. Czy to znowu aż tak dużo?

Szukam kija do lowienia z lodki. Zachodnia Afryka. Gatunki: barakuda, cubera, otholite, threadfin itd (przepraszam nie znm Polskich nazw tych ryb) Jesli chodzi o rozwodzenie sie nad waga kija to powiem tak. Kiedys zabralem ze soba na wyprawe starego Beastmastera ktorego nie dalo sie niczym wywazyc, zawsze lecial na pysk. Stad ta trauma ciezkiego kija :) 


  • wujek lubi to

#586 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:32

Co do długości kija to raczej opada cokolwiek większego niż 2.13 z powodu krótkiej dł. transportowej.

 

aaa no i budżet myśle ok 500 powinno starczyć.

 

 

Jeszcze jedna wędka przyszła mi do głowy. Trochę mocniejsza niż planowałeś, a długość transportowa bardzo dobra.

 

https://rapa-sklep.p...-70g-50196.html



#587 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 styczeń 2020 - 09:01

Szukam kija do lowienia z lodki. Zachodnia Afryka. Gatunki: barakuda, cubera, otholite, threadfin itd (przepraszam nie znm Polskich nazw tych ryb) Jesli chodzi o rozwodzenie sie nad waga kija to powiem tak. Kiedys zabralem ze soba na wyprawe starego Beastmastera ktorego nie dalo sie niczym wywazyc, zawsze lecial na pysk. Stad ta trauma ciezkiego kija :)

Oceaniczne ryby to trochę inna liga, choć ten shimano monster w opisie ponoć jest stworzony pod te gatunki.  Ja pod takie ciężkie łowienie zabieram Daiwe Saltige GT do 180g ( tyle że to kij poppingowy) i jestem pewny że bedę mógł stoczyć równą walkę, ale to nie travel. Niestety słyszałem z wielu opini że travele nie są zbyt dobre pod duże oceaniczne drapieżniki. Są dobre travele, ale często kosztują po 1000E. Jest nowość Daiwy i jak bym jechał na Ocean i w planie byłyby cubery i barrakudy którą są bardzo silnymi rybami (szczególnie cubery) to bym nie kombinował tylko kupił kij dedykowany pod tego typu ryby. Masz w tej Daiwie kilka modeli, wybierz zależnie od stosowanych przynęt, ale osobiście brałbym mocniejszego 180g. Jest tez model do speedjiggingu, ten do 300g, też warto zabrać. Sklep z linku też polecam, super kontakt i chyba mi jakieś zniżki dali. Wysyłają bez problemu do kraju, tydzień i masz kij w domu. Moją Daiwe też ściągałem z Francji bo wyszła taniej niż u nas :).

 

https://www.pechextr...on-sltt734hfsbf


Użytkownik wujek edytował ten post 23 styczeń 2020 - 09:05


#588 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2020 - 09:48

Podpisuje się obiema rękoma pod tym co pisze wujek. Na morze - zwłaszcza ciepłe, spining light to cw do 100gr, przy poważniejszym łowieniu np. na poppery rekomenduję 200-300gr, przy jiggingu z łódki 300gr i więcej. Travel to zawsze będzie kompromis - niewiele jest na rynku dobrze wykonanych, mocnych wędek tego typu, travele mają sporo łączeń a wiec i potencjalnych słabych punktów.... ale trzeba sobie jakoś radzić. Z ciekawszych modeli travel na morze i silne ryby polecam Sportexy - sprawdzone w boju, mocne kije za sensowne pieniądze i bardzo dobry serwis.
I jeszcze jedno - jedną wędką nie ogarniemy w satysfakcjonujący sposób wyjazdu - zawsze mam 2-a zestawy - light do ok 100gr i mocniejszy do 300gr. Nigdy do końca nie wiemy jakie zastaniemy warunki na wodzie, że o rybach nie wspomnę.... a już miałem okazję rzucać (muchowką) do ok 200kg marlina... na szczęście dla mnie ryba w ostatniej chwili zrezygnowała z pochłonięcia muchy....

Użytkownik gladki edytował ten post 23 styczeń 2020 - 10:03

  • wujek, jersey i Luckyguliver lubią to

#589 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 styczeń 2020 - 14:45

https://zenaq.com/ro...exp/exp_en.html

#590 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 styczeń 2020 - 16:16

Zenaq super wędki z super cenami. Tak samo tenryu.

#591 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2020 - 16:39

https://zenaq.com/ro...exp/exp_en.html



Bardzo pięknie wyglądają te kije ale drogie i gwarancja nie obowiązuje poza Japonią. Długość 90cm to czasami tez zbyt dużo jak na torbę do samolotu - takie wędki musiałem po skosie upychać do największej torby Ortlieba i bałem się aby mimo rury pcv nie uległy uszkodzeniu (materiał torby był na maxa naciągnięty i w tym miejscu uszkodziłem powłokę mojego Ortlieba).
Na który konkretnie model łowiles? Napisz coś więcej.

#592 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 styczeń 2020 - 20:39

Mam Ep76 do 120gr cast ,ale może tobie podpasowałby abu monster? 4 cz trochę krótszy 221cm ale ma moc no i cw do 300gram
https://global.rakut...bsl-ab-a-00017/ Cast

#593 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 28 styczeń 2020 - 13:03

Cześć,

 

nie wiem czy tu jest odpowiedni wątek do mojego pytania ale po części pasuje do niego :)

Planuje zakup wędki TRAVEL i do niej sztywną tubę. Pytanie czy jest ktoś w PL kto robi takie tuby czy pokrowce na wymiar ???

Wędka będzie 3 składem ok 70cm każda część

 

Pozdrawiam

Wojciech



#594 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:36

Robi, polecam - http://pokrowcenawedki.pl/


  • BraWo lubi to

#595 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:52

Robi, polecam - http://pokrowcenawedki.pl/

Dzięki z namiar!. Polska rodzinna firma TO LUBIĘ  :)



#596 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 luty 2020 - 07:07

Cześć,

 

nie wiem czy tu jest odpowiedni wątek do mojego pytania ale po części pasuje do niego :)

Planuje zakup wędki TRAVEL i do niej sztywną tubę. Pytanie czy jest ktoś w PL kto robi takie tuby czy pokrowce na wymiar ???

Wędka będzie 3 składem ok 70cm każda część

 

Pozdrawiam

Wojciech

Poszukaj ewentualnie na znanym portalu gościa "Leszczuniu" Krzysztof Stankowski. Też zrobi tubę, pokrowiec na wędkę, kołowrotek, szpulę pod wymiar.


  • BraWo lubi to

#597 OFFLINE   Daniel131

Daniel131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 22 luty 2020 - 15:49

Witam, poszukuję wędki travel typowo pod okoniowe jigowanie głowkami 1,5 - 5g. Wędka współpracowałaby z plecionką. Mógłby ktoś polecić coś ciekawego, coś przetestowanego? Ewentualnie może jakąś pracownię która by wykonała taki kijek?



#598 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 22 luty 2020 - 23:15

FAVORITE Blue Bird COMPACT Travel. Cztery części  w tym dwie wymienne szczytówki 2 g wklejka i 7 g rurka. Wędka nazwijmy to "szybka", nawet bardzo (Ex fast). Testowana przeważnie na okoniach, kleniach i jaziach. Na wyposażeniu tuba i pokrowiec. Nie miałem doświadczenia z innymi travelami w takiej gramaturze.

#599 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów

Napisano 24 luty 2020 - 17:51

a okume epixor travel to miał ktoś w ręku? najbardziej insertuje mnie ta najdłuższa 345 10-35



#600 OFFLINE   Daniel131

Daniel131

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 28 luty 2020 - 18:44

Witam. A masz może porównanie z jakąś wędką w dwuskladzie o podobnej gramaturze? Jak ta wędka się sprawuje przykładowo z jigami 2-4g z gumami ok 5-8cm? Nie jest zbyt "pałowata"?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych