Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobry kołowrotek staloszpulowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 15:19

Witam.
Na Allegro jest b. ciekawy kołowrotek spinningowy, przeznaczony do cieżkiego spinningu. To rzadkość i rarytas na rynku. Cena też jest dobra.
http://www.allegro.p...rdinal_55_.html

Oczywiście to nie ja go sprzedaję, ani też sprzedający nie jest moim kolegą itp. Piszę tym bo jest to znakomita konstrukcja. Miałem kiedyś możliwość rozkręcenia takiego i przeżyłem wtedy szok. Wnętrze korpusu jest w całości wypełnione mosiężnymi, potężnymi mechanizmami, przekładniami itp. Rozkręcałem wcześniej swoje Shimano Aero 3000, Daiwa Emblem 3500- i ich mechanizmy w porówaniu do tego ABU to fraszka i zabawka i pic na wodę. Nawet słynny ABU 66 ma mniej solidnie wykonane przekładnie (też go rozkręcałem). Polecam uwadze ten kołowrotek do ciężkiego np. rzecznego spinningu. Nie wiem tylko czy oferowany ma cichą czy terkocącą pracę przy włączonej blokadzie obrotów wstecznych rotora. Firma ABU produkowała i taką i taka wersję tego kołowrotka.
Pozdrowionka

#2 OFFLINE   at305

at305

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja Warszawa

Napisano 16 grudzień 2007 - 19:17

Łowiłem takim przez ponad 15 lat. Kupiłem go w Londynie pod koniec lat siedemdziesiątych, jak tylko się pokazał. Maszyna nie do zdarcia. W końcu wyrwał mi go jakiś zwariowany kolekcjoner i zostawił jakieś duże pieniądze. Nie znam mocniejszego i trwalszego kołowrotka. Po latach okazyjnie kupiłem dwa egzemplarze. Leżą na półce jako okazy kolekcjonerskie i raczej nie będą używane. Są już chyba odrobinę przestarzałe. Szpula jest za niska a rolka przesuwu żyłki w kabłąku ma za małą średnicę. Ale jeśli trafi mi się wyprawa na dorsze lub na trocie to lepszej maszyny nie ma. ABU przestało ją produkować pewnie dlatego, że wystarcza na całe wędkarskie życie. Co to za interes sprzedać wędkarzowi tylko jeden kołowrotek. Dziś cena 550 PLN wydaje się śmiesznie niska. At305.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych