Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Curado 101d !?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 13:12

wedlug mnie nie ma wiekszej roznicy pomiedzy PP a strenem, plecionka stren jest mieksza no i moze troche lepsza jakosciowo, tuff line xp o mocy 10 lb albo 15 lb tez jest znakomita i tak samo miekka jak stren, wedlug mnie to linka lepsza niz PP

jako PE okresla sie w japonii plecionki, linki plecione sa robione na calej ziemi z wlokien dyneema (spectra), z tego co sie orientuje w tym temacie, na ziemi sa 4 fabryki produkujace wlokna dyneema (spectra)
polecam artykul http://www.jerkbait.pl/?p=56

co jest specjalnego 'PE' w zillionie PE?
ma mocniejsze przekladnie ze specjanego stopu, zmodyfikowany hamulec walki i wodzik tego kolowrotka przesuwa sie szybciej niz w zwyklym zillionie, co ma zapobiegac wchodzeniu plecionki pod zwoje znajdujace sie juz na szpuli

#22 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 01 kwiecień 2008 - 14:11

PE to skutecznie stojuje na spiningu. U nas ten termin sie przycepil po plecionek japoskich, jakie sa z reguly unbraided. Daja lepsze dystansy rzutowe (diametr zaznaczony = faktycznemu, sa mienksze) i oprucz tego maja dobra czulosc. (uzywam linke ASAMA)

Zrozumialem ze dla castingu lepsze sa linki typu braided, ich wienkszy diatemeter i pewna sztywnosc nieco skraca rzuty ale nie daje on plecionce wejsc pod zwoje na szpuli przy holu duzhej ryby czy zakrzacenju.

Dzienki.


#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 14:35

PE sa braided :D to japonskie okreslenie plecionki, amerykanie mowia super lines albo spectra, w europie mowi sie plecionka albo dyneema ... kazdy ma jakis swojskie okreslenie, ale chodzi w sumie o ta sama linke

#24 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 kwiecień 2008 - 18:19

Tak tak w niedzielę straciłem tylko 80m jakiegoś badziewiastego strena i 4 wabki a wy mówicie o dwoch sezonach? chyba w basenie albo na lodowisku :lol:

#25 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 02 kwiecień 2008 - 20:40

Zgadzam się z Remkiem, że problem pojemności Curado 101D przedstawiony przez mirata@ jest sztuczny. Taki problem to czasami może mieć co najwyżej Janusz z Legnicy jak założy trochę za duży ołów i wiatr mu za mocno dmuchnie w plecy :lol:
Dla nas, zwykłych szaraczków pojemność jak napisał Remek jest wystarczająca.

pozdrawiam :D

#26 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 02 kwiecień 2008 - 20:49

Witam.

Znow mam maly problem: nie wiem jak sie zdejmuje szpulka z Curado. Zjalem panel bokowy, widze bloczki i szpulke ale ona nie wychodzi na rewnatrz. Bardzo mie ciekawo w jakim stanie jest smarowanie przekladni glownej i reszty a je nawet nie moge je obejzec. Noca czasem mi sie sni ze jesienia ja wreszcie zdejme a tam... :(




#27 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 02 kwiecień 2008 - 21:59

Witam.

Znow mam maly problem: nie wiem jak sie zdejmuje szpulka z Curado. Zjalem panel bokowy, widze bloczki i szpulke ale ona nie wychodzi na rewnatrz. Bardzo mie ciekawo w jakim stanie jest smarowanie przekladni glownej i reszty a je nawet nie moge je obejzec. Noca czasem mi sie sni ze jesienia ja wreszcie zdejme a tam... :(




BITR jak widzisz szpulę z bloczkami to chwyć za dwa metalowe pręty na których są bloczki i ciągnij. Szpula powinna wyjść. W moim to tak działa pozdrawiam życząc sukcesu.


#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 kwiecień 2008 - 11:24

szpula w curado 101 podobnie jak scorpionie jest blokowana taka malutka zapadka w srodku, musisz ciut mocniej pociagnac...


PS> przekladni od strony szpuli nie zobaczysz..

#29 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 03 kwiecień 2008 - 11:56

Dzienki. Disiaj rano probowalem tak zhe malo paznokci ne pozrywalem. Jednak sie balem ciangnac z calej sily zeby nie popsuc hamulec. Ten VBS to on ma lapki ktore fiksuja bloczki z plastiku. Balem sie ze pręty sa takze tym plastikiem zafiksowanie. Jednak widze ze trzeba probowac dalej. Umieram z ciekawocsi :mellow:

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 kwiecień 2008 - 13:25

Nie pamiętam czy w Curado też ale na przykład w Scorpionie wypychałem szpulkę od strony korby. Wystarczy odkręcić zupełnie nakrętkę docisku szpuli i widzisz oś szpulki. Wystarczy mocniej wcisnąć i wychodzi z zapadki.

#31 OFFLINE   vitacola

vitacola

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaCarrickmacross Irlandia

Napisano 03 kwiecień 2008 - 13:43

miałem ten sam problem nie chciała wyjść i zrobiłem jak pisze kolega Popper i wylazła :mellow:

#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 16:51

tak jest w kazdym multiku ;)

#33 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 03 kwiecień 2008 - 21:14

No narescie, udalo sie. Ten drugi sposob to prosty i wygodny. Tyle ze nawet jednym okiem sie nie udalo popatrzec na przekladnia glowna. Ale sobie dobrze obejzelem spulke :D Do przekladni to chyba musze isc z drugiej strony. Ale to juz innym razem, kiedy bende mial wiencej czasu.

@pitt
sorry, ale sa takze inne konstrukcje, nie potrzebuje hodzic daleko - chociaz by moj C3.

Dzienkuje wszyskim po raz kolejny.

#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 05:30

piszac

tak jest w kazdym multiku ;)

mialem na mysli, ze odkrecajac docisk szpuli, mozemy ja w latwy wycisnac od drugiej strony :D

zeby sie dostac zebatek, musisz odkrecic korbke i caly panel

#35 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 18 kwiecień 2008 - 12:00

Ktore Curado lepiej uzywac do polowu boleni ? 101d czy 201DHSV ??

#36 OFFLINE   vitacola

vitacola

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaCarrickmacross Irlandia

Napisano 18 kwiecień 2008 - 12:37

dopiero zaczynam z castingiem ale rzucalem z jednego i drugiego i jak dla mnie to 201DHSV

#37 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 18 kwiecień 2008 - 13:20

Ja do połowu bolków stawiał bym na wielkość 101 wygodniejsze w trzymaniu (chyba ze ktoś ma dużą łape). Ten zaproponowany przezemnie spokojnie starczy... :D

#38 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 kwiecień 2008 - 15:21

to zależy z jakim kijem i jakich wabików używasz. Jesli łowisz rapy przeciętnej wielkosci w okolicach wymiaru ochronnego i używasz mniejszych (lżejszych) wabików 101D będzie lepszy. Jeśli jednak nastawiasz się na dalekie dystanse i używasz lotnych wabików boleniowych od 12g w górę to 201D będzie właściwszym multiplikatorem. Do tego mocniejszy i dłuższy kij od 17 lbs i 7 stóp w górę. Wadą curado 201D jest jego masa i ergonomia. Docelowo na bolenia skłaniałbym się w kierunku multiplikatorów typu Metanium MG7 albo Metanium XT 2005 lub Antares AR. To konstrukcje które obsłużą lepiej zarówno te lżejsze wabiki boleniowe jak i pozwola na osiaganie sporych dystansów. Moze warto bybyło poeksperymentować z takimi konstrukcjami jak Daiwa Zillion HLC lub millionaire wielkosci 103..

pozd JW :D



#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2008 - 15:24

dla mnie zdecydowanie 201DHSV. maszyna buja się od 8g. a średnica jej szpuli przy niewielkiej masie wlasnej powoduje ze osiagi sa zdecydowanie lepsze niz przy 101D. no chyba ze bolki ganiasz przynetami 5-8g. wtedy 101D moze byc lepsze...

#40 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 maj 2008 - 17:13

Jeśli chodzi o dalekie rzuty to ja bym sie skłaniał przy multikach DC, może być CC101DC lub MG7DC oba mają zdecydowanie lepszą kontrole przy bardzo szybko obracającej sie szpuli i rzuty na znaczna odległość lekkimi i średnimi wabikami nie przysparzają trudności.