Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

problem wyboru nowego kija


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 13:50

witam zaprowadziła mnie na to forum potrzeba zastąpienia mojego starego spina czymś zdecydowanie lepszym. Niestety samodzielne poszukiwania mnie przerosły (po prostu rynek jest przesycony wklejkami których nie chce) i niestety nie znalazłem tematu który byłby mi w stanie pomóc więc zostałem zmuszony zamieścić własny. Tak więc potrzebuje spina o takich parametrach:

 

długość: od 2,50 do 3 metrów 

akcja: najlepiej medium fast lub moderate(medium) ewentualnie fast 

minimalny ciężar wyrzutu: im mniejszy tym lepiej

maksymalny ciężar wyrzutu: około 20gr więcej niż 25gr

szczytówka: koniecznie bez wklejki!!! bo na tym właśnie polega mój problem ze znalezieniem odpowiedniej wędki

masa: oczywiście im mniej tym lepiej

dolnik: im krótszy tym lepiej 

przynęty: małe i średnie woblery oraz obrotówki 

łowiska: głównie małe i średnie rzeki 

uwagi: kij musi dawać sobie rade z przyłowami w postaci szczupaka i bolenia oraz brzany (co do dwóch ostatnich to raczej mało prawdopodobne ale zabezpieczyć się zawsze warto). Kij powinien też pozwalać na miotanie małymi woblerami na jak największą odległość 

cena: około 200zł (może być trochę więcej ale oczywiście im mniej tym lepiej)

 

Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wyrozumiałe i konkretne komentarze.



#2 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:07

W takiej cenie to Ron Thomson Tyran, Team Dragon Thytan dość przyzwoita chińska masówka. Jakbyś dołożył 100 to wśród SavageGear mógłbyś szukać.
Na forum niedawno był Bushwacker do 16g w dziale sprzedam.

#3 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:09

Witamy serdecznie, zajrzyj szybko do działu powitanie wstukaj tam kilka słów o sobie

(przedstaw się, co łowisz) i cześć formalna będziesz miał już z głowy.

 

No i będziemy szukać dla Ciebie "patyka" ;)



#4 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:11

Witam,

 

mam daiwa exceler jigger 2.70 wyrzut 3-18 (nie wklejka) kilka razy nad wodą. Moge oddać za 200 zł z wysyłką

 

Pozdrawiam

matpgt


Użytkownik matpgt edytował ten post 07 lipiec 2013 - 14:12


#5 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:18

Widzę że kolega z Poznania ,więc odpowiedź moja jest krotka i najlepsza z możliwych- zalecam wizytę w Art-Rod ;)

Sam w tygodniu byłem w podobnej rozterce ,bo pierwszy raz od 6 lat szukałem spiningu a nie castingu i to jeszcze w granicach budżetu który ty podałeś :) Wybór mają konkretny, powiedz tylko czego oczekujesz i na pewno co najmniej kilka wędek będziesz do wyboru. Ja osobiście wybrałem Okumę Inspirę Jig ,ale zwróć uwagę na Savagear MPP 251cm i cw do 16 i 23g, jest jeszcze Okuma Black Rock i kilka propozycji od Dragona :)


Użytkownik tofik edytował ten post 07 lipiec 2013 - 14:50


#6 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:37

Widzę że kolega z Poznania ,więc odpowiedź moja jest krotka i najlepsza z możliwych- zalecam wizytę w Art-Rod ;)

Sam w tygodniu byłem w podobnej rozterce ,bo pierwszy raz od 6 lat szukałem spiningu a nie castingu i to jeszcze w granicach budżetu który ty podałeś :) Wybór mają konkretny, powiedz tylko czego oczekujesz i na pewno co najmniej kilka wędek będziesz do wyboru. Ja osobiście wybrałem Okumę Inspirę Jig ,ale zwróć uwagę na Savagear MPP 253cm i cw do 16 i 23g, jest jeszcze Okuma Black Rock i kilka propozycji od Dragona :)

myślałem o rozwiązaniu z tym Art-Rod ale szczerze mówiąc boję się o koszta. @tofik powiedz mi proszę jak wygląda tam z cenami bo szczerze mówiąc nie chciał bym wydać na to ponad 400 



#7 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:43

tak w ogóle to dziękuje za pomoc i powiedzcie mi proszę jeszcze co myślicie o tych kijach:

 

Savage Gear Multi Purpose Predator Ron Thompson Flexide v2 Robinson Tritium Trout Spin

 

Konger Maxim Twist

#8 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:47

No generalnie to o tym ile wydasz to decydujesz Ty,a wybór wędek w kwocie 200-300zł mają duży.



#9 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:55

No generalnie to o tym ile wydasz to decydujesz Ty,a wybór wędek w kwocie 200-300zł mają duży.

no to genialnie dzięki wielkie bo zdaje się że to będzie rozwiązanie idealne 



#10 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 07 lipiec 2013 - 15:12

Jeśli chodzi o Savage Gear Multi Purpose Predator użytkuję inną długość i gramaturę, zbrojenie jest identyczne jak w wyżej zaprezentowanym modelu. Zdecydowanie wolę tradycyjną metodę zbrojenia startowa fi 30 mm i td.



#11 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 lipiec 2013 - 16:14

Kolego, do Art-Rod podjedziesz, pooglądasz, podpytasz, sam zdecydujesz czy kupisz czy nie... no problem. Na pewno chłopaki doradzą rzeczowo i nienachalnie...



#12 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 17:20

dzięki wszystkim i tak swoja drogą jestem zaskoczony rzeczowością wypowiedzi bo na innych forach jak czytałem to tylko ludzi bluzgają i próbują udowodnić    że się nic nie wie.



#13 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 07 lipiec 2013 - 18:57

Akurat ten Konger co go podałeś to jest wklejanka (notabene z dobrymi opiniami) więc chyba odpada  ;)



#14 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 07 lipiec 2013 - 19:08

Swego czasu miałem Team Dragona 2,70 do 14g. Akcja mod-fast. Był opisywany, jako kij jaziowy i na jazie był bardzo udany. Dał też radę zębatemu przyłowowi 70-kilka cm. Rękojeść dość krótka ale i odpowiednia do kija takiej długości. Jego wszystkich możliwości już nie pamiętam, ale zrobił na mnie bardzo korzystne wrażenie. Majątku nie kosztuje.



#15 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 20:17

dzięki @Piotreq o mało co bym nie wybrał złego kija tak swoją drogą mogli by zacząć robić więcej klasycznych spinów bo rynek jest już wybitnie przesycony  wklejkami moim zdaniem 



#16 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 20:20

Swego czasu miałem Team Dragona 2,70 do 14g. Akcja mod-fast. Był opisywany, jako kij jaziowy i na jazie był bardzo udany. Dał też radę zębatemu przyłowowi 70-kilka cm. Rękojeść dość krótka ale i odpowiednia do kija takiej długości. Jego wszystkich możliwości już nie pamiętam, ale zrobił na mnie bardzo korzystne wrażenie. Majątku nie kosztuje.

myślałem nad dragonem ale z drugiej strony czytałem wiele nieprzychylnych komentarzy i teraz w zasadzie nie wiem co o tej firmie myśleć bo wydają się to być dobre kije.



#17 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 lipiec 2013 - 20:33

 Myślę że kije Dragona są całkiem niezłe , w cenie ok 200zł masz serię EXPRESS SPIN  i modele 4-20g oraz 5-25g,w dwóch długościach tzn 245 i 270cm.Z tego co wiem ze sprzedanych kilkudziesięciu wędek w ubiegłym roku i w tym jeszcze nic nie wróciło do sklepu z jakąś usterką,więc chyba nie jest tak źle z tym Dragonem ;)



#18 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 lipiec 2013 - 20:42

Na forach spinningowych dyskutuje się przeważnie o kijach których ceny zwykle przekraczają określony przez ciebie budżet kilka lub kilkunastokrotnie. Spotykają się tu ludzie dla których spinning jest pasją wykraczającą poza zwykłe hobby.. Ludzi którzy są zdeterminowani kupować tak drogi sprzęt często kosztem rezygnacji z innych wydawałobysię bardziej istotnych potrzeb.
Dla takich ludzi , sprzęt oferowany przez firmę Dragon nie jest odpowiedni i oceniają go nisko.
Nie mniej jednak większość z nas bez wątpienia zgodzi się ze stwierdzeniem że na tle ogólnej sieczki oferowanej na "powszechnym " rynku wędkarskim ; sprzęt Dragona prezentuje się nader przyzwoicie.
  • krzychun lubi to

#19 OFFLINE   Jendrzej_K

Jendrzej_K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań i okolice
  • Imię:Jędrzej

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:15

dziękuje za wyjaśnienia na temat dragona i szczególnie tobie @samwieszkto za opis tej nie zrozumiałej dla mnie dotychczas sytuacji.

@tofik właśnie ten 2.70 4-20 chodził mi po głowie tylko miałem jak widać niesłuszne wątpliwości tak więc wielkie dzięki za wyjaśnienia. 



#20 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:17

Nie jestem jakimś wielkim fanem Dragona. O różnych HM'ach nie mam jakiejś szczególnie dobrej (o akcji myślę) opinii, ale dwa Team Dragony (2,70 med-fast. Do 14 i do 21 g) zawsze bardzo mi się podobały, a tego 14 g miałem i miło wspominam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych