Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tropiciel - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 grudzień 2007 - 13:32

pogadanka jak u cioci na imieninach – żałosne.

Mi się podobało, wyszło bardzo naturalnie, na luzie :D.

#22 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 21 grudzień 2007 - 14:07

A ja mam trzy pytanka do remka:)

1.Czy to radio w której byla audycja mozna sluchac na necie??

2.Czy czesto sa puszczane takie audycje o tematyce wedkarskiej??

3.Czy u nas w Polsce jest jakies radio ktore nadaje audycje o tematyce wedkarskiej??

Bardzo mila,luzna rozmowa wedkarzy,bez stresu i sztucznosci,az milo posluchac,szkoda ze u nas w Polsce nie ma takich audycji,dziekuje wszystkim tym co to przygotowywali,jesli to mozliwe to poprosze o czestsze takie audycje zza ocenu :D

#23 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:05

@Jerry nasz PRZYJACIELU,

super tekst. Bardzo miło się czytało i czasem aż łezka w moim oku się zakręciła. Cieszę się, że jesteś z nami od zawsze!
Dzięki za tekst o wspaniałym wędkarzu Tadku Ćwiku. :mellow:



@Tomaszek,

myślę, że audycja była przprowadzona bardzo na luzie, na zasadzie pogawędki kumpla/wędkarza z kumplem/wędkarzem.
Poza tym, trzeba trochę znać tych ludzi, aby to wszystko zrozumieć.



#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:39

A ja mam trzy pytanka do remka:)

1.Czy to radio w której byla audycja mozna sluchac na necie??

2.Czy czesto sa puszczane takie audycje o tematyce wedkarskiej??

3.Czy u nas w Polsce jest jakies radio ktore nadaje audycje o tematyce wedkarskiej??

Bardzo mila,luzna rozmowa wedkarzy,bez stresu i sztucznosci,az milo posluchac,szkoda ze u nas w Polsce nie ma takich audycji,dziekuje wszystkim tym co to przygotowywali,jesli to mozliwe to poprosze o czestsze takie audycje zza ocenu :D


Cześć,
Ad.1 Tak - wejdź na stronę Polskiego Radia i tam jest Radio Chicago
Ad.2 W sumie tak - co tydzień w soboty czasu polskiego 13.15. W tym tygodniu będzie rozmowa o pstrągach cz. II (Jacek obiecał, że będzie pozdrawiał forumowiczów jerkbait'a - wczoraj z nim o tym rozmawiałem więc trzymam go za słowo)
ad.3 Nie wiem.

Pozdrawiam
Remek

#25 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 21 grudzień 2007 - 16:23

z gory przepraszam za blad ale jutrzejsza audycja bedzie niestety o naszych zawodach (tadek nalegal)nasze dozniania i moze wreszcie sie pozbede tego paskudnego uczucia niedosytu i rozczarowania <_<

#26 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 16:48

piekne ryby!! szkoda, ze żyja tylko w tak zimnym klimacie... :(

#27 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 21 grudzień 2007 - 17:04

Do @janusz walaszewski zgadzam się z twoim stwierdzeniem
Otóż myślę, że ryby tam
wchodzące na tarło, nie dla tego tam wchodziły, że były najsil-
niejsze, ale dla tego, że w tych wodach się wylęgły jest to po prostu zjawisko homing-u. Nie mogę natomist zgodzić sie z tym iż trocie po wylęgnieciu się spędzały w rzece co najmnie 3 lata. Trocie w polskich warunkach spędzają w rzece od roku do trzech lat. Najczęściej spływają do morza ryby w wieku 2 lat. Dominacja 2 letnich smoltów jest bardzo wyraźna i wynosi u troci z Redy 70 - 82 % (Dixon 1924), z Gowienicy 92,1%, z Regi od 78 do 85,6% (Chełkowski 1966). Natomiast wielkość smoltów waha się od 11 do 30cm, jednak najczęściej są to ryby o długościach od 15 do 25cm. Wertując literature nigdy nie spotkałem się aby jaki kolwiek autor pisał o smoltach 40 centymetrowych a co dopiero 50. :huh: . Natomiast jeśli chodzi o stada tarłowe troci czy łososia z przeszłości były one tak liczne a osobniki tak pokaźnych rozmarów gdyż:
1. Rybacy na początku XX wieku mieli nie porównywalnie gorsze narzedzia połowowe niż w chwili obecnej
2. Kłusownictwo było zdecydowanie słabiej rozwinięte a kłusownicy posługiwali się zdecydowanie prymitywniejszym sprzętem niż w chwili obecnej
3. Presja wędkarska była praktycznie zerowa :mellow:
A ponadto:
Pogarszające się warunki środowiska rzecznego, spowodowane zanieczyszczeniami, przegradzaniem rzek, nierozsądna melioracją, zabudową koryt oraz nadmierną eksploatacją żwiru, doprowadziły do ograniczenia dostępu troci do tarlisk. Skrócone zostały znacznie jej trasy wedrówek oraz wyeliminowane znaczne obszary tarliskowe i odrostowe młodzieży. Rezultatem niekorzystnych zmian było znaczne zmniejszenie się liczby smoltów, spływających z terenów Polski. Doprowadziło to również do wyginięcia populacji w niektórych rzekach. Na przykład w Rabie ostatnie trocie obserwowano w 1967, a w dunajcu w 1968r.
W latach pięćdziesiątych (XX wieku) z terenów Polski spływało do morza ok. 1 - 1,5mln smoltów, obecinie liczbę tą szacuje się jedynie na około 100tyś. ryb, pochodzacych z naturalnego tarła :( . Taka sytuacja doprowadziła do konieczności uzupełniania liczby smoltów, z naturalnego tarła, poprzez zarybienia podchowanymi rybami, pochodzącymi ze sztucznego tarła, tj. wylęgiem i smoltami, wyprodukowanymi w ośrodkach hodowlanych, z ikry tarlaków odłowionych w rzekach, do których weszły.

#28 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 21 grudzień 2007 - 17:25

Super opowiadanie i fajniutkie zdjęcia gratulacje

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 grudzień 2007 - 17:27

nie do końca wiem jak jest z trociami, ale sądzę że może być pdobnie jak z łososiem - nie żerują idąc na tarło?? Jeśli tak to nie sądzę żeby jakikolwiek homing był w stanie zapewnić króciakowi co ma 50cm szanse na wejście w Rudawę, Rabę czy Dunajec na rezerwach tłuszczu z morza. Jak dla mnie homing homingiem, a dobór naturalny robił swoje - i króciaki które usiłowały wejść 700km w górę wisły ( a rzeka wyglądała trochę inaczej, przynjmniej w okolicach Krakowa była dość... górska) dostawały nagrodę Darwina, do skutecznego tarła w górnych dopływach przystępowały ryby wystarczająco duże i silne aby odbyć taką podróż - zakładając że ich potomstwo dziedziczyło rozum po rodzicach to też wpływało jak było duże, jak nie słuchało mamy i taty to bobry miały przekąskę do pniaczka.... gdzieś w śrdokowym biegu Wisły :mellow:

Byłby bigos co go straszny admin pożarł na kolację to by pewnie powiedział jak było, tak zostaje Mysha żeby powiedzieć jak było naprawdę :mellow:

#30 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 grudzień 2007 - 19:30

Kuba to o czym piszesz najlepiej wyjaśnia się w kategoriach teorii gier. To czy mniejszy, czy większy osobnik dotrze tak daleko jest tylko jedną z cech (choć może i determinującą). Zakładając nawet, że dotrą obydwa, to silniejszy (w domyśle większy)ma większe szanse na udane tarło, więc i na przekazanie genów.

#31 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 21 grudzień 2007 - 19:45

Trocie w przeciwieństwie do łososi nie przestają pobierać pokarmu w trakcie wędrówki tarłowej.

#32 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 grudzień 2007 - 23:42

Kilka slow od autora hi,hi,hi jak to ladnie brzmi :mellow:
Wspomnienie o tym jak poznalem Tropiciela napisalem 21 listopada , a wiec miesiac temu . Od tamtego czasu zaliczylem nastepne wyprawy z Jacky Brownem i Tropicielem . Wyprawy te przyniosly nowe doswiaczenia , ryby , poznane miejsca i duzo roznych wrazen . Potwierdzily tez ze mam do czynienia z niezwyklymi wedkarzami . Bycie z nimi to uczta a ja jem i jem , niami , niami :lol: . Wiem ze Tadeusz ma w Polsce wielu przyjaciol i moim zamyslem bylo tez pokazanie jak mu idzie tu w Ameryce . Zdiecia ktore tu widzicie byly zarezerwowane dla Salmo Company Gietrzwald :mellow: . Piotr Pepe Piskorski pozwolil te mala partie zdiec udostepnic za co mu dziekuje :mellow: . Jaki Wam dac przyklad zebyscie ocenili co czuje ...to tak jakbyscie grali z chlopakami na podworku w pilke ....a naraz chodzicie na treningi z pilkarzami Barcelony :mellow: . W tym roku poznalem wielu nowych ludzi osobiscie ; Radka Zaworskiego , Pepe Piskorskiego , Kube [Relax] , wedkuje z Jackiem i Tadkiem , z Wojtkiem Boguslawskim i Gregiem Wilczynskim ...i to wszystko spadlo na mnie jak pyl ksiezycowy Embarassed na mnie zwyklego jerrego .
Kilka slow o audycjach . Bylo ich na razie trzy . Uczciwie mowie ze poszlem na pierwsza tylko zeby posiedziec z boku i zobaczyc jak to jest w studio radiowym . Radio wymaga od Ciebie ; dobrego-cieplego glosu , bardzo dobrej improwizacji mimo tego ze masz przygotowany material , oraz luzu ktory pozwala swobodnie byc pyskatym :lol: . My troje sie uczymy tych tajemnic radia . Tadek widze jest bardzo swobodny , ma dobry glos i ma wiedze ---nadaje sie :mellow: . Jacek tez ma wiedze , ma tez gadane potrafi swietnie improwizowac ---tez sie nadaje . Ja mam ogromna treme , popsute sluchawki i nie zawsze kontaktuje kiedy mam dac glos :lol: , po za tym nie lowilem glowacic ani pstragow wiec nie mam tu wiedzy , moge mowic o szczupakach i muskie oraz Kanadzie . Nie nadaje sie do radia , moze po kilku audyciach to sie zmieni , na razie po prostu im pomagam tym ze jestem z nimi . Prawda tez jest ze jest troche haosu , polaczenia telefoniczne z Wojtkiem dodatkowo komplikuja rozmowy , czesto przerywa i sie nawzajem nie slyszymy a potem pytania sie dubluja . Oceniajcie wiec nas jako kompletnych amatorow ktorzy na razie sie ucza ...nawiasem mowiac ostatnia audycja o pstragach wyszla juz lepiej . Jutro rano [ u nas ] a w poludnie [ u Was ] bedziemy znowu nadawac na falach 1030 . Tak jak Remek napisal mozna bedzie tego posluchac w komputerach . Teraz to mnie dopiero zamuruje :lol: . Nic to , za to potem jedziemy na ryby do Indiany...steelheady i inne scamanie czekaja :mellow:
@ Dziekuje Wszystkim za zainteresowanie artykolem i nasza kariera radiowa ...wiatr w plecy i krople deszczu na skroniach , swist plecionki i tecza mgielki nad wedziskiem ...Panie Boze jak ja Kocham To ...jerry herbu zebaty szczupak B)

#33 OFFLINE   predator

predator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 23:57

Artykuł świetny, foty przepiękne, ale po tym wywiadzie w radio spodziewałem sie czegoś więcej. W końcu prawdziwy mistrz, szkoda, że w temacie głowatek tak mało powiedział, ale po cześci wina leży tu po stronie pytających. Z wywiadu dowiedziałem się, ze głowatka ma wrzecionowaty kształt, że potrzeba mocnego sprzętu, że wypuszczone ryby nie dojdą do siebie i ze Tropiciel łowi je m.in. na Warriora, że jest trudna do złowienia, ze kłusownicy ją trzepią widłami itp. Bez jaj, Panowie!!!!!!! Okazja do wypytania o kilka szczegółów była nie lada, była....

#34 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 grudzień 2007 - 08:38

Artykuł świetny, foty przepiękne, ale po tym wywiadzie w radio spodziewałem sie czegoś więcej. W końcu prawdziwy mistrz, szkoda, że w temacie głowatek tak mało powiedział, ale po cześci wina leży tu po stronie pytających. Z wywiadu dowiedziałem się, ze głowatka ma wrzecionowaty kształt, że potrzeba mocnego sprzętu, że wypuszczone ryby nie dojdą do siebie i ze Tropiciel łowi je m.in. na Warriora, że jest trudna do złowienia, ze kłusownicy ją trzepią widłami itp. Bez jaj, Panowie!!!!!!! Okazja do wypytania o kilka szczegółów była nie lada, była....

My trochę o głowacicy słyszeliśmy. Inni może nawet nie wiedzą co to za ryba. Gdyby wyprawy kilku osób i artykuły jako ich efekt pewnie wiele nie wiedzielibyśmy co to za ryba tajmień. Zerknijcie przy okazji na zdjęcia @Jerzego. Kto wie co to za ryby? Czy opis wyglądu nie był potrzebny? Czy prowadząc audycje należałoby wskazywać na drobne różnice w prowadzeniu przynęty przez Jerzego, czy raczej opowiedzieć gdzie przebywa ryba, na co się ją poławia itp.
Przez jakiś czas miałem przygodę z mikrofonem właśnie w radiu. Jeżeli ktoś krytykuje tą audycję, to niech sam poprowadzi taką, która będzie odbierana jako rozmowa dobrych znajomych. Wiele razy słyszałem audycje przygotowane perfekcyjnie, które były po prostu nudne. Fakty, informacje, opinie... Zbytnie wyspecjalizowanie zaczyna przypominać wykład (kto lubi wykłady). Kolejną zaletą był fakt, iż uczestnicy rozmowy nie mieli jakiś beznamiętnych głosów. Było słychać jakąś osobowość. Różne osobowości i to było fajne. Nawet w głosie @Jerrego było słychać ten stres o którym mówił (ja przez pierwsze wejścia na antenę też nic prawie nie mówiłem - też muszę się ze wszystkim oswajać :D). Ale to było takie naturalne.
Czy w ten sposób twierdzę, że audycja nie mogła być lepsza? Zawsze może być lepsza. Te które nie mogą być lepsze przechodzą do historii... Będąc w radiu także postanowiłem robić audycję wędkarską... Po drugiej zrezygnowałem. Nie jest to proste a i albo moja wiedza była za mała, albo nie wymyśliłem odpowiedniej formuły.

Sumując przydługie rozważania :D
Jeżeli ktoś ma dobry pomysł, to niech na priva prześle go do @Jerrego, @Jackybrowna i ten sposób niech współtworzy audycję.
Skupiajmy się na pozytywach i je mnóżmy :D

#35 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 22 grudzień 2007 - 11:09

Jeżeli ktoś ma dobry pomysł, to niech na priva prześle go do @Jerrego, @Jackybrowna i ten sposób niech współtworzy audycję.
Skupiajmy się na pozytywach i je mnóżmy :D

Czego by autorzy tej audycji nie wymyślili, to i tak zawsze znajdzie się jeden z drugim, którym się coś nie spodoba. Ja tam czekam na następną audycję - mnie wciągnęło :D.

Ps. Znalazłem Radio Chicago i NY. NY ładuje się WinAmpie bez problemu, za to Chicago się wykrzacza. Ma ktoś pomysł jak je załadować. Chcę posłuchać audycji. Help!


#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2007 - 11:42

Mam ogromna prosbe - czy ktos moglby dzisiaj nagrac audycje? Ja mam maly remoncik w domu i koncze pod koniec dnia i nie mam internetu niestety (oprocz tego w telefonie). Sa programy do nagrywania streamingu z internetu.

Pozdrawiam
Remek

#37 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 22 grudzień 2007 - 14:24

Fajny tekst :D a jakie foty po prostu bajka :D

Posiadam taki program do nagrywania :D . @Remek podaj jakie to radio i o której leci audycja, to spróbuję nagrać :D

Pozdrawiam
Slider

#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2007 - 15:17

Przytrafiają się nam rzeczy szkaradne , a nawet straszliwe .
Herbata bez teiny , kotlet bez mięsa , piwo bez alkoholu , poglądy bez mózgu , ludzie bez tożsamości , wędkarstwo bez ryb ..
Artykuł ilustruje przeciwny biegun ..

#39 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 grudzień 2007 - 17:08

czytalem kilka razy i jeszcze pewnie nie raz poczytam ... typowy jerry dzieki jurek :D



#40 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 23 grudzień 2007 - 13:41

Mam ogromna prosbe - czy ktos moglby dzisiaj nagrac audycje? Ja mam maly remoncik w domu i koncze pod koniec dnia i nie mam internetu niestety (oprocz tego w telefonie). Sa programy do nagrywania streamingu z internetu.

Pozdrawiam
Remek



Mam pytanie do kolegów,czy moze nagrał ktos ta audycje o której wspomniał @remek???




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych