Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Twory Greeda ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tomas24

tomas24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 sierpień 2013 - 22:41

Na łamańcach się nie znam kompletnie ale zawsze mnie zastanawia jaka jest różnica w połączeniach korpusów na jeden lub [jak w Twoim przypadku] na dwa druty i jaki to ma wpływ [a ma na pewno] na pracę woblerka



#22 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 09:16

Ja też z łamańcami większej historii nie mam, jakiegoś tam skrobnę od czasu do czasu, jak mnie natchnienie złapie ;) w mniejszych modelach można zastosować łączenie jednym drutem ale w tak " wysokim" wobku raczej nie dałoby to porządanych efektów ;) na dwa druty jest taki "sztywniejszy" i lepiej się trzyma wody ;D



#23 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2013 - 19:18

Ja teraz coś kombinuję z łamańcami pod szczupłe i po dzisiejszych testach doszedłem dokładnie do tego samego wniosku, większe chyba jednak należy łączyć na dwóch oczkach  ;)  



#24 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 14:43

Coś pod jesiennego szczupaka ;) okoń 8cm, pływający, praca niemal identyczna jak w poprzednim, schodzi do około metra, zdjęcie totalne dno, postaram się o lepsze ;) najlepiej w pysku szczupaka ;>

 

Załączony plik  szczupakowy_zmniejszacz-pl_643353.jpg   40,52 KB   42 Ilość pobrań



#25 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:40

Obecnie będą trwały prace nad nowym typem bezsterowca na bolenia, będzie to sieczka na oko 4,5-5cm, nad jego wagą stawiam chwilowo znak zapytania ale będę się starał trochę tego ołowiu władować, żeby było czym rzucić ;> takiego kształtu jeszcze przy bezsterowcach nie widziałem na forum tak więc z pewnością będzie to coś nowego^^ ;D tutaj wstawiam filmik będący małą zapowiedzią jego pracy, ten na video ma niecałe 3cm, a ładnie się mieni ;) jakość zjadł yt ale w sumie i tak było kręcone kołowrotkiem ;D

 



#26 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 10:35

Prototyp boleniowego bezstera zrobiony, wygląda całkiem przyzwoicie, jak pracuje jeszcze nie wiem ;) na zdjęciu nie widać tego co najważniejsze, pokażę to dopiero jeśli praca będzie jak trzeba ^_^  liczy sobie 6cm ;) kotwy na brzuchu brak bo liczę, że bolki będą zasysać go w całości :ph34r: zrobiłem jeszcze 3cm płotke pod okonia (zainspirował mnie Iras), jeszcze jej nie skończyłem, brakuje kilku detali ;) na końcu coś pod klenia, 2cm klocek ;) brakuje steru ale nie wiem kiedy to wszystko pokończe bo wyjeżdżam do Francji na 2 tyg :/ Pozdrawiam zaglądających ;)

 

Załączony plik  1.jpg   41,83 KB   55 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpg   61,5 KB   74 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpg   46,85 KB   67 Ilość pobrań

 

Załączony plik  4.jpg   48 KB   53 Ilość pobrań


  • BARENZ lubi to

#27 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 wrzesień 2013 - 19:17

Ten drugi od dołu z oczkiem na czole ,a być bez steru? Na taki wygląda.



#28 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 21:34

Owszem ;) jakąś godzinkę temu dokleiłem mu płetwy brzuszne, ogonową, domalowałem piersiowe i wygląda dostojniej ;D z testów "umywalkowych" wynika, że ładnie lusterkuje w opadzie ;) jak się sprawdzi na mojej leniwej Ropie- okaże się ;)



#29 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:22

Owszem ;) jakąś godzinkę temu dokleiłem mu płetwy brzuszne, ogonową, domalowałem piersiowe i wygląda dostojniej ;D z testów "umywalkowych" wynika, że ładnie lusterkuje w opadzie ;) jak się sprawdzi na mojej leniwej Ropie- okaże się ;)

Czekamy na foty! :)

Może i ja w końcu założę sobie wątek ze swoimi wobkami, kogutami itp.. Tylko nie wiem jak to zrobić?

Twoje wobki nabierają kształtu, ale: łuska powinna być dużo drobniejsza, oko bliżej oczka do zaczepiania żyłki, skrzela raczej na czarno(najlepiej tylko wycięte w drewnie)..

Jak wrzucę fotki swoich, to sobie podpatrz.



#30 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 21:00

Będą ale nie wiem kiedy bo jak już wspomniałem czeka mnie dłuższa przerwa od wędkowania :/ Załóż koniecznie! ;) to bardzo proste, wchodzisz w dział "lurebuilding" i po  prawej stronie nad wszystkimi tematami masz "nowy" (na ciemno-szarym prostokącie), klikasz, dajesz tytuł i gotowe ;) z pewnością wezmę Twoje cenne rady pod uwagę przy następnych próbach ^_^ na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że jest to mój w sumie pierwszy wobek oklejany folią aluminiową więc brak mi wprawy :mellow: następne będą wykonane staranniej ;)



#31 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 27 wrzesień 2013 - 21:09

Będą ale nie wiem kiedy bo jak już wspomniałem czeka mnie dłuższa przerwa od wędkowania :/ Załóż koniecznie! ;) to bardzo proste, wchodzisz w dział "lurebuilding" i po  prawej stronie nad wszystkimi tematami masz "nowy" (na ciemno-szarym prostokącie), klikasz, dajesz tytuł i gotowe ;) z pewnością wezmę Twoje cenne rady pod uwagę przy następnych próbach ^_^ na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że jest to mój w sumie pierwszy wobek oklejany folią aluminiową więc brak mi wprawy :mellow: następne będą wykonane staranniej ;)

Ok.. Rowki pod łuskę rób dużo płytsze, wystarczy tylko przycisnąć nożykiem.. po tym smaruję wobka Pattex Uniwersal i naklejam folię lustrzaną stroną na zewnątrz.

Zaraz spróbuję założyć wątek.. Dzięki za poradę.



#32 ONLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 27 wrzesień 2013 - 21:50

Co daje pattex,usztywnia łuske?



#33 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 wrzesień 2013 - 06:29

Przykleja folię która nie ma własnego kleju.



#34 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 01 grudzień 2013 - 19:34

Prototyp boleniowego bezstera zrobiony, wygląda całkiem przyzwoicie, jak pracuje jeszcze nie wiem ;) na zdjęciu nie widać tego co najważniejsze, pokażę to dopiero jeśli praca będzie jak trzeba ^_^  liczy sobie 6cm ;) kotwy na brzuchu brak bo liczę, że bolki będą zasysać go w całości :ph34r: zrobiłem jeszcze 3cm płotke pod okonia (zainspirował mnie Iras), jeszcze jej nie skończyłem, brakuje kilku detali ;) na końcu coś pod klenia, 2cm klocek ;) brakuje steru ale nie wiem kiedy to wszystko pokończe bo wyjeżdżam do Francji na 2 tyg :/ Pozdrawiam zaglądających ;)

 

attachicon.gif1.jpg

 

attachicon.gif2.jpg

 

attachicon.gif3.jpg

 

attachicon.gif4.jpg

Fajna ta żółta pestka bardzo dobry kolor na mętną wodę. Ale kleniaki na pewno także nie pogardzą :P



#35 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:23

Coś do mnie doleciało, że między Świętami coś się wystruga :D.

Dawaj Mateusz, bo wątek stoi ;)


  • Greed111 lubi to

#36 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 00:46

No dobra, niech będzie, jutro się zabiorę za jakieś robactwo i może ukleje ;)



#37 OFFLINE   Greed111

Greed111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 17:46

Brzydki robal 2,5 cm na wiosenno-letnie klenie ;D wiem, że wygląda paskudnie ale tak kolorystyka sprawdza mi się najlepiej xd

Dwa kolejne, nieco ładniejsze w drodze ;)

 

Załączony plik  kk.jpg   48,34 KB   3 Ilość pobrań


  • norbert-10 i Iras1975 lubią to

#38 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 grudzień 2013 - 20:31

Paskudnie nie paskudnie jak klenie takie lubią to nie ma co wybrzydzać :P



#39 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 22:33

Robal 1 klasa !!!


  • Greed111 lubi to

#40 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 24 grudzień 2013 - 09:07

Nie przesadzaj Mateusz. Fajne robale :D. A kolor na pewno będzie skuteczny..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych