Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Starter Sandaczowa przynęta opadowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 00:39

Spinstar

 

Taki systemik to już 20 lat temu, albo lepiej był używany z pierwszymi twisterami Mister Twister, więc Ameryki nie odkryłeś.... W swoim czasie przynęta bardzo popularna na zbiorniku Słup do połowu sandaczy i okoni. Po prostu brało się element dociążający z Lusoxa lub podobny (standardowo ołów w kształcie kulki lub łezki na odpowiednio dogiętym drucie), zakładało hak i gumę, a co sprytniejsi montowali jeszcze obrotówkę. Dodatkowym patentem było wmontowanie krętlika w odpowiednim miejscu, co powodowało piękne lusterkowanie przynęty na boki. O jakiej Ty kradzieży tu piszesz? 

 

Czy możesz mi podać numery Twoich zgłoszeń patentowych, bo to nie wiedza "połófna", wbrew temu co twierdzisz. Każdy średnio rozgarnięty rzecznik patentowy takie coś uwali ;-) Żeby dostać, a przede wszystkim utrzymać patent musisz wykazać, że nikt nigdy czegoś takiego przed tobą nie wymyślał i nie zrobił, co w życiu się nie uda. Ale próbować zawsze możesz  ;)

 

Podobnie jak Spinmad z wirującym skrzydełkiem. Patent opisany w amerykańskiej książce przetłumaczonej na polski na początku lat 90 i swego czasu też powszechnie stosowany, a oni że wynaleźli, że tacy sprytni  :)

 

Jakieś tragifarsy z tymi patentami i "wybitnymi polskimi wynalazcami" ostatnio się pojawiają.



#22 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 13 lipiec 2013 - 09:27

Przynęta STARTER jest wierną kopia przynęty STARTBAJT którą stworzyłem BARDZO DAWNO TEMU i poatentowałem w kilku wzorach.

Na stronie STARTBAJT - FACEBOOK

Są przedstawiane przynęty już od 2012r.

 

https://www.facebook...3961815&sk=info

 

W przygotowaniu jest moja strona firmowa : www.startbajt.pl

a w niej znajdą się przynęty włącznie z hakami oraz hakami offsetowymi.

 

Prosił bym o wymyślanie i pokazywanie własnych wzorów przynęt.

 

Przynęty zostały opisane przez Karola Zacharczyka w WW 2012 wrzesniowy nr. str. 32.

W tym roku w WW lipcowy nr Jest moje zdjęciez boleniem na przynętę STARTBAJT

na kanale Żerańskim.

Wersje przynęt na oliwkach 6g i 9g sa bardzo skuteczne w połowach.

Moje przynęty są budowane na projektach i matrycach USA.



#23 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 13 lipiec 2013 - 09:30

Nikogo nie podrabiam sam wymyślam przynęty wszystko na komponentach Amerykańskich,nawet lakier jest Uf światło utwardzalny.



#24 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 lipiec 2013 - 10:53

Drogi @Spinstarze vel Mnich

Załóż swój autorski, połófny wątek w dziale Lurebuilding i tam pokaż wszystkim swoje "patenty".

Podpinanie się pod wątek kolegi jest mało eleganckie.


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 13 lipiec 2013 - 10:53

  • Dagon i Wojtek B. lubią to

#25 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 lipiec 2013 - 11:48

Panowie! o co tutaj chodzi? Ktoś uzurpuje sobie prawo do danego modelu przynęty!. Jeżeli dany art. posiada patent, to się zaznacza w sposób wyrazisty, że dany towar jest opatentowany!

Zastanówmy się, iluż to z nas wzoruje się na jakiejś określonej przynęcie.

To wszystko co przedstawiamy - prezentujemy, przecież możemy w taki sposób podważyć!. Bo jakbyśmy się nie przyglądali, np. woblerowi, (gdyby on był zrobiony, o tak, " z głowy" wykonawcy), to przecież możemy dopatrzeć się jakiegoś podobieństwa do jakiegoś modelu woblera, znanej renomowanej firmy!!! i co?, czy nazwiemy to kopiowaniem?, powoływaniem się na rzekome posiadanie patentu?. Bzdura!

Kiedyś prezentowałem moje woblery bezsterowe - "noski". Jeden z kolegów napisał, że przypominają one woblery Zalta. Tak! tylko nikt nie dochodził tego kiedy Zalt wprowadził ten model na rynek. Ponadto Zalt w tego rodzaju modelach woblerów stosuje jedno mocowanie - prowadzące, (przednie), a ja dwa systemowe i bardziej przypominają one np. woblery typu "Swim whizz".

Sam niejednokrotnie prezentując swoje prace zdaję sobie sprawę z tego, że pobieranie obrazów służy min. do kopiowania - i co mam komuś zarzucić, np. za pół roku, że robi biznes na moim wzorze? To dobrze, niech robi!. Czemu ma służyć ta strona? Myślę, że pomocy w budowie, zrobienia przynęty. Nie prawdaż!?

Jak wcześniej Kolega napisał, "jeżeli kopiuje to znaczy, że są dobre!...)

Dla tych, którzy posiadają patenty informacja: wystawiam do prezentacji swój nowy model woblera, (Woblery Harjera). Czy komuś się z czymś podobnym do tego przypadku skojarzy - zobaczymy!?:

 

Pozdrawiam

Harjer


Użytkownik Harjer edytował ten post 13 lipiec 2013 - 14:30

  • Wojtek B. i spinnerman lubią to

#26 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 13 lipiec 2013 - 12:46

Super tekst Jerzy.



#27 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 13 lipiec 2013 - 13:40

Jak by to zawł to dalej pozostaje kradzieżą ..... .

 

Pawelek55 udowadniasz wszystkim czytajacym te posty i potwierdzasz powiedzenie.... Polak potrafi....

 

Jak jeden pokarze że coś fajnego stworzył .... to inny dostaje góla ..... i zazdrość go zrzera do tego stopni że

złożeczy, drwi ,kpi .....itp....

 

Spotkałem się z takimi zachowaniami userów..... dlatego przestałem się udzielać.

 

Wszelka dyskusja z toba .... nie mają sensu.

 

Wracam do pracy .

 

Pozdrawiam.

Właśnie wykonałem ster do mojego nowego woblera trollingowego i wystawiam go Kolegom do prezentacji w moim wątku, (Woblery Harjera). Dorzucę też fotkę drugiego klasyka przy którym jest patent ! ( i nie boję się kradzieży! ;))

 

Pozdrawiam

Harjer


Użytkownik Harjer edytował ten post 13 lipiec 2013 - 14:33


#28 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 15 lipiec 2013 - 12:51

Załączony plik  Granitowy Dorsz.jpg   43,36 KB   103 Ilość pobrańZałączony plik  starter 70-120 gr..jpg   52,97 KB   112 Ilość pobrańZałączony plik  Starter jig dorsz 70-120 gr..jpg   52,08 KB   70 Ilość pobrań

Taki jest wynik łowienia Sarterami.



#29 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 15 lipiec 2013 - 13:16

Ja niedługo przetestuje to ;) na sandacze.

Załączone pliki

  • Załączony plik  New.jpg   146,86 KB   71 Ilość pobrań


#30 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 15 lipiec 2013 - 13:30

Załączony plik  2013-06-06-733 (Kopiowanie).jpg   43,25 KB   71 Ilość pobrańPowinno być skuteczne,moj kumpel połowił sandacze na moje starterki 7 gr na zbiorniku Stradomia głównie z opadu,ja nie bardzo mam czas na wędkowanie poz.D.l.