Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwsza łódź wedkarska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:19

Oczywiście łódki bardzo fajne i podobają mi się,

tylko jest jedno, ALE ceny tych łódek to

1.       3000 zł

2.       2950 zł

A ja nie dysponuję takim budżetem.



#22 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 lipiec 2015 - 21:13

Napisz może czy ma być mobilna ,może stacjonarna na jeden zbiornik to taka http://olx.pl/i2/ofe...tml#:1d0915c08dsię mieści w budżecie.

#23 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 19:56

Oczywiście ma być mobilna, ale na początek będzie stała na przystani w ośrodku nad jeziorem.

Musi być taka żeby bez większego problemu przerzucić ją na inne jezioro.

Dlaczego minimum 3,60 m?

Bo na zawodach wędkarskich z łódek często jest to minimalny wymiar.



#24 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 07 lipiec 2015 - 20:19

To napiszę tobie tak doskrob jednak do tych 3 tysi ,bo kupisz jakąś wydumkę i nie będziesz zadowolony. Koledzy w postach powyżej podali linki ,ja celował bym w alfę spełnia wszystkie wymagania na początek. Pływałem na takiej i daje radę ze spalinką do 5-6 koni ,fajnie na elektryku i na wiosełkach też nieźle. Spokojnie ogarnia jezioro żarnowieckie, oczywiście do pewnej pogody.

#25 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 20:35

w gdansku robi gosc rzemieslnicze romany" 4.3x1x5 m. są to w miare łódki. cena 2700



#26 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 15:58

Byłem obejrzeć 2 używki,

 1) 4,1 m motorówka za 1500 zł ale w remont musiał by włożyć następne co najmniej 1500 zł nie wspomnę o silniku, no i brak możliwości zamontowania wioseł.

 2) Niewypał, gościu mówił, że duża łódka, a to było jakieś małe, G.. a cena jak za Batorego.

Jutro jestem umówiony z wędkarzem, na rybki z łódki takiej jak zapodałem link, (co mam zamiar kupić) facet wyraża się o niej w samych superlatywach mówi, że za tą kasę nie znajdę lepszej. 



#27 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 16:56

Na razie ze względu na pogodę, wędkowanie z łódki (czytaj: testy łódki) odłożyliśmy na niedziele. 



#28 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 10:42

a może coś takiego....

http://www.gumtree.p...180910472027909

 

albo takiego

http://www.gumtree.p...390910733915709

 

 

  ta jest wydaje mi się do zabrania - chyba najlepsza z tych oferowanych, bakisty itd nie jest źle....

http://www.gumtree.p...580910472336709


Użytkownik womaly23 edytował ten post 10 lipiec 2015 - 10:50


#29 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 12 lipiec 2015 - 09:13

Witam

 

Zakup zrobiony, niech służy jak najlepiej, post trochę spóżniony, ale;

 

Nie zgodzę  się z opinią że łódki poniżej 4m to pomyłka.   Jeżeli wędkujemy na nie za dużych ZZ, czy  jeziorach,gdzie nie ma wielkiej fali,  to konstrukcje takie jak Wigry 355 ,(którą pływam 3 rok i jestem mega zadowolony), bądż Solar 360, to naprawdę super stabilne i bezpieczne łodzie, a wędkowanie w dwie osoby naprawdę "spoko". 

Nie raz widziałem na Turawie jak łowią z takich łódek w trzy osoby, w trójkę o komforcie nie ma co mówić , ale da się. Łodzie takie jak te mają po 165-170 cm szerokości, są płaskodenne, co daje niesamowitą stabilność. Przy  wędkowaniu w dwójkę na stojąco, poruszenie się jednej osoby(przesunięcie czy przestąpienie o parenaście cm), nie powoduje bujnięcia, kołysania,  można nawet rzec że tłumią takie ruchy jak amortyzatory w samochodach.  Natomiast niektóre łodzie, np Norton 420, którym pare razy pływałem z konieczności na Turawie to totalna porażka, bardzo nie stabilne, wręcz wywrotne, jeżeli w dwie osoby to tylko flauta,  przy gwałtownym podniesieniu jednej os. druga od razu łapie się burty.

Tak że nie tylko długość się liczy,  ale również  rodzaj dna, szerokość, głębokość kila,itd. Mowa oczywiście o  mniejszych łódkach ale nie 2,5m.

Ja sam przed kupnem  Wigier szukałem czegoś w gr.4.5m, napaliłem się na Romanę , bo opinie były super, ale;

1. 80% wędkuję sam

2.ZZ "Ostrowy",(Okręg Częstochowa), na który jeżdżę najczęściej ma 38h, rzadziej  Poraj, Turawa

3. waga Wigier 120kg, Romany 200

4.wygląd pokładu, wszystko pochowane w bakistach, akumulator, zbiornik z paliwem,relingi ,drabinka i inne

Często też pływam rekreacyjnie , gzie 4 osoby +2 dzieci śmiało mieści taka łódeczka.

 

Reasumując,  przy wyborze łodzi trzeba brać pod uwagę  przeznaczenie , konstrukcja łodzi ,gdzie się będzie pływać, w ilu,   pojemność, wygląd, waga(b.ważne gdzie na małych zbiornikach nie ma miejsc do slipowania a płaski brzeg zajęty przez spławikowców bądż karpiarzy), ale  przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Filtrując powyższe  punkty wyjdzie samo czy łódka  ma mieć  3,60 czy 4,5m :),

,

Pozdrawiam, jeżeli ubliżyłem posiadaczom Nortonów to PPZEPRASZAM



#30 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 12 lipiec 2015 - 19:42

No i niezgadnięcie, to właśnie ta łódka, nie jest nowa, ale w idealnym stanie no i tak jak piszecie,

świetna łódka.

Myślę, że nie muszę podawać nazwy, to naprawdę była okazja.

 

Dwa dni na wodzie, co za frajda.

 

Załączony plik  moja_lodka.jpg   69,84 KB   21 Ilość pobrań



#31 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 12 lipiec 2015 - 22:01

No i pięknie ! Dokup 10/15hp i doopę urywa B)



#32 OFFLINE   Lu_kam

Lu_kam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2022 - 09:52

Witam

 

Jestem nowy na forum, choć wędkuję od 20 lat ;)

 

Chciałbym nabyć swoją pierwszą łódkę dla 2 - 3 osób (mówiąc 3 osoby mam na myśli 2 osoby dorosłe + dziecko).

Chciałbym łódkę ok 4 m, bardzo stabilną z możliwością pływania na silniku spalinowym (posiadam patent morskiego sternika motorowodnego) oraz na elektrycznym (wiele łowisk w mojej okolicy ma zakaz pływania na spalinie) od czasu do czasu chciałbym również wyskoczyć na rzekę. Trudno mi mówić o budżecie gdyż nie znam w ogóle rynku ;)



#33 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 06 styczeń 2022 - 10:02

na tak zadane pytanie można odpowiedziec

Riverfox 400, 420 ,430 - jeśli juz wszedł do produkcji

Skylla

pegazus 420

i wiele wiele innych które zaraz napewno uzupełnia koledzy

ten wątek bedzie pomocny

http://jerkbait.pl/t...-opinie-porady/

 

wazna sprawa zanim zaczniesz kupowac to czy chcesz łodź pod silnik z długą stopą czy krótką

Nikt z nas nie odpowie za Ciebie na to pytanie

natomiasta napewno radze

 

dla 3 osób łodka powyzej 4m musi byc chyba że to łodka rekreacyjna a nie wedkarska albo tylko spławik kolega preferuje

 

przy spiningowaniu  osoba na środku musi bardzo uważać żeby nie została złowiona przy rzutach  wykonywanych przez osoby siedzace na dziobie i rufie

wymaga to raczej stosowania max 2m kijów i naprawdę zwiekszonej uwagi podczas wykonywania rzutów

 

spinning przy dziecku na pokładzie nie zalecam zupełnie - zwykle predziej czy później skonczy sie to zle

 

dla 2 osób łodz wedkarska sensowna od 3,5 m, ale polecam jednak łodki od 3,8 - 4m


Użytkownik selk edytował ten post 06 styczeń 2022 - 10:03


#34 OFFLINE   Lu_kam

Lu_kam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2022 - 10:23

Na stronie pegazusa znalazłem jedynie modele 380 i 450.

Łowię tylko na spinning, fajnie by było, jak się uda na stojąco ;)



#35 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 06 styczeń 2022 - 10:36

Miałem okazję pływać na pegazusie 450 ... Stosunek ceny do jakości bardzo dobry ... Polecam

#36 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 styczeń 2022 - 11:13

Na stronie pegazusa znalazłem jedynie modele 380 i 450.

Łowię tylko na spinning, fajnie by było, jak się uda na stojąco ;)

Pegazus 380 bardzo solidna konstrukcja i bardzo stabilna .Sam taka posiadam i jestem mega zadowolony.Łódka waży ponad 200 kilo i stojąc nic nie faluje ,nic nie trzeszczy .



#37 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 06 styczeń 2022 - 13:29

Pegazus 380 bardzo solidna konstrukcja i bardzo stabilna .Sam taka posiadam i jestem mega zadowolony.Łódka waży ponad 200 kilo i stojąc nic nie faluje ,nic nie trzeszczy .

380 stabilna?
Na filmiku tego nie widać 😁
Jako wędkarska dla dwóch osób dorosłych, to raczej się nie nadaje 😉
Moim zdaniem 😎
A takiej właśnie kolega szuka

Użytkownik @Brig edytował ten post 06 styczeń 2022 - 14:04


#38 ONLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 06 styczeń 2022 - 14:11

Jeżeli myślisz o rzece ( myślę że o Wiśle )   to zwróć uwagę na parametr jakim jest głębokość zanurzenia im mniej tym lepiej.

Jeśli myślisz o dużej i ciężkiej łodzi to musisz posiadać samochód którym wyciągniesz przyczepkę łódką. Niestety slipy o ile są. to nie dadzą komfortu. 

Nie napisałeś nic o budżecie a to bardzo ważne by móc udzielić pomocy.

Ja łowię z łódki takiej jak na aukcji https://allegro.pl/o...430-11200398955  moja nie posiada zabudowy drewnianej i sterówki. Taka zabudowa dołożyła parę ładnych kilogramów. Swoją we dwóch możemy spokojnie donieść do wody w razie konieczności około 70 kg.  Łowię na Wiśle z silnikiem 9.9 Evinrude więcej do celów wędkowania przy tak płytkiej rzece nie potrzeba. Na większe zbiorniki w wietrzną pogodę trochę za niskie burty. Łódką  jak na tej aukcji https://allegro.pl/o...rska-8929695759 miałem okazję pływać. Zaskoczyło mnie mile jej płytkie zanurzenie bardzo stabilna, ale we dwóch ją przenieść (gdyby nie było slipu) to już były by problemy. 

Gdybym miał garaż do którego mógłbym zawsze wprowadzić przyczepkę to kupiłbym ponton https://allegro.pl/o...ASABEgLmOfD_BwE stabilny płytkie zanurzenie oraz na rybach bardzo ważne cichy.


Użytkownik MajKar edytował ten post 06 styczeń 2022 - 14:35


#39 OFFLINE   Lu_kam

Lu_kam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2022 - 16:02


Nie napisałeś nic o budżecie a to bardzo ważne by móc udzielić pomocy.

 

Fakt, budżet pominąłem, jest dla mnie dosyć elastyczny.

Chciałbym wydać, jak najmniej ale ok 80kzł z plusem jestem w stanie przeznaczyć na łódkę plus silnik i osprzęt towarzyszący.



#40 ONLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 06 styczeń 2022 - 16:19

To już można poszaleć :D