Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

niemozliwe!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 grudzień 2005 - 13:14

co wy na to? mile chlopaki te szwedy, co? mi sie chce rzygac, jak na to patrze! :wacko:

http://storsloken.se...33-BOMSUND2.jpg

http://storsloken.se.../2-P1010031.JPG

http://storsloken.se.../2-P1010057.JPG

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 grudzień 2005 - 13:17

ochyda... :wacko: :(

#3 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 grudzień 2005 - 13:23

Witam wszystkich na forum jerkbait i życzę łamania, łamania i łamania :D

Ten koleś na przyczepce mnie strasznie wkurza, ale powiem Wam coś. Jakby nasi kłusole robili sobie foty to byśmy chyba mdleli. Tu jest chyba jakaś impreza wędkarska, może rybacka i KONTROLOWANY ODŁÓW. Wiem to na pewno, bo w Szwecji za taki numer koleś poszedłby siedzieć. Jejku jakie śliczne czwórki.... A jakie martwe...

Tak sobie myślę, że gdyby je w dobrej kondycji wpuścić do jeziora okoo 50ha to za 2 lata mamy pięknie odbudowaną populację szczupa. Mówię oczywiście o naszym bezrybnym wzorowo jeziorze.

#4 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 10 grudzień 2005 - 13:58

Szwecja jest przereklamowana... wiecie dlaczego w Szwecji wódka jest reglamentowana ? Bo jak się Szwed napije, to jest nieobliczalny, dodatkowo dochodzi chroniczny brak słońca.


#5 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 10 grudzień 2005 - 14:40

Witaj LASSO na forum
Co do zdjęć to myślę, że i tam nie brakuje ludzi bez wyobraźni :(

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 grudzień 2005 - 15:55

Cześć,
Witaj LASSOjbait na forum jerkbait.pl. Myślę, że będzie Tobie przyjemnie razem z nami dyskutować na tematy wędkarskie.

Tak sobie myślę, że nawet i te zdjęcia pasują pod jakiś paragraf w Szwecji. Niestety zdjęcia te nazwałbym Głupota ludzka, nawet szwedzka, nie zna granic. Z czego ten facet się cieszy? Brzydkie, ale nie ma co nimi (tymi zdjęciami) osądzać innych Szwedów, którzy są bardzo świadomi ekologicznie.

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2005 - 18:51

@LASSOjbait,

witaj na naszym forum. Zapraszam do wymiany wędkarskich informacji. :D



Zdjęcia są paskudne i nie da się ich oglądać. Przypuszczam jednak, że ta paka szczupaków pochodzi z jakichś zawodów wędkarskich. :angry: Nie wiem kim trzeba być aby robić sobie takie zdjęcia.
Szwedów jednak lubię i myślę, że w sprawach ekologii można brać z nich przykład.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 grudzień 2005 - 20:28

no pewnie, ze sa przykladowi:?

http://storsloken.se/forums/gallery/browseimages.php?do=memb er&imageuser=3

ja sie powaznie zstanawiam, czy nie jestesmy zbytnio 'etyka', 'ekologicznym podejsciem do natury' i 'innymi szlachetnymi cechami charakteru' tych panow zaslepieni
po obejzeniu tych galerii, nalezaloby skontaktowac jakis urzad ochrony zwierzat, w szwecji, przeciez to nieludzkie!!! :huh: :wacko: :(

ps. tam jest tyle tego, ze jak to obejzycie, to bedziecie mieli dosyc do bozego narodzenia

#9 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 grudzień 2005 - 21:41

Wygląda to strasznie tylko że to są jakieś zawody :angry:.W Szwecji przy takiej populacji szczupaka na takie zawody mogą sobie pozwolić ale czy my przy naszym pogłowi szczupaka powinniśmy rozgrywać większość zawodów na martwej rybie np 8 pażdziernika spinningowe MP 125 kg ryby,spinning Bugu 109 kg i wiele innych masowych mordowni Embarassed

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 grudzień 2005 - 21:49

tomi nie zgodze się z tym ze w Szwecjki moga sobie pozwolić na coś takiego bo u nas podobne podejscie bylo 20-30 lat temu i ... efekt chyba sam znasz...

#11 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 grudzień 2005 - 22:06

tomi nie zgodze się z tym ze w Szwecjki moga sobie pozwolić na coś takiego bo u nas podobne podejscie bylo 20-30 lat temu i ... efekt chyba sam znasz...



Ale w sumie to to zdjęcie w przełozeniu na nasze warunki wyglądałoby tak: Siedzi facet na wiadrze pełnym uklejek :mellow: Szwecja ma zdrowe wody, zdrowe populacje szczupaków (nie tylko) i chyba nic zbyt debilnego nie zrobią... W mojej okolicy jest jezioro które w marcu wylewa na łąki. Chłopi miejscowi grabiami i widłami hmm nagarniają? nakłuwają? setki kilogramów szczupaków na taczki i wożą do domu. Całe dnie. Jezioro jest duże, ma stałe zasilenie z rzeki, ryby tam zawsze były i zawsze będą, ale gdyby zrobić kilka fotek z tych operacji to... miazgomasakra. I myślę znowu o tym jak piękne możnaby zrobić tam łowisko komercyjne...

#12 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 10 grudzień 2005 - 23:33

mimo wszystko te zdjęcia wprowadzaja u mnie pewien niesmak
myślę, ze trochę przesadzili

#13 OFFLINE   EsoxRules

EsoxRules

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 11 grudzień 2005 - 07:45

Generalnie część Szwedów wszystkie ryby poza Salmonidami żyjące w niektórych jeziorach traktują jak chwast i tępia je w miarę skutecznie. Sprawa tyczy sie głównie właśnie szczupaków, które to żywią się łosośkami, takimi mmmm pycha smacznymi. Na szczęście dzieje się tak nie w każdej wodzie i nie w każdym regionie Szwecji.

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2005 - 13:27

Szwedzi nie cenia szczupaka, wola lososia i sandacza, moze stad sie bierze taka obfitosc w tamtejszych akwenach.
Na przykladzie pobytu nad J.Asnen musze powiedziec, ze Szwedzi sa calkiem niezle przygotowani do racjonalnej gospodarki rybackiej, z jednej strony tradycja a z drugiej brak dobrego zarobku ze szczupaka sa powodami jego licznego wystepowania.
Otoz wracajac do Asnen, wpuscili tam sandacza, ktory juz sprzedaje sie calkiem dobrze...miejscowy Szwed chwlil sie, ze wyciagnal kilka ton w krotkim czasie...oczywiscie nie na wedke....
Osobiscie takie widoki jak na zdjeciach i widok siat robia na mnie bardzo zle wrazenie, czuje sie tak jak w...Polsce... :angry:
Gumo

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 grudzień 2005 - 19:32

to nie sa zadne zawody, oni poprostu odlowili kilkaset kilo szczupka i wyrzucili na smieci, nawet na zarcie dla kotow ich nie przerobili!
jest jeszcze jeden taki 'festival', christoph z hechtfieber.de napisal mi, ze tam, jednego roku, wywalili na smietnisko, ponad dwie tony szczupaka

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 grudzień 2005 - 20:56

No wlasnie...na Asnen tam gdzie bylismy juz dominowal sandacz, Prawdopodobnie chca poprzeksztalcac niektore jeziora w wylegarnie ryb handlowych.
No i faktycznie, sandacze byly o dwie klasy lepsze kulinarnie od szczupakow....tyle, ze wedkarsko takie jeziora to juz nie to samo.
W sam raz nadaja sie do pobytu dla towarzystwa kotleciarsko-buraczanego.Duzo, gansto i drobno, latwo filetowac i do lodowki wchodzi bez cwiartowania. :angry:
Pitt, mozesz napisac co to bylo za jezioro i w ktorej komunie?Bede to omijal szerokim lukiem...a i Szwed z czasem dojdzie pewnie do tego samego wniosku co Irlandczyk.
Oni tez mieli pomysly wytepienia szczupakow a zaitrodukowania ryb lososiowatych, zrezygnowali bo zewszad nadchodzily sydnaly od bywalcow, ze p... i pojada gdzie indziej.. :mellow:
Gumo

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 grudzień 2005 - 21:28

Panowie, pozwoliłem sobie zakryć te zdjęcia. Po prostu aż się nie chce tego oglądać.

Pozdrawiam
Remek


#18 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2005 - 22:05

Dlaczego Remek? Niech się dowiemy wszyscy jak to jest w zdrowym jeziorze.

Byłem w Szwecji w pracy. Miałem 14 lat. Mieszkalem 20km od Sztokholmu w Stentorp. Tam było jezioro. Łowiłem ryby od piątku 18.00 do niedzieli 22.00. Ryby wszelkie, na wszelkie metody. NIGDY NIE WIDZIAŁEM TAM RYBAKA. I przez 3 miesiące 2 wędkarzy. Sqbani w dzień kłusowali? :mellow:

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 grudzień 2005 - 08:19

Z powodów czysto estetycznych. Zdjęcia mnie osobiście nie podobają się i są obleśne. Być może esteta ze mnie ale brak poszanowania do, w tym przypadku już jedzenia, też trzeba mieć.

Pozdrawiam
Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych