Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sztuka walki, kozackie wydanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2013 - 21:27

Zerknijcie Panowie.

Wygląda nieprawdopodobnie, ale JEST prawdziwe.

Ciekawe, ile lat treningu ten brodacz poświęcił, by potrafić to co potrafi...

A może któryś z Kolegów cosik takiego lub podobnego ćwiczy?

 

Pozdrawiam

Alek

 



#2 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 16 lipiec 2013 - 21:37

To JEST  faktycznie prawdziwe

Prawdziwe nabijanie w butelkę.

jeszcze jego ręce leczą a oczy sprowadzaja burze :lol:



#3 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 16 lipiec 2013 - 22:28

Kolo dobry ekipa albo udaje co jest prawie pewne albo są w grupie osób bardzo podatnych na hipnozę, a gnój jest niezłym hipnotyzerem



#4 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 17 lipiec 2013 - 00:04

Beznadzieja szkoda otwierac

#5 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2013 - 07:09

Nie byłbym aż tak sceptyczny, Aikido potrafi cuda. Co prawda sporo z tego filmu wygląda mi na fake, jednak część technik, szczególnie tych gdzie ma miejsce choćby minimalny kontakt fizyczny jest prawdopodobnie realna. Miałem przyjemność nauczyć się kilku technik, które widać na filmie jak jeszcze trenowałem Aikido.



#6 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 lipiec 2013 - 07:13

ja trenuję karate i wiem że to jest niemożliwe.

Być może grupowa hipnoza .........



#7 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2013 - 07:19

Patrząc jak ładnie się zataczają mam w myślach bardziej przyziemne metody na wprowadzenie bliźniego w taki stan, zwłaszcza, że to kręcone za miedzą. :)

Poważnie jednak - mam mieszane uczucia co do tego filmiku, może autor tematu skrobnie troszkę o tym co mogliśmy oglądać?

Jakiego rodzaju trening daje człowiekowi takie możliwości? (o ile daje)



#8 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 17 lipiec 2013 - 08:09

Wygląda jak by się halo grzybków na wcinali, ale pewnie w boju by pozamiatał  kozaczków balecianych.



#9 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 lipiec 2013 - 08:12

Dać go do octagonu z tymi "czarami"...
  • blackabyss lubi to

#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 lipiec 2013 - 09:50

Pressure Point Fighting to chyba skuteczniejsze w prawdziwym zagrożeniu 
  • platynowłosy lubi to

#11 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 lipiec 2013 - 09:57

Dla mnie fake. Mając kontakt(bezpośredni- na macie, a nie przez szklany ekran ;) ) z wieloma dyscyplinami polegającymi na tym, jak temu drugiemu zrobić "kuku", coś takiego to zwykła ściema. Nawet Aikido tutaj wg mnie nie ma. Aikido wykorzystuje energię przeciwnika, ale choć w minimalnym stopniu wymaga odpowiedniego jej skierowania, np. zejście z linii, po jakiej porusza się rozpędzony przeciwnik i odpowiednie nadanie mu kierunku.

 

Już "Randori", pokazywane na różnych pokazach itd., przez wielu jest uznawane za ściemę,

 

Jedno z pierwszych, co wypluła wyszkiwarka:

 

 

bo tutaj potrzebna jest praca również drugiego partnera("uke"), który musi umiejętnie upaść, żeby zaraz wstać, a przy okazji nie połamać się. Zwróćcie jednak uwagę, jak porusza się "tori", jak schodzi z linii ciosu i jak steruje ruchem przeciwnika. Zaręczam Wam, że jakby gość nie wykonał efektownie wyglądającego padu, to dany staw, kość- poszłaby w drzazgi.

 

A co innego jeszcze sterowanie czyjąś energią za pomocą np. wachlarzyka- to już całkiem inny level..... :D

 

Pozdrówka

Kamil


  • platynowłosy lubi to

#12 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2013 - 10:47

Aż mi się łza zakręciła w oku po obejrzeniu tego filmu :) I wcale nie z powodu połamanych palców u nóg od wykonywania nieumiejętnych padów :)

 

EDIT: Odnośnie filmu z pierwszego posta... Może objawił nam się nowy Morihei Ueshiba? ;)

 

Użytkownik WhiteWillow edytował ten post 17 lipiec 2013 - 10:54


#13 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 17 lipiec 2013 - 11:06

Kaszpirowski od sztuk walki  :D



#14 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2013 - 12:49

Witam Panowie.

Witaj @Dagon.

Nie bardzo wiem, co odpowiedzieć.

Ale może po kolei.

Wszystkim obiło się o uszy pojęcie Aikido, Tai chi, itd, itd... Wszyscy wiemy, że są to wschodnie sztuki walki.

Ale mało kto wie, że nie tylko Wschód był taki mocny w te klocki,( używając prostego języka).

Od wieków, za wschodnią granicą, i to od czasów ruskich bojarów i cara Piotra1, znane były techniki walk, które nie ustępują do dnia dzisiejszego podobnym sztukom z Japonii, Korei i Chin.

Opierały się na zasadach podobnych do tych, którymi posiłkują się karatecy, aikidowcy i inni.

A zasady były proste jak konstrukcja cepa.

Mianowicie,po pierwsze, jesteś częścią otaczającego Cię Wszechświata, otaczającej Cię Natury. Jeżeli jesteś jego częścią, to masz prawo i obowiązek korzystania z ich siły i mądrości. Ale, żebyś mógł to zrobić, to pierwej musisz poznać i zrozumieć, jaki z ciebie zadufany dupek który wierzy, że jest na najwyższym szczeblu drabiny ewolucyjnej i tylko ty masz prawo decydować co dla Ciebie i otaczającego Cię Świata jest najlepsze i najskuteczniejsze. Innymi słowy,  zaczynamy od lekcji pokory. Im szybciej się tego nauczysz, tym mniej potem boli...

Potem uczysz się poznawać, ze Twoje ciało, to nie tylko to czego nauczają na lekcjach anatomii, nie tylko z tego się składa, ale jeszcze z czegoś jeszcze...

Wschód mówi: energia Chi, energia meridianowa itd, itd... No super. Teraz szuka się jej w sobie, czym jest, jak porusza się, gdzie się zatrzymuje, jakie ma znaczenie itd..itd...To Panowie są podstawy akupunktury, akupressury itd..sztuki medycznej...

Potem uczysz się tą energię równoważyć, sam w sobie...lata ćwiczeń i zero lenistwa. To już trochę wyższy lewel....(brak lenistwa....)

Większość ćwiczących wymięka, zadowala się umiejętnością walki, i są naprawdę w tym dobrzy...Ale ten system energetyczny raz uruchomiony, jako, że jest integralną częścią Natury która cały czas wokół nas żyje, NIE DA się zatrzymać.

Dlatego Wojownicy obu kultur, ćwiczyli nie tylko machanie łapami i kopnięcia czy władanie mieczem i sztyletem, ale również tą drugą naturę swoją energetyczna...

I jak się to połączy to mamy to co widać.

Gwoli przedstawienia:

Od 20 lat ćwiczę Tao Yogę według Mantaka Ghia.

Jako masjer z swoimi umiejętnościami zawodowymi w połączeniu z w/w technikami jestem nie do przejścia....

Tu nie ma nic, co byłoby związane z hipnozą...uwierzcie mi..

 

 

 

Pozdrawiam

Alek


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 17 lipiec 2013 - 12:51

  • Kuba Standera lubi to

#15 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 17 lipiec 2013 - 13:13

A jak nazwać to co się dzieje w 4:50 min? pingpong  :D



#16 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 17 lipiec 2013 - 14:11

film obrazuje rzeczy na granicy rzeczy nierealnych, ja jestem z tych co nie wierzą w takie bajki 

jeśli film przedstawia coś co rzeczywiście jest to wytrenowania to bardzo, bardzo by mnie to zaskoczyło

 

"nie ma ludzi niepokonanych, są tylko źle trafieni"


Użytkownik @Wojti edytował ten post 17 lipiec 2013 - 21:15


#17 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:04

@platynowłosy - dzięki za rozjaśnienie tematu, chociaż nie ukrywam, mimo wszystko, swojego sceptycyzmu w podejściu do tego co widziałem na filmiku i co opisałeś, taka już moja natura - niewiernego Tomasza.  :)

Uznaję jednak, że są na tym świecie sprawy, które wymykają się racjonalnemu podejściu, przekraczając granice tego co poznawalne w klasyczny sposób, ja tego jeszcze nie doświadczyłem w formie wystarczającej by dawać temu z marszu wiarę, ale nie mówię nie, ciągle jestem do przekonania.

Tym bardziej, że jeśli już mam być bity to marzy mi się forma fizycznej dominacji właśnie w stylu "nie wiem co mnie trafiło" i najlepiej właśnie wachlarzykiem przez Azjatkę, ewentualnie kozacką dziewoję. ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 17 lipiec 2013 - 16:13

  • platynowłosy lubi to

#18 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 19:16

Wszystko ladnie i pieknie, tylko problemem dla tego "mistrza", ktory tak wywija tymi przeciwnikami, moze okazac sie ktos kto nie jest podatny na jego sugestie. Moze to byc np: jakis kibol na meczu, albo co gorsze po ;)

Ja wiem.. ja rozumiem, ze nie trzeba miec miesnie jak pudzian, zeby wygrac z przeciwnikiem. Gdyz to duch porusza materia, ale nawet super wytrenowane cialo i duch naszego "mistrza" czy to ze wschodu czy zachodu nie zmieni praw fizyki, ktore go otaczaja i ktore stworzyl Stworca.

 

Rozni rodza sie ludzie, o przeroznych predyspozycjach, jedni maja szybki refleks np; wielu sportowcow, inni np; ktorzy nie dostali w chwili narodzen refleksu, moga miec w zamian chocby zdolnosci analitycznego myslenia np: wybitni szachosci, matematycy, fizycy itd. tzw. umysly scisle. Jestem tez zdania jak mawiaja niektorzy sportowcy, ze talent to malutki procent sukcesu, w wiekszosci liczy sie wrecz tytaniczna nad sobapraca, nad tym swoim ukierunowanym talentem.

Najzabawniejsze jest to, ze kazdy z nas jest w czyms lepszy od drugiego.

Lubie kulture wschodu, w wielu dziedzinach zycia moze byc pozytywna inspiracja.

Natomiast nie na tyle jestem zafascynowany by poznawac swiat Kabaly.

I jak jestem w stanie uwierzyc w dwucalowe uderzenie Bruca'e Lee,  ktore zachowuje prawa i granice fizyki oraz rozsadku, tak nie dam wiary temu co widzialem na pierwszym filmie ;)


Użytkownik blackabyss edytował ten post 17 lipiec 2013 - 19:29

  • platynowłosy lubi to

#19 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 lipiec 2013 - 21:54

Do tej szkoły "bezdotykowej sztuki walki" (nakata) można się zapisać. :D

Tylko najpierw - jak jest tam napisane - trzeba przejść kurs "oczyszczenia świadomości" . :lol:  :lol:

http://gamajun.ru/node/145

Przynajmniej tak oni to tam nazywają.

U nas nazwali by to chyba "lobotomia". ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lobotomia


  • MaleX i Predatorhunter lubią to

#20 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 21:54

Czytam, czytam i przypatruje się tym "wyczynom", wiem wiem są rzeczy o których filozofom się śniło (nawet Wilkowi również), ale jakoś uwierzyć nie mogę.

Z prostej przyczyny - ilu "mistrzów" tego tajemnego stylu "jedi" stuka się z powodzeniem w octagonie - żaden oooo szkoda ^_^.

 

Powiem inaczej, swego czasu będąc jeszcze łebkiem miałem okazję oglądać w akcji niejakiego pana Witka.

Pan Witek bywalec wszelkich barów piwnych z lat 70/80 nie raz się piąstkował a i nożem machać potrafił zacnie.

Kiedyś w knajpie zderzył się z padawanami stylu kung-fu podnieconymi filmami z Bruce'm Lee i praktycznie stosującymi na sali treningowej wszelkie techniki tego chińskiego stylu.

No cóż Pan Witek był bezlitosny, a jego prawy sierpowy, poprawiany lewym podbródkowym wywoływał aplause na naszych młodzieńczych mordach :D.

Nie trudno domyślić się kto wygrał, padawanowie pomimo efektownego machania nogami i "ręcyma" (a rzekomo to nie byle kim byli) polegli, złojeni chamskim bokserskim sierpem i bitym podbródkowym - no cóż Pan Witek był praktykiem (a i knajpiane sparingi miał dość rzetelne)  i zapewne bladego pojęcia nie miał o wyższości ducha nad ciałem.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 19 lipiec 2013 - 22:15





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych