Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nie ma jak rodzinny interes – wywiad z Billem Batsonem, CEO Batson Enterprises - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2007 - 12:17

Cześć,
Batson Enterprises założył 29 lat temu Bob Batson (ojciec Billa). Zaczęło jako pracownia rodbuilderska, w jednym z pokojów naszego domu. Bob wkrótce przekształcił działalność w sklep z prawdziwego zdarzenia o nazwie „Phantom Custom Rods”. Sklep miał siedzibę na wyspie Maui na Hawajach.W roku 1990 Bob Batson przeprowadził się do Kalifornii i pracował przez rok jako kierownik produkcji dla firmy SABRE wytwarzającej wędki. W roku 2000 Bob Batson, Karry Batson i ja zdecydowaliśmy się pracować na własny rachunek. Tak założyliśmy Batson Enterprises Company.

Dzisiaj Sylwester - dla Was kolejny artykuł - wywiad. Tym razem na udzielenie wywiadu zgodził się Bill Batson - Główny Dyrektor Zarządzający Batson Enterprises Company. Zaprszamy serdecznie!

pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 12:39

Super! Wiekie dzięki!

Do Siego Roku! :D

#3 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 31 grudzień 2007 - 13:58

Świetny artykuł. Dużo ciekawych tematów, które przybliżają Batsona jako firmę. Sam jestem zaiteresowany budową wędki na blanku batsona. Teraz jestem jeszcze bliższy temu. Pozdrawiam życząc szampańskiej zabawy.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 14:10

friko, jak obiecales, to kawal dobrej roboty i kamien milowy w rozwoju naszej strony, brawo stary!

#5 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 31 grudzień 2007 - 14:19

Friko Jesteś jeszcze większy to wsaniała lektóra i wielka wiedza dla nas- DZIĘKI !!!!!


#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2007 - 14:33

dzięki chłopaki Embarassed widzę, że warto było siedzieć do 1 nad ranem :D

Ten wywiad, podobnie jak poprzedni z Tomem Kirkmanem, kosztował oczywiście wiele pracy, ale mam ogromną satysfakcję że z poziomu polskiego portalu, udaje się przebić do ludzi z samej góry światowego przemysłu wędkarskiego. Oczywiście będę próbował to robić dalej, warto byłoby zaprezentować rownież innych ciekawych ludzi i inne ciekawe firmy, jeśli uda się do nich dotrzeć i namówić do współpracy oczywiście.

Satysfakcja jest tym większe że Bill Batson podszedł do wywiadu naprawdę bardzo profesjonalnie i dużym zaangażowaniem - przerosło to moje oczekiwania :o

Wiele rzeczy w tym wywiadzie wzbudza we mnie refleksję - może to wpływ kończącego się roku. Mam na myśli w szczególności ten apekt czysto ludzki, pokoleniowy poruszony w rozmowie, przekazywanie wiedzy, tradycji, fachu i wspólnej pasji - z ojca na syna. Mam na myśli pewną odpowiedzialność, zdolność do funkcjonowania w biznesie na zasadzie nie tylko moja chata skraja ale zdolności współpracy typu win-win, pewnego poczucia odpowiedzialności za branże jako taką, za klientów.
Jak dobrze byłoby dostrzec tu nad Wisłą takie rzeczy.... niech to będzie noworoczne życzenie.

Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa


#7 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:36

Tak wygląda amerykański sen w praktyce . Nie zauważyłem tutaj śladu bredzenia , sodówki , wciskania jakichś socjotechnicznych kitów .
Jest jawność , uczciwość intencji , przejrzystość poczynań . Nawet biznesowa strona całego przedsięwzięcia nie razi . Nie ma tej kupieckiej lepkości . Renomę mają w US ogromną , wiarygodną i jak najbardziej zasłużoną . I co ważne , nie budują jej medialni naganiacze , tylko autentyczne dokonania .
Paweł, spory wyłom w naszej niewiedzy uczyniłeś ..

#8 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:46

Jestem mile zaskoczony tym artykułem. Więcej poprosze B) . Przeczytalem z wielkim zainteresowaniem.

#9 OFFLINE   predator

predator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:47

Ja również dziękuje Friko za ten wywiad. Świetna robota.

#10 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:50

Mniamuśny wywiad :D. Ten rok jeżeli chodzi o artykuły jest bardzo mocno kończony (chyba, że o północy Remek coś jeszcze wstawi ). Gratuluję i czekam na kolejne wywiady (i zgodzę się z moim imiennikiem, że w tym podejściu nie razi robienie biznesu - bo to bardzo uczciwy biznes).

#11 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:57

Bezdyskusyjny kawał dobrej roboty,no i fajna sprawa z tą angielska wersją,naprawde profesjional,widac nadeszły czasy gdzie na TT czy innej RBorg stronce będa odsyłac do czytania artykułów z jerkbait.pl :o artyk,jest taki jak lubie czyli rzeczowy,dużo informacji bez mydlenia i prężenia się.
poprostu taki jak byc powinien :D
dzięki


#12 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 31 grudzień 2007 - 18:25

Brawo Friko :D . Dla mnie wywiad roku, może za sprawą samego Billa Batsona. Szczery, otwarty i nie wymuszony. Friko życzyłbym sobie więcej takich wywiadów, jeśli tylko jesteś w stanie to zrobić, to cię zachęcam, bo warto. :D

#13 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 01 styczeń 2008 - 09:27

Jedną z przyczyn, dla których nie mogliśmy konkurować był brak programu budowy gotowych wędek, które pozwoliłyby zagospodarować blanki, które nie przeszły kontroli jakości.

Czy to oznacza że inni producenci tak robią? Hmmm... :unsure:


#14 OFFLINE   predator

predator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 01 styczeń 2008 - 09:31

Zapomniałem zapytać w pierwszym poście:

1. Wiem, że sporo osób na jerkbaicie łowi wędkami robionymi na zamówienie. Nie wiem czy grubość, tzn. mięsistość blanku jest jednym z wyznaczników mocy i trwałości wędki, ale z czystej ciekawości chciałem zapytać czy te wszystkie Talony, Batsony, Shikari, Seekery, Lamiglasy itd. mają ścianki wyraźnie grubsze niż wedki seryjne dostępne w sklepach???????? Czy może grubość blanku jest podobna, a tajemnica tkwi w zupełnie czymś innym.

2. Czy ktoś orientuje się, jakie firmy sprzedają swoje kije pod własną metką, oczywiście na blankach Batsona. Czy są to tylko firmy amerykańskie czy może Daiwa z Shimano też w swoich najdroższych modelach korzysta z blanków Batsona????????

#15 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 styczeń 2008 - 15:18

Friko -Artykul dla przecientnego laika moze zamieszac w glowie.
To co podziwiam to Twoja pasje i serce wlozone w te dzielo .Naprawde widac ze kochasz te klimaty.

#16 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 styczeń 2008 - 16:03

Łowię Batsonem więc z wielkim zainteresowaniem przeczytalem artykuł. Dzieki za dobra robote
Ps Nastepny blank wezmę właśnie zielony :mellow:

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 styczeń 2008 - 17:32

predator z tego co sie orientuje to firma KISTLER bazuje lub bazowała na blankach batsona - ale nie wiem czy byly to blanki ogolnie dostepne czy robione specjalnie dla tej firmy...

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 styczeń 2008 - 18:22

Friko, super robota - bezprecedensowe wydarzenie moim zdaniem. Świetny artykuł, super materiał. Gratulacje i mimo, że rodbuilding to nie mój TOP temat to chętnie przeczytałem ten i poczekam na następne.

Cieszy mnie to, że chcą z nami rozmawiać najwięksi profesjonaliści na świecie - super sprawa no i ... ciagniemy dalej. A co do Tackletour to nie raz już były do nas linkowane posty, na nie jednego maila już odpisałem :D

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 styczeń 2008 - 21:24

http://www.rodbuildi...ad.php?2,253842
Kilka komentarzy do wywiadu . Tsunami jeszcze jerkbait nie wywołuje , ale wszystko przed nami ..
Jest powietrze .

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 styczeń 2008 - 23:06

Sławku,
Jest dobrze :D

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych