Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

rozpczecie sezonu


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#41 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 08 January 2008 - 09:14

@Rocky
Graty chłopie, jak już powiedział heniutek, ratujesz honor. Ja
na razie bez ryby, byłem raptem dwa razy. Na Parsęcie słaby
początek sezonu, w ostatnią niedzielę były zawody okręgowe na
Ząbrowie padło 6szt w tym 3.5kg srebrny.
Pozdro Jachu

#42 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 08 January 2008 - 09:50

Wczoraj rozpocząłem sezon na Drwęcy. Wydłubałem kelcika 52 cm. Słyszałem jeszcze o wyciągniętych 2 rybach (60 coś i 70), znajomemu spadła ryba ok.3kg i był świadkiem holu metrowego łośka(ryba obrała kierunek Wisła i tyle ją widzieli). Płynęła kra, warunki niełatwe- nawisy lodowe.
Rocky gratuluję. Jacek przełamał passę, teraz pójdzie mu już z górki.

#43 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 08 January 2008 - 11:20

Nie przesadzajcie chłopy z tym ratowaniem bo wpadne w samouwielbienie :lol:
Szkoda że takie czasy nadeszły, że na rozpoczęcie sezonu każda rybka na wagę złota :wacko:
Mysha-Gratulki! Widzę że Reda była chyba jedyną rzeką na której nie było kry :huh: Za to cholerka dużo śmieci :angry:

#44 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 posts
  • LokalizacjaLegionowo

Posted 08 January 2008 - 11:40

Też byliśmy w niedzielę na Drwęcy, ale bez wyników.
Trochę przeszkadzała kra.
Brat widział na brzegu w dwu miejscach spore ilości dorodnej ikry - znak, że się jeszcze nie skończyło tarło?
pozdr

#45 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 08 January 2008 - 12:03

Brat widział na brzegu w dwu miejscach spore ilości dorodnej ikry - znak, że się jeszcze nie skończyło tarło?
pozdr

Nie. Jest już dawno po tarle. Samice mają resztki ikry, normalnie ulega ona zresorbowaniu.


#46 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 posts

Posted 08 January 2008 - 17:31

Nie wiem jak to jest z tym tarłem, ale kolega przedwczoraj złowił na Redze 65cm pełniutką ikry - nie były to resztki...

#47 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 08 January 2008 - 19:07

Nie wiem jak to jest z tym tarłem, ale kolega przedwczoraj złowił na Redze 65cm pełniutką ikry - nie były to resztki...


Bo wchodzą srebrniaki B)
Marek Szymański złowił 1-go na Redze 2 szt, a później na Parsęcie trzy szt srebrniaków.

#48 OFFLINE   costi

costi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 posts

Posted 08 January 2008 - 20:22

To nie był białas <_<

#49 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 08 January 2008 - 20:53

Zdarzają się ryby niewytarte, ale już jest po ptokach i się nie wytrą. Ślady na śniegu to zapewne jak napisałem resztki ikry, które wypadły lub zostały wypatroszone ze złowionych ryb- ryby nie wycierają się do ostatniego ziarna ikry, zawsze coś zostaje.

#50 OFFLINE   Andrzej

Andrzej

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaZielonka k/ Warszawy

Posted 08 January 2008 - 22:47

@falgmar
powiem Ci, że marnie bardzo.
Kolega złowił jedną trotke 01.01 na mostach w Rościnie.
Ja byłem pierwszy raz na trociach ale ze mną było jescze 2 miejscowych wędkarzy z Białogardu i tylko jednemu dopisało szczęscie na 5 dni łowienia.
Zastanawiam sie nad kolejną wizytą nad Parsętą bo to piękna rzeka tylko nie wiem jaki termin bedzie dobry na tą piękną rybe.
Może jakieś rady od kolegów?

Pozdrawiam

#51 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,028 posts

Posted 08 January 2008 - 23:04

@Andrzej,

Nigdy w tym czasie nie byłem, ale... niektórzy koledzy polecają sierpień. Wiesz, trzeba mieć wiele danych zgromadzonych na przestrzeni wielu lat, aby ocenić, lub przewidzieć, czy ryba będzie w wodzie. Połów łososiowatych na podstawie ogólnych stwierdzeń prowadzi do sukcesów lub rozczarowań. Może spróbujesz skontaktować się z p. Konowrockim (chyba nie przekręciłem nazwiska). On jest przewodnikiem wędkarskim i encyklopedią lokalnej wiedzy. Odszukam Jego namiary i wrzucę na forum.

#52 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,421 posts

Posted 08 January 2008 - 23:43

Zastanawiam sie nad kolejną wizytą nad Parsętą bo to piękna rzeka tylko nie wiem jaki termin bedzie dobry na tą piękną rybe.

To Janusz na pewno podpowie...marzec/kwiecien jaki moze??


#53 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 09 January 2008 - 08:52

Hej trociaże
Zostałem wywołany do odpowiedzi, więc spróbuję coś podpowiedzieć
Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że najciekawsze wyniki
na Parsęcie uzyskuje się w drugiej połowie lutego i marcu, w tym
czasie jeśli jeszcze dmuchnie z Pn to mamy spore szanse na srebrnego. Ponadto w tym też okresie trafiają się największe sztuki schodzących troci i łososi. To tyle jeśli chodzi o najbliższy okres. Generalnie kelty łowi się na Parsęcie nawet
do końca kwietnia. Dobry okres to maj i czerwiec, ryby wchodzące. Latem dużo zależy od pogody, jak podmucha i popada to
zawsze można liczyć na dobre wyniki. Ale jak wiadomo reguł nie ma, trzeba być nad wodą jak najczęściej, truizm, ale tak jest
sami wiecie.
Namiar na A.Konowrockiego, o którym wspomniał @kryst
0-505-589-200
Pozdro Jachu

#54 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,024 posts
  • LokalizacjaSulejówek

Posted 09 January 2008 - 10:38

Ostatnie 3 dni byłem nad Redą (miała być Parsęta, ale demokratycznie przegrałem). Niestety wyniki 4x0, jakieś brania co prawda były, ale to raczej zasługa pstrągów niż troci. Przez 3 dni widzieliśmy tylko 2 ryby jedna na muchę i jedna na spining ale złapana na jakąś dziwną przynęte (bardziej przypominało to poper czy wobler boleniowy niż np. Gębale). Chodziły słuchy o koleinych rybach, ale nie potwierdzone. Doskonałym przykładem może być fakt że w niedziele rozegrano zawody i zwyciężył potok około 30cm, na odcinku poniżej hodowli nie złapano nic. Nawet tęczaków uciekinierów czy morskich. Ogólnie nędza, rzeka piękna ale strasznie zaśmiecona, ryby spłyneły, pozostały niedobitki.

#55 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 posts
  • LokalizacjaLegionowo

Posted 09 January 2008 - 14:33

wątek: tarło:
1 stycznia widziałem złowionego samczyka bardzo obficie cieknącego mleczem.
wątek: kiedy:
Swoją największą troć 7,60 kg złowiłem w majowy długi weeekend, a największego łososia 8,94 kg we wrześniu.
wątek: jak często łowi się:
moje przeciętne z kilkunastu lat: na Drwęcy 1 ryba na 20 dni nad wodą, na Parsęcie 1 ryba na 10 dni nad wodą. :D
pozdr

#56 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2008 - 16:19

Wszystkim łowcom troci, gratuluję udanego rozpoczęcia sezonu :D



#57 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 January 2008 - 16:20

@Heniutek,

do ciebie mała prośba. Proszę nie używaj wulgarnych słów w swoich wypowiedziach.

:D



#58 OFFLINE   Porter

Porter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 10 January 2008 - 19:21

Byliśmy wczoraj z kol.Mariuszem na Drwęcy,poza tym że widziałem jeden spław, a potem wywaliła mi się pod nogami trotka na oko 60 cm to ogólnie brak kontaktu z rybą :lol: noooo :lol: jedynym kontaktem było spotkanie z Markiem Szymańskim :mellow: ,który przyjechał jak się rozkładaliśmy nad wodą.Wymieniliśmy się telefonami i później skontaktował się ze mną i mówił że złowił 2kg.rybę, on łowił poniżej mostu drogowego w Lubiczu my powyżej.Inni wędkarze też nie połowili przynajmniej przy nas.Wieczorem podobno podhaczone zostały 4 ryby.Dziś Marek nie miał niestety żadnej ryby.W sumie to jeszcze trudne warunki u nas odwilż,a tam zima w pełni 10-15 cm śniegu i nawisy lodowe,rankiem wczoraj płynęła kra, która też utrudniała łowienie.

ps.Wielkie dzięki dla Marka Szymańskiego za pomoc w powrotnym transporcie do samochodu inaczej musielibyśmy dodatkowo 5 km z buta drałować.Są jeszcze Wielcy ludzie!!!



Pozdrawiam Porter



#59 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,739 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 11 January 2008 - 23:54

Trzeciego stycznia za namowa @rockiego pociagnalem moja ekipe nad brzegi Redy. Pierwszy raz tam zawitalismy w poszukiwaniu troci. Ciekawa woda i jakze odemienna od Slupi czy Parsety na ktore zwyklismy jezdzic. Niestety warunki pogodowe nas nie rozpieszcily. W nocy przyszlo nagle ochlodzenie i w ciagu dnia temperatura utrzymywala sie w okolicy -8 stopni w towarzystwie silnego wiatru i slonca. Dodatkowo niska i czysta woda utrudniala zadanie. Skonczylismy dzien na dwoch delikatnych braniach i uszczuplonych pudelkach. Osobiscie porzegnalem dwa Frisky. Jak sie komus uda zdjac z galezi to zycze taaakiej trotki ;)

Attached Files



#60 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 January 2008 - 19:48

Byliśmy wczoraj z kol.Mariuszem na Drwęcy,poza tym że widziałem jeden spław, a potem wywaliła mi się pod nogami trotka na oko 60 cm to ogólnie brak kontaktu z rybą :lol: noooo :lol: jedynym kontaktem było spotkanie z Markiem Szymańskim :mellow: ,który przyjechał jak się rozkładaliśmy nad wodą.Wymieniliśmy się telefonami i później skontaktował się ze mną i mówił że złowił 2kg.rybę, on łowił poniżej mostu drogowego w Lubiczu my powyżej.Inni wędkarze też nie połowili przynajmniej przy nas.Wieczorem podobno podhaczone zostały 4 ryby.Dziś Marek nie miał niestety żadnej ryby.W sumie to jeszcze trudne warunki u nas odwilż,a tam zima w pełni 10-15 cm śniegu i nawisy lodowe,rankiem wczoraj płynęła kra, która też utrudniała łowienie.

ps.Wielkie dzięki dla Marka Szymańskiego za pomoc w powrotnym transporcie do samochodu inaczej musielibyśmy dodatkowo 5 km z buta drałować.Są jeszcze Wielcy ludzie!!!
Pozdrawiam Porter



Porterowe zdjęcia :D



Attached Files