Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling - jak ugryźć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1761 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 01 luty 2023 - 18:06

Dokładnie - a ja mam ciekawe doświadczenie .Im bardziej zapomniany/nieznany wobler tym lepiej. A tak nawiasem może nie na temat w Jaxonach zmieniacie kółka i kotwiczki? 



#1762 OFFLINE   PiotrN

PiotrN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjamazury
  • Imię:Piotr

Napisano 01 luty 2023 - 18:23

Kup kilka wobków neutralnych (z dobrą pracą) będą dobre do wiosełek. Według mnie zobaczysz że połowisz tylko nieduże głębokości, nieregularne prowadzenie na wiosłach będzie skuteczne zobaczysz.

 

pozdrawiam i powodzenia



#1763 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • Imię:Krz

Napisano 01 luty 2023 - 19:03

Dokładnie - a ja mam ciekawe doświadczenie .Im bardziej zapomniany/nieznany wobler tym lepiej. A tak nawiasem może nie na temat w Jaxonach zmieniacie kółka i kotwiczki?


Kółeczka wymieniam praktycznie w każdym woblerze niezależnie od producenta. Kotwiczki nie są złe w takim Karasiu Jaxon, poza tym w Polsce raczej nie grozi nam złowienie 10 ładnych szczupaków w jeden dzień na ten sam wobler tak jak ma to miejsce w Szwecji np

#1764 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2023 - 19:20

Dokładnie - a ja mam ciekawe doświadczenie .Im bardziej zapomniany/nieznany wobler tym lepiej. A tak nawiasem może nie na temat w Jaxonach zmieniacie kółka i kotwiczki? 

Staram się zawsze wymieniać, w salmo również. 120 cm złowiłem w trolu na Karasia 11 cm i oryginalna kotwiczka była ledwo ciepła. 



#1765 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 luty 2023 - 19:32

Warto wymieniać kotwiczki i kółka nawet w "renomowanych" japończykach.

Co prawda 105 z trolla trafiło do podbieraka ;)

Załączony plik  IMG_20210616_165505a.jpg   59,89 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20210616_165010a.jpg   145,94 KB   9 Ilość pobrań


Użytkownik BOB edytował ten post 01 luty 2023 - 19:34


#1766 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • Imię:Krz

Napisano 01 luty 2023 - 19:40

No ok , ale w podbieraku to i ownera można połamać. Najważniejsze żeby ryba wyjechała , dynamika holu też ma znaczenie.

#1767 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2023 - 19:42

Staram się zawsze wymieniać, w salmo również. 120 cm złowiłem w trolu na Karasia 11 cm i oryginalna kotwiczka była ledwo ciepła.


Rozgieła się ? Kij dobrze amortyzował ?

#1768 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 luty 2023 - 20:03

No ok , ale w podbieraku to i ownera można połamać. Najważniejsze żeby ryba wyjechała , dynamika holu też ma znaczenie.

Nie połamała się i a druga rozgięła w podbieraku ;)



#1769 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2023 - 20:29

Rozgieła się ? Kij dobrze amortyzował ?

Grot rozgięty. Używam bardzo miękkiego kija  z Ugly Stick Gold Tiger 40 Lb ze szklaną szczytówką.



#1770 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • Imię:Krz

Napisano 01 luty 2023 - 21:13

Grot rozgięty. Używam bardzo miękkiego kija z Ugly Stick Gold Tiger 40 Lb ze szklaną szczytówką.


40 lb to nie jest już taki wcale delikatny , ja używam 30lb i takie rybki pod 120 daje radę. I długość też ma wpływ czy to 2.10 czy 2.60

#1771 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • Imię:Krz

Napisano 01 luty 2023 - 21:14

Nie połamała się i a druga rozgięła w podbieraku ;)


A to chyba że tak , co nie zmienia faktu że te kółeczka śmietnik skoro ryba 105 je tak zmasakrowała

#1772 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2023 - 21:34

40 lb to nie jest już taki wcale delikatny , ja używam 30lb i takie rybki pod 120 daje radę. I długość też ma wpływ czy to 2.10 czy 2.60

Nie napisałem że jest delikatny, jest natomiast miękki i do trolla z uchwytu idealny a szklana szczytówka powoduje że pracę relatywnie małych woblerów na niej widać. 2,4 m



#1773 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2023 - 22:57

Kwestia też ustawienia hamulca. Ja jednak uważam że przy trollu z uchwytu lepiej ciut lżej niż za mocno. Ale zmiennych jest wiele.

#1774 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 luty 2023 - 17:15

Dziękuje za porady, 

Lista zakupów została zaktualizowana xD, Następne pudełko trzeba będzie dokupić. 


  • Bartek_C lubi to

#1775 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 02 luty 2023 - 18:11

Dokładnie - a ja mam ciekawe doświadczenie .Im bardziej zapomniany/nieznany wobler tym lepiej. A tak nawiasem może nie na temat w Jaxonach zmieniacie kółka i kotwiczki? 

Ciekawa rzecz, sam w karasiach nic nie wymieniam, ale kolega tak i ostatnio na wyjeździe on tylko 8 okoni 40+, u mnie 17, a poza tym ogólnie (dużo 30+) ilościowo dużo lepiej u mnie. Ze szczupakami jeszcze gorzej, u mnie 6 sztuk 100+, u niego żadnej, jego największy 94 cm. Obaj lowilismy przeważnie właśnie na karasie, w trolu, bo do rzucania sa kiepskie, a w trolu, nawet jak daleko wypuszczony i na niegrubej plecionce (1 lub 1,2 pe), nie schodzi głębiej niż te 1 m. Chyba zmiana ma wpływ na gorszą prace tych wobków, taki moj wniosek. Może się myle, ale jak dla mnie to praca tych karasi przypomine prace wahadlówki. Fabryczne zbrojenie jest OK, rozgięcia grotów były, sle tylko wskutek szamotaniny i tylko szczupaków w podbieraku.



#1776 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2023 - 18:16

Tak z ciekawości - jaki Karaś schodzi nie głębiej niż na 1 metr?



#1777 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2023 - 18:22

Ciekawa rzecz, sam w karasiach nic nie wymieniam, ale kolega tak i ostatnio na wyjeździe on tylko 8 okoni 40+, u mnie 17, a poza tym ogólnie (dużo 30+) ilościowo dużo lepiej u mnie. Ze szczupakami jeszcze gorzej, u mnie 6 sztuk 100+, u niego żadnej, jego największy 94 cm. Obaj lowilismy przeważnie właśnie na karasie, w trolu, bo do rzucania sa kiepskie, a w trolu, nawet jak daleko wypuszczony i na niegrubej plecionce (1 lub 1,2 pe), nie schodzi głębiej niż te 1 m. Chyba zmiana ma wpływ na gorszą prace tych wobków, taki moj wniosek. Może się myle, ale jak dla mnie to praca tych karasi przypomine prace wahadlówki. Fabryczne zbrojenie jest OK, rozgięcia grotów były, sle tylko wskutek szamotaniny i tylko szczupaków w podbieraku.

Karaś 11 cm schodzi nie na max. 1 metr ale na 2-3 lub ciut więcej - linka 30 lb. wypust 40-50 metrów, szczytówka 0,5 metra nad wodą.



#1778 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 02 luty 2023 - 18:24

Tak z ciekawości - jaki Karaś schodzi nie głębiej niż na 1 metr?

Pisalem wczesniej, że Jaxon Karaś SW Shallow Water, ale jak wypuści się z 70 m, to zejdzie troche glebiej niż ten metr, ale i tak idzie plytko.

W rozmiarze 11 cm niestety nie ma wrsji SW.


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 02 luty 2023 - 18:27

  • krzysiek lubi to

#1779 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2023 - 18:35

Pisalem wczesniej, że Jaxon Karaś SW Shallow Water, ale jak wypuści się z 70 m, to zejdzie troche glebiej niż ten metr, ale i tak idzie plytko.

W rozmiarze 11 cm niestety nie ma wrsji SW.

Szkoda że nie ma. Można by było tego zwykłego przerobina SW 11 cm ale pewnie kąt steru trzeba zmieniać.


Użytkownik godski edytował ten post 02 luty 2023 - 18:36


#1780 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • Imię:Krz

Napisano 03 luty 2023 - 12:42

Ciekawa rzecz, sam w karasiach nic nie wymieniam, ale kolega tak i ostatnio na wyjeździe on tylko 8 okoni 40+, u mnie 17, a poza tym ogólnie (dużo 30+) ilościowo dużo lepiej u mnie. Ze szczupakami jeszcze gorzej, u mnie 6 sztuk 100+, u niego żadnej, jego największy 94 cm. Obaj lowilismy przeważnie właśnie na karasie, w trolu, bo do rzucania sa kiepskie, a w trolu, nawet jak daleko wypuszczony i na niegrubej plecionce (1 lub 1,2 pe), nie schodzi głębiej niż te 1 m. Chyba zmiana ma wpływ na gorszą prace tych wobków, taki moj wniosek. Może się myle, ale jak dla mnie to praca tych karasi przypomine prace wahadlówki. Fabryczne zbrojenie jest OK, rozgięcia grotów były, sle tylko wskutek szamotaniny i tylko szczupaków w podbieraku.


Tutaj też mam podobne obserwacje, czasem po zmianie kotwic niby na taki sam rozmiar brań jest jakby mniej więc trzeba być ostrożnym z tym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych