Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Slider 7 czy slider 10 porównanie brań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:43

10 najbardziej uniwersalna.

12 uzywam przede wszystkim kiedy temperatura wody spada ponizej 10C, czyli pozna jesien/przedzimie.

 

Z ta "selektywnoscia" duzych przynet jest roznie.

Pod koniec pazdziernika 2012 oblawialem plytka zatoke, w ktorej zerowal szczupak, taki 80 cm.

I to zerowal bardzo intensywnie, doslownie "wyrzucal" fontanny wody.

Tak wiec podrzucalem mu wszystko co mialem w pudelku. Byly to duze jerki, typu slider 12 ale tez i duzo wieksze, takie pod 20 cm no i duze woblery ala "salmo hornet", takie nawet do 18cm. I tak biczowalem przez 2 godziny...i nic. W koncu zmienilem na 5 cm slidera i mialem uderzenie po kilku minutach.

 

To by wskazywalo na to, ze po nie ma sztywnych regul. Trzeba eksperymentowac.

 

pozdr



#22 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 03 sierpień 2013 - 11:37

7mka za mała, 12tka czasem nie praktyczna. 10tka jest złotym środkiem. Wielu kolegów uważa tak samo...



#23 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 03 sierpień 2013 - 12:35

W tym roku nie miałem ani jednego brania na małe jerki tzn poniżej 10cm a w zasadzie na 14 cm (sweeper). Na slidera miałem jedno branie i to na 12HSH, a wszystkie ryby złowiłem na sweepery 14 i 17 cm :) dlatego prawie wszystkie slidery poszły w świat



#24 OFFLINE   karolmax

karolmax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 sierpień 2013 - 17:03

W tym roku nie miałem ani jednego brania na małe jerki tzn poniżej 10cm a w zasadzie na 14 cm (sweeper)

 

Jak rozumiem mowiac "w tym roku" masz na mysli sezon od maja do chwili obecnej?

A to ciekawe? I tutaj bez nasmiewania sie. Naprawde ciekawe.

Duze byly te szczupaki?

 

W srodku lata najwieciej pada na sweepery i na duze ("pekate"), gleboko schodzace woblery. Tak jest przynajmniej na jeziorach, na ktorych lowie. Jednak jakby nie bylo, jedna z najbardziej uniwersalnych przynet jest slider "10".

Oczywiscie kolor tez robi swoje.

 

pozdr



#25 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 czerwiec 2015 - 08:49

7 łowi nie tylko szczupaki ale także bolenie ,sandacze trafiają się także spore okonie ,na trolling też jest dobry .10 to raczej tylko szczupak ale jest szansa na większego klocka.



#26 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:07

Wczesną wiosną łowiłem (woda prywatna) tylko 10 i wieszały się na to szczupaki po 30cm. Zamówiłem kilka wymiarowych i kilka takich "nawet". Kumpel łowił tylko max 3" sylikonami i skończył na tych wymiarowych. Podejrzewam że 7 miał bym podobne efekty. Większą przynętą łowię "wieksze" ryby i nie zakładam nic mniejszego niż 10cm. Taki rozmiar zżera wszystko a chociaż mam szansę że podniesie się do tego coś sensownego. Choć sytuacja jaką miałem w Holandii przeczy temu. Szczupaki waliły w drobnice na niewielkim kanale jak oszalałe. Biczowałem wodę sporymi wobami i gumami przez ok 2h i nic dopóki nie wziąłem 5cm sylikon. Okazało się że szczupaki żerowały na ławicach leszczyków jak wieloryby na śledziach. Wjeżdżały otwartymi pyskami w ławicę i kłapały tylko pyskami. Tylko szczęście i mała przynęta dawała efekt. Kompletnie nie interesowały się niczym większym. Ale to jednorazowa sytuacja i uważam że lepiej jest używać konkretnego wabika. Nawet jeśli wiemy że w wodzie przeważają mniejsze ryby. Zawsze jest szansa na coś konkretnego. Zachęcam do stosowania dużych przynęt komsękwętnie przez cały sezon a napewno będzie lepszy od sezonu z małymi przynetami.

#27 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 29 sierpień 2015 - 16:16

Nigdy nie łowiłem na Sildera, a chętnie bym spróbował. W zwiąku z tym mam pytanie - czy to przynęta tylko pod kij do jerkowania z multiplikatorem, czy jest sens zakładania jej na tradycyjny spininng i łowienie z np. podszarpywaniem wędziskiem do góry?



#28 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 sierpień 2015 - 16:21

moim zdaniem S7 spokojnie spinem możesz spróbować, nie tylko szarpać, ale cały arsenał animacji zastosować, nawet jednostajne zwijanie może okazać się skuteczne

slider stawia w wodzie mały opór więc raczej to kwestia możliwości rzutowych wędki


Użytkownik Jano edytował ten post 29 sierpień 2015 - 16:21


#29 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 sierpień 2015 - 17:10

Jest sporo osób które jerkuja klasycznym wedziskiem z kołowrotkiem i nie narzekają. Krótka wędka z odpowiednim c.w i możesz śmiało próbować. Slider 10S waży niecałe 50g (chyba 46) a przy prowadzeniu nie stawia dużego oporu więc sprzęt nie musi być jakiś mocarny a już jest czym porzucać. Tak więc znajdź odpowiedni kij i ruszają nad wodę ;)

#30 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:59

Dzięki, spróbuję. Na szczupaki używam mocnego kija 2,1 m i spokojnie da radę z przynętą o tej gramaturze.



#31 OFFLINE   Rudy

Rudy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKnurów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 14:49

Witam - ja namówiłem znajomego na zakup 7 slidera w tym roku i ostatnio mi mówił że jeszcze tyle szczupaków nie złowił. Ale ja wiem że prawda jest taka na 7 walą jak głupie lecz problem jest z rozmiarówką poławianych ryb. Osobiście używam głównie 10 i najmniejszy szczupak miał 42 cm , tak że maluszek i szkoda sobie takimi zawracać głowę  10 to po prostu minimum . A 12 nie lubię bo wyglądają na większe niż ja dał bym radę zjeść :) .


  • homax lubi to

#32 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:17

Jak widać szczupaka żerującego przez dłuższy czas to nie żre dużych  ryb tylko  drobnicę , dalczego  powinniśmy się domyślić

.Taka moja teoria . czy  dobra nie wiem zdecydowanie mam więcej brań dużych szczupaków na 7 tylko nie Slidery

Ale przynetę zdecydowanie trzeba dobrać do tego co się dzieje na wodzie , czsami tylko duże przynęty się sprawdzają



#33 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:54

Na moje to wszystko zależy od wody a w zasadzie od tego na czym szczupłe żerują...są jeziora na których na 7 wieszają się i małe i duże a są takie, na których duże walą tylko na duże:-)

#34 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 18:19

Nigdy nie łowiłem na Sildera, a chętnie bym spróbował. W zwiąku z tym mam pytanie - czy to przynęta tylko pod kij do jerkowania z multiplikatorem, czy jest sens zakładania jej na tradycyjny spininng i łowienie z np. podszarpywaniem wędziskiem do góry?

 
Jerkówka pozwala odpowiednio zaprezenetować przynętę - i basta.
Przerabiałem już "jerkowanie" spiningami i IMO jest to o kant *doooopy metoda - takie moje zdanie !
Chcesz nadać jerkom prawidłową pracę ? To nie słuchaj bzdur tylko kup wędzisko do tego przeznaczone.
Synchronizacja, wędka-pociągnięcie-zwijanie multikiem są po prostu wygodne i intuicyjne, po kilku rzutach spinem niby OK, ale dalej coś nie tak <_<.
A że niby spininigiem też się da "jerkować" ? Pewnie że się "da", w tym kraju wiele rzeczy "się da".
Da się również używać twardych worków foliowych zamiast woderów i silnika z pralki jako napędu do łódki - bo takie cuda już widziałem  :blink:.
 
Grzegorz B, jeśli metoda ma mieć przysłowiowe ręce i nogi to kup odpowiedniego casta, jerki i zacznij się bawić tak jak należy, sam zobaczysz jak wciąga.

* tę doooope to mi moderator wybaczy co ;) ?
  • Kamil Z. i Dienekes lubią to

#35 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:49

Zwierzu, dziękuję za tą uwagę, myślę że słusznie prawisz.

Póki co zaopatrzyłem się w Slidera 10S i w niedzielę zobaczę czy w ogóle podchodzi mi łowienie jerkami oraz jak się ma skuteczność do sprawdzonych gum :)



#36 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 wrzesień 2015 - 11:59

Zwierzu, dziękuję za tą uwagę, myślę że słusznie prawisz.

Póki co zaopatrzyłem się w Slidera 10S i w niedzielę zobaczę czy w ogóle podchodzi mi łowienie jerkami oraz jak się ma skuteczność do sprawdzonych gum :)

Hmmm, ja bym nie porównywał,

mam wrażenie, że nader często albo skuteczne są gumy albo jerki



#37 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 06 wrzesień 2015 - 19:16

Pierwsze koty za płoty. Na wodzie byłem dosyć krótko, pogoda była fatalna i jakoś specjalnie nie miałem ochoty na ekspertymenty ale trochę jednak porzucałem Sliderem i jeden szczupaczek się trafił. Satysfakcja duża.

Przyznaję, że łowienie tym Sliderem (10 cm, tonący) zwykłym spininngiem jest trochę męczące, po półgodzinie czułem to już w ręce. Generalnie ciekawa metoda, jakże inna od klasycznego łowienia na gumy. Jeszcze sobie popróbuję w tym sezonie jerkować spinningiem i może w przyszłości kupię odpowiedni kij i kołowrotek.


Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 06 wrzesień 2015 - 19:16


#38 OFFLINE   dawid1

dawid1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:53

Zdecydowanie wole tonące 10, łatwiej mi je prowadzić i nie zauważyłe zmniejszenia ilości brań w porównaniu z łowieniem na 7. Tyle że na 7 trafiały się bolenie i to całkiem fajne na większe przynęty już nie. Łowie wędką 2.25 i taka długość jest dla mnie najbardziej uniwersalna. Kołowrotkiem o stałej szpuli tyle że mój zauberek już ledwo zipie i trzeba będzie pomyśleć o czymś mocniejszym, ciężki łowienie mu nie służy.



#39 OFFLINE   TEAM DRAGON

TEAM DRAGON

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 11:48

Ja łowię na 10 najbardziej mój łowny to płociowy


  • Warcisław lubi to

#40 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 14 wrzesień 2015 - 13:18

http://memy.pl/q/36A7RNOm9


  • wobler129, Lepton i Filip14 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych