Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Hanysy czyli Ślązacy


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Posted 27 July 2013 - 15:05

Nadszedł w końcu czas aby sobie coś powyjaśniać.

Jestem Ślązakiem z dziada pradziada :)  , mam księgę rodzinną gdzie pierwsze wpisy są w 1700którymś tam .

generalnie narzeka się na Ślązaków że jak najadą wodę to wpierdzieleją wszystko.

Prawda !!!!!!!!!!!!!

Tyle że nie cała . Od bodajże kilku lat pytam na swoich zbiornikach "tubylców" z kampingami skąd są. Większość to napływowa dzicz , nie obrażając nikogo. To ludzie którzy nie utożsamili się z tymi ziemiami, widać to właśnie teraz - jak zamykają kopalnie i huty to masowo spieprzają do siebie , generalnie gdzieś tam na wieś . Przyjechali z 20-30-40 lat temu na kopalnie, podostawali emerytury i albo wracają do siebie albo takie 45 letnie"emeryty" całymi miesiącami siedzą nad wodaą.

Absolutnie nie twierdzę ze wśród "pasożytów" , mięsiarzy nie ma Ślązaków - są a jakże , znam także takich. Ale uwierzcie mi -zdecydowana większość autochtonów ma wyrobione poczucie uczciwości i przynależności do tych ziem.

Spotkacie takiego "Ślązaka" mięsiarza to zapytajcie może skąd pochodzą jego rodzice i kiedy przybyli na Śląsk !!!!!!!

To jest takze domena "warszawki" - może tych cwaniaków warszawskich nie lubimy ale to raczej nie rdzenni warszawiacy .

Problemem jest powojenna migracja ludności - dziesiątki milionów ludzi ze wsi przyszło do miast ale mentalność wsi pozostała.

Żeby nie było- moja żona jest ze wsi, a teraz od 6 lat mieszkam na wsi......I widzę podejście do wszystkiego tego co poza "moim obejściem"!!!!!!!!

Ludzie z miast też nie lepsi . Lecz widzę różnicę w podejściu do swoich ziem i tego co na nich tych co sie tu rodzili a tych co "napłynęli" . Ci drudzy wszystko traktują tymczasowo . To widać choćby po ilościach śmieci zostawianych przez turystów - wszak Oni tam nie mieszkają ...............

 

Chyba wrzucam dynamit do dyskusji ale uwierzcie - boli jak wszystko idzie na "hanysów" .

 

 

 

Przepraszam ze napisałem tutaj  - może MOD przerzuci temat w inne miejsce by 'OGÓLNE'  nie zaśmiecać takim tematem


Edited by staszek, 27 July 2013 - 15:20.

  • platynowłosy and Rheinangler like this

#2 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 posts
  • Lokalizacjasokółka

Posted 27 July 2013 - 16:38

Ostatnio pytając pewnego "osobnika" Czy jest Pan Polakiem ...... usłyszałem:........... ja jest ślunzak nie Polak!

Powyżej widać coś podobnego, bo jak to ktoś śmie  Hanysową rybe złowić ?



#3 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 posts
  • LokalizacjaSelestat(F)

Posted 27 July 2013 - 16:42

Ulżyło Ci :) .

Znam dziesiątki Ślązaków i wszyscy są moimi kolegami, przyjaciółmi :) .

Po co nosić piętno za innych  ;) .

Jesteś kimś kto należy do jednej grupy ;) i niech tak zostanie.

Boli Cie opinia...ale, zastanów się kto feruje bzdury a kto potrafi rozgraniczyć dwa pojęcia :) .

Doby człowiek- Zły człowiek :) .



#4 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 27 July 2013 - 16:43

Urodziłem się na Śląsku nie z dziada pradziada, ale żal d..ę ściska jak czytam coś takiego,myślę że szkoda czasu i miejsca chyba lepiej zająć się czymś innym np. łowieniem,bez urazy dla kogokolwiek.



#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,447 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 27 July 2013 - 17:36

Jerkbait.pl  jest neutralny światopoglądowo i nie jest miejscem do prowadzenia publicystyki politycznej, religijnej, obyczajowej.


  • Sebo and Wojtek B. like this