Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do sezonu boleniowego 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
372 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2008 - 14:44

To zależy. Niekiedy tak. Np. ja zmieniałem w siudakowych bezsterowcach bo niestety niektóre bolenie potrafiły ściągnąć kotwiczkę

#322 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 18 kwiecień 2008 - 14:49

Mam pytanie: Co sadzicie o woblerach boleniowych Wobi?

Pozdrawiam
Slider

#323 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5832 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 kwiecień 2008 - 15:12

Witam,zmieniacie kółeczka łącznikowe w wobkach czy tylko kotwiczki?? Jeśli kółeczka też, to mógłby ktoś podać jakieś sprawdzone,bo szczerze mówiąc nie mogę nigdzie znaleźć małych i porządnych kółeczek.

Dzięki

Pozdrawiam


Są w sklepie Rapa na Modlińskiej dobre kółka, małe, ale bardzo mocne, 30szt za 3zł. Rok temu też nie mogłem dostać dobrych i zmuszony byłem założyć jakieś rozginające się badziewie Kamatsu (i do tego drogie) :wacko: .

#324 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 kwiecień 2008 - 16:22

a ja używam kółeczek łącznikowych firmy kostal i nigdy mnie nie zawiodły.. 3zł/25szt

#325 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 kwiecień 2008 - 19:10

Dzięki za pomoc,dzisiaj kupiłem jakieś wyglądające na porządne przynajmniej miałem problem żeby je założyć,może dadzą radę,przetestuje też te z Rapy.

#326 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecień 2008 - 19:38

Dzięki za pomoc,dzisiaj kupiłem jakieś wyglądające na porządne przynajmniej miałem problem żeby je założyć,może dadzą radę,przetestuje też te z Rapy.


Tomcio co Ty tam za rapy wynalazłeś ,że tak o tych kółeczkach ciągle :D
Ty się lepiej przypnij do drzewa ,albo łodzi bo Cie jakaś wciągnie do wody jeszcze ;)

pozdro
M.


#327 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 18 kwiecień 2008 - 19:54

Pokażę Ci fotkę 1 maja :mellow:

#328 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 18 kwiecień 2008 - 20:48

[quote]
Dzięki za pomoc,dzisiaj kupiłem jakieś wyglądające na porządne przynajmniej miałem problem żeby je założyć,może dadzą radę,przetestuje też te z Rapy.
[/quote]

Tomcio co Ty tam za rapy wynalazłeś ,że tak o tych kółeczkach ciągle :D
Ty się lepiej przypnij do drzewa ,albo łodzi bo Cie jakaś wciągnie do wody jeszcze ;)

pozdro
M.

[/quote]

Czółko

Hej co Wy za bolenie ciagniecie, ze Wam kółka łącznikowe puszczaja


#329 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 18 kwiecień 2008 - 20:53

Tomek, nie daj się! Chodzi po prostu o element, czasami ważny czasami mniej, pewnej perfekcji B)

#330 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecień 2008 - 20:55

Mi jeszcze jeszcze nigdy nie puściło na tyle ,żeby stracić bolka ,ale dwa razy poważnie zmieniło koształt B)
Rzecz miała mijesce w Siudakach.

Jeżeli chcemy odbyć męską walkę z dużą rybą nasz zestaw nie powinien mieć słabych punktów.

#331 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 kwiecień 2008 - 00:19

Osobiście miałem przykre doświadczenie z kółkami łącznikowymi... Był to, jeśli się nie mylę, mój pierwszy kontakt z boleniem. Nie był duży bo miał jakieś 50+ Jakież było moje zdziwienie kiedy będąc przekonany, że poprostu sie wypiął, zauważyłem brak kotwiczek w wobku :huh: Z perspektywy czasu stwierdzam, ze kółka musiały być baaaardzo badziewiaste, bo hol ryby był daleki od forsownego, a do tego używałem żyłki i łowiłem kijem o dość głębokim ugięciu, co powinno dość dobrze amortyzować zrywy ryby. To mnie nauczyło żeby zwracać uwagę na ten element. Co prawda nie wymieniam kółek w każdym wobku, bo większość tych seryjnie produkowanych ma je raczej solidne, natomiast do wobków zakupionych bez kotwic używam kostala.

#332 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 kwiecień 2008 - 08:19

Czółko

Hej co Wy za bolenie ciagniecie, ze Wam kółka łącznikowe puszczaja


Marcelinho teraz już z tym problemu nie ma ale to niedopatrzenie: siudak (podkreślam - stara wersja) w rękę, rzut za główkę, strzał i ... kotwicy tylnej nie było :D

Pozdrawiam
Remek

#333 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2008 - 22:13

[quote title=remek napisał(a) dnia Sat, 19 April 2008 09:19][quote]


Czółko

Hej co Wy za bolenie ciagniecie, ze Wam kółka łącznikowe puszczaja

[/quote]

Marcelinho teraz już z tym problemu nie ma ale to niedopatrzenie: siudak (podkreślam - stara wersja) w rękę, rzut za główkę, strzał i ... kotwicy tylnej nie było :D

Pozdrawiam
Remek[/€quote]
Stare siudaki to było coś, a obecne to porażka. Odnośnie kółek, to oczywiście zawsze trzeba zwracać na nie uwagę. Kilka razy zdarzyło mi się, że były mocno powyginane, jednakże zawsze udało mi się ryby wyholować. Natomiast raz żyłka przetarta na rafie pękła i parę ładnych sztuk się wyhaczyło - bolało, bo raz myślę, że była to życiówka. No cóż, ale analizujemy i wyciągamy wnioski.


#334 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 kwiecień 2008 - 10:08

Panowie spokojnie to tylko 10 dni i wszystko sie wyjaśni :mellow:
Czy kółeczka, dobre, czy kotwiczki ostre, czy żyłeczki nie zleżałe, czy woblerki dopracowane itp:):):D Oby tylko pogoda dopisała, to znaczy nie lało.


#335 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 20 kwiecień 2008 - 13:00

Panowie spokojnie to tylko 10 dni i wszystko sie wyjaśni :mellow:
Czy kółeczka, dobre, czy kotwiczki ostre, czy żyłeczki nie zleżałe, czy woblerki dopracowane itp:):):D Oby tylko pogoda dopisała, to znaczy nie lało.


Toż to cała wieczność :mellow:

#336 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 kwiecień 2008 - 18:16

Dzisiaj wyskoczyłem na 2h nad wodę celem przetestowania drugi raz swojego nowego kijka. Główny zamiar: sprawdzić możliwości rzutowe z dolnego zakresu c.w., w domyśle połów okoni.

Zacząłem od lekkich wobków ok. 5-10g, by po godzinnym bezowocnym rzucaniu przejść na małe gumki i opad, na różnych główkach.
Gdy doszedłem do 10g. rzuty uległy znacznemu wydłużeniu, natomiast za którymś razem, gdy ripperek dosłownie zetknął się z powierzchnią wody w warkoczu nastąpiło bardzo mocne kopnięcie (tym mocniejsze, że jeszcze ten kijek jest bardzo czuły).
Po b. silnym holu moim oczom ukazał się bolek. Szybkie odhaczenie poza wodą i wypuszczenie na wolność: płyń i obyśmy spotkali się w sezonie !
Bolka po odhaczeniu szybko przyłożyłem do wędki (to odnośnie innego wątku na forum - jak zmierzyć rybę później wynikiem okazało się 62cm). Na pożegnanie jeszcze chlusną wodą w moim kierunku

Jak widać guma na głodnego bolka to nie tylko knight

Dwa dodatkowe wnioski:
Bolki zaczęły gryźć
Po dzisiejszych testach (okoni nie udało mi się złowić, za to trafiła się druga rybka pod okresem ochronnym, sandacz prawie tej samej długości, który identycznie wziął) wiem że jest to ten kijek którego szukałem (podczas całego holu nie było ani chwili bym miał obawy, że ryba może się wyhaczyć) oraz że mam super dobrany zestaw na sezon boleń 2008 :D



#337 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 20 kwiecień 2008 - 18:20

o jakim kijku mowa ? ;)

#338 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 kwiecień 2008 - 18:37

major craft arc-69mh

#339 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2008 - 07:35

że mam super dobrany zestaw na sezon boleń 2008 :D


Ładnie to napisałeś :D - specjalnie podkreśliłem. Czyli wszystko w normie ... na 2009 będa nowe poszukiwania :lol:

#340 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 kwiecień 2008 - 07:44

Ładnie to napisałeś :D - specjalnie podkreśliłem. Czyli wszystko w normie ... na 2009 będa nowe poszukiwania :lol:

Jeden pomysł na 2009 już chodzi mi po głowie, ale póki co chcę spokojnie przełowić ten sezon :D
Kolejne zakupy pod bolka planuję dopiero na jesień





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych