Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij do curado 201 e7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:21

Witajcie, szukałem na forum, jednak jestem teraz w niemczech, mam bardzo słaby internet i tylko telefon do dyspozycji. stąd moje pytanie. jaki kijek proponujecie do curado 201 e7. Raczej nastawiam się na lekkie przynety 7-20 g gumy oraz slidery 7-10 itp. będę łowić z pontonu / łódki. Jestem młody i niedoswiadczony . z castingiem dopiero będę zaczynac . nie lowie obozowych ryb, mimo że.bym chciał. Do tej.pory lowilem spiningiem na gumy i wahadlowki. kijek ok 1.80 + plecionka . prosze o jakies propozycje. chcialbym żeby kijek był tani, jednak nie.mam.w.zwyczaju kupować syfu , więc jeśli tanio się.nie da to i się kosztuje. to mój pierwszy post, znając życie.już był ten temat, jednak nie znalazlem .

#2 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 30 lipiec 2013 - 10:23

Co prawda nikt tutaj w Polsce nie miał do czynienia z OBOZOWĄ RYBĄ i nawet boję się zastanawiać co to u was w Rzeszy oznacza ale jeśli chodzi o wędkę to proponuję poszukać kontaktu z którymś z rozlicznych agentów Jerkbaita rezydujących aktualnie w Niemczech , w celu wypróbowania kilku wędek którymi oni dysponują. Takie empiryczne doświadczenie pozwoli ci precyzyjniej określić swoje oczekiwania. Wtedy bez wątpienia będzie łatwiej ci pomóc.
Zacznijmy od tego w jakim rejonie Niemiec mieszkasz i gdzie chadzasz na ryby .

#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 30 lipiec 2013 - 10:44

ciężko będzie.pierwszy przedział wagowy 7-20g[biorąc także pod uwagę slidera 7] wymaga raczej dłuższego kijka i lepszy by był curado 51.kija 1.80m do 30g raczej nie kupisz.co do slidera10[waga prawie 50g] to już czałkiem inny zestaw.


  • Wilk_ lubi to

#4 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2013 - 11:26

Taki przedział to może Xzoga 4kg, podpytaj Kolege Roberta z BRC

#5 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 lipiec 2013 - 12:13

Wydaje mi się że na początek nie ma co się porywać z motyką na słońce i budować wędki, bo tak naprawdę nie wiesz tak naprawdę czy casting Ci przypadnie do gustu i tak naprawdę nie wiesz czego tak naprawdę potrzebujesz, osoba budująca wędkę nie będzie wiedziała na jakiej wędce Ci zależy. Musisz potestować różne wędki, lub na początek kupić jakąś używkę i sprawdzić czy Ci będzie pasować, jak nie to odsprzedać dalej z mniejszą stratą niż budowaną na zamówienie wędkę.

Na początek wędka xfast nie będzie raczej dobrym wyborem do nauki rzutów i możesz się zrazić do casta, tak samo z wędką mod-fast, do nauki będzie w sam raz, a później może się okazać, że bardziej pasuje Ci fast albo xfast.

Poszukaj w dziale sprzedam tutaj lub na zaprzyjaźnionym forum, kup niedrogiego kija, ucz się i ciesz ze złowionych ryb, a po jakimś czasie już będziesz doskonale wiedział jaką wędkę będziesz potrzebować



#6 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:36

Dziękuje za odpowiedzi. w niemczech jestem tylko wpracy na wakacje. Wedke wziąłem, ale.nie ma czasu wyjść nad wodę narazie . oczywiście chodziło mi o okazowa rybę, a nie obozowa :-D



Edit : więc Drodzy forumoicze, jaki.kijek.polecacie do.curado ? Skoro nie 1.8 to jak długi i jaki model, jakiej firmy ?jestem w tej kwestii zielony a chcialbym złożyć sobie jakiś zestaw który będzie że sobą współpracować. mogę zrezygnowac że sliderow 10 i zostać przy gumach 7-20 i sliderach 7 itp.
Przepraszam, że tak.pisze posty , ale pisze z telefonu na przerwach w pracy i niestety tak.to wygląda

Użytkownik gawitheq7 edytował ten post 31 lipiec 2013 - 05:59


#7 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 01 sierpień 2013 - 11:18

Czy na kijku st. croix 7-17 g 198 cm połowie z curado i będzie dobrze że sobą działać ? Max slidery 7 S które ważą 20 g.

#8 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:06

slider w wersji tonącej waży według jednego z serwisu 21g, ostatnio kupowałem i na opakowaniu było napisane 23g, więc może być odrobinę za ciężko, bo w końcu to 4-6g. Przy dużym wyrzucie te kilka gram pewnie nie robiłoby różnicy, ale przy takim zakresie 7-17 raczej bym nie ryzykował, niby to kilka gramów więcej, ale jak się na to popatrzy z inne j strony, to aż 35% więcej niż górna granica wyrzutu, a to już sporo biorąc pod uwagę, to że będzie to pierwszy cast. Dodatkowo zależy to od tego jak blank został ubrany, bo jeśli ciężko, to jest dodatkowo obciążony o kilka gram przez przelotki lub omotki z lakierem, jeśli są duże. Gram do grama i robi się już większa masa. Na początek proponowałbym kija od 7-25g, lub zejściu do rozmiaru mniejszych sliderów

 

Edit

również uważam, że do takich "ciężarów" lepszy będzie curado 51


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 01 sierpień 2013 - 21:09


#9 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2013 - 05:59

Bardzo dziękuje za odpowiedź, temat został dobrze wyjaśniony i już rozumiem, na co zwracać uwagę.
pozdrawiam i polamania !

#10 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:56

Zawsze można kupić availa do Cu201 i cieszyć się obsługą lżejszych wabików....



#11 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 10 sierpień 2013 - 20:42

Czy na kijku st. croix 7-17 g 198 cm połowie z curado i będzie dobrze że sobą działać ? Max slidery 7 S które ważą 20 g.

A jaki to St.Croix? Nie żebym uważał, że z niższej półki nie wytrzyma, po prostu tego nie wiem. Jeśli to Elitka czy Xtreme to to 17g jest informacją jakim ciężarem najlepiej się rzuca, a nie maksymalnym. Ja łowię St.Croix do 17g i właśnie Slider 7 jest do niego idealny! Curado 201e7 - też.
Będę powtarzał, bo nie wiem dlaczego ten kij jeszcze wisi: do Sliderów 10 jest w dziale "Sprzedam" St.Croix Premier za 200 zł!! No nie potrzebuję, bo bym go brał (jest jednoczęściowy, a ja na ryby najchętniej jeżdżę motocyklem, więc muszę mieć dwu-) Tobie zaś polecam. Do tego Curado też będzie mniam mniam :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych