Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opłaty za sezon 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 10 styczeń 2008 - 22:37

Ello
Mam pytanko jak jest u was z opłatami na ten sezon bo mnie zdziwiła jedna sytuacja mianowicie:
Byłem u nas w kole zapytać się stawke na ten sezon i powiedziano mi żę wychodzi ona 104 złote ze zniżką studencką ( chodzi o okręg tarnobrzeski), a wczoraj byłem w okregu kieleckim i tam opłata wynosi 84 złote! Więc znów poszłem do nas i zapytałem za co jest ta różnica 20 złoty i nie potrafili mi tego wytłumaczyć, w tamtym roku była podobna sytuacja dlatego karte płaciłem w okręgu kieleckim, zawze 20zł na jakąś nowa zabawkę zostaje :D ale jak to jest u was znacie może opłaty stałe? bez zniżek ta opłata wynosi 155 do 135 zł dla seniorów.

#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 11 styczeń 2008 - 00:26

Np okręgi Łódź i Sieradz mają mniej więcej podobne składki, ale... ten pierwszy ma wód tyle co kot napłakał, a porozumień niewiele. W przeciwieństwie do Sieradza, który dzieli swoje wody z bodaj 24-ma okręgami. A najlepsze jest to, że sieradzkie znaczki można bez problemu kupić w Łodzi.

#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 styczeń 2008 - 09:34

Redzi, podziel sobie te 104, czy 84 zł przez 365, bo tyle razy w roku możesz za tą kasę być nad wodą...

Porozumienia z kolei, nikomu nie służą, niektóre okręgi zrozumiały to już dawno temu (Krosno, Nowy Sącz).

P.S. Idę dziś zapłacić składki, chociaż pewnie na rybach będę tylko raz, 1 lutego na Sanie.

#4 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 11 styczeń 2008 - 14:07

No nie wiem czy okręg Nowo Sądecki jest dobrym przykładem. Może to po prostu nikt z nimi nie chce podpisać porozumień (po tych waszystkich wałkach jakie tam zrobili w ostatnich latach).

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 styczeń 2008 - 15:17

Wszystkie ościenne okręgi chciały by porozumień z NS i wałki byłych władz w tym przypadku nie mają znaczenia. Kto nie chciał by za darmochę łowić na Dunajcu, Czorsztynie czy Rożnowie?

#6 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 11 styczeń 2008 - 18:14

No za darmo jak za darmo w końcu Dunajec i Czorsztyn to wody górskie i opłata na nich obowiazuje. Na temat Rożnowa czy Czorsztyna się nie wypowiadam ale Dunajec to porażka. Obecny rybostan to kpina z tej wody. Ja do Nowo Sądeckiego wybieram się tylko dla rzeczki czy potoku Białka Tatrzańska ( a to i tak bardziej dla widoków i z przyzwyczejenia niż dla ryb) całą resztę staram się mijać szerokim łukiem. Przez ostatnie 9 lat wędkowania na podchalu widziałem jak z roku na rok jest coraz gorzej, a obecny stan rzek krainy pstrąga i lipienia to dramat.Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 11 styczeń 2008 - 20:01

dlatego ja płace w Lublinie, pomimo tego że studiuje w Rzeszowie a mieszkam w Warszawie.

opłata ulgowa to 70zł wraz z wodami górskimi
a porozumienia to:

W ramach opłaty okręgowej wędkarze z Okręgu PZW w Lublinie w 2007 roku będą mogli wędkować na wodach udostępnionych przez Okręgi:

1. Białystok
2. Mazowiecki
3. Siedlce
4. Chełm
5. Radom
6. Sieradzem
7. Tarnobrzeg
8. Kielce
9. Biała Podlaska
10. Częstochowa
11. Piotrków Trybunalski
12. Zamość
13. Rzeszów
14. Słupsk

*w tym roku są te same

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 20:14

Nie zaplace wcale. I tak nie jestem czesto nad woda, sporo lowie na innych niz pzw akwenach, w razie czego wykupie dniówke albo dwie...

#9 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 11 styczeń 2008 - 20:19

znając czestotliwość kontroli wyjdziesz na swoje, nawet jak się nie uda, to mandat jest niewielki. Embarassed

tylko czy o to chodzi?

EDIT:

jakos nie doczytalem o dniowce,
oplaca sie to?

#10 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 23:02

Czy sie oplaca? Nie wiem. Ale to chyba nie o to chodzi, chodzi o to zeby nie figurowac na liscie - przynajmniej mnie.

#11 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 styczeń 2008 - 09:47

@Kuba
Ty , konsekwentny opozycjonista , wylądowałeś w wątku dużo , tanio , Tesco ? ...

#12 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 10:35

Koledzy! <_<

Przy tym wątku doznałem olśnienia :lol: i w związku z tym mam ogólne pytanie:

Co nam daje przynależność do PZW? I drugie, myślę, że niezmiernie ważne: Co my dajemy PZW, będąc członkami tego Związku?

Ot, tak przy sobocie naszło mnie <_<

#13 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 12 styczeń 2008 - 10:41

No My to dajemy im kase na np;zarybianie,ochrone wod itd.A oni Nam,niech no pomysle................jakos nic mi do glowy nie przychodzi :D

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 styczeń 2008 - 10:44

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 07:00


#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2008 - 10:49

Oho, widzę że rodzi się kolejny tasiemiec z cykly PZW-story... ciekawe czy skończy na offtopicu jak poprzednie <_<

@kryst
myślę że odpowiedź na oba Twoje pytania brzmi: niewiele. My placimy małe składki a w zamian dostajemy możliwość łowienia na wodach na których nic nie można złowić, z rozpadającą się infrastrukturą etc. Trochę jak w starym małżeństwie w którym żadnej ze stron nie zależy już na drugiej ale trwają w związku z braku lepszego pomysłu na życie

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:07

@abarth7, Jozek, Friko,

Tak na szybko, to po co płacimy? Zaznaczam, nie dlaczego?, tylko: po co? Wiem, wiem, bezsilność, narzekanie, STRUKTURA, Pan Grabowski lub jakiś inny, itp. Ale są miejsca w Polsce zarządzane przez okręgowe struktury Związku i jest inaczej. I znów dręczy mnie pytanie: po co płacimy na utrzymanie struktury?

Ciekaw jestem opinii Kolegów, którzy mieszkają w innych krajach:

Co im daje przynależność do Ich organizacji?
Co Oni daję swoim związkom lub stowarzyszeniom?
Troszeczkę liznąłem temat szwedzki - należę do Sportfiskarna. Czy rozdrobnienie i ustanowienie właścicieli wód jest dobre? Proszę nie mylić z operatami na odłów ryb.

Ciekawe!

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:10

@ Czy rozdrobnienie i ustanowienie właścicieli wód jest dobre? Proszę nie mylić z operatami na odłów ryb.Ciekawe!


No właśnie - jak sprawdzałeś temat to może napisz B) mi się wydaje, że tak. Tzn. ze jest dobre dla wód - dla wędkarzy niekoniecznie, he he

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:19

Dobrze, ale asekuracyjnie <_< poczekam na opinie Kolegów ze Szwecji. Ciekawią mnie Ich doświadczenia :mellow:

#19 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:22

Panowie , jeżeli powstrzymamy sie od łatwych schematów i skojarzeń , to wymiana poglądów może być ciekawa . Najmniej rozwojowa będzie opcja z okładaniem się pojęciowymi szablonami . To kiepska norma w sieciowych dywagacjach . Tak się składa , że przytłaczajaca na ogół wiekszość dyskutantów ogranicza sie do prostej negacji .
To jest podobny mechanizm , jak w całym naszym życiu społecznym . Bliski mechanizmowi z eksperymentów Pawłowa . Bodziec i oczekiwana , wpojona reakcja .
Udział Admina jest oczywiście niezbędny , jak obecność straży pożarnej .
I pamiętajmy , że tu nie ma przeciwstawienia w stylu my - oni . Jesteśmy tylko my ..



#20 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:24

Mi sie wydaje,ze wszystko zalezy od podejscia ludzi do sprawy.Jesli ludzie w Polsce nie zmienia swojego podejscia to kazdy wariant bedzie zly.Podam przykalad:Na jednej z wod nalezacych do PZW ktora ma swojego opiekuna(czlowiek ktory nad wszystkim czuwa)lowie ladna rybe,gdy ja wypuszczam slysze od tego czlowieka:Po co ja wypuszczasz? Ja by jej nie wypuscil,glupi jestes.Pytam:Co mam myslec o zwiazku PZW,ktory zatrudnia takich ludzi?W jaki sposob sa wyznaczani ludzie na takie stanowiska?Zastanawiam sie i pocieszam,ze to tylko ja trafilem na takiego typa,mysle sobie, na pozostalych lowiskach jest napewno lepiej.Zwiedzajac kolejne takie lowiska stwierdzam:chlopie oszukujesz sam siebie,na innych lowiskach wcale nie jest lepiej,wszedzie jest jednakowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych