Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zestaw do jerka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 10 sierpień 2013 - 08:25

Witajcie. po wielu dniach czytania forum i przeglądania sprzętu w internecie chciałbym zapytać się was co sądzie o takim zestawie :
Shimano forcemaster 20-70g 180 cm
Shimano curado 201 g7
Plecionka power pro 0.19

Chce głównie lowic sliderami 10, 12 może sporadycznie 7. Dodatkowo gumy z główką 16g+.
Czy ten zestaw będzie ze sobą wspolgrac ? Czy zmienilibyscie coś na moim miejscu ? Budżet oczywiście może być trochę większy.
Jestem początkujący, nie miałem casta w ręku. chciałbym odrazu dobry sprzęt, bez późniejszego zmieniania na lepszy. proszę o pomoc
ps. dodam ze lowie z pontonu 320 cm z podloga .

Użytkownik gawitheq7 edytował ten post 10 sierpień 2013 - 08:31


#2 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 sierpień 2013 - 08:56

Osobiście uważam, że Curado 201 G jest za drogi w stosunku do tego co sobą reprezentuje. Lepszy stosunke jakości do ceny ma Citica 201 G. Jeżeli chcesz mieć Curado to poszukaj modelu 201 E, choć nie będzie to łatwe ;-). Przeczytaj np. tutaj : http://tackletour.co...citicag200.html


  • Wilk_ lubi to

#3 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 sierpień 2013 - 10:59

Trzeba było ciągnąć wątek w tamtym temacie. Ale nic to.

 

Ja to widzę tak: Curado wymień na Revo SX/STX, Power Pro na Strena 20lb, kij zostaw i będzie git :)



#4 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 11:11

Jesli trafisz używkę w dobrym stanie Cu 201E7 i oprócz szczupaka chcesz pomachać z sandaczem ,to będzie bardzo dobry wybór.Mam Cu201E7 jak i SXa.

Jesli tylko szczypak i różny chrakter przynęt wobki ,gumy ,jerki,obrotówki to SX czy STX poradzi sobie lepiej, z uwagi na bezpośredni dostęp do ustawień hamulca.

Kija nie znam.



#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 13:42

czy na gumy lowisz takimi samymi wedkami jak wobelrami, tzn. czy wedki pod gume maja u ciebie takie samo ugiecie/akcje jak pod woblery? ja np. nie i dlatego nie kupowalbym tej samej wedki pod gume i pod jerki, czy pod gume i pod woblery :)

 

Czy zmienilibyscie coś na moim miejscu ?

 

tak, nie kupuj wedek przez internet na podstawie porad, tylko idz do sklepu i wez kij do reki :)



#6 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 16:13

Albo.... idz do sklepu, wez do reki, pomacaj i dopiero po tym kup na necie jesli bedzie taniej.



#7 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 10 sierpień 2013 - 19:47

wiem, chcialbym moc pomacac sprzet przed zakupem, jednak w mojej okolicy nie mam zbytnio sklepow wedkarskich gdzie jest sprzet castingowy, a na cos takiego jak porada w doborze sprzetu, to juz naprawde musialbym miec duze szczescie, dlatego pytam was, osoby obeznane w temacie. zaczalem mocno zastanawiac sie nad abu revo stx, ale znowu mam malo wiedzy w temacie, probuje byc madry w kwestii w ktorej jestem glupi. na dodatek jestem w niemczech, internet mam tylko w telefonie i to tylko jak dobrze ustawie sie pod wiatr. jestem 22 letnim studentem, lowie od ok 4 lat, bardzo amatorsko, chcialbym byc pro, jednak na to potrzeba mi praktyki i jeszcze sporo czasu. dodatkowo w mojej okolicy jeziora pzw sa delikatnie mowiac malo urodzajne, nawet nie ma na czym cwiczyc, tylko maluszki gryza, pod trzcinami.

Co do wedki, chce wedke pod jerki takie jak slider 10, 12 , jednak w moim mniemaniu sliderem nie wszystko sie oblowi, a gumy sa w mojej opinii najbardziej uniwersalne i tam gdzie slider nie doplynie, to guma da rade. tylko dlatego chcialem kij dosc uniwersalny. nie musi byc tani, jesli bedzie cos co pasuje do mojego opisu moge dac 500-700 pln. bardzo zalezy mi na kazdej waszej nawet najdrobniejszej poradzie. na kazdej przerwie w pracy patrze tylko, czy ktos moze mi odpisal, bo marzy mi sie odrazu kupic dobrze spasowany sprzet do moich potrzeb. potrzeba mi wsparcia w kwestii waszego doświadczenia Panowie.



#8 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2537 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 sierpień 2013 - 21:07

To w takim razie jak już będziesz w Żukowie to się do mnie odezwij, dam pomacać :P co byś w ciemno nie brał :P



#9 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 sierpień 2013 - 13:00

Ja to widzę tak: Curado wymień na Revo SX/STX, Power Pro na Strena 20lb, kij zostaw i będzie git :)

 

 

Ja niestety odradzam revo sx 3 generacji, mam od 3 tygodni, 4-6 wypadow na ryby i zaczynaja sie problemy z hamulcem szpuli. Na poczatku wszystko było cacy, teraz co ktorys rzut korbka nie odblokowuje hamulca, czasami trzeba kilka razy zakrecic. Niestety jest kilka postow na forum o tych problemach z nowymi revo sx, wiec problemy w tej nowej partii sa dosyc czeste.



#10 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 12 sierpień 2013 - 13:03

A jak ma się to do modelu stx ? Z nim też problemy są ? Bo większość ludzi pisze o problemach z sx-em.

#11 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2013 - 13:59

Mój STX hula, jak należy, ale problem jest ogólnie znany i raczej dotyczy całej rodziny Revo, a nie tylko wybranych modeli.



#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:05

Dla uściślenia - całej rodziny Revo 3 generacji. Ja mam SX i STX-a drugiej generacji i tam nic sie nie dzieje.



#13 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:19

Naturalnie, co wynika zresztą z postów, do których się odnosimy (#9 i 10). 



#14 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:23

A nie jest tak, że to te kupione w FM mają ten problem? Może te co są wadliwe i odsylane przez ludzi do sklepu po zwrocie pieniędzy ida do innych osób. Ja swojego revo3 mam z USA i działa a troche już klocków wyrzucił.

#15 OFFLINE   gawitheq7

gawitheq7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaGdańsk/ Zukowo
  • Imię:Dawid

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:24

Nie dobrze bo chciałem kupić. pewnie i tak kupię a jak coś będzie nie tak to na gwarancje oddam. ale to dopiero w polsce jak wrócę z obozu pracy w niemczech we wrześniu :-)

#16 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:31

Jacku, ja do FM się nie zbliżam ;) O tym, że FM żeni wadliwy towar na dzień dobry przekonałem się sam, ale przy okazji innego młynka.

 

Moje Revo pochodzi od przesympatycznego małżeństwa z Ursynowa ^_^ Multik miota, nie szwankuje, nic tylko łowić.

 

Dawid - słuszna koncepcja.



#17 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:34

Dlatego właśnie Twój furczy bo nie z FM. Jakoś mi się tak zapamiętało, że Ci co narzekają na tą wade kupowali wlasnie w FM (oczywiście mogę się mylić). Pewnie trafiła do nich jakas wadliwa seria i krąży teraz po ludziach.

#18 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:57

Podobno, zaznaczam - podobno, od tych ludzi też trafił się wadliwy. W Stansach też sporo osób narzeka. Być może to fanboye Shimano, być może prawdziwie przypadki. My tego nie zweryfikujemy. Gdybym miał oceniać li tylko na podstawie mojego, nie dałbym wiary tym utyskiwaniom  ;) . Wiadomo jednak, że w obecnych czasach, towar wadliwy trafia się na porządku dziennym. Niestety  :rolleyes: 



#19 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 14 sierpień 2013 - 20:11

A propos Citica 201e




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych