Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jak to jest z tymi ostrzeżeniami?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 12 sierpień 2013 - 09:00

Gdzie jest zapis określający zakres ostrzeżenia, czas trwania oraz jego definicja ostrzeżenia?

 

Czy ostrzeżenie nie jest wyrazem brakiem umiejętności poradzenia sobie z nieuniknionym giełdowym charakterem waszego forum?

Wobec tego ostrzeżenia wynikają z braku wizji dotyczącej tego forum?

Dostałem dwa ostrzeżenia i mam to w dupie, ale denerwuje mnie to, że nie ma ani słowa na temat ostrzeżeń w regulaminie. Trochę to żałosne, że za nieżyciowy regulamin trzeba obarczać odpowiedzialnością klientów tzn. użytkowników tego forum.

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2013 - 09:13

Dura lex sed lex, a skoro, jak to ująłeś, "masz to w dupie", to w jakim celu zakładasz ten temat? Wiesz, widać jak na dłoni, że jednak nie tam masz tę kwestię ;)

 

I nie jesteś klientem. Korzystanie z forum jest dobrowolne, więc jeśli nie pasują Tobie panujące tu zasady...



#3 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 12 sierpień 2013 - 09:20

Oczywiście masz racje. Mój post powstał, by wymusić z strony administracji jednoznaczne określenie regulaminu, który jest niepełny. Dotyczy to min. liczby ostrzeżeń, które wpływają na zablokowanie konta a przedewszystkim jednoznacznym określeniem czym jest ostrzeżenie. Jeżeli regulamin ma być batem na problematycznych użtkowników, to logicznym argumentem jest wymóg stworzenia jasnego i przejrzystego regulaminu dotyczącego całego zakresu działań użytkowników.



#4 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 18 sierpień 2013 - 16:42

Właśnie mam pytanie w tym temacie już dobre dwa miesiące jak wiszą przy mnie te ostrzeżenia kiedy one znikną?

W regulaminie nic na temat nie widze.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 sierpień 2013 - 19:06

bo one nie znikaja...


  • Wojtek B. lubi to

#6 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 18 sierpień 2013 - 19:39

Toż nawet "drogowe" punkty po roku znikają ... :huh:



#7 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 18 sierpień 2013 - 19:52

Jak widac przy moim nagłówku temat aktualny dla mnie:) Własnie tez nie wiem jak to jest z tymi ostrzezeniami tak do końca. Ja "swój punkt" otrzymalem ponad pół roku temu za niebagatelne wykroczenie!!! Nie znajac do konca panujacych tu zasad podalem koledze link do filmu którego poszukiwal. Co sie 5 minut po umieszczeniu mojego wpisu okazalo szerzę PIRACTWO.Gdzie wiadomo strona Chomikuj jest ogólnie dostepna.Mniejsza w to. Z tym punktem wyglądam troche jak "czarna owca",wiec pisalem z prosbą do moderatora który mi go nadał o anulowanie (hipotetycznie niby same sie kasuja po jakims czasie),i w ciągu dalszym nic sie nie zmienilo. Więc jak to jest...?



#8 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:01

A to nie jest tak, że tylko winowajca widzi swoje punkty?

Ja tam nie widzę u nikogo, a wiem, że mają.

Czarna owca za jeden punkcik - raczej nie, inaczej nasza brać forumowa nie wiedziałaby jak kolor biały wygląda. ;)



#9 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:10

Czyli możliwe tak to jest. Ja tez u nikogo nie widze,tylko u siebie.Z mojego "punktu"widzenia kiepsko to tak wygląda,każdy grzeczny,a ja napietnowany :D I sie wyjasnilo.



#10 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:12

A jakie są konsekwencje po otrzymaniu punktów w ilości X ?

Dobrze, że tylko "sprawca" widzi punkty. Bo inaczej byłbym szykanowany za moje 2 przewinienia :lol:


Użytkownik Matiz992 edytował ten post 18 sierpień 2013 - 20:14


#11 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:52

I bardzo dobrze że te punkty nie znikają. Może jak to co niektórzy przeczytają to może zrobi się porządek na giełdzie :ph34r:



#12 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 sierpień 2013 - 23:24

A to nie jest tak, że tylko winowajca widzi swoje punkty?

Ja tam nie widzę u nikogo, a wiem, że mają.

Czarna owca za jeden punkcik - raczej nie, inaczej nasza brać forumowa nie wiedziałaby jak kolor biały wygląda. ;)

skąd wiesz , że mają ?



#13 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2013 - 07:09

Przyznali się, chociażby w tym wątku.  :P

Czasem też zaraz po akcji moda, głównie na giełdzie, ktoś dostaje punkt karny a w profilu czysto, wniosek - widzi ten, kto narozrabiał i administracja.


Użytkownik Dagon edytował ten post 19 sierpień 2013 - 10:08


#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 20:37

Jeśli zamysłem ostrzeżeń była rola wychowawcza, albo dyscyplina, to są bez sensu jeśli:  

 

- ich nie widać

- nie wiadomo co dzieje się po uzbieraniu określonej liczby

 

Z uwagi na powyższe demoralizują społeczność portalu, jeśli zachodzi podejżenie o tym, że użytkownicy są traktowani nierówno. Na przykład tacy, którzy wielokrotnie łamią regulamin poprzez podbijanie sprzedaży oraz tacy którzy zrobili to raz czy dwa a ostrzeżenie dostali publicznie na zielono. Taka refleksja... ;)



#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2013 - 08:58

Regulamin jerkbait.pl

 

5. Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich. Wypowiedzi naruszające zasady mogą być usuwane a uporczywe naruszanie zasad obowiązujących na jerkbait.pl może oznaczać usunięcie z grona Użytkowników.

 

Regulamin Giełdy jerkbait.pl

 

13. Naruszenie niniejszego regulaminu lub równoważnych z nim zaleceń i decyzji moderatorów może powodować konsekwencje w postaci (i) edycji lub usunięcia wpisów na portalu (ii) przyznania punktów ostrzeżeń (iii) czasowego ograniczenia możliwości tworzenia treści na portalu (iv) blokady konta (ban).

 

 

Myślę że doskonale wiadomo co się dzieje i jakie mogą być konsekwencje (w świetle powyższego). 

 

Wszystkich Użytkowników staramy się traktować obiektywnie i sprawiedliwie, ale stosowanie kar administracyjnych to sprawa pomiędzy administratorem a Użytkownikiem dopuszczającym się naruszenia, a nie publiczny proces. Między innymi z tego powodu punkty ostrzeżeń są wewnętrzną informacją dla administracji i dlatego nie są publicznie dostępne. Wyjątkiem są osoby trwale zbanowane przeniesione do grupy "Zbanowani".

 

Warto zauważyć, że liczba zarejestrowanych użytkowników dobija do 9 tysiecy aktualnie, z portalu korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników miesięcznie. Osoby naruszające regulamin stanowią promil naszej społeczności. 


  • Wojtek B. lubi to

#16 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6227 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 20 sierpień 2013 - 11:36

bo one nie znikaja...

Mistrz ciętej riposty hehe


  • mifek i Wojtek B. lubią to

#17 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:58

bo one nie znikaja...

Mifek, a nie powinny znikać po jakimś czasie? Nie mógłbyś zainicjować takiej zmiany? Wiesz przecież, że na wiele z nich otrzymujący zasłużył przez nieuwagę, roztargnienie, a nie lekceważenie forumowego prawa, więc to takie trochę drakońskie - niewspółmierne do winy, skoro dożywotnie.



#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:19

Raczcie zwrócić uwagę, że nikt- powatarzam NIKT nie dostał i pewnie nie dostanie BANA za jedno ostrzeżenie...

 

 

 

Regulamin jerkbait.pl

 

5. Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich. Wypowiedzi naruszające zasady mogą być usuwane a uporczywe naruszanie zasad obowiązujących na jerkbait.pl może oznaczać usunięcie z grona Użytkowników.

 

Regulamin Giełdy jerkbait.pl

 

13. Naruszenie niniejszego regulaminu lub równoważnych z nim zaleceń i decyzji moderatorów może powodować konsekwencje w postaci (i) edycji lub usunięcia wpisów na portalu (ii) przyznania punktów ostrzeżeń (iii) czasowego ograniczenia możliwości tworzenia treści na portalu (iv) blokady konta (ban).

 

 

Myślę że doskonale wiadomo co się dzieje i jakie mogą być konsekwencje (w świetle powyższego). 

 

Wszystkich Użytkowników staramy się traktować obiektywnie i sprawiedliwie, ale stosowanie kar administracyjnych to sprawa pomiędzy administratorem a Użytkownikiem dopuszczającym się naruszenia, a nie publiczny proces. Między innymi z tego powodu punkty ostrzeżeń są wewnętrzną informacją dla administracji i dlatego nie są publicznie dostępne. Wyjątkiem są osoby trwale zbanowane przeniesione do grupy "Zbanowani".

 

Warto zauważyć, że liczba zarejestrowanych użytkowników dobija do 9 tysiecy aktualnie, z portalu korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników miesięcznie. Osoby naruszające regulamin stanowią promil naszej społeczności. 

 

Po 3cim ostrzezeniu nastepuje CZASOWA blokada konta. a dopiero pozniej jesli sytuacja nie ulega poprawie nastepują bardziej radykalne środki :)

 

 



#19 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:20

Jeśli już uda się namówić administrację by ostrzeżenia kasowano, to dolna granica czasu po jakim miałoby dojść do amnestii to jeden rok, inaczej giełdowi nabijacze wliczą sobie punkty w biznes i będą lawirować pomiędzy jedną kasacją a drugą. To samo dotyczy trolli, zwłaszcza tych sprytnych i cierpliwych. ;)

 

Dodam na koniec, że jestem przeciwko takiemu rozwiązaniu, jeśli dobrze się domyślam dopiero przy trzecim przewinieniu otrzymuje się bana na 1-2 tygodnie, potem można działać dalej, panowie - nawet jeśli ktoś nagrabi sobie przez nieuwagę ten raz, czy dwa, to za cholerę normy nie wyrobi, działając bez premedytacji. Tym bardziej, że zanim idą punkty podczas dyskusji, często mod uspokaja słownie, kasuje posty i OT.

 

Pisząc powyższe, zakładam, że każdy z regulaminem się zapoznał.

 

 

EDIT - @mifek mnie uprzedził - dobrze zgadywałem. B)


Użytkownik Dagon edytował ten post 20 sierpień 2013 - 13:27


#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 sierpień 2013 - 13:31

Pisząc powyższe, zakładam, że każdy z regulaminem się zapoznał.

 

 

i tu dochodzimy do sedna sprawy...