Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja Rodzinnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gumbas12

gumbas12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Józefów

Napisano 15 styczeń 2008 - 15:06

Witam Wszystkich!

Korzystając z waszego doświadczenia chciałbym się dowiedzieć gdzie w Szwecji można spędzić tydzień z rodzinką tzn. ja, żona i moja 3 letnia córeczka. Chodzi o to, że moja żona nie koniecznie jest zachwycona moim hobby, czyli wędkarstwem (bo niby za dużo czasu na to poświęcam) i rzecz w tym abym mógł sobie popływać a ona musi mieć coś do roboty.
Czyli szukam ośrodka, w którym będzie jakiś plac zabaw, kawiarnia, restauracja a w pobliżu jakieś inne atrakcje. Oczywiście domek + łódeczka do mojej dyspozycji.
Może ktoś z Was ma namiary na taki ośrodek.
Korzystając z biura turystyki wędkarskiej muszę na taki wypad wydać ok. 3500 zł a wiem, że za połowę tego można wynająć domek z łodzią.

Wdzięczny będę za wszystkie informacje.

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 15 styczeń 2008 - 15:49

To nie takie proste. Szwecja to bardziej natura niz kultura, ceni sie spokój, piekne widoki.
Jakims sposobem moze byc wedkowanie w...samym Sztokholmie. Wszelkie uroki duzego miasta i ryby dookola.
Zetknalem sie wszelako z czyms zblizonym do tego, czego wydaje mi sie, szukasz. Spróbuj tu:
http://www.getnogard.se
Jezeli zona prowadzi, Vaxjo jest niedaleko. To taki jakby, hmm...Kalisz


#3 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 15 styczeń 2008 - 18:38

gambas12 -czy mozesz bardziej sprecyzowac gdzie ewentulanie chcesz docelowo dojechac(to wielki kraj ),moze masz cos na oku .Czy lecice samolotem czy jedziecie autem .No i oczywiscie ile ewentualnie chcesz przeznaczyc .Srednaia cena za dzien pobytu 1 -osoby to okolo 100zl ,mowimy tu tylko o lozku ,dzieci w zaleznosci od osrodku i wieku napewno bedzie taniej.W osrodkach troszkie lepszych trzeba liczyc razy dwa ,dochodzi lajba to jakies 200zl dziennie .Najwiecej peknie chyba za sam dojazd wiem bo co roku ciagne taborem do kraju .Hmm jak tak podliczyc wszystkie koszta ,super tanio raczej niewychodzi .A dodam tylko ze jadac do kraju wydaje ufff glowa boli ,zaznacze ze u nas jest tanio.
To co Kubus wkleil :D
http://www.camping-smaland.com/
http://www.getnogard.se/se/component/option,com_hotproperty/ task,viewtype/id,1/Itemid,36/
http://www.getnogard.se/se/index.php?option=com_weblinks& ;catid=32&Itemid=104
wyglada bardzo interesujaco,same rozwiniecie tylko tej strony gwarantuje ciekawy urlop-wedkarski ma sie rozumiec :D

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 styczeń 2008 - 20:59

Generalnie odradzam Ci wyjazd, podczas którego będziesz chciał mieć dwa w jednym, szczególnie, że zaznaczyłeś, że Twoja małżonka nie bardzo lubi Twoje hobby. Osobiście, nie mieszał bym takiego wyjazdu: albo Rodzina, albo wędkowanie. Myślę, że dobrze na tym wyjdziesz.

#5 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 15 styczeń 2008 - 22:07

Kuba chyba wszystko ujął w jednym zdaniu ''Szwecja to bardziej natura niż kultura''.
Jeśli małżonka potrzebuje czegoś więcej niż plac zabaw i miejsce do wypicia kawy to pozostaje tylko duże miasto, a takich jest tu niewiele
Postaraj sie określić konkretniej te 'inne atrakcje''.

#6 OFFLINE   gumbas12

gumbas12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Józefów

Napisano 16 styczeń 2008 - 00:15

Sytuacja wygląda tak!
Dzisiaj skontaktowałem się z firmą, która organizuje takie wyjazdy i niestety nie są za bardzo przygotowani na wyjazdy rodzinne. Ich oferta nie ukrywam była baaaaardzo interesująca i gdybym jechał sam to bym się chwili nie zastanawiał (w tym roku żona musi też pozwiedzać Skandynawie ale za rok to już….) ponieważ wyjazd przewidywał dwa dni łowienia z trenerem kadry narodowej…super…. Niestety za tą niewątpliwą przyjemność musiałbym zapłacić ja, moja żona i 3-letnia córka i koszt ok. 5000 zł. Stwierdziłem, więc, że spróbuję pogodzić rodzinkę i wędkowanie (wiem że nie jest to doskonałe rozwiązanie ale tak jest i nic na to nie poradzę zresztą pewnie nie tylko ja) szukam więc czegoś co by chociaż trochę zadowoliło obie strony. Wiem że w Szwecji nie ma Disneylandu ale może chociaż huśtawka bądź wszystko co pozwoli zająć moje dziewczyny i dać mi tą chwilkę.
Propozycja Kuby faktycznie jest bardzo ciekawa i to już jest coś, jutro pewnie się z nimi skontaktuję.
TERMOS jeśli chodzi o transport to pewnie samochód bo w samolot to się nie zabiorę (baseny dmuchane, huśtawki itd.). Miejsce ………….. rybne i z atrakcjami. Jezioro Aspen wg mojej wiedzy jest bardzo ok. i w miarę blisko portu więc nie trzeba gnać przez cały kraj a wiem że mandaty są wysokie…… a ja mam ciężką nogę. Jeśli chodzi o kaskę to 100 zł za osobę jest ok. Zaszokowałeś mię tylko tym 200 zł za łódkę dziennie. Jeśli możecie to podajcie koszty przeprawy dla 3 osób i autka.


#7 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 17 styczeń 2008 - 07:15

http://www.polferrie...-2008/dla4#prom
Zgadzam sie z kryst-em -jak ryby to bez zony ,choc niektorzy lowia z powodzeniem .
Cene za lodz podalem w przyblizeni za dzien .
Jezioro Aspen wg mojej wiedzy jest bardzo ok.
Jezeli Ci pasuje i zona bedzie zadowolona .

#8 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:08

Tak Mi po glowie chodzi -jez.ASPEN jest ich kilaka ,nad ktore zamierzacie sie wybrac ?


#9 OFFLINE   gumbas12

gumbas12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Józefów

Napisano 18 styczeń 2008 - 13:23

Chodzi chyba raczej o jezioro Asnen które znajduje się niedaleko Kalskrony. Co do wyjazdu to sam sie zaczynam zastanawiać czy warto się męczyć cała rodzina.
Chyba poczekam i na jesieni ruszę na szkiry sam a wiosna na mazurki.

#10 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 13:43

Co do wyjazdu to sam sie zaczynam zastanawiać czy warto się męczyć cała rodzina. Chyba poczekam i na jesieni ruszę na szkiry sam a wiosna na mazurki.

Mysle ze na pewno warto bardziej niz na Mazury...powtarzam, jesli zona prowadzi, moze skoczyc do Vaxjo a ty nalapiesz wtenczas ryb na kolacje.


#11 OFFLINE   gumbas12

gumbas12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Józefów

Napisano 18 styczeń 2008 - 14:26

Już sam nie wiem! Jadąc sam nie mam żadnych ograniczeń! Tydzień tylko dla mnie i rybek!

#12 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 18 styczeń 2008 - 17:29

Mysle ze decyzja nalezy do Ciebie .
Ja zawsze jak jestem na Mazurach z rodzina to ani niepolowie ani nieodpoczne .Najlepiej byloby zabrac Du...e i odpoczac gdzies pod palmami z drinkiem w reku .Wtedy i zona szczesliwa i dzieci beda zadowolone (tak Mi sie wydaje ).
ASPEN kolo Kalskrony-Jak to te to jedno z najbardziej obfitych w gatunki ryb ma ich az 29 .Dlugosc jeziora to 15 km najglebsze miejsce 25 m ,wystepujace gatunkï to szczupak ,okon ,sandacz i troc jeziorowa + bialoryb ,trolling dozwolony .Powiem tak -super miejsce na wakacje -wedkarskie .
Ale niema to jak szkiery no i Mazury :mellow: oczywiscie ,polowic zawsze mozna -rekreacyjne :D

#13 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 18 styczeń 2008 - 19:16

jeśli Karlskrona to http://www.stenaline.../main_page.html

#14 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 styczeń 2008 - 22:32

Jeśli chcesz wylądować w okolicy Malme to
http://www.skandia.s...przeprawy5.html

Często w Szwecji znajdziesz taniej kwaterę niż u nas na Mazurach, wystarczy poszukać wśród prywatnych ogłoszeń.
Przeważnie łódka jest w cenie, jedynie za silnik jest dopłata ( za tydzień płaciłem 600 SEK).
Moim zdaniem najlepiej jechać tylko w gronie wędkarzy, albo we 2-3 pary ( chłopaki na rybach a dziewczyny na rowery, grzyby, zwiedzanie itp)

#15 OFFLINE   gumbas12

gumbas12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Józefów

Napisano 21 styczeń 2008 - 09:11

Przekonaliście mnie i zmieniłem plany. Na wiosnę i w lato plaża a na jesieni ruszam na szkiery a dokładniej Zatoka Syrsan. Przypuszczalnie skorzystam z biura, bo nie mam czasu za tym latać a poza tym maja fajną ofertę z przewodnikiem, dzięki czemu mógłbym się trochę podciągnąć, bo tak jak pisałem nie miałem do tej pory poważniejszych osiągnięć, jeśli chodzi o spina. Dodatkowo okres wiosenno –letni wykorzystam na skompletowanie sprzętu gdyż na szkierach łowi się ciężej a mój spinning będzie do 27 gr (właśnie się robi w FC) więc będzie trzeba zrobić coś cięższego a może casting. Będzie dużo czasu żeby się dobrze przegotować i zapolować na PB.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych