Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:12

Witam wszystkich!!!

Może na początek opowiem coś o sobie. Jestem młodym wędkarzem ale my śle że nie zielonym. Wędkarstwo uważam za coś więcej niż tylko moje hobby...każda chwila nad wodą sprawia mi przyjemność. Próbowałem już praktycznie wszystkich metod połowu od spławika po grunt, ale jednak zauroczył mie spinning, i chce go szlifować. Tak ja powiedział p. Marek Szymański Wędkarstwo to również wiele zaułków i uliczek, którymi można i warto się przejść, doświadczając przy tym sporej frajdy. A więc chciałem spróbować czegoś nowego. Od paru dni odwiedzam waszą stronę i bardzo przypadła mi do gustu. Więc chciałem zaczerpnąć kilka rad na temat multiplikatorów. Ponieważ w tym temacie jestem kompletnie zielony.

Chodzi mi o przybliżenie zalet i wad multiplikatorów.
Czy multiplikatorami można łowić lżejszymi przynętami?
Jeśli tak to czy moge liczyć na waszą pomoc w kupnie takiego multka do max. 400zł(nie zarabiam jeszcze własnych pieniędzy, więc z większymi kwotami mogą być problemy).
Narazie to tyle chciał bym wiedzieć.

Pozdrawiam Skin.

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:15

Witaj na forum Skin :D

W jakim zakresie wagowym będziesz chciał rzucać przynętami?

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:15

Zapewne zaraz wypowiedza się koledzy bardziej doświadczeni, ale sugerujac się kasą jaką mozesz wydać to powiem tylko z e w castingu jak na razie im lżej chcemy łowić tym więcej trzeba za taką przyjemnosć zapłacić. A co zkijem - którego dobór jest również istotny przu ulajtowym łowieniu?
Określ wagę przynęt w gramach bo dla wielu lekie łowienie to wobki 15 gram. Podaj zakres CW jak Ciebie interesuje.

BTW na forum ktoś chce pozbyć się scorpiona 1001 z korbą po lewej stronie.
A tak w ogóle to najlepiej jakbyś miał możliwosć porzucania zestawem kolegi - mnie to wciągnęło :D

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:20

Skin,
Witaj na forum! A może przyjedziesz do nas na spotkanie w jerku 30.01.2008? Będzie tam wielu castingowców i będziesz mógł dotknąć zestawu. Zapraszam serdecznie. Oczywiście ... napiszemy jakie są wady i zalety ale najpierw zapraszam do lektury na stronie głównej: http://www.jerkbait.pl/?p=157

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 styczeń 2008 - 22:22

Otóż to :D

#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 04:46

@Skin,

Zalety - same, wady - brak, tylko tuning trochę drogi, więc abyś nie popełniał naszych błędów, skorzystaj z powyższych rad. Do zobaczenia w Jerku, 30-tego! :D

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 styczeń 2008 - 08:54

Wady też są ... niekiedy spinning jest najwygodniejszy, a niekiedy multiplikator oprócz tego, że jest wystarczający to daje jeszcze mnóstwo, prawdziwej frajdy.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 09:44

witaj na forum :D takie przedstawienie sie powinno byc przykladem dla wielu innych

przejzyj strone glowna, jest tam cala masa, nie przesadzam, artykulow na temat sprzetu i tego co potrafi, zobacz tez w naszym archiwum ...
konkretne pytania same sie nasuna :D

#9 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 15:19

Witam i bardzo dziękuje za miłe powitanie :D

Jeśli chodzi o ciężar przynęt jakimi chce łowić na multku to około 10-25g(woblery, średniej wielkości gumki, obrotówki), na ogół jestem zwolennikiem lżejszych sprzętów. Jestem świadom że multiplikatory im na lżejsze przynęty tym wyższe ich ceny ale może coś sie uda mi załatwić. Bardzo chce spróbować swoich sił w castingu, na pewno przyda mi sie ta wiedza w późniejszym czasie.

Właśnie zaczął sie nam weekend więc będe miał troche czasu żeby poszperać po forum i szlifować wiedzę. Jeśli chodzi o spotkanie, to raczej nie wypali, ale rezerwuje następny wypad ;)

Pozdrawiam Skin.

#10 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 styczeń 2008 - 15:25

Witam i bardzo dziękuje za miłe powitanie :D

Jeśli chodzi o ciężar przynęt jakimi chce łowić na multku to około 10-25g(woblery, średniej wielkości gumki, obrotówki), na ogół jestem zwolennikiem lżejszych sprzętów. Jestem świadom że multiplikatory im na lżejsze przynęty tym wyższe ich ceny ale może coś sie uda mi załatwić. Bardzo chce spróbować swoich sił w castingu, na pewno przyda mi sie ta wiedza w późniejszym czasie.

Właśnie zaczął sie nam weekend więc będe miał troche czasu żeby poszperać po forum i szlifować wiedzę. Jeśli chodzi o spotkanie, to raczej nie wypali, ale rezerwuje następny wypad ;)

Pozdrawiam Skin.


Jeśli jest tak jak piszesz, to ja bym się nie zastanawiał tylko brał Antka od @peresady !!
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4761& ;start=0&
Kurcze - żeby @peresada umieścił tą aukcję 6 m-cy temu, z miejsca łyknąłbym te dwa multiki <_<

Teraz przyszła pora odkładania na nowy kijek :unsure:

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 16:30

witaj skin!!

wejscie na forum z klasą ... B)

Na początek polecałbym jednak zacząć od zestawu średnio ciezkiego czyli wabików 15-40g. Taki zestaw jest relatywnie nie drogi i co ważne najbardziej dostępny na rynku. Polecam lekturę art i zawartosci forum. Jest sporo odpowiedzi, które pomogą w dobraniu pierwszego zestawu.

Zacząć od lżejszych wabików też można, ale jest to nieco trudniejsze i droższe. Dziś dla wiekszości castingowców na tym forum 10g przynęta jest łatwa do rzucania z wiekszosci multiplikatorów, ale na początku bywa różnie.

Musisz pamietać o jednej kardynalnej cesze castingu.

Funkcjonalnosć jest bardzo zależna od sposobu sparowania kija multiplikatora i linki głównej.

Tak więc nie spiesz się z kupnem sprzętu. Zawsze mozesz zapytać.

Wszak jerkbait.pl jest najlepszym polskim portalem (nie tylko) castingowym.. B)

pozd JW :D

#12 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 17:10

Właśnie wszystko przemyślałem.... i doszedłem do wniosku. Ten sezon
jeszcze chciałbym poświęcić spinningowi, lecz po kolei będe sie oswajał z castingiem, odłoże troche grosza. Nie lubie robić/kupować czegoś czego dobrze nieznam, i nad wodą czuje sie lepiej gdy jestem dobrze przygotowany. Więc powoli będe sie oswajał z multkami itp. Myślę że przy takich łowcach ryb jak Wy będe sie szybko uczył i poznawał nowe ciekawe rzeczy.

Przecież nie w jeden dzień Rzym zbudowano

Pozdrawiam Skin

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 styczeń 2008 - 18:46

Zapraszam na zlot, spotkanie. Tam znajda sie chetni by wszystko, Tobie pokazac, w boju. Warto. Jeden dzien a ... Zastrzyk wiedzy przeogromny.

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 19 styczeń 2008 - 10:04

Witaj SKin na Forum !
Ja na Twoim miejscu odraszu bym maszerowal na spotkanie Jerkbait'owcow dowiesz sie wrecz wszystkiego na temat castingu , a koledzy doradza Ci idealnie do Twoich potrzeb.

zdr
wizard




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych