Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wisła 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 28 sierpień 2013 - 08:17

Jakoś nie mogłem się doszukać tematu z relacjami z łowienia na Wiśle. Może coś przeoczyłem? Jeśli nie to chyba warto by zacząć taki wątek, widac sporo osób z Centralnej PL które na pewno łowią na Królowej. Co Wy na to?



#2 OFFLINE   krist-off

krist-off

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaMrozy-Mińsk Maz-Mierzwice

Napisano 28 sierpień 2013 - 09:24

temat ciekawy tym bardziej iż w najbliższy weekend wybieram się nad wisełkę w okolicach Góry Kalwarii...może ktoś coś napisze o tym odcinku rzeki......czy można liczyć na pomoc w podpowiedzi gdzie się w tych okolicach są jakieś miejscówki...



#3 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 28 sierpień 2013 - 10:19

Dużo ludzi, dużo piachu mało ryb


  • payara lubi to

#4 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2013 - 11:45

u mnie na lubelszczyźnie podobnie jak Pszemo pisze, duuuużo piachu a i ludzi sporo akurat tam gdzie warto popróbować, ja osobiście zacząłem w końcu jeździć na miejscówki, gdzie na grunt nie połapią, ale w wynikach szału nie ma, trochę płytkawo się zrobiło, idzie jesień więc płyciochy pewnie zaraz trzeba będzie sobie odpuścić i szukaj wiatru w polu....o głębszych partiach mogę pomarzyć.....echhhh gdyby mieć jakieś pływadło.....



#5 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 03 wrzesień 2013 - 12:09

temat ciekawy tym bardziej iż w najbliższy weekend wybieram się nad wisełkę w okolicach Góry Kalwarii...może ktoś coś napisze o tym odcinku rzeki......czy można liczyć na pomoc w podpowiedzi gdzie się w tych okolicach są jakieś miejscówki...

 

Jest kilka fajnych główek przed mostem w Górze Kalwarii ale w weekend to będzie Ci ciężko sie wbić między grunciarzy, Nadbrzeż tam jest taka klatka i stara przeprawa wojskowa ale Panów z dzwonkami też sporo a i ze spiningiem biegają. Ja najczęściej obławiam główki w okolicach Karczewa w tygodniu tłumów nie ma a weekend robi się luźniej tak koło 10, do 10 zwykle obławiam z brzegu idąc w górę rzeki jest kilka fajnych miejsc z przytopionymi drzewami za ostatnią główką a później wracam na główki jak jest już luźniej. Woda też niska poodsłaniało się sporo łach ale bolenie od czasu do czasu chlapią z tym że w ostatnim czasie ciężko coś większego wyciągnąć, ostatnio trafił mi się sandaczyk 20 cm. 



#6 OFFLINE   payara

payara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • Imię:Robert

Napisano 14 październik 2013 - 10:15

u mnie na lubelszczyźnie podobnie jak Pszemo pisze, duuuużo piachu a i ludzi sporo akurat tam gdzie warto popróbować, ja osobiście zacząłem w końcu jeździć na miejscówki, gdzie na grunt nie połapią, ale w wynikach szału nie ma, trochę płytkawo się zrobiło, idzie jesień więc płyciochy pewnie zaraz trzeba będzie sobie odpuścić i szukaj wiatru w polu....o głębszych partiach mogę pomarzyć.....echhhh gdyby mieć jakieś pływadło.....

...i pływadło nie pomoże 



#7 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 18 październik 2013 - 19:25

Ciężko i z pływadła coś wypływać. Ogólnie to coraz więcej wędkarzy, a coraz mniej ryb. W weekendy to ostatnio przestałem wędkować bo takie jest oblężenie, że nie ma gdzie rzucać. Kto żywy to jedzie nad wodę. Teraz jak trochę chłodniej się zrobiło to w końcu nie ma takich tłumów nad wodą.



#8 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 19 październik 2013 - 19:16

.


Użytkownik elmo edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 20:43


#9 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 19 październik 2013 - 19:20

Z tego co wiem to zakaz łowienia na piaskarni wszedł od połowy października :ph34r:



#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 październik 2013 - 21:00

Dzwonić na rzeczną, chłopaki sobie jeszcze wynik zrobią :). 226036860


  • Wojtek B. lubi to

#11 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 13 listopad 2013 - 12:37

W ciągu tygodnia woda trochę się podniosła, ale coraz mniej aktywnych ryb. Ostatnio tylko jakieś maluchy sporadycznie grasowały przy opaskach poza tym straszna cisza. U was też tak ucichło na Wiśle?



#12 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 14 listopad 2013 - 00:00

cichutko, woda idzie do góry, kawa,

nie dość że o rybę nie jest łatwo to podobno na Lubelszczyźnie mają zakazać trolingu ciekawe czy przejdzie ten wniosek.



#13 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 09:17

Tak , dzwoniłem do PZW Lublin - bedzie zakaz trolingu w 2014 r. :(



#14 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 14 listopad 2013 - 09:33

Sumy wreszcie będą mogły odetchnąć.

 

Na mazowszu też by się przydał na 1 sezon taki zakaz.

Uważam, że to akurat bardzo dobry pomysł.



#15 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 14 listopad 2013 - 09:33

Dzwoniłem do PZW o. Lublin zakaz trolingu obowiązuje cały okręg lubelski (wszystkie zbiorniki). Na głosowaniu 1 osoba wstrzymała się od głosu. Reszta była za.
Ciekawe co ze sprzętem.



#16 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 listopad 2013 - 09:39

Tak samo jak i na Wiśle okręgu radomskiego - zakaz jest, a troll coraz częściej uprawiany. 

Nic to nie da - Ci co pływają, pływać dalej będą. Akurat Wisła okręgu lubelskiego jak i radomskiego to w większości tereny dzikie. Kontroli brak niestety. 

Wolę, niech taki sum dostanie w szczenę od myślącego nawet z trolla, niż od debila z brzegu. 

A zakaz taki bierze się z jednego - z postulatu dziadków, gumofilców i typowych stacjonarnych grunciarzy, którym gul rośnie, jak widzą holowanego sumiora a tym bardziej wypuszczanego do wody. Paranoja. 


  • Guzu lubi to

#17 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:28

Tak samo jak i na Wiśle okręgu radomskiego - zakaz jest, a troll coraz częściej uprawiany. 

Nic to nie da - Ci co pływają, pływać dalej będą. Akurat Wisła okręgu lubelskiego jak i radomskiego to w większości tereny dzikie. Kontroli brak niestety. 

Wolę, niech taki sum dostanie w szczenę od myślącego nawet z trolla, niż od debila z brzegu. 

A zakaz taki bierze się z jednego - z postulatu dziadków, gumofilców i typowych stacjonarnych grunciarzy, którym gul rośnie, jak widzą holowanego sumiora a tym bardziej wypuszczanego do wody. Paranoja. 

 

@tymon masz bardzo dużo racji.

Niestety za trolling złapało się w ostatnim czasie dużo takich osobników i ryby te przestały być bezpieczne.

Mimo wszystko powinno się inaczej reagować - limity, wymiary górne i kontrole, a nie zakazy.

Ale żyjemy w takim a nie innym kraju - większość stanowią dziady z czerwonymi szczytówkami, walący w łeb wszystko co żyje ... To oni ustalają reguły gry. Nie łowią na trolling, to nie pozwolą żeby inni łowili.

Jeśli się to nie podoba, to niech się ludzie zorganizują i przejmą władzę. Niestety doświadczenie pokazuje, że osobnicy tacy jak my tylko w internecie potrafią krzyczeć, a jak przychodzi do konkretnych działań to chętnych nie ma ;)

Ja się z tym pogodziłem i w tym syfie szukam swoich oaz, a co jakiś czas śmigam zagranicę i łowię ryby aż do bólu mięśni :)

 

Na szczęście kilka lat doświadczeń nauczyły mnie dużo o sumach. Daleka droga przede mną, ale przynajmniej arsenał metod i sposobów wykracza poza standardowe wywalenie woblera za burtę i trolling :)

Największe ryby co roku mam złowione z ręki.



#18 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:38

 ale przynajmniej arsenał metod i sposobów wykracza poza standardowe wywalenie woblera za burtę i trolling :)

 

buahhahha



#19 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 14 listopad 2013 - 11:44

Wiadomo jak zawsze w naszym kraju zakaz i jego respektowanie to dwie zupełnie inne historie :(

 

Limitów też by nikt nie przestrzegał i duże sumy nadal były by zabijane przez rzeźników białkojadów.

 

Temat powracający co jakiś czas - brak limitów górnych wymiaru, częstych skutecznych kontroli na wodzie. Brak surowych kar finansowych a nawet gdyby takie się pojawiły pojawia się problem z egzekwowaniem tych kar.

Bo taki kłusol mało zarabia, w ogóle nie pracuje lub żyje z renty i Państwo przymusowo nie może mu zabrać nawet złotówki

 

A gdyby tak mu z tych 800 zł renty zabrali przez 4 miesiące po 400 zł i musiał by żebrać na wódkę może by się zastanowił zanim zabił by dwu metrowy pomnik przyrody.

Bogatych mięsiarzy też by zabolało gdyby mandat miał wysokość proporcjonalną do ich zarobków i był skutecznie windykowany.

 

...


Użytkownik Pszemo edytował ten post 14 listopad 2013 - 11:45


#20 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 11:47

buahhahha

 

I co Cię tak Krzysiu rozbawiło? Nie widzisz tego, że po medialnym merketingu każdy "łofca" teraz trolluje na Wiśle?

Jest więcej trollujących niż łowiących z ręki.

Złowienie suma sprowadza się dla wielu osób do pałowania cały dzień jednego lub dwóch miejsc w tą i z powrotem. Modyfikacje sprowadzają się jedynie do zmian woblerów w poszczególnych przelotach.

Jeśli poczułeś się urażony, to niepotrzebnie bo akurat uważam, że Twój trolling jest świadomy (uczyłeś się w końcu od wymiatacza :)).

Dobrze też wiesz, że zarówno w tym roku jak i we wszystkich poprzednich największą rybę sezonu miałem zawsze z ręki.


Użytkownik hlehle edytował ten post 14 listopad 2013 - 11:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych