Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa elektrownia wodna na Wierzycy!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 25 styczeń 2008 - 11:10

Koło miejscowości Klonówka ruszyły prace budowlane. Za PZW blokowano tą budowe. Za Troci mamy co mamy. Kolejną przegrodę z cofką. SKANDAL! :angry:

#2 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 25 styczeń 2008 - 11:16

Od paru lat buduje się elektrownia powyżej Starogardu przed tzw.drai mostem. Cofka sięgnie prawdopodobnie gdzieś w okolice mostu kolejowego poniżej Kręgu, zalewajac tym samym jeden z najpiękniejszych pstrągowych odcinków :angry: :angry: :(
Po prostu sk.....stwo....

#3 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 styczeń 2008 - 12:45

No to ładnie ??!!
Rocky odcinek w okolicach Kręgu to miejsce gdzie uczyłem się łowić pstrągi. Nie wiem w jakim kraju my żyjemy, niby w Unii
a wszystkie jej dyrektywy o zrównoważonym rozwoju i takie tam
są na każdym kroku łamane.
:blush::angry: <_<
Pozdro Jachu

#4 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 16:34

O jezu co za kraj z kazdej wody chca zrobic kanal i niedlugo w naszym kraju nie bedzie gdzie lowic :( u mnie chociaz ostatnio sie postarali i przeplawke zrobili dzieki czemu jest troche tej troci w Paslece :D

#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 styczeń 2008 - 20:29

No ale przeciez Sp. Troc jest tylko dzierzawca rzeki i nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. Tylko wlasciciel mogl wydac pozwolenie na dewastacje swojej wody. Teraz pytanie za 100 pkt kto jest tym obsranym wlascicielem???

#6 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 styczeń 2008 - 08:50

właścicielem jest skarb państwa, dzierżawcą spóldzielnia. Plany budowy tej elektrowni były już wcześniej, ale PZW blokowało budowę. Co tu dużo mówić - Wierzycy pod dzierżawą Troci nic dobrego spotka...

#7 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 28 styczeń 2008 - 09:56

kiedyś sporo się interesowałem MEW (małe elektrownie wodne) i przebrnołem przez kilka forów z tym związanych

w tym przypadku jeśli ktoś to buduje od podstaw to pewnie pryw przedsiębiorca to nie jest

ale nowi, niewielcy inwestorzy zawsze obawiali się wędkarzy i PZW a jeśli występują tam takie ryby jak troć, łosoś czy pstrąg, które wędrują to doświadczeni elektrowniarze szczerze odradzali bawienie się z taką rzeką bo: PZW cię wydoi, PZW będzie chcało przepławkę...

nie wiem kto buduje w tym przypadku ale jeśli jest troć to przepławkę można wywalczyć

jednak mnie najbardziej boli w takich przypadkach, że pod wodą znika bezpowrotnie kawał pięknej rzeki i okolicy, zmienia się wszystko w promieniu kilku lub kilkudziesięcu km, poprostu robi się smutno...


#8 OFFLINE   kaban

kaban

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaTczew

Napisano 14 luty 2008 - 23:47

Witam wszystkich,
Pomimo, że nie udzielam się na Waszym forum chcę poprosić o poparcie petycji w sprawie naszej rzeki. Każdy głos się liczy!!!
Podaje link do forum i postu w tej sprawie:
http://www.fors.com.pl/viewtopic.php?u=34&topic=59164&am p;p=0
z góry wielkie dzięki.
pozdrawiam

#9 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 luty 2008 - 00:01

Witaj @kaban.
Akcja na naszym forum już ruszyła, wejdź w zakładkę Ogólne i w wątek Wierzyca - Petycja a sam zobaczysz, ale pomoc i propagowa- nie tematu dalej bezcenne.
Pozdro Jachu

#10 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 15 luty 2008 - 07:28

hej, a czy zdaje ktos sobie sprawę, ile przed II wojną światowa na Pomorzu Małych Elektrowni Wodnych było?? I jakoś to pstrągom nie przeszkadzało.. Przed tym (MEW-ami) nie uciekniemy.. Niestety.. takie prawo.. Dlatego zamiast Czy warto przypilnować Jak...

#11 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 15 luty 2008 - 08:50

Ja tam nie wiem czy nie przeszkadzało, tamtych czasów nie znam i się pstrągów nie pytałem czy im nie przeszkadzają. Wtedy inne czasy byly i rzeki pewnie rybniejsze. Poza tym niemiecka myśl techniczna tworząca sieci kanałów i elektrowni zaprzęgała dzikie wody do pracy. Dziś obserwujemy jak Niemcy weryfikują poglądy o zbyt rozmaszystym ingerowaniu w naturę. Było wiele małych elektrowni, dziś już ruiny. Ale kiedyś malutka elektrowienka wystarczała dla wsi bo ile urządzeń elektrycznych było?? Dziś żeby elektrownia była opłacalna to musi zdeczko więcej spiętrzyć wody. Chyba że się mydle.

#12 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 marzec 2008 - 22:47

Niestety znalazłem jeszcze jeden ciekawy artykuł z wątkiem Troć

http://www.pzw.gda.p...brona_troci.jpg

#13 Guest_ffffffffffffffffffffffffff_*

Guest_ffffffffffffffffffffffffff_*
  • Guests

Napisano 01 listopad 2010 - 08:41

No i stało się...zginął jeden z najpiekniejszych,najurokliwszych odcinków Wierzycy...dzika rzeka,pełna powalonych dzrzew,zwalisk kamieni przez które przewala się woda,pełna pięknych,idealnie wybarwionych potoków,rzeka na której uczyłem się łowić pstrągi,na której dziadek nauczył mnie szanować Polską przyrodę,rzeka ta stała się jeziorem....Brutalnie,bezpowrotnie zamordowano coś wspaniałego,coś do czego wracałem myślami w długie zimowe wieczory...Nowa elektrownia pod Dreimostem zaczeła swą pracę...

#14 OFFLINE   hans098

hans098

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:10

No fakt poniżej zdjęcia, których widoków już nigdy nie zobaczymy...

Załączone pliki

  • Załączony plik  IMG036.JPG   143,52 KB   130 Ilość pobrań
  • Załączony plik  IMG040.JPG   161,12 KB   131 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych