Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 15:24

Zaproponowałbym Ci swój model łodzi ale nie wiem czy nie będzie za ciężka i za duża, IWA 390 pływam na niej już 6 lat :)

Wysokie burty i stabilna jest :D



#182 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 15:54

mariuszwf jak widac potrafi tylko dużo gadać dla samego gadania , nie trzeba być bogaczem żeby kupić fajną łódkę w dobrych pieniądzach, wystarczy troche poszukać ale do tego trzeba mieć chęci i troche w głowie

PROSZĘ SPECJALNIE DLA WSZYSTKICH LENIUCHÓW -  ŁÓDKA DLA BOGACZY

 

http://olx.pl/oferta...html#c803db9f06

wygląda jakby powiększony kadłub nicki420 - rozkład bakist i ich ilość  - ofeta róznież dla welpa1809  coś w rozmiarze którego on szuka

 

CZY CENA JEST PARALIŻUJĄCA I NIEDOSTĘPNA?

 

Cały problem jest w tym że jak sie kupuje klamota to tylko można na nim stracić  przy sprzedaży i chęci zmiany na coś lepszego znowu trzeba dużo więcej dołożyć itd itp ........ tyle w temacie


Użytkownik womaly23 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 16:06


#183 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 16:11

A Ty dalej swoje, kolega nasz, wyraźnie prosił o pomoc w wyborze mniejszej łodzi a nie powyżej 4 metrów.

Taka mu nie potrzebna :)



#184 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 16:20

akurat ten post był skierowany do Ciebie  ;) Ja nigoko nie wytykam palcem że pływa łódką za takie a nie inne pieniądze, ale jak widać pozory mogą mylić  i bogacz może pływać fajną w miare tanią łódką...

Rozmowa rzeczywiście odbiegła od tematu - moim zdaniem niestey  w dobrym kierunku bo można kupić raz a dobrze jak widac za równie dobre pieniądze porządną bezpieczną i badzo stabilną łódź ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 16:22


#185 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 16:23

Rozmowa rzeczywiście odbiegła do tematu - moim zdaniem niestey  w dobrym kierunku bo można kupić raz a dobrze jak widac za równie dobre pieniądze porządną bezpieczną i badzo stabilną łódź ;)

Tu masz rację, tylko trzeba koledze doradzić w tym rozmiarze łodzi jaki chce kupić czyli do 380cm :)



#186 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 17:04

no tak tylko, że nawet jak ta łódka będzie za 2 tys to jej nie kupię bo pływam po takich zbiornikach gdzie łódkę musimy w 2 przenieść chyba tylko dla tego, że nie jest tak łatwo z dostępem jest tam jeszcze jakaś pojedyncza ryba :) owszem mam trzeci zbiornik koło siebie na którym ta łódka była by świetna znalazł bym miejsce do jej zwodowania i mógł bym pływać na spalinie tylko co z tego jak tam są jedynie ryby które mieszczą się w oczkach od siatki ?

 

rozumiem że ta oferta była skierowana do wlepy więc żeby nie było post jak najbardziej na miejscu :)

 

ale odnośnie mojego pytania to chyba tylko kolega Mariusz przeczytał tekst ze zrozumieniem

(łapię na małym kilku hektarowym zbiorniku otoczonym lasem)

 

jak by mobilność dla mnie nie była tak znacząca to pewnie bym pomyślał o czymś większym (pomijając już nawet kwestię ceny)

 

rozumiem że ciągle chce się mieć coś lepszego bo też teraz mam łódkę 3m i jeśli chodzi o jej wielkość to jest wystarczająca (w 2 spokojnie się mieścimy) ale  niestety kiepsko wykonana

 

ta iwa 390 też jeszcze jest w miarę ale już sporo do targania no ale na 2 to jeszcze jako tako

1. w przedniej bakiście zmieści się akumulator ok 110-130 Ah ?? (docelowo chciał bym 2 aku z przodu i z tyłu )

2. jaka jest wysokość burty


Użytkownik dziubas123 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 17:10


#187 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 17:24

Eh widzę , że kolega nie da się namówić na porządną łodkę - no cóż muszę odpuścić.

Pozdrawiam



#188 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 17:37

no niestety potrzebuję coś do 100kg w maxie i pod elektryka :) dobra panowie w dyskutujcie o lepszych a jak będzie ktoś miał coś ciekawego do napisania o czymś mniejszym to chętnie wysłucham :)



#189 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2015 - 17:59

Moim faworytem na dzień dzisiejszy jest ta http://www.sportyach...LASSIC_470.html, a zmniejszych to mogę polecić krügera http://www.krugerboa...ioslowe/lambda/ .Przepływałem na takiej kilka lat i bardzo mile ją wspominam.Znany producent , dobra jakość wykonania , dodatki i gwarancja. Może nie jest tania ale za darmo nic nie ma.Krugerka już trochę tu opisywano.A taką ma mój kolega i bardzo fajnie to pływa,stabilna i dwóch swobodnie łowi. http://www.krugerboa...wioslowe/cosmo/ .Na mniejsze akweny super i pod elektrykiem się sprawdza.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 18:03


#190 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:48

W pierwszym schowku mieszczą się 2 kotwicę z linkami i trochę mniejszych szpargałów,

w drugim  mieszczą się spokojnie 2 akumulatory i zostaje jeszcze miejsca :)

burta jest wysoka spokojnie znosi fale :)

Jeżeli łódź ma być mobilna (lżejsza do noszenia) to może ta podpasuje:

http://www.polmir.co...a_agata_333.htm

Chociaż większa na dwóch będzie wygodniejsza :)  za to trochę cięższa :) do noszenia.



#191 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:53

W związku, że posiadałem Solara 430 i wg mnie bardzo fajnie wykonana i stabilna łódka może rozglądnij się za łódkami z tej stoczni. Mają duży wybór od 3.0-3.6:

1. SOLAR 300,

2. SOLAR 345,

3. SOLAR 360 SCOUT,

4. SOLAR 360 FISH

powinieneś coś znaleźć dla siebie.



#192 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2015 - 18:56

Jeżeli w miejscu noszenia waszej łódki jest w miarę równy i odległy teren :)

To warto pomyśleć o takim rozwiązaniu:

http://www.yachtaman...ki_slipowe.html

Po co się szarpać z łódką, szkoda kręgosłupa :)



#193 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:15

He no  i na to czekałem - nie rozumiem całkiem już tego tematu ;) mariuszwf bravo za propozycje wózka slipowego jednak widzę że i Ty jesteś za ulepszeniami tylko po co na darmo wydawać pieniądze- czy nie lepiej trafić jakąś przyczepke  typu http://allegro.pl/pr...5029216411.htmli ją przerobić pod łódkę a z czasem skręcić papiery i normalnie jeździć....

 

Jak tu wszyscy jesteśmy proponujemy co chwila coś lepszego i bardziej praktycznego bo taka jest prawda, że dzisiaj łowi tu jutro zadzwoni kolega że biorą i będzie chciał jechać 100 km dalej . Wydac pieniądze to nie problem ale uczynić to mądrze nie każdy potrafi....

 

Mnie się tu czepia że łodki proponuje większe niż w temacie a sam proponuje jakieś wózki które wogóle do niczego nie są potrzebne bo i po  co , przecież teraz jest młody i zdrowy to i nosić łodke może jak nie z kolegą to z żoną ;)  hahah


Użytkownik womaly23 edytował ten post 27 styczeń 2015 - 19:17


#194 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:16

Zerknij sobie jeszcze na takie coś 

 

http://www.prestigeb...php/intro?id=77

 

Pływałem cały ubiegły sezon na Odrze taką i mogę z czystym sumieniem polecić 

Na silniczku Hondy BF 8KM spokojnie w dwie osoby na pokładzie wchodziła w ślizg.

Stabilna,pakowna solidnie wykonana no i waga około 130 kg , więc materiału tam nikt nie żałował 

Cena około 3 tyś 

 

W zastępstwie na ten sezon bedzie RiverFox 390 - 


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 27 styczeń 2015 - 20:40


#195 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:29

a ja tak czytam i czytam...

i mam najlepszą propozycję dla kolegi - kup wygodny stołek, zgrzewkę piwa i usiądź łowić z trawki..

Będzie najtaniej, najbezpieczniej i najprościej



#196 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:30

Osobiście polecam www.fox-boats.com mam taką ( foxriver 390 ) jest super naprawdę fajna łódka

Użytkownik KLANAD edytował ten post 27 styczeń 2015 - 20:31


#197 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:05

Jak musisz nosić to może ponton zamiast skorupy?

#198 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:04

no tak tylko, że nawet jak ta łódka będzie za 2 tys to jej nie kupię bo pływam po takich zbiornikach gdzie łódkę musimy w 2 przenieść chyba tylko dla tego, że nie jest tak łatwo z dostępem jest tam jeszcze jakaś pojedyncza ryba :) owszem mam trzeci zbiornik koło siebie na którym ta łódka była by świetna znalazł bym miejsce do jej zwodowania i mógł bym pływać na spalinie tylko co z tego jak tam są jedynie ryby które mieszczą się w oczkach od siatki ?

 

........................

 

Łowię w takich samych miejscach i bez problemu woduję sam 4,1m aluminium. W lasach, krzakach itd



#199 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 11:03

a ja tak czytam i czytam...

i mam najlepszą propozycję dla kolegi - kup wygodny stołek, zgrzewkę piwa i usiądź łowić z trawki..

Będzie najtaniej, najbezpieczniej i najprościej

kolego drogi do zgrzewki to mi nawet nie warto siadać, jak już biorę to skrzynkę wygodniej się siedzi i nie trzeba tak szybko wstawać (bo braknie)

 

wózek slipowy mi nie bedzie potrzebny bo mogę dojechać w miarę blisko wody ale nie mam możliwości żeby sobie zjechać przyczepką do wody i zwodować owszem są 2 "plaże" ale po pierwsze latem to pełno tam ludzi po 2 i najważniejsze wszystko jest pogrodzone nie długo to już w ogóle nie będzie dostępu do wody :/

 

 

Osobiście polecam www.fox-boats.com mam taką ( foxriver 390 ) jest super naprawdę fajna łódka

 ta mi się zajebiście podoba no ale cena z dodatkami  przekracza moje możliwości ale rozwiązania mają super :)

 

 

W związku, że posiadałem Solara 430 i wg mnie bardzo fajnie wykonana i stabilna łódka może rozglądnij się za łódkami z tej stoczni. Mają duży wybór od 3.0-3.6:

1. SOLAR 300,

2. SOLAR 345,

3. SOLAR 360 SCOUT,

4. SOLAR 360 FISH

powinieneś coś znaleźć dla siebie.

dzięki mi się podoba 345 :)

 

podsumowując już mi się rozjaśniło w grę wchodzą łodzie:

 

1. Necko 380

2. Solar 345 

3. Solar 380)

4. Iwa 390

 

i nie ukrywam, że najbardziej mi się podoba necko i solar 345 i pewnie wybór padnie na którąś z nich. (a wy którą byście doradzili z 1 czy 2 oczywiście pod kątem wędkarskim)

 

rozumiem że pod elektryka (55lb) ten kształt skorupy będzie dobry ?? (to nie ma być motorówka)

 

ktoś się orientuje jakie są wysokości burty łódek 2,3 i 4 ?? bo 1 to 40cm


Użytkownik dziubas123 edytował ten post 28 styczeń 2015 - 11:18


#200 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 22:58

Jeszcze jedno- zamiast wózka slipowego  bardziej może coś takiego

Kółka transportowe DOLLY

https://www.google.p...we.html;330;250


Użytkownik milupa edytował ten post 21 październik 2015 - 21:17