Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Kuba77

Kuba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2016 - 20:04

Panowie i Panie, jestem w posiadaniu 20 KM silnika i przyszedł czas na zakup łódki + przyczepy (wcześniej był ponton i pychówka)

Pływam po Wiśle i jeziorach.

Pływałem na Riverfoxie 390 kolegi i uważam, że jest to dobra łajba. Znacie minusy tej łódki?

Jaką łódkę polecicie?

A może jednak łódka z aluminium???

 

Z góry dzięki za opinie i podpowiedzi.

Kuba



#282 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 luty 2016 - 21:03

Jeżeli na rzekę to zastanów się nad Alu. Laminaty są fajne i ładne, ale właśnie będę robił łódkę dla człowieka, który pływa tylko po Wiśle i laminatowi powiedział - bye bye. Powód - podatność na uszkodzenia a w szczególności notoryczne wycieranie kila o żwir i piach. Na słodkiej wodzie alu jest bezobsługowe i trzeba się bardzo postarać, żeby je uszkodzić.



#283 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 14 luty 2016 - 22:34

Posiadam łódź Linder Sportsman 400 (z konsola) podpieta do silnika Honda bf20. Sprzęt wg. mojej subiektywnej opinii bardzo uniwersalny! Pływam z przyjemnością po rzece Warcie i dużych zbiornikach np. Żarnowiec gdzie fale potrafią dać do wiwatu. Złego słowa nie powiem i mogę polecić ten zestaw!

Ps
Doczytałem, że wcześniej miałeś ponton zapewne wiec masz silnik z krótka stopa i jeśli nie zamierzasz go zmieniać musisz szukać łódki pod która Twój silnik sie nada!

Użytkownik lukson edytował ten post 14 luty 2016 - 22:58


#284 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 14 luty 2016 - 23:45

Rad będzie sporo , ale prawda jest jedna jak masz ele mele to alu.
Jest bezproblemowa szczególnie na rzekę.
A jaka firma to zobacz sam ( dużego wyboru nie ma)

Użytkownik brig edytował ten post 14 luty 2016 - 23:48


#285 OFFLINE   krzysio12

krzysio12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjabiałystok
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 luty 2016 - 14:01

ja dorzuce swoje 3 grosze.. w tym roku przetestowalem kilka lodek sam mialem 3 do tego plywalem z kolegami ich lodkami. teraz kupilem romane 430x180 z lat 90 lodka ma dobre 20lat lodka nie do zastapienia w moim przekonaniu. robiono na nich lodzie kabinowe robia nadal. jest jedno skorupowa bardzo wygodna i trwala. tylko ciezko znalesc a jak juz sa to cena za uzywke waha sie w granicy 3-4tys nowa koszt okolo 5-7tys moja lodka wazy okolo 150-200kg. zeby wprowadzic w slizg wystarczy 10km a w 2 osoby 15.. woduje ja sam. plywalem na aluminiowej. denerowal mnie stukot fal o lodz taki metaliczny. plywalem rowniez IWA 390 z augustowa. lodka stabilna ale cienka. plywalem przez sezon na cameo lodka bardzo stabilna i fajnie nawet ja sie pobawic. jesli ktos chce sie pobawic za 1000-2000zl mozna kupic przerobic ja na wedkarska.



#286 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2016 - 14:11

Napisz jeszcze, z którego roku była ta IWA 390?

Bo ja taką mam od 6 lat, jest bardzo stabilna, ale nie powiedziałbym że jest cienka. :)



#287 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 15 luty 2016 - 15:57

Jeżeli masz zamiar pływać po średniej wielkości , uregulowanej rzece ( np.Odra, Warta ) lub na niewielkich zbiornikach z małą falą wybór może być tylko jeden - River Fox - jedyną wadą jest jej cena - innych nie widzę po rocznym używaniu w warunkach jak wyżej...

Jesli masz zamiar jednak pływać np, po Wiśle i po dużych zaporówkach , jeziorach musisz pomyśleć o łodzi z wyższą burtą .... jesli tylko Wisła najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak podpowiada Paweł wyżej ''amelinium''



#288 OFFLINE   krzysio12

krzysio12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjabiałystok
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 luty 2016 - 16:35

IWA 390 byla nowa z 2015roku. wazyla okolo 110kg przy lodzi 2 skorupowej to co to jest za waga? moja lodka ktora niedawno spzedalem 2 skorupowa przy dlugosci 320x145 wazyla okolo 80kg i byla pusta w srodku bez zadnej piany tylko komory powietrzne.



#289 OFFLINE   Spinner

Spinner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 15 luty 2016 - 17:55

W tym roku na mnie przyszła pora, wymieniam swoje dmuchadło na łódkę. Mam kilka firm i modeli na oku a jednym z nich jest nowy Semper 440 XT.

Widziałem na profilach kilku osób, że był on wystawiany na tegorocznych targach w Poznaniu. Czy miał ktoś przyjemność widzieć tą łódkę na żywo i może coś więcej o niej napisać?



#290 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2016 - 19:08

IWA 390 byla nowa z 2015roku. wazyla okolo 110kg przy lodzi 2 skorupowej to co to jest za waga? moja lodka ktora niedawno spzedalem 2 skorupowa przy dlugosci 320x145 wazyla okolo 80kg i byla pusta w srodku bez zadnej piany tylko komory powietrzne.

U mnie waży około 140kg i można zamontować silnik 15km :)

w póżniejszych jednostkach jest już tylko 10km, więc na pewno materiału w niej jest mniej. :)



#291 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 luty 2016 - 20:45

Jeżeli masz zamiar pływać po średniej wielkości , uregulowanej rzece ( np.Odra, Warta ) lub na niewielkich zbiornikach z małą falą wybór może być tylko jeden - River Fox - jedyną wadą jest jej cena - innych nie widzę po rocznym używaniu w warunkach jak wyżej...

Jesli masz zamiar jednak pływać np, po Wiśle i po dużych zaporówkach , jeziorach musisz pomyśleć o łodzi z wyższą burtą .... jesli tylko Wisła najlepszym rozwiązaniem będzie tak jak podpowiada Paweł wyżej ''amelinium''

Masz na myśli River Fox-a 3,9mt, czy nieco większy model?

Ja użytkuję 4,2mt i na większych zbiornikach nie mam problemów np. Turawa czy czeskie, duże zbiorniki zaporowe.

Łódka 4,2mt posiada wyraźnie wyższą burtę, dzielnie radzi sobie na fali. W roku ubiegłym, przy silnym wietrze (wzmógł się bez zapowiedzi), wracałem na Turawie do  OW Syrenka. Huśtało mocno ale czułem się na tyle bezpiecznie, że rozważałem zakotwiczenie na środku zbiornika i obławianie miejscówki. Niestety, nie dało się ustać na nogach :( . Wieczorem "przy kawie", kolega ujawnił, że gdy jechał do mnie, złamane gałęzie zaścielały drogę, złamało parę drzew :huh: .



#292 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 15 luty 2016 - 21:20

Masz na myśli River Fox-a 3,9mt, czy nieco większy model?

 

Tak oczywiście że 390.

Czterysta - dwudziestka to już kawał mega stabilnej łodzi i nie straszne jej  złe  warunki pogodowe ;)


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 15 luty 2016 - 21:20


#293 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 16 luty 2016 - 13:11

Panowie zaproponujcie coś w rozsądnej cenie?  najlepiej w jednej skorupie do 4m ?River fox śliczny ale kosztuje od ch... i jeszcze więcej ;) 

A czy nie da się BEZPIECZNIE łowić z innych łodzi?



#294 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 16 luty 2016 - 13:27

Da się kolego, niestety tez kosztują od ch..😊

#295 OFFLINE   krzysio12

krzysio12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjabiałystok
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 luty 2016 - 14:53

kolego Adam NDG szukaj czegos uzywanego. wszystko tez zalezy gdzie bedziesz lowic



#296 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 luty 2016 - 16:36

Panowie zaproponujcie coś w rozsądnej cenie?  najlepiej w jednej skorupie do 4m ?River fox śliczny ale kosztuje od ch... i jeszcze więcej ;)

A czy nie da się BEZPIECZNIE łowić z innych łodzi?

Dwa sezony pływałem po rzece takim czymś , i nie było najmniejszego problemu z bezpieczeństwem itp.

Komfortowo dla dwóch zawodników

Na 8 KM silniczku pływała spokojnie w ślizgu , na 15 KM już latała 

Dobrze trzyma się wody , nie myszkuje , z jakością wykonania nie ma absolutnie większych problemów.

Cena ok 3 tyś 

 

http://prestigeboat....darmar370-fish/



#297 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2016 - 17:21

Dwa sezony pływałem po rzece takim czymś , i nie było najmniejszego problemu z bezpieczeństwem itp.

Komfortowo dla dwóch zawodników

Na 8 KM silniczku pływała spokojnie w ślizgu , na 15 KM już latała 

Dobrze trzyma się wody , nie myszkuje , z jakością wykonania nie ma absolutnie większych problemów.

Cena ok 3 tyś 

 

http://prestigeboat....darmar370-fish/

Fajna.

Jak mówisz że na 8 KM pływa w ślizgu to we 2-3 osoby z gratami na 9,8 KM pójdzie w ślizgu tak około 25 km/h? 

Do tylnej bakisty wchodzi zbiornik 12 litrów i aku?


Użytkownik godski edytował ten post 16 luty 2016 - 17:24


#298 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 luty 2016 - 17:26

Andrzej tu masz filmik mojego kolegi 

 

 

Jest to taka sama łódz , z tym że poprzednia wersja ale z tego samego ''kopyta'' , różnice tylko w wykończeniu głównego pokładu.

Myślę że na 9,8KM nie powinno być problemu we dwójkę z prędkością jaką podajesz...


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 16 luty 2016 - 17:27


#299 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 16 luty 2016 - 17:39

Dwa sezony pływałem po rzece takim czymś , i nie było najmniejszego problemu z bezpieczeństwem itp.

Komfortowo dla dwóch zawodników

Na 8 KM silniczku pływała spokojnie w ślizgu , na 15 KM już latała 

Dobrze trzyma się wody , nie myszkuje , z jakością wykonania nie ma absolutnie większych problemów.

Cena ok 3 tyś 

 

http://prestigeboat....darmar370-fish/

A jak zachowuje się na zafalowanej wodzie? Czy chlapie do środka?
Przymierzam się do zakupu tej łodzi. Będę pływał na małym zbiorniku zaporowym.
Może ktoś jeszcze poda jakieś wady tej łodzi bo narazie widzę same zalety ;)



#300 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 luty 2016 - 17:42

Efekt chlapania do wewnątrz spod kila istniał tylko podczas pływania z bardzo dużą prędkością pod fale na silniku 20KM , prędkość 35-42 km/h






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych