Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Metanium Mg DC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:56

Wadą magnetyków zarówno tych montowanych w seryjnych Daiwach czy ABU jest działanie na szpulę takze w momencie wyzerowania pokretła nastawczego. Takie samo wrażenie odniosłem przy calais 201DC.



Przy 4x4 DC oraz programie L=1 rzucenie bez brody nie jest proste :D Ja wyłączyłem w swoim magnetyku hamulec i było łatwiej :D Janusz twierdzi, że DC nadal pracuje i przydałby się jeszcze jeden bieg ale ... to Janusz (czyt. mistrzu).
Pozdrawiam
Remek

#42 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 28 styczeń 2008 - 20:15

Remku - dla mnie w Antaresie DC , to przydałyby się na programie Long cast jeszcze ze dwa biegi poniżej minimum.Szczególnie brakowało mi tych biegów kiedy rzucałem na odległość przy bezwietrznej pogodzie. Wówczas Antaresem DC uzyskiwałem tylko max 98 m , a multikiem z hamulcem odśrodkowym rzucałem do 103 m.

#43 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 20:16

mnie udało się rzucać 15g jigiem na programie extra long cast przy ustawieniu siły działania na 1, ale.... z nielotami było znacznie gorzej, to prawda. Jednak z SVS wyłaczonym totalnie wiecej rzutów posułem niż w analogicznej sytuacji z DC. Dlatego doszedłem do wniosku, że DC jednak musi nadal oddziaływać mimo minimalnego ustawienia..

JW

#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 styczeń 2008 - 20:23

Janusz .. ty to jesteś kosmitą :D

Jerzy masz rację - w SVS jak wyłączysz bloczki to już wiesz, że nie masz hamulca.

#45 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 styczeń 2008 - 22:22

Pablos
Sądzę, że nie powinieneś się załamywać. Nie ma to jak multik z DC. Leci z wiatrem i pod wiatr. Nawet lekkimi przynętami. Można zaoszczędzić wiele kasy bo każdym wobler jakoś poleci, a z tym staroświeckich multików to trzeba te woblery wybierać i uważać na wiatr. Nie wszystkie chcą lecieć. Robią jakieś dziwne koziołki w powietrzu i potem się plącze. A jak masz DC to nie masz tych kłopotów.
Sam kiedyś rzucałem z takiego kołowrotka nad rzeką Bóbr i bardzo fajnie leciało. Podobał mi się. Poza tym tak ładnie wygląda i jest nowoczesny. Kup sobie DC.

#46 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 28 styczeń 2008 - 23:10

Ależ nikt tu się nie załamuje, a z pewnością nie ja B)
DC - może kiedyś - marzenia też w końcu muszą byc ;)
Choc swoją drogą to najbardziej lubie stac nad wodą i bawic się bloczkiem, włączac i wyłączac, włączac i wyłączac...a w DC tego nie ma :unsure: :mellow: :mellow:

#47 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 styczeń 2008 - 00:36

mnie udało się rzucać 15g jigiem na programie extra long cast przy ustawieniu siły działania na 1, ale.... z nielotami było znacznie gorzej, to prawda. Jednak z SVS wyłaczonym totalnie wiecej rzutów posułem niż w analogicznej sytuacji z DC. Dlatego doszedłem do wniosku, że DC jednak musi nadal oddziaływać mimo minimalnego ustawienia..

JW

Jerzy no jasne że system działa,gdyby była opcja wyłączenia nie byłoby ustawienia 1 ino 0 :D lub jak kto woli min-max :mellow: jak wiadomo minimum to też coś :lol:
sory ale ja sie czepiam <_<





#48 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 29 styczeń 2008 - 11:26

Antaresa DC testowałem nie tylko pod kątem rzutów na odległość, ale również interesowała mnie precyzja tego systemu hamulcowego.
Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony możliwościami tego systemu. Rzucając do tarczy o średnicy 76 cm z następujących odległości : 12,14,16,18,20 metrów, ustawiając odpowiednio hamulec DC, trafiałem w tarczę ze skutecznością ok. 70-90 % i oczywiście nie używając kciuka do dodatkowego hamowania. Pozostałe 10-30 % rzutów to rzuty nie trafione w tarcze, ale tylko od 1 do 10 cm.
Przedkładając możliwości systemu DC do typowego wędkowania użytkowego, to wędkarz otrzyuje multik, który nie tylko nie plącze żyłki, ale który można bardzo precyzyjnie ustawić na potrzebne odległości- oczywiście w granicach możliwości kołowrotka.

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:01

Hasior, mnie się wydaje, że Jerzemu chodziło o sam fakt, że magnetyk ZAWSZE działa, tak samo jak DC, a SVS niekoniecznie. Tylko tyle.

Pozdrawiam
Remek

#50 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:12

Hasior, mnie się wydaje, że Jerzemu chodziło o sam fakt, że magnetyk ZAWSZE działa, tak samo jak DC, a SVS niekoniecznie. Tylko tyle.

Pozdrawiam
Remek



takm własnie! Oto chodziło. Zarówno Magforce V/Z CZy magnetyk w ABU dziła na szpulę nawet na pozycji zero czy min. Można to sprawdzić w dwojaki sposób. W przypadku ABU regulację siły dziłania rozwiązano w ten sposób, że po magnesie przesuwa sie metalowa płytka zasłąniająca działanie magnesu. Pic w tym, ze nawet po całkowitym zasłonięciu magnesów nadal mozna stwierdzić działanie pola magnetycznego. Przykładając stalowy element do metalowej płytki czuć działanie wyraźnie. Bardziej praktyczny test to rzucić na zerowym ustawieniu lotnym wabikiem. Kontrola kciukiem musi być minimalna, co w przypadku wyłaczonego SVS jest często niemożliwe. DC też nie odpuszcza szpuli w 100% ..

pozd JW :D

#51 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3528 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 29 styczeń 2008 - 19:30

wszycho jasne :D

#52 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2008 - 16:32

Troszkę wyjaśnień:

Intelligent DC4 system allows you to pick one of 4 casting modes.
Long casting (I-L); Achieving the longest casting distance with relatively heavy rigs in calm wind condition.
Middle distance (I-M); Have a little stronger brake than A mode, and you may cast with full strength. Used to cast long with nylon lines.
All round (I-A); Allows rigs to be cast without stress. Brake force at the end is reduced to add a few yards. Please set at A mode when you use with fluorocarbon lines.
Windy casting (I-W); Allow the best casting in winds from ahead. Great for bulky, light baits as well.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych