Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije do flipcastu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:34

Witam!!
Mam do Was pytanie dotyczące kijów określanych jako Flip czy flipcast. Od pewnego czasu poszukuję wędki do łowienia szczupaków na gumy, w zasadzie na kopyta 6 i tym podobne wynalazki, więc ciężar wyrzutowy 3/8oz do 2oz, najchętniej coś o realnej mocy 25lb, może nawet 30, w zalezności od tego co producent miał na myśli. Myślałem nad jakimś MB, ale wygląda jakby chwilowo był troszkę problem z dostępnością ich wędzisk, w dodatku nie ukrywam ze chwilowo mój budżet niezbyt chętnie by zniósł kolejną akcję. Szukałem w ofercie ulubionego MajorCrafta i wylookałem takie coś:
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=22 _80_170_173&products_id=471

czyli ARRIVALa 7'6 FLIP, wyrzut do 1 1/2oz, blank 30lbs.

Jedyną alternatywą jaką do tej pory znalazłem jest tripleseven, ale tu jest problem z dostępnością, z resztą wędka też jest opisana jako FLIP.

Rozmowy z Osobistym Doradcą Castingowym wskazuja ze kije do flippingu mają bardzo mocny dolnik, umożliwiający wyciągnięcei ryby z najgorszego sajgonu i dość delikatną szczytówkę, umożliwiającą prawidłowe naładowanie wędki przy braku miejsca na wymachiwanie kijem. Do gumy potrzebowałbym raczej kija zarówno czułego jak i sztywnego, o akcji fast, umożliwiającego łowienie z opadu.

Prosze o uwagi, dla mnie temat wędzisk do flippingu jest dość kosmiczny i nie wiem jak to się je, czy do normalnego smyrania gumą będzie się taki kija nadawał itd. Z brakiem miejsca nie ma problemu bo na ogół łowię z łodzi lub w łąkowych odcinków, pewnie rzucać flippem mógłbym się kiedyś w końcu nauczyć, pytanie po co :D , chyba że dla sztuki.

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:59

@Standerus,

Nooooo Remek. Myślę, że wie dużo, bardzo dużo. Ja tylko mogę przekazać, to co dowiedziałem się od Mefisto:

EverGreen Temujin Amazon Flip, uzbrojony spiralnie, 3/8-3 oz., 14-30lb, 7', XH.

Więcej: http://www.japanprofishing.com/servlet/the-1033/Evergreen-Te mujin-TMJC-dsh-70XH-Amazon/Detail

:D


#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2008 - 23:42

Zero newsów po za tym że to też kij do flipa

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 05:16

Dlatego zaproponowałem encyklopedię o nazwie Remek :mellow:

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 06:33

no to obejzyj sobie jeszcze oferte dobnys, powell, lamiglas czy nawet st.croix, a z nippona serie firmy olympic, o ktorej wspomnialem bodajze wczoraj, tylko ze w innym poscie albo deps ... takich wedek jest tyle na rynku, ze osiolkowi w zloby dano ...

z tym ze, flipping rod na szczupaki? od razu pisze, ze nie neguje, tylko po co? nie ma lepszych, czyt. prostszych albo racjonalniejszych rozwiazan do tej techniki polowu zebacza?

z ladowaniem sie blanku podczas wyrzutu, przy uzyciu 40 gramowych przynet, to chyba nie ma wiekszej tragedii czy macie tak zarosniete jeziora, ze nie masz miejsca na wymach?

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2008 - 09:43

Jakoś chyba źle sformułowałem pytanie - miałem nadzieje na jakąś małą dyskusję o cechcach kija do flipcastu etc. Bo że produkuje takię wędki +- co druga firma to wiem :D , wolałbym rozszerzenie wątku dlaczego waszym zdaniem się to NIE nadaje na szczupaki??

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 10:00

Jakoś chyba źle sformułowałem pytanie - miałem nadzieje na jakąś małą dyskusję o cechcach kija do flipcastu etc. Bo że produkuje takię wędki +- co druga firma to wiem :D , wolałbym rozszerzenie wątku dlaczego waszym zdaniem się to NIE nadaje na szczupaki??


Kuba, to nie są kije do Flipcastu tylko do Flippingu. To dwie rózne techniki rzutowe. Kije do flippingu mozna używać na szczupaki, tylko pytanie jest w jakich sytuacjach potrzebujesz podawać szczupakowy wabik flippingiem? :huh: Chyba, że poprostu szukasz kija o sztywnym dolniku i delikatniejszym szczycie do klasycznego łowienia. I akurat znalazłeś kij opisany jako FLIP.

Flipcast wymaga zupełnie innego kija niż Flipping. Ten pierwszy jest mozliwy do wykonania kijem moderate albo jak woli pokolenie plata :mellow: regular.

zobacz art. Remka

Flipping ( jak i Pitching) wymaga sztywnego drąga. Chodzi o szybkie wyjęcie bassa z sajgonu zanim zaplącze się na amen.

pozd JW :D

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2008 - 10:04

A to się popisałem :D

#9 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 10:46

I stała się jasność Dzięki Jerzemu troszkę się nauczyłem. Standerus, nie martw się :wacko: Dotychczas też miałem mętlik w głowie. :mellow:

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2008 - 10:52

Mało czasu (mnóstwo obowiązków) ale spróbuję.

Jerzy w dużej mierze już mnie wyręczył (dzięki). Flippin i flipcast to dwie odmienne metody i jak napisał Jurek stosuje się do nich odmienny sprzęt. We flippingu (metoda podobna do pitchingu tylko, że pozwalająca na oodanie jeszcze dokładniejszego rzutu) używa się wędek bardzo mocnych. Zarówno dolnik jak i szczytówka są odpowiednio wytrzymałe a to wszystko po to by wytaszczyć bassa z krzaków (tak, tak ... przynęty rzuca się prosto w krzaki, później ciągnie takiego biedaka po gałęziach ...), albo z trzcin czy traw. Można by jeszcze troszkę o tym napisać bo są nawet odpowiednie techniki i taktyki takiego wędkowania. W tym rzucie nie następuje ładowanie szczytówki bo ... przynęta wyrzucana jest z kija na kilka metrów w konkretny punkt i najczęściej później pondoszona i opuszczana w tym punkcie (dlatego potrzeba dłuższego kija). Wędki do tej metody zbrojone sa głównie spiralnie (zdecydowana większość) przy czy ... to zbrojenie (ustawienie przelotek) uzależnione jest od charakterystyki blanku i tak wspomniany przez Ciebie Randy Blaukat jest inaczej zbrojony niż Evergreen Amazon Flip.

Teraz o Amazon Flip. Rodowód jest w jednym z członów tej nazwy Amazon. Wędka została stworzona przy udziale IMAE oraz EG na potrzeby łowienia Peacock bassów w Amazonii. Oczywiście to tylko cała otoczka (marketingowa) ale rzeczywiście tak było (przygody IMAE można zobaczyć na dwóch fascynujących filmach - na prawdę warto) więc ciągnie się to dalej. W każdym bądź razie ... Amazon to nie do końca taki typowy kij do Flippingu. Zresztą widać to nie tylko na filmie a zostało sprawdzone organoleptycznie na naszych łowiskach. Wyróżnia go właśnie ustępliwa szczytówka (kiedyś już gdzieś napisałem, że mimo, że to kij do 3oz. to średnica jego szczytówki na górze jest taka sama jak Staliona do 1 oz.) ale o ogromnej mocy dolnik. Moim zdaniem to bardzo uniwersalna wędka szczupakowa. Natomiast wspomniany przez Ciebie Randy to taki kompromis - zresztą określany przez MB jako wędka uniwersalna. Dolnik mocny, szczytówka mocna, akcja regular i rzeczywiście można szarpać ryby z krzaków. Teraz pojawia się pytanie zasadnicze ... czy można te wędki asymilować do polskiej rzeczywistości. Moim zdaniem jak najbardziej - na 100% EG Amazon, a na 50% (jeszcze bo nie potwierdziłem - musze sprawdzić) RB też, ale ... warto też popatrzyć na TYPOWE wędki castingowe, których jest na prawdę sporo (mówię o sprzęcie około 8' i c.w. 2 oz.).

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 30 styczeń 2008 - 11:53

Trzeba jeszcze dodać, że Amazon do najtańszych nie należy.

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2008 - 14:01

Niestety - TAK

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2008 - 15:01

Na Amazona nie dość że mnie nie stać, to jeszcze... nie widzę sensu w kupowaniu tak drogiej wędki przez kogoś z tak mizernymi umiejętnosciami jak moje - co z tego ze sprzęt pozwoli skoro i tak pewnie rożnicy nie będę w stanie wykorzystać.

Chciałbym wydac na kij do 250e, i tak jak lookam po necie to słabo mi przychodzi coś do głowy - co z tego ze MB ma różne ciekawostki w katalogu skoro są niedostępne, albo będą dostępne w zasadzie na przyszły sezon.

Czyli - reasumując (ha błysnąłem trudnym słowem :mellow: ) kije flip sobie odpuścić do łowienia na gumy, takiego najzwyczjaniejszego smyrania kopytkiem??

W takim razie jaka alternatywa?? Kij czuły, o dużej mocy, szybki, i najchętniej w okolicy 7', do 250e????

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 19:25

@kuba
mozna, tylko po co? szczerze powiem, ze rzadko kiedy zebacz stal w takich zwalach, ze trzeba go bylo targac za uszy ... o tak super precyzyjnym podaniu przynety nie wspomne

takie wedki jak ty szukasz produkuje firma powell, wedka kosztuje 199 dolarow i jest warta kazdego centa
http://www.powellco.com/ffp.php
765 MH 7' 6 1 5.50 oz 12 - 25 1/4 oz - 1 1/2 oz Ex-Fast Heavy 5 3 Casting $199.00
766 H 7' 6 1 5.62 oz 12 - 30 1/4 oz - 2 oz Ex-Fast Mag-Heavy 5 3 Casting $199.00


#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2008 - 19:36

Interesująca propozycja, ale nie wiesz kto tym handluje??

#16 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 styczeń 2008 - 20:18

A wiec to kije między innymi do frogowania .......i mają takie grubaśne fajne dolniki

#17 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 30 styczeń 2008 - 21:08

Cześć
Remku, co byś powiedział o kijku St. Croix Legend Elite 10- 35 gram 25 lbs (zielony, teleskopowy, stara seria)? Miałeś go kiedyś w ręku. Jak on się ma do Amazon Flip? Czy ten St. Croix to też kijek do flippingu?
Pozdrowienia


#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 06:32

Interesująca propozycja, ale nie wiesz kto tym handluje??

http://www.powellco.com/dealer.html nie wiem do ktorego stanu masz blizej?

#19 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 31 styczeń 2008 - 08:37

Czyżby zdjęcie jednak wyolbrzymiało tę średnicę - możliwe.
Poza tym w opisie kija jest wyraźny tekst o łowieniu na żaby i targanie ryb z lilly pads. Więc nie wiem po co ten zgryźliwy tekst o muppetach........

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 12:56

zlosliwosc udziela mi sie jak czytam posty innych kolegow ... a moze po prostu dobralem slowa nie tak? :unsure:
ciekawe co bys napisal o tej wedce, bez opisu katalogowego? znasz wogole kije powell? ja nimi lowilem kilka razy, wiec wiem co pisze ... :D
z kolei jak czegos dobrze nie znam, to o tym nie rozprawiam (czytaj udzielam porad lub informacji na temat danego produktu) :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych