Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak uzyskać opalizację na malowanej powierzchni ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 10 wrzesień 2013 - 21:37

Ciekawe jak by tak dodać takiej miki do końcowej warstwy malowania,czyli do domaluxu (chyba najczęściej stosowany).

Taka moja nie sprawdzona sugestia.

Może ktoś sprawdzał?



#22 ONLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 11 wrzesień 2013 - 12:59

Ja do lakieru bezbarwnego dodaję jedynie pigmętu jasnozłotego, daję super efekt drobinek złota zawieszonych w lakierze. Inne pigmęty nie wyglądają już tak fajnie ( no z wyjątkiem grubego srebra ), a przetestowałem wszystkie jakie mam dostępne.A i nie wszystkie pigmęty się nadają.



#23 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 wrzesień 2013 - 00:24

Ciekawe jak by tak dodać takiej miki do końcowej warstwy malowania,czyli do domaluxu (chyba najczęściej stosowany).

Taka moja nie sprawdzona sugestia.

Może ktoś sprawdzał?

 

Odpuść , lakier poliuretanowy szybko zgęstnieje  i skrzepnie ^_^ .



#24 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 11:12

a wrecz przeciwnie kolego wedkarzyk1 ....dodanie miki do lakieru to bardzo dobry pomysł....niekoniecznie do całej puszki....do mniejszej ilości mozna dodać i jedna warstwę pomalować pedzelkiem lub wrzucić lakier do aerografu ( oczywiscie trzeba potem dobrze go wymyć...) ale to działa-osobiscie sprawdzałem....


  • mazur.t lubi to

#25 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 14 wrzesień 2013 - 22:52

a wrecz przeciwnie kolego wedkarzyk1 ....dodanie miki do lakieru to bardzo dobry pomysł....niekoniecznie do całej puszki....do mniejszej ilości mozna dodać i jedna warstwę pomalować pedzelkiem lub wrzucić lakier do aerografu ( oczywiscie trzeba potem dobrze go wymyć...) ale to działa-osobiscie sprawdzałem....

 

No ok  :) . mało precyzyjnie się wyraziłem , masz trochę racji do małej ilości można dodać niewielka strata ^_^ natychmiast nie skrzepnie ;)  :lol:  .

Osobiście nie lubię utrudniać sobie rzeczy prostych , i wolę prysnąć delikatną mgiełkę między warstwami lakieru efekt taki sam a dodatkowo można zastosować go punktowo co daje możliwość zastosowania kilku barw miki na jednym wobku ^_^ .

Aczkolwiek alfą czy innym omnibusem nie jestem  :D wszystkich lakierów na rynku nie próbowałem ^_^ , choć bardzo bym chciał  :lol: .

Prubujta & kombinujta ^_^ jedyna słuszna droga :) .

 

Pozdro z deszczowego Wro .

 

Hej Śląsk , Hej Śląsk , nana nana nana, nana nana nana :D :D :D .