Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Spro zalt czy opera? Potrzebna szybko odpowiedz...


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   pawloszczak

pawloszczak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Tomasz

Posted 10 September 2013 - 20:11

Zamowilem i zaplacilem za opera ale widze ze w takiej samej cenie jest zalt o ktorego istnieniu nie wiedzialem . I teraz pytanie czy nie zmienic na zalta. Musze podjac decyzje do jutra bo jutro wysle...



#2 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 posts
  • LokalizacjaKatowice

Posted 10 September 2013 - 20:25

Ja mam dylemat czy Spro Red Arc czy może lepiej dołozyć i kupić tego Zalt??



#3 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1,558 posts
  • Imię:Paweł

Posted 10 September 2013 - 23:50

Mam oba młynki i gdybym miał zostawić jeden to wybrał bym Reda, dla mnie jest o pół półki wyżej niż Zalt. Red lepiej układa linki i plećki i żyłki, ma też wyższą kulturę pracy, nie dużo ale jednak. Zalt za to nadrabia wyglądem, ubóstwiam białe kręćki :D Do Reda można niedrogo nabyć szpulę zapasową, ja lubię mieć ze sobą ze 2 w zapasie jedną z żyłką 0.18 druga jakaś pajęczynka 0.14 lub 0.12 a trzecia z cieniutką plećką tak z 3-4lb do tego szpada od Phenixa FX 701 2-6lb do 7g w jednym kawałku z takim zestawem mogę się błyskawicznie dostosować do warunków nad wodą. Czy to okoń, czy pstrąg, kleń czy jaź. Ultralightowo jestem na wszystko przygotowany.


  • Zwierzu likes this

#4 OFFLINE   xardas

xardas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 September 2013 - 03:49

Ja np. mam pozytywne odczucia po przesiadce z reda na zalta.
Na początku bałem się, że jest mniej łożysk jednak okazało się, że niepotrzebnie, ponieważ pracuje równie płynnie i lekko jak red.

Dlatego kulturę pracy obu oceniam bardzo dobrze jednak z przewagą dla zalta, ponieważ dość szybko w redzie zaczęła mi szumieć rolka i jeszcze pojawił się jakiś problem ze sprężyną kabłonka. Zdarzało się, że nie chciała się zbić obrotem korbki. Problem olałem, ponieważ i tak robiłem to ręką a znalazłem go przypadkowo na sucho w kołowrotku.

Co do samego tematu to opera jakoś nie na robiła dużo szumu, choć nigdy w rękach nie miałem więc się nie wypowiem

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 11 September 2013 - 10:13

szybka odpowiedz znajdziesz na forum, w watku poswieconemu zaltowi, ktory zalozyl kuba standera, wyszukiwarka znajduje sie w prawym gornym rogu :)


  • Popej likes this