Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKONIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 04 luty 2008 - 11:51

Na rozruszanie okoniowego wątku wrzucam niewielkiego pasiaka

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/okon2008.jpg





#2 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 04 luty 2008 - 13:48

ładnie ubarwiony :mellow: może ktoś się skusi i jeszcze coś wrzuci.. :unsure:

#3 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 luty 2008 - 15:02

Przy obecnej pogodzie za dwa tygodnie odwiedze moja bankówke ale póki co czekam na Kijek

ładny Perch

#4 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 04 luty 2008 - 15:20

Fajny pasiak :D

Ja miałem plany, aby zacząć z grubej rury w tym roku, ale weekend po zejściu lodu mi przepadł ze względu na chorobę, a jak się w końcu wybrałem to juz miejscowi swoje siatkami wyciągnęli - podobno piękne ryby :(
Jeden z gości łowiących na rozlewisku miał 3 ładne okonie (na oko 35-38 cm, złowione na robala), ale podobno to już tylko niedobitki ...

No nic, trzeba na inną miejscówkę się wybrać. Mam nadzieję, że po weekendzie będę miał czym się dorzucić do wątku :D

#5 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 04 luty 2008 - 15:36

Też bym polatał za pasiakami ale u mnie na Odrze jest zakaz spinningowania do końca kwietnia :angry: :angry: :angry: . Szkoda, że tylko na naszym odcinku a inni moga łowić :wacko:

#6 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 04 luty 2008 - 17:20

Na szczescie ja moge u siebie spiningowac :mellow: w tym roku kilka garbusow walnalem najwiekszy mial gdzies z 35 cm a inne tak okolo 25-28 cm :D ale jak zawsze trafiaja sie te potezne okonie ok 8-10 cm i tym zawsze sie mozna pobawic :mellow: :mellow:

#7 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 04 luty 2008 - 20:25

kurcze ja jakoś nie umiem łowić ryb wczesną wiosną... Jakie przynęty stosujecie na wczesno-wiosenne okonie?

ja ostatnio próbowałem mini gumeczek ale jakoś bez żadnego efektu

#8 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 04 luty 2008 - 23:28

Mam sentyment do okonków, pierwsze spiningowe szlify zdobywałem dzieki ich zarłocznosci, na Narwianskich łowiskach. Bardzo lubie jak nieopacznie przylowem w tej rzece jest własnie Okuś.
Na Wisle jakos mam mine ,, kwasna ,, patrzac na szamoczacego sie okonia na koncu zestawu.
Wklejajcie, wklejajcie...





#9 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 luty 2008 - 09:21

kurcze ja jakoś nie umiem łowić ryb wczesną wiosną... Jakie przynęty stosujecie na wczesno-wiosenne okonie?

ja ostatnio próbowałem mini gumeczek ale jakoś bez żadnego efektu


@Rutt wcale nie musi być tak że wiosenne okonie to tylko przynęty typu mini - paproszki i tym podobne Ja choć obecnie nie mam czasu na wypady, to jednak śmiało ci polecę ciut większe przynęty - w zeszłym roku, w analogicznym okresie jak teraz - styczeń - marzec łowiłem okonie (nawet spore) na kanale Żerańskim na kopyta 5,5 - 7 cm na główkach 3,5 - 7 g - okonie świetnie brały i wcale im nie przeszkadała wielkość przynęty Musisz po prostu znaleźć miejscówkę gdzie okonie przebywają - często zmieniają miejsca - ja sam się przekonałem - w jednym miejscu miałem kilkanaście ryb, potem 1-2 km kanału - CISZA jak makiem zasiał, następnie znów ciekawa miejscówka i następne brania - wracam na stare miejsce - CISZA - szukam dalej i znajduję - po prostu okonie w tym czasie się przemieszczają i trzeba ich szukać. Ja na okonie ruszę pewnie dopiero w marcu bo prawie cały luty to Kwisa i pstrągi

P.S obym zapomniał - najlepsze dla mnie kolory kopyt to RELAX srebrne boki czarny grzbiet - spróbuj, może pomoże i coś skusisz Przynętę staraj się prowadzić różnie - nie wiedomo jak danego dnia okonie zareagują - na łagodne czy agresywne prowadzenie...

I jeszcze jedno - paproszki, boczny trok już dawno sobie odpuściłem - bo osobiście uważam że łowiąc ciut większymi przynętami (twistery, rippery, kopyta) można mieć również dobre wyniki - jak masz dobrze dobrany sprzęt (cieńka żyłka), czułe wędzisko - połowisz i na to Czasami boczny trok jest niezastąpiony, ale to już inna historia...


#10 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 10:59

@Marcelinho

a ja wiem gdzie to jest :D

W tle po drugieej stronie dużo się zmieniło B)

#11 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 11:00

@Zanderix

Super fotka! B)

#12 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 05 luty 2008 - 11:32

@Marcelinho

a ja wiem gdzie to jest :D

W tle po drugieej stronie dużo się zmieniło B)



Przyznam sie ze domyslałem sie publikujac te fotke, ze tylko zobaczyie z Sebkiem kawałek brzegu i sprawa sie :mellow: rypnie :mellow:
Od tego roku mam tam blisko, wiec bedzie ciekawie.


#13 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 11:56

no to ustawki będą grane B)

#14 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 05 luty 2008 - 14:53

no to ustawki będą grane B)


Byście kurde chłopacy zabrali kolegie <_<

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2008 - 15:05

[quote]
no to ustawki będą grane B)
[/quote]

Byście kurde chłopacy zabrali kolegie <_<
[/quote]

Arek,

nie widzę problemu :D
Zapraszam na wiosnę.



#16 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 05 luty 2008 - 20:29

[quote]
kurcze ja jakoś nie umiem łowić ryb wczesną wiosną... Jakie przynęty stosujecie na wczesno-wiosenne okonie?

ja ostatnio próbowałem mini gumeczek ale jakoś bez żadnego efektu
[/quote]

@Rutt wcale nie musi być tak że wiosenne okonie to tylko przynęty typu mini - paproszki i tym podobne Ja choć obecnie nie mam czasu na wypady, to jednak śmiało ci polecę ciut większe przynęty - w zeszłym roku, w analogicznym okresie jak teraz - styczeń - marzec łowiłem okonie (nawet spore) na kanale Żerańskim na kopyta 5,5 - 7 cm na główkach 3,5 - 7 g - okonie świetnie brały i wcale im nie przeszkadała wielkość przynęty Musisz po prostu znaleźć miejscówkę gdzie okonie przebywają - często zmieniają miejsca - ja sam się przekonałem - w jednym miejscu miałem kilkanaście ryb, potem 1-2 km kanału - CISZA jak makiem zasiał, następnie znów ciekawa miejscówka i następne brania - wracam na stare miejsce - CISZA - szukam dalej i znajduję - po prostu okonie w tym czasie się przemieszczają i trzeba ich szukać. Ja na okonie ruszę pewnie dopiero w marcu bo prawie cały luty to Kwisa i pstrągi

P.S obym zapomniał - najlepsze dla mnie kolory kopyt to RELAX srebrne boki czarny grzbiet - spróbuj, może pomoże i coś skusisz Przynętę staraj się prowadzić różnie - nie wiedomo jak danego dnia okonie zareagują - na łagodne czy agresywne prowadzenie...

I jeszcze jedno - paproszki, boczny trok już dawno sobie odpuściłem - bo osobiście uważam że łowiąc ciut większymi przynętami (twistery, rippery, kopyta) można mieć również dobre wyniki - jak masz dobrze dobrany sprzęt (cieńka żyłka), czułe wędzisko - połowisz i na to Czasami boczny trok jest niezastąpiony, ale to już inna historia...

[/quote]


Dzięki za odpowiedź :D Popróbuję

#17 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2008 - 14:17

moje pierwsze wiosenne B)

Załączone pliki



#18 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 06 luty 2008 - 15:23

Fajniutki garbusik :mellow:
a ty rutt probuj ciegle na paprochy to dziala :mellow: ale nie zapomnij ze wieksze gumy tez sie przydadza :unsure: a kolory to zielen i motoroli ale i tak do konca nie wiadomo co strzeli do lba pasiakom w danym dniu B)

#19 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 06 luty 2008 - 16:54

W lato paprochy zawsze mi działały. ale u mnie jest tak że to moja pierwsza spinningowa wiosna - kiedyś sezon spinningowy zaczynałem dopiero pod koniec kwietnia :D

W sumie moim głównym celem jest nauka połowu jazia ale okoniem też nie gardze

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 06 luty 2008 - 17:16

@Rutt.
Paprochy to generalnie przynęta lata i wczesnej jesieni, teraz
zimą i wczesną wiosną sprawdzają się większe przynęty, trochę
to jest związane z tym, że narybku o tej porze w wodach nie uświadczysz. Poza tym konkretny garbus zawsze może przywalić
w 9cm kopyto, czy podobnej wielkości wobka, o wirówkach nr.4i5
nie wspominając.
Pozdro Jachu.
PS. Radzę popróbować wahadeł, alga nr.1, gnom i mors w tym rozmiarze i małe karlinki czy podobne.