Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKONIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 18 luty 2008 - 20:44

:lol:

#102 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 20 luty 2008 - 21:01

Krótka refleksja z dzisiejszego krótkiego wypadu :

JAK ZJEŚĆ I SAMEMU NIE BYĆ ZJEDZONYM

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/naczety.jpg

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/naczety1.jpg


#103 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 luty 2008 - 21:07

To są właśnie efekty spinningistów, jak nie obcinają paznokci. Najważniejsze, że okonkowi udało sie ujść z życiem:)

#104 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 luty 2008 - 20:01

Kurcze niestety fotograf ze mnie kiepski i większość moich fotek nie nadeje się do pokazywania. Zanderix muszę na jakieś korki do Ciebie się zapisać :D

Dzisiaj uczyłem się korzystać ze statywu. Wszystko ustawiłem. Dobrze wykadrowałem, ale fote strzeliłem pod światło :lol:
Dobrze, że udało się zdjęcie uratować w programie graficznym (jeśli można to nazwać uratowaniem ;))

Załączone pliki



#105 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 21 luty 2008 - 20:11

ważne że garbaty ładny :mellow: a fotki można dopracować, praktyka czyni mistrza

#106 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 21 luty 2008 - 20:19

@hlehle
PRZEPIĘKNY GARBUS - GRATULUJĘ.

Łowiąc takie ryby - faktycznie powinieneś się lepiej przygotować do zdjęć. Najlepiej w domu opracować sobie pewne zachowania na sucho, przyjąć jakiś plan i koniecznie go zapamiętać aby w razie W robić pewne czynności odruchowo.

Praktyka czyni mistrza, życzę Ci aby jeszcze wiele rybek pozwolilo zostać SAN SEI aparatu.

PZDR
Zanderix

#107 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 21 luty 2008 - 20:24

@hlehle
PRZEPIĘKNY GARBUS - GRATULUJĘ.

Łowiąc takie ryby - faktycznie powinieneś się lepiej przygotować do zdjęć. Najlepiej w domu opracować sobie pewne zachowania na sucho, przyjąć jakiś plan i koniecznie go zapamiętać aby w razie W robić pewne czynności odruchowo.

Praktyka czyni mistrza, życzę Ci aby jeszcze wiele rybek pozwolilo zostać SAN SEI aparatu.

PZDR
Zanderix



Muszę poćwiczyć na sucho i poczytać trochę, ale i tak jest poprawa. Rok temu strzeliłem fotkę ładnemu szczupakowi, ale było na tyle mocne słońce, że wyszło - NIC :D Szkoda, że w domu to zauważyłem. Kilka okoni też przepadło (nie tylko światło, ale złe ustawienia aparatu - teraz strzelam na auto, przynajmniej wychodzi cokolwiek :D )
Niestety na wyświetlaczu zdjęcia czasem wyglądają OK, ale po zrzuceniu na kompa jest przysłowiowa kupa.

#108 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 21 luty 2008 - 20:27

Piękny garbus :D

#109 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 21 luty 2008 - 21:28

Gratulacje,piękny garbus :D

#110 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2008 - 22:34

@hlehle,

piękny garbi. Gratulacje! :D



#111 OFFLINE   opat

opat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 luty 2008 - 22:49

Dołączam się do gratulacji. Mam nadzieję, że i ja w końcu coś podobnego wydłubię B)

#112 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2008 - 22:51

@hlehle

Gratulacje,piękny garbus :D

#113 OFFLINE   vitacola

vitacola

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaCarrickmacross Irlandia

Napisano 22 luty 2008 - 01:15

gratuluje garbusków fajnych. mam pytanko czy ktoś z was łowi je na Narwi?? pozdrowka

#114 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 luty 2008 - 09:10

Vitacola, czasami, ale ostatnio rzadko.

#115 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 22 luty 2008 - 10:31

[quote]
@hlehle
PRZEPIĘKNY GARBUS - GRATULUJĘ.

Łowiąc takie ryby - faktycznie powinieneś się lepiej przygotować do zdjęć. Najlepiej w domu opracować sobie pewne zachowania na sucho, przyjąć jakiś plan i koniecznie go zapamiętać aby w razie W robić pewne czynności odruchowo.

Praktyka czyni mistrza, życzę Ci aby jeszcze wiele rybek pozwolilo zostać SAN SEI aparatu.

PZDR
Zanderix
[/quote]


Muszę poćwiczyć na sucho i poczytać trochę, ale i tak jest poprawa. Rok temu strzeliłem fotkę ładnemu szczupakowi, ale było na tyle mocne słońce, że wyszło - NIC :D Szkoda, że w domu to zauważyłem. Kilka okoni też przepadło (nie tylko światło, ale złe ustawienia aparatu - teraz strzelam na auto, przynajmniej wychodzi cokolwiek :D )
Niestety na wyświetlaczu zdjęcia czasem wyglądają OK, ale po zrzuceniu na kompa jest przysłowiowa kupa.
[/quote]


Wypasione okonisko.
Z Samowyzwalaczem co prawda, to prawda. Trzeba naprawde troche czasu poswiecic nad woda, pokombinowac. U mnie na poczatku na kilka zdjec jednej ryby nadawała sie moze połowa. Głównie za sprawa iz zazwyczaj za plecami na drugim brzegu Wisły mam słonce. Z zasady nie lubie wyjmowac ryb do sesji, to by mnie ułatwilo sprawe. Jesli we dwoch nie było by problemu. :D
Teraz czesto bywa, ze na szczesie, po sprawdzeniu na aparacie juz pierwszych 2 fotek, spokojnie mozna wypuscic zdobycz po minucie. Zdjecia sie udały. :lol:
Pamietam jak kleczałem w zeszłym roku na przelewie z 53cm klonem. Dopiero 17 zdjecie sie udało. Rybsko za cholere nie chciało zapozowac, wytrzymac w bezruchu kilku sekund. Bardzo trudne warunki mielismy...we dwoch z kleniem.



#116 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 luty 2008 - 10:42

Marcel, to ja do tej pory max 2 foty robiłem z rybą. Jakiś aparat na pilota by się przydał :D , ale niestety operacja - wykadrowanie, ustawienia, włączenie samowyzwalacza, sprint do ryby i szybkie pozowanie - jest upierdliwa i potrafi zmęczyć nie tyle mnie co nasze trofeum...
:D

Dość często wogóle aparatu nie biorę ze sobą, ponieważ jak brodzę po pachy to nie bardzo gdzie mam go trzymać, a do focenia (jeśli rybka bardzo godna) używam komórki, ale wtedy zazwyczaj nic nie wychodzi :lol:

#117 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 22 luty 2008 - 11:01

Mnie juz takie zdjecia samotne zaczynaja meczyc swa rutyna. W,lewej rece trzymam kijek z ryba gotowa do sesji. Druga ustawiam aparat na plecaku. Wciskam start, podnosze zdobycz.
Własnie... i tu łapie sie na tym ze wiekszosc zdjec jest taka sama. Odległosc 100, 100 pare cm. Tła zawsze nie wiele, bo i cały kadr to ryba i ja :D
Chyba czwiczył bede sobie nowe pozy z rybami w tym roku. Na głowie, na lezaco, na rekach itp :lol: ;)

#118 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 luty 2008 - 11:04

Mnie juz takie zdjecia samotne zaczynaja meczyc swa rutyna. W,lewej rece trzymam kijek z ryba gotowa do sesji. Druga ustawiam aparat na plecaku. Wciskam start, podnosze zdobycz.
Własnie... i tu łapie sie na tym ze wiekszosc zdjec jest taka sama. Odległosc 100, 100 pare cm. Tła zawsze nie wiele, bo i cały kadr to ryba i ja :D
Chyba czwiczył bede sobie nowe pozy z rybami w tym roku. Na głowie, na lezaco, na rekach itp :lol: ;)


Zawsze to coś oryginalnego :mellow:

Jeśli chodzi o (nie)samotne zdjęcia, to na jesieni kolega próbował mnie sfocić z nocnym sandaczem. Na 6 zdjęć ani jedno nie trafiło w kadr :D Kombinacje były różne: ja bez głowy, ryba bez głowy, ryba bez ogona... Fakt że ciemno było :lol:

#119 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 luty 2008 - 11:24

Co do zdjęć to Marcelinho masz fajną fotkę w WŚ 3/2008 na stronie 67

#120 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 22 luty 2008 - 11:30

:D Dzieki
Poprosiłem o nia niedzielnego spiningiste, co rwał i klął nad woda ile wlezie. Został dobity :mellow: , robiac zdjecie i widzac wypuszczanego klenia.